SEO або контекстна реклама: що вибрати і які відмінності?

  1. SEO проти PPC: оптимізація або кліки?
  2. Переваги пошукової оптимізації (SEO)
  3. Кліки в рекламній екосистемі
  4. висновки

«Важко переоцінити важливість пошукового маркетингу та пошукової оптимізації для онлайнового бізнесу. Ви можете витратити всі свої фінанси на створення веб-сайту, але зусилля підуть прахом, якщо ніхто не знає про його існування »,

- Марк Островскі, автор книг "Get Rich Click» і «Word of Mouse», що увійшли до списку бестселерів за версією New York Times.


Кожен власник інтернет-бізнесу мріє про те, щоб його сайт займав почесне місце в числі перших результатів пошуку, щоб забезпечити собі надійний потік трафіку, клієнтів і зростання продажів. Мета у всіх одна, а методи і тактики різні.

Два найпопулярніші способи досягнення високого рейтингу - СЕО та реклама PPC ( «плата за клік», або, в більшості випадків, - контекстна реклама). Обидві ці моделі використовуються для однієї і тієї ж мети - заманити відвідувачів на сайт в надії дістати нового клієнта і підвищити рейтинг в пошукових системах.

Більшість власників невеликого бізнесу не мають поняття, куди краще вкласти свої скромні кошти і при цьому отримати вражаючі результати.

Відповідь залежить від цілей компанії. Щоб допомогти вам визначити, яка стратегія більш вигідна для вас, ми порівняємо їх, щоб виявити сильні і слабкі сторони.

SEO проти PPC: оптимізація або кліки?

Перш ніж заглибитися в деталі, розглянемо, що означає кожне поняття.

Пошукова оптимізація - використання ключових слів та інших компонентів для підвищення релевантності веб-сайту на сторінках результатів пошуку (SERPs). Це спосіб збільшити трафік веб-сторінок, який відноситься до запиту користувача. Всі, хто йде на сайт безпосередньо з пошукової системи, складають «природний» трафік.

Однак SEO - це не просто оптимізація сайту і контенту для ранжирування по конкретним ключовим словом. Головне - завоювати авторитет в обраній ніші і перетворити веб-сайт в надійний ресурс, щоб користувачі могли отримувати інформацію, корисні продукти і послуги.

PPC - процес створення реклами з оплатою за клік. Такі оголошення демонструються користувачам на основі ключових слів, які в цій рекламі містяться. Дані фрази використовуються для залучення відповідного трафіку. Залежно від грошей, які ви здатні запропонувати, реклама може з'явитися на топових сторінках пошуку.

Кожен раз, коли користувач клацає на рекламу, з вас буде стягуватися певна сума незалежно від того, став користувач покупцем чи ні. Всі ці люди складають основу «платного трафіку».

Незважаючи на те, що реклама, заснована на «платі за клік», існує як самостійна модель з власним набором ефективних практик, значну частину становлять ті, хто застосовує для створення оптимізованої рекламної кампанії SEO.

Переваги пошукової оптимізації (SEO)

SEO є однією з найпотужніших маркетингових стратегій для власників бізнесу. 66% тих, хто займається продажами, стверджують, що поліпшення ранжирування пошуку є їх головним пріоритетом в області маркетингу.

Це цілком зрозуміло, якщо врахувати, що 60% всього органічного трафіку націлене на першу трійку результатів пошуку.

Головна перевага SEO для бізнесу полягає в тому, що таким способом ви можете отримати тонни високоякісного трафіку. Частково це пояснюється тим, що відвідувачі, які переходять на сайт, більш схильні довіряти вашому бізнесу і пропозицій, оскільки той займає лідируючі місця серед результатів пошуку. Будь-яка компанія, чий сайт потрапляє на головну сторінку пошуковика, є надійним джерелом у очах Google - отже, споживач може йому довіряти.

