Сео аналіз і оптимізація тексту сайту сервісом Тургенєв: як не потрапити під фільтр Баден-Баден

 1. Порядок роботи з сервісом від Ашманова Тургенєв

Якщо ви потрапили на цю сторінку з пошукових систем Гугл або Яндекс, значить сервіс перевірки тексту Тургенєв від компанії Ашманова дійсно працює. Якщо це і жарт, то в ній велика частка правди. Ця стаття перевірена за всіма основними критеріями Тургенєва і має загальний бал 1.
Після впровадження алгоритму Баден-Баден з боку Яндекса у багатьох власників сайту стало на одну проблему більше. Сайт втрачає позиції або вріс корінням поза топ 10? Переписуєте текст, але це не дає ніякого результату? Співчуваємо, швидше за все ви підхопили фільтр Баден Баден. У цій статті ми розповімо, як можна позбутися від цієї недуги протягом 2-3 тижнів. По крайней мере, у нас це виходило неодноразово.


Що аналізує сервіс

Компанія Redbee почала користуватися сервісом в 2017 році, практично відразу після його запуску. Проект створений для seo оптимізаторів і копірайтерів, він перевіряє контент на

 1. заспамленності,
 2. природність,
 3. стилістику,
 4. водність
 5. переоптімізацію.

Сервіс Тургенєв визначає ризик накладення Баден-Бадена - фільтра Яндекса за переоптімізацію і Переспа

Функціонал був розроблений компанією Ашманов і Партнери.
Компанія спроектувала нейронну мережу, навчила її стежити за текстом і позиціями, впровадила в неї алгоритми оцінки за різними параметрами. Потім проаналізували сторінки під Баден-Бадені з текстовим контентом своїх клієнтів, і стали вносити зміни.
За підсумками нейронна мережа виявила словосполучення, а також проблеми, виправлення яких призводить до виходу з-під цього фільтра. Можна припустити, що якщо ці зміни виводять сайт з-під фільтра, то вони не дадуть йому туди потрапити.
Сервіс Тургенєв визначає ризик накладення Баден-Бадена - фільтра Яндекса за переоптімізацію і Переспа  Функціонал був розроблений компанією Ашманов і Партнери


Наш досвід роботи з Тургенєвим

Майже півроку ми ставили експерименти з аналізом текстів за Тургенєвим, але найяскравіший показник був на нашому власному сайті, коли після зміни текстів всього на 7 основних посадочних сторінках по послугах, сайт вистрілив верх по сотням позицій.
Після цього відбувся невеликий відкат. Це пов'язано з тим, що семантичне ядро ​​зосереджено не тільки на сторінці послуг, але і на великій кількості контенту з статейного розділу. Як перевірки ми виправили одну статтю, і знову був помітний стрибок у позиціях.
Подібне повторили і на інших проектах. Результати збігаються.
З цього випливає, що важливо не тільки правити основні сторінки, але і стежити за всім контентом на сайті, де використовуються ключові слова.
Це може бути розділ "про компанію", "доставка", та все, що завгодно. Багато що залежить від тематики бізнесу і самого сайту.


Відгуки та висновки

Результати роботи з сервісом перевірки текстів сайту Тургенєв особисто для нас виявилися позитивними. Ми намагалися правити контент по максимуму, і знижували загальний бал до 1-2, а іноді і до нуля. При цьому спостерігалося зростання позицій. Звичайно, цей сервіс не панацея - а лише допоміжний інструмент, який допомагає значно поліпшити тексти.
Підходити до результатів сео аналізу тексту потрібно критично. Наприклад, Тургенєв, на наш погляд, занадто суворий до повторів і стилістиці. Так, за слова «ведучий», «сучасний», «світової» можна отримати зайві бали, як за хвалебні фрази, які не несуть смислового навантаження. З іншого боку, після аналізу видно, що дійсно з тексту можна прибрати майже половину слів, а сенс при цьому не зміниться. Як ви могли помітити, стаття після корекції виходить «сухуватою», знижується взаємодія з читачем, пропадають витончені словесні звороти і алюзії. Але може бути, це і добре?


