SEO для конструкторів сайтів

 1. Новий SEO-модуль uCoz
 2. Повна гнучкість в настройках URL
 3. Повноцінні 301 редіректи
 4. Title, description, keywords
 5. Активне просування і моніторинг позицій
 6. висновки

Цілком очевидно, що конструктор - дуже хороший і простий варіант для новачків, за допомогою сервісів-конструкторів дуже зручно створювати невеликі сайти-портфоліо, сайти-візитки організацій, і навіть не завжди за це потрібно плата.

З очевидних мінусів даного підходу до створення сайту:

 • Часто не гнучкість дизайну і структури сторінки, якщо нам потрібно кардинально їх змінити.
 • Неможливість перенесення сайту на свій хостинг для подальшого розвитку.
 • І як виявилося, ризик зіткнутися з "підводними каменями" в SEO-просуванні.
 • Про перші два пункти було сказано раніше в попередньому пості, тепер подивимося, що говорять дослідження з приводу 3 пункту.

  Не дивлячись на те, що деякі сервіси просять за зміст сайту на своєму хостингу орендну плату можна порівняти з вартістю недорогого сайту-візитки, багатьох користувачів це не зупиняє, так як багато хто з них сподіваються на те що завдяки "професіоналізму" творців конструкторів, їх сайт буде дуже добре оптимізований, і буде мати переваги в пошуковій видачі в порівнянні з іншими сайтами.

  Однак, як показують дослідження це далеко не завжди так. Наведемо тут одне з таких досліджень, зроблене фахівцями WizardSape:

  Launch-Asia вибрала для розміщення своїх товарів популярну майданчик «Пульс цін». Можливо, це дуже популярна торгова площадка, але як часто буває з лідерами, вони можуть довгий час не виправляти навіть елементарних помилок. Тому розміщення на ній інтернет-магазини, включаючи аналізований нами сайт, можуть «похвалитися» грубими з точки зору сучасного SEO технічними помилками, від яких недалеко і до санкцій.
  Але давайте повернемося до відповіді на основне питання - чому ж сайт www.launch-asia.kz погано ранжируется в Яндексі за деякими пошуковими запитами? Скажу більше, сайт не погано ранжируется, а відсутній в пошуку повністю через часткову аффілірованності з almaty.pulscen.kz.

  Цілком очевидно, що конструктор - дуже хороший і простий варіант для новачків, за допомогою сервісів-конструкторів дуже зручно створювати невеликі сайти-портфоліо, сайти-візитки організацій, і навіть не завжди за це потрібно плата

  За деякими запитам у видачі залишився тільки один з двох сайтів

  Almaty.pulscen.kz - це власна гілка торгового майданчика «Пульс цін» по регіону Алмати. «Пульс цін» об'єднує пропозиції всіх своїх клієнтів в такі агрегатори по регіонах, щоб зібрати регіональний трафік і принести своїм клієнтам продажу. Але з точки зору SEO - надає їм «ведмежу послугу».

  Причина аффілірованності сайтів launch-asia.kz і almaty.pulscen.kz - масштабне дублювання контенту.
  Лікування - Унікалізація контенту, вибір «головного» сайту, закриття від індексації другорядного сайту, поділ контактів та інше.

  Але в нашому випадку змінити ситуацію можна тільки шляхом переробки всієї структури «Пульс цін» і логіки роботи. Хорошим рішенням буде розширення налаштувань індексування, щоб замовник сам міг вирішувати, який сайт повинен бути головним.
  На жаль, зняття афіліат фільтра не найпростіше завдання. Я описав загальні принципи, як його не допустити, в нашому випадку це можливо тільки при тісній співпраці з «Пульс цін». Універсальної «таблетки» для позбавлення від санкцій - немає.

  Робіть висновки панове.

  Можна додати, що навіть якщо сайт зроблений в конструкторі розташовується на окремому домені, в плані оптимізації він буде значно програвати в гнучкості своїм "незалежним" конкурентам, так як для підвищення своїх позицій в пошуковій видачі мало зробити один раз повну оптимізацію, необхідно вносити хоча б раз на рік корективи, щоб не відставати від конкурентів.

