SEO-чекліст для сайту: регулярні перевірки

  1. 1. Технічний стан сайту
  2. 2. Аналіз метатегов
  3. 3. Оновлення семантики
  4. 4. Аналіз контенту
  5. 5. Зворотні посилання
  6. 6. Моніторинг аналітики
  7. 7. Стан сніпетів
  8. 8. Пошук повторюваних проблем
  9. Немає меж досконалості (с)

Просування сайту - постійний процес, і тут не вийде з розряду «зробив і забув». Точніше, так теж можна працювати, ось тільки результати ні вас, ні тим більше клієнтів, радувати, точно не будуть.

В першій частині SEO-чекліст я вже писав, що потрібно перевірити на етапі запуску сайту. Але, потім, не менше уваги потрібно приділяти і ряду інших речей, щоб тримати просування в пошуку під контролем.

Тому, в регулярному режимі, я рекомендую виконувати такі перевірки.

1. Технічний стан сайту

Сюди входить швидкість завантаження, редіректи і можливу появу «битих» посилань або дублів, актуальність robots.txt і sitemap.xml, звіти по помилках в панелях вебмайстрів Яндекс і Google, і інші подібні речі. Список можна доповнювати на свій розсуд, або, в залежності від проекту.

Такий регулярний технічний аудит дозволяє вчасно зрозуміти, що «щось пішло не так», і усунути косяки, які можуть негативно позначитися на видимості сайту і стосовно нього з боку пошукових систем.

Коли над сайтом постійно ведуться роботи, визначені невеликі помилки в будь-якому випадку будуть з'являтися, і це цілком нормально. Головне - вчасно їх виявити і усунути.

2. Аналіз метатегов

Особливо це актуально, якщо технічні питання закриваються на стороні клієнта. У таких випадках не дивно, якщо штатний програміст при внесенні невеликої правки зносить добру половину метатегов по всьому сайту. Або закриває ключові сторінки / розділ від індексації.

Іноді проблеми бувають через движка - чергове оновлення версії або якого-небудь модуля, теж може позначитися на роботі з сайтом. Так як від подібного ніхто не застрахований, це питання потрібно тримати під контролем.

3. Оновлення семантики

Щодня, я б навіть сказав, щохвилини, в пошуку задаються нові запити, яких раніше просто не існувало. Їх поява може бути спровоковано будь-яким гучним заходом в галузі, появою проблем або, навпаки, можливостей, і безліччю інших подій.

Не зовсім по комерційної тематики, але, згадайте той же Pokemon Go, і величезна кількість трафіку, який отримали ті, хто вчасно підметушився і встиг створити посадкові під релевантну семантику.

Не зовсім по комерційної тематики, але, згадайте той же Pokemon Go, і величезна кількість трафіку, який отримали ті, хто вчасно підметушився і встиг створити посадкові під релевантну семантику

У нішах, які швидко змінюються, нову семантику варто збирати, щоб не прохлопать перспективний тренд. А в більш стабільних - для розуміння того, як розподілити зусилля по просуванню посадочних. Адже не факт, що те, що запити, які були актуально півроку назад, настільки ж перспективні для просування і в майбутньому.

4. Аналіз контенту

Навіть хороші матеріали, які знаходяться в Топі, з плином часу можуть зажадати актуалізації та оновлення. Інакше, є ризик, що ваші позиції поступово будуть витіснені конкурентами.

Принципи текстової оптимізації згодом теж старіють, і те, що раніше вважалося нормою, може втратити актуальність і сприйматися як переоптімізацію. Сеошніку потрібно буде своєчасно вживати заходів.

Сеошніку потрібно буде своєчасно вживати заходів

Крім того, регулярне оновлення і створення нових посадочних сторінок, будь-якого сайту піде тільки на користь. Традиційно, це вважається одним з ознак «живого» сайту, що подобається пошуковим системам.

5. Зворотні посилання

Якщо оптимізатор займається регулярним нарощуванням посилальної маси, моніторинг дозволяє контролювати її стан. Наприклад, не зовсім добросовісні вебмастера можуть прибрати посилання через місяць-другий після публікації, або сам сайт просто припинить існування.

Навіть якщо робота сконцентрована тільки на внутрішніх чинниках (і таке буває), регулярний аналіз посилальної маси дозволяє відстежити інтерес до вашого проекту з боку власників інших сайтів.

Навіть якщо робота сконцентрована тільки на внутрішніх чинниках (і таке буває), регулярний аналіз посилальної маси дозволяє відстежити інтерес до вашого проекту з боку власників інших сайтів

Наприклад, безкоштовна публікація про вас на популярному тематичному сайті, може спровокувати велику кількість переходів, і, відповідно, конверсій з боку цільової аудиторії. У таких випадках варто задуматися, а може з часом розмістити там ссилочку ще й за гроші? Адже справа то, окупається.

6. Моніторинг аналітики

Ще один вид перевірки, яку потрібно робити регулярно. Аналізуйте джерела трафіку і динаміку їх зміни, глибину перегляду і показник відмов, географію відвідувачів, видимість в пошуку, динаміку позицій і ефективність окремих запитів.

А головне, що потрібно робити регулярно - шукати і доповнювати список конверсійних запитів. Таким чином, можна виявити шляхи зростання трафіку і прибутку, а також, вчасно визначити «симптоми», які вказують на можливі проблеми з сайтом.

7. Стан сніпетів

Сніппет - це опис документа, який відображається в пошуковій видачі у відповідь на запит користувача, і містить коротку «вичавлювання» його змісту. Його якість впливає на кликабельность сторінки в пошуку, і про способи збільшити цей показник, я вже писав в блозі.

Приклад поганого сниппета:

Приклад поганого сниппета:

Приклад якісного і оптимізованого сниппета:

Приклад якісного і оптимізованого сниппета:

Для будь-якого сайту це важливий момент, адже чим більше інформативним і привабливим буде сниппет, тим більше переходів буде на сайт. Так що їх регулярна перевірка і експерименти по поліпшенню, теж можна заслужено додати в наш список.

8. Пошук повторюваних проблем

Помилки на сайті можуть бути викликані різними причинами, і далеко не всі з них вдається усунути раз і назавжди. Наприклад, метатеги можуть бути відсутні через те, що співробітник на стороні клієнта, відповідальний за додавання контенту, просто не в курсі, що їх взагалі потрібно заповнювати.

Чи не менше багів на проекті можуть з'являтися і через особливості використовуваного движка або хостингу. Наприклад, ресурсів може не вистачати, відсутні необхідні бібліотеки скриптів, через оновлень постійно злітають формули генерації метатегов і т. Д.

Якщо ви зрозумієте, які проблеми носять циклічний характер, зрозуміти, чим саме вони викликані, буде набагато простіше.

Немає меж досконалості (с)

Зміни в алгоритмах пошукових систем, які будуть задавати тон в найближчі роки, можна охарактеризувати коротко і просто - робота над сайтом не повинна припинятися ніколи. Постійне його поліпшення стає однією з умов не так потрапляння в Топ, як утримання отриманих позицій.

Регулярна перевірка сайту на основі пунктів з перерахованого списку, дозволяє завжди бути в курсі його поточного стану, знаходити і виправляти помилки, а також, постійно покращувати проект, домагаючись кращих результатів для клієнта.

А як ви вважаєте - що ще варто додати в цей чек-лист? І як часто варто перевіряти всі перераховані вище пункти?

У таких випадках варто задуматися, а може з часом розмістити там ссилочку ще й за гроші?
А як ви вважаєте - що ще варто додати в цей чек-лист?
І як часто варто перевіряти всі перераховані вище пункти?