Однак не варто плекати ілюзій щодо цієї моделі. SEO - довгострокова стратегія, яка не дасть миттєвих результатів. На неї доведеться витратити чимало часу. Пошукова оптимізація дасть результати не раніше, ніж через кілька місяців. Це не повинно вас бентежити, але варто розуміти, як йдуть справи в реальності.

Кліки в рекламній екосистемі

Хоча SEO є явно домінуючою силою в маркетингу, не слід скидати з рахунків і рекламну модель Pay-per-click (PPC). Цей метод має деякі переваги перед SEO, націленої на довгострокову перспективу.

При правильній оптимізації рекламні кампанії PPC можуть надавати компаніям негайний приплив оплачуваної трафіку, завантажень, продажів і допомагають домогтися будь-який інший мети, яку ви хочете досягти. Це твердження підтверджується тим фактом, що більше 64% споживачів, які бажають придбати товар, в кінцевому підсумку клікають на оголошення Google.

Реклама при натисканні також може бути розміщена на сайтах поза пошукових систем, які можуть похвалитися значним обсягом трафіку. Це означає, що у вас є другий шанс повернути людей, які не скликали на оголошення в пошуковій системі.

Ключ до успіху при використанні реклами при натисканні - релевантність щодо призначених для користувача запитів. Оскільки пошукові системи прагнуть до того, щоб пропонувати користувачам найкращі результати, вам потрібно звернути увагу на використання ключових слів, зрозуміти, які фрази споживачі використовують для пошуку продуктів і послуг, схожих на ваші.

«Важко переоцінити важливість пошукового маркетингу та пошукової оптимізації для онлайнового бізнесу

висновки

Якщо ви перебуваєте в роздумах, використовувати SEO або PPC, варто відштовхуватися від цілей компанії і того, як швидко ви маєте намір їх досягти.

Оптимальна стратегія пошукової оптимізації допоможе досягти довгострокових результатів в тому, що стосується трафіку і продажів. Але щоб отримувати всі ці бонуси, потрібно затратити чимало зусиль, і ця модель реклами вимагає постійної уваги. Google завжди змінює свої алгоритми, не дрімають і конкуренти, які прагнуть зайняти почесне місце в топі пошукових запитів. Вам доведеться вести нескінченну битву, але ви будете мати значними перевагами перед головними суперниками.

Якщо у вас є час, щоб дослідити різні результати використання ключових слів, відстежувати трафік веб-сайту, проводити спліт-тестування компонентів сайту, створювати оптимізований контент і постійно вдосконалювати своє дітище, то пошукова оптимізація стане для вас зручним і надійним інструментом.

Добре організована кампанія PPC здатна забезпечити миттєве підвищення трафіку і продажів. Чим привабливіший бід (ціну, пропонована за клік по контекстного оголошенню) ви запропонуєте, тим вище ймовірність того, що ви досягнете більш високого рівня видимості реклами.

Проблема полягає в тому, що ви будете платити за кліки, навіть якщо гість сайту так і не став покупцем або клієнтом. Але якщо у вас немає часу або знань для створення потужної SEO-стратегії, то PPC забезпечить швидке зростання трафіку. Як тільки рекламна кампанія закінчиться, ви відчуєте спад популярності сайту, тому даний варіант не можна назвати життєздатним або довгостроковим.

Найбільш ефективний спосіб - об'єднати ці дві рекламних моделі, щоб створити максимально працездатний інструмент для залучення трафіку кількома шляхами. Об'єднайте ці практики, і ви досягнете більш значущих результатів, ніж використовуючи їх окремо.

Що ви плануєте використовувати в майбутньому для просування свого бізнесу в Мережі - SEO або PPC ? Чи плануєте ви удосконалити свою політику пошукового маркетингу, використовуючи обидві стратегії?

SEO проти PPC: оптимізація або кліки?
SEO проти PPC: оптимізація або кліки?
Чи плануєте ви удосконалити свою політику пошукового маркетингу, використовуючи обидві стратегії?