  Також залишається відкритим питання, як будуть конкурувати сайти однієї тематики зроблені в одному конструкторі і як до цього поставляться пошукові системи, пропоную це питання для самостійно роздуми)

  Новий SEO-модуль uCoz

  Нижче буде описано реліз uCoz'овского SEO-модуля . Тема ця дуже цікава, тому що сьогоднішні контруктор сайтів, як правило, не мають ефективних інструментів SEO через повної автоматизації процесу створення сайту (відсутності програмування). Описуваний модуль ще доступний і не на всіх серверах, але навіть виходячи з релізу, FAQ і форуму можна зрозуміти, що це за інструмент і як його краще використовувати.

  SEO-модуль:

  SEO-модуль:

  Отже, всі ми знаємо, що uCoz дозволяє своїм користувачам дуже багато. Тут і повний доступ до коду сайту, і можливість повної кастумізаціі сайту і його функціоналу. Але є певні моменти, які ну ніяк не можна було змінити. І в першу чергу мова йде про структуру URL.

  Повна гнучкість в настройках URL

  До SEO-модуля користувачам можна було лише вибрати яку з схем побудови URL вибрати - з ЧПУ або ж без неї. В принципі, в цьому не було нічого поганого, це не створювало абсолютно ніяких складнощів при просуванні. Але чисто "візуально", з точки зору користувача, така структура була не ідеальною.

  Включення можливості задавати довільний URL:

  Включення можливості задавати довільний URL:

  І ось тепер, з появою SEO-модуля, ця проблема легко вирішується за допомогою всього декількох кліків. По-суті uCoz впровадив функціонал, який не типовий для конструкторів сайтів. Повна гнучкість - це скоріше до CMS ніж до SaaS-платформам. Саме цей функціонал і викликає найбільший інтерес.

  Установка довільного урла для модуля "Каталог статей":

  Тепер про сумне - судячи з коментарів дуже багато хто просто не розуміють, що це таке. Структура URL - це настройка, яка, при неправильному використанні, може привести до негативних наслідків. Яким? Все дуже просто - якщо у вас вже є старий сайт, він проіндексований пошуковими системами, ви активно займаєтеся його просуванням - я б не рекомендував вам змінювати структуру URL взагалі.

  Ваш сайт вже проіндексований, він вже має кількість посилань, користувачі і ПС "звикли" до поточної реалізації проекту. Навіщо щось міняти ?! Це просто не має сенсу. Золоте правило - не чіпати поки працює більш ніж працює в цьому випадку.

  Тому я б сказав так - в першу чергу ця можливість буде корисна новим сайтам, які з самого початку свого життя зможуть відв'язатися від стандартної uCoz'овской структури URL. Для вже відбулися я б використовував нові можливості точково, для зміни конкретних сторінок (якщо в цьому є необхідність). Сторінка з контактами, фідбек, реклама і т.д. Якщо хочете - можна точково поміняти якийсь просувний URL, але з обов'язковою підстраховуванням 301 перенаправленням, і то, тільки в тому випадку якщо в цьому дійсно є необхідність.

  Повноцінні 301 редіректи

  Трохи теорії для тих хто не в курсі: 301 редирект - це SEOшний інструмент, який дозволяє повідомити пошуковим системам про те, що матеріал повністю переміщений і у нього тепер інший URL.

  Додавання нового редиректу:

  Додавання нового редиректу:

  За рахунок цього прийому виходить переклеїти дві сторінки, при цьому буде не просто словлени трафік, але і так звані "пузомерки". Що в свою чергу зробить процес заміни урла у видачі більш м'якою і дозволить зберегти позиції і одержуваний трафіік з серпа.