Як Тургенєв аналізує текст

Результати перевірки тесту представлені в інтуїтивно зрозумілому вигляді - в лівій колонці вказані критерії, за якими йде перевірка. У центральній частині розташований сам текст, де кольором виділяються помилки, в правій частині - підказки, коментарі до них. Коментарі з'являються автоматично при наведенні мишки на виділене слово або фразу. Головна цифра, на яку потрібно звертати увагу, - загальний ризик. Чим менше балів, тим краще. Разовий обсяг перевірки - до 20 000 знаків. Для аналізу текстів Тургенєвим потрібна реєстрація, але сам сервіс безкоштовний.
Результати перевірки тесту представлені в інтуїтивно зрозумілому вигляді - в лівій колонці вказані критерії, за якими йде перевірка

 1. Загальний ризик проекту. Сума балів з розділів нижче.
 2. Розділи помилок. Виправлення полежить ті пункти, де є бали.
 3. Основне поле роботи з текстом.
 4. Перелік факторів з набраними балами. Виділене чорним підлягає виправленню. Сіре можна не чіпати. При наведенні спливає підказка, про що даний пункт. З неї можна перейти на окрему сторінку з більш детальним поясненням.
 5. При наведенні курсора на слово або фразу, виділену в поле 3, в даному віконці спливає підказка, чому це слово вважається некоректним.
 6. Дозволяє швидко зрозуміти, чи є фатальні проблеми в тексті, критичні або все в цілому нормально.

Що б запустити повторну перевірку тексту треба або натиснути на кнопку «Перевірити» в блоці 4 або клікнути ще раз на розділ в блоці 2.


Виправлення SEO тексту за Тургенєвим. Що ми робили.

На правку статті обсягом близько 5000 знаків у нас пішло близько 30-40 хвилин.


графа повтори

Що робимо

Тургенєв аналізує текст, а також стежить за частотою ключових фраз, слів і навіть спілок.
Якщо з ключами все зрозуміло, то з союзами не все так однозначно.
Найчастіше проблема при аналізі контенту в Тургенєва виникає з союзом «і». Він навіть окремо винесено в блок 4.

 1. Найпростіший спосіб, читаєте текст і міняєте «і» на кому, де це можливо.
 2. Ще варіант міняти конструкцію самого пропозиції або розбити одне на кілька, але не завжди це виходить.
 3. Використовувати «а також»

Потрібно звернути увагу на перерахування. Копірайтери особливо люблять союз «і». Наприклад: солодкий і солоний, гіркий і нудотний, великий і маленький - це все епітети.
Таку пропозицію легко змінюється на: солодкий, солоний, гіркий, нудотний, великий і маленький - це все епітети.
Ще варіант: вітальні, ванні кімнати, передпокої, кухні і дитячі кімнати доступні для вибору.
Можна переробити як: вітальні, ванні кімнати, передпокої, кухні, дитячі кімнати доступні для вибору. Але іноді «і» не викинути - пропозиція стає корявим.
Виправлення даного пункту часто впливає на розділ сервісу «Запити» - зменшує в ньому кількість балів. В цілому, легко правиться незалежно від тексту. Можна довести до 0.
На наведеній картинці, наприклад, треба правити слово «сайт». Частково замінюємо його на «ресурс», «майданчик» або зовсім прибираємо.


Перевірка і правка статті на стилістику

Наш улюблений розділ. Найчастіше містить найбільше помилок.
Тургенєв перевіряє текст на обороти і стилістичні помилки.
Що робили
Універсальних порад по оптимізації тексту сайту тут немає. Наводите на слово, дивіться підказку в блоці 5. Іноді це допомагає. У будь-якому випадку, найчастіше ви будете все видаляти. Червоне, жовте або зелене - не важливо.

 1. Червоне - текст потрібно правити завжди в першу чергу. Це сильно знижує бали.
 2. Жовте - теж коригувати. Якраз цим кольором виділяються різні перебільшення - «чудовий», «привабливий» і т. Д. Їх Тургенєв особливо не любить. Замінюємо на синоніми або прибираємо.
 3. Зелене. Найчастіше зеленим виділено те, що додано для красивості, це можна сміливо видаляти без втрати сенсу.

Помітили, що Тургенєв дуже не любить вступне слово - «тому», «для цього», «отже».
Виправлення даного розділу сервісу часто впливає на зменшення помилок в розділі «Водність».
В цілому, легко правиться незалежно від тексту. Можна довести до 0.


запити

Страшний розділ. Найчастіше містить запити, які не те що на сторінку відношення не мають, а до тематики сайту в цілому. З цієї причини ми намагаємося з ним не працювати, так як дуже складно відокремити потрібне від непотрібного. На щастя, цей розділ Тургенєва зазвичай не дає багато балів до загальної ризику на баден-баден і інші фільтри.
Навіть при великій кількості помилок, при роботі з повторами легко доводиться до 2 балів.
Ми на цьому зупинялися, так як далі текст треба переписувати повністю.
Як параметр використовується досить давно на інших сервісах. Особливо тут коментувати нічого.


