SEO - це просто покупка посилань чи ні? Ми розвіємо цей міф

  1. Розповідь про те, як посилання жити допомагали
  2. Боротьба з силами зла в самому почалася
  3. Міф розвіяно чи ні?

Раніше був дуже поширений міф, що SEO - це закупівля посилань

Раніше був дуже поширений міф, що SEO - це закупівля посилань. Чи так це зараз? Давайте повністю розвіємо цей міф!

Розповідь про те, як посилання жити допомагали

Ветерани SEO-світу добре пам'ятають, як примітивні пошукові системи були в минулому. Досить було просто заповнити тег keywords, щоб вийти в ТОП і отримувати трафік. Час йшов, значення метатега keywords знизилося до нуля, і наступної "магічної кнопкою", що допомагає вивести сайти на перші рядки в Яндекс і Google, стали зовнішні посилання. І те, що ми зараз вважаємо міфом, всього десятиліття тому був реальною дійсністю! Хочете в ТОП - купіть посилань! Дійсно, ще 10 років тому покупка посилань була мало не основним завданням оптимізатора.

До слова, навіть якість посилань взагалі не мало жодного значення: купувалися посилання сотнями і тисячами, кількість явно превалювала над якістю. А де попит, то і пропозиція. І інтернет заповнився величезною кількістю неякісних сайтів (на сленгу іменованих "ГС"), мета яких - лише торгівля посиланнями. І як певний підсумок цього довідкового ажіотажу - вийти в ТОП без посилальної маси стало практично нереально, навіть якщо у Вас якісний ресурс. Згодом усе змінилося і в кращу сторону.

Боротьба з силами зла в самому почалася

Пошукові системи почали боротися з такими методами просування. Адже основна мета пошукової системи - показати користувачам відповідь на їх питання, тобто пошукова система повинна бути безстороння. Це означає, що один фактор (зовнішні посилання) не повинен надавати головного впливу на позиції конкретного сайту.

Алгоритми пошукових систем розвивалися: у Google з'явився "Пінгвін", у Яндекса все почалося з "Снежинска". Пошукові гіганти почали враховувати сотні інших факторів ( про фактори ранжирування можна прочитати в цій статті ), Таких як - контент, внутрішню оптимізацію сайту, поведінкові фактори і т.д. Посилання повільно, але вірно відсувалися на другий план, ставши лише одним з факторів ранжирування. Потім, в 2015 році Яндекс ознаменував епоху "Минусинска", жорстоко караючи сайти за покупку посилань.

Яндекс свого часу оголосив, що його алгоритми навчаються в режимі реального часу (система Матрикснет), подібні алгоритми є і у Google. Це означає, схема "зайшов - купив" більш не працює щодо зовнішніх посилань. Для досягнення високих позицій в пошукових системах недостатньо лише займатися нарощуванням посилальної маси. Необхідно працювати цілком над усіма аспектами сайту: його зовнішнім виглядом і зручністю для користувачів, внутрішнім наповненням (контент) і оптимізацією кожної сторінки. Купівля посилань стала лише одним з інструментів при просуванні сайту. До того ж пошукові системи відстежують динаміку появи зовнішніх посилань, їх анкор і багато іншого, успішно визначаючи, чи є ці посилання покупними або ж поставлені реальними людьми (наприклад, відгук про хороше товар або послугу містив би посилання на Ваш сайт).

До того ж пошукові системи оцінюють і якість зовнішніх посилань. Наприклад, одне посилання з відомої онлайн-газети, в якому опубліковано інтерв'ю з посиланням на Ваш сайт, буде цінуватися набагато більше, ніж добра сотня посилань з неякісних сайтів. Як наслідок, в основних конкурентних тематиках у сайтів змінилася структура зовнішніх посилань на користь посилань з якісних ресурсів. При цьому і Яндекс і Google дали зрозуміти, що працюючи над поліпшенням інших факторів ранжирування можна успішно конкурувати і без покупки посилань або навіть отримуючи посилання безкоштовно за рахунок якісного контенту (кейс про це читайте за цим засланні ).

Міф розвіяно чи ні?

Пам'ятайте, що пошукові системи враховують більше 800 чинників ранжирування. При роботі над сайтом безпосередньо можна впливати лише на 200-300 факторів, а реально опрацьовується не більше 100 чинників, що впливають на Ваш сайт. Все інше розраховується пошуковими системами побічно. Впливати на один лише фактор ранжування сайту і ігнорувати інші - це шлях в нікуди. Варто визнати, що SEO не обмежується лише покупкою посилань. Про це міфі пора забувати.

При цьому варто врахувати, що інтернет без посилань практично неможливий. Саме по посиланнях живі люди можуть знайти Ваш сайт. І це значить, що змінився підхід до посилань - робота над посиланнями повинна вестися з урахуванням їх користі для людей. З чисто технічного заходу робота над посилальної масою сайту стала істотно складнішим процесом, елементом інтернет-маркетингу. Проте, будь-які посилання без якісної технічної оптимізації сайту і без розвитку його тематичної частини втрачають будь-який сенс.

при просуванні сайту слід працювати над його змістом і наповненням. Робити ставку на одні лише посилання не слід. До того ж просувати сайти потрібно комплексно. І в цьому питанні краще звернутися до професіоналів!

Залишити заявку

Чи так це зараз?
Міф розвіяно чи ні?