Виправлення тексту на водність

Працює як розділ «запити», але аналізує змістовну частину тексту. Як параметр використовується досить давно на інших сервісах. Для редагування статті коригуємо стоп слова, а також загальні слова і фрази. Не дає багато балів.


Виправлення статті на читабельність

Як ми працювали

Розділ Тургенєва, який оцінює і аналізує складність тексту для читання. Сервіс показує складносурядні пропозиції, довгі, мають важко слова.

 1. Слова можна замінити на більш прості. «Кращий» - «потрібний», «зацікавлений» - «викликає інтерес».
 2. Довгі пропозиції розбити на більш короткі частини. Тут при поправках зазвичай автоматично забирається союз «і», так що заважає нам в розділі сервісу «повтори».


Порядок роботи з сервісом від Ашманова Тургенєв

 1. Заходимо в сервіс, копіюємо текст в поле 3 і тиснемо кнопку «Перевірити» в блоці 4. Тут все інтуїтивно зрозуміло. Після аналізу і перевірки, в поле 2 відображається кількість набраних балів по розділах.
 2. В першу чергу переходимо в читабельність і розбиваємо довгі речення на короткі. Довгі слова можна міняти, ми їх зазвичай не чіпаємо.
 3. Коригуємо розділ стилістики. Доводимо його до нуля.
 4. Повтори. Доводимо його до нуля. Якщо це неможливо, то до 1.
 5. Натискаємо на блок 1. Статистика по розділах перераховується Тургенєвим. За підсумками допрацьовуємо розділи стилістики і повторів, якщо це необхідно і там з'явилися бали. Потім знову перевірка - доопрацювання тексту за результатами.
 6. Відкриваємо розділ запити, намагаємося знизити бали там.
 7. Розділ водності майже ніколи не чіпаємо. Дрібні правки майже не дають результату. Здається, щоб знизити бали, потрібно повністю переписати весь текст.


Наші рекомендації по роботі з сервісом аналізу seo текстів Тургенєв

Витяг з сервісу:
Ми не Яндекс, у нас інші алгоритми і підходи. Наше завдання - детектувати тексти, написані «не для людей», і начебто сервіс з цим непогано справляється: сторінки, за які карає Яндекс, зазвичай отримують високі бали. Але ми не можемо гарантувати, що у Яндекса немає претензій до сторінці, яка отримує у нас 5 балів, 3 бали або не отримує нічого.

 1. З цієї причини ми рекомендуємо доводити сумарна кількість балів при оцінці тексту Тургенєвим до 0-1.
 2. Винятки - водність і запити. Їх дуже важко правити. Через них максимальне допустиме, з нашої точки зору, сумарна кількість балів дорівнює 4. Тексти, які мають більш високий ризик накладення фільтрів, краще переписувати повністю.
 3. З нашого досвіду, якщо в водності або запитах Тургенєв показує 3-4 бали і їх не знизити - то статтю треба точно переписувати.

В цілому ж аналіз тексту цим сервісом дозволяє виправити статтю в кращу сторону. Зробити її більш зрозумілою, структурованої, лаконічною. Якщо при цьому Тургенєв вбереже вас від фільтра баден-баден, то це буде ще один плюс його використання.


Принципи роботи з контентом в Redbee

SEO-фахівці Redbee в своїй роботі постійно використовують даний сервіс в якості одного з інструментів з написання якісних текстів, які будуть добре сприйняті як відвідувачами сайту, так і високо оцінені алгоритмами пошукових систем Яндекс і Google.
Як убезпечити ваш сайт від будь-яких санкцій та фільтрів з боку пошукових систем? Як як не потрапити під баден баден? Рекомендуємо вам перевірити всі тексти вашого ресурсу через сервіс "Тургенєв". І в разі виявлення сторінок з високими балами, звертайтеся до нас, і ми оперативно виправимо ситуацію і наведемо контент сайту до оптимального виду.
Чекаємо на ваш дзвінок (495) 646-12-69 або листи на [email protected]

Згодом інформація в статті може втратити свою актуальність. Для отримання свіжої і актуальної інформації саме по вашому сайту, скористайтеся формою нижче.

Сайт втрачає позиції або вріс корінням поза топ 10?
Переписуєте текст, але це не дає ніякого результату?
Але може бути, це і добре?
Як убезпечити ваш сайт від будь-яких санкцій та фільтрів з боку пошукових систем?