  У поточній реалізації цього розділу є деякі обмеження і найголовніше з них стосується заборони створення редиректів на "зовнішній" ресурс. З одного боку це логічно, але хотілося б більше гнучкості. Наприклад можуть бути ситуації, коли це необхідно. Наприклад: перенесення сайту на інший хостинг (домен), робота з дроп, або ж якщо необхідно переклеїти "пузомерку" або "тематику" із зовнішнім ресурсом. Ясна річ, 90% користувачів системи поняття не мають про що мова, але бувають моменти коли це було б дуже корисно.

  В іншому все більш ніж чудово. Не потрібно робити якісь "милиці", просто береш і використовуєш рідне рішення. Це зручно і корисно.

  Title, description, keywords

  Тут все просто - при просуванні сайтів тег Title і мета-тег Description грають дуже важливу роль. Раніше для того, щоб зробити правильні title і description доводилося задіяти додаткові поля, вносити правки в сайт, що не всі могли зробити самостійно. Не кажучи вже про те, що в деяких модулях, наприклад Редактор сторінок, потрібно було ой як постаратися, щоб все зробити правильно.

  Включення можливості установки унікальних title, description, keywords:

  Включення можливості установки унікальних title, description, keywords:

  Тепер же все спростилося. Актівіруешь настройку, заповнюєш поля - і вуаля, все працює. Однозначно корисна штука, і думаю багато новачків будуть користуватися.

  Активне просування і моніторинг позицій

  Все що було описано раніше стосувалося внутрішньої оптимізації сайту. Але це тільки початок шляху, і після завершення цього етапу обов'язково необхідно переходити до активного просування. Я переконаний в цьому, адже тільки вкладаючи гроші в сайт можна сподіватися на те, що він почне приносити прибуток.

  В SEO-модулі для цих завдань виділено два розділи: Комплексне просування і Моніторинг позицій. З просуванням все ясно - це робиться за допомогою сервісу SAPE.Wizard, який є одним з кращих рішень на даний момент.

  Просування сайту за ключовими словами:

  Безумовно, всі хто знають вже користувалися подібними сервісами, але тепер це стало доступно прямо з ПУ. Думаю це орієнтоване на початківців вебмайстрів, або ж власників магазинів. Які самостійно не прийшли б до думки про необхідність просування. Не кажучи вже про те, що недосвідченій людині дуже важко зробити правильний вибір. Сервісів маса, і який з них використовувати - не завжди зрозуміло. Тому я сприймаю цей розділ швидше як рекомендацію і заклик до дії.

  На рахунок моніторингу - ось це вже точно специфічний продукт. Основне завдання моніторингу - показати як "веде" себе сайт і які позиції він займає з того чи іншого ключу. Це завдання вже вирішується за допомогою інтегрованого функціоналу розділу "Комплексне просування", але там моніторинг ведеться тільки по тих запитах, які просуваються.

  Моніторинг позицій сайту у видачі:

  Тому розділ "Моніторинг позицій" скоріше доповнення, і дозволяє істотно розширити пул ключів, які ви моніторите. На скільки активно цим будуть користуватися? Не знаю, думаю не дуже багатьом це потрібно. Але спробувати рекомендував би всім - тим більше що перші 50 знять позицій безкоштовні.

  висновки

  Якщо коротко - мене SEO-модуль порадував. Те що інструмент унікальний - факт. Аналогічної набору можливостей немає у жодного іншого сайтбілдера. Тому можна зробити висновок, що розрив в функціональних можливостях між uCoz і найближчими конкурентами став ще більше.


  Чи знаєте Ви, що в 1974 - 1980 роках професор Стефан Маринов з м Грац, Австрія, виконав серію експериментів, в яких показав, що Земля рухається по відношенню до деякої космічної системі відліку зі швидкістю 360 ± 30 км / с, яка явно має якийсь абсолютний статус. Природно, йому не давали ніде виступати і він змушений був почати випуск свого наукового журналу "Deutsche Physik" , Де пояснював відкрите їм явище. Детальніше читайте в FAQ по ефірної фізиці .

Kz погано ранжируется в Яндексі за деякими пошуковими запитами?
Яким?
Навіщо щось міняти ?
На скільки активно цим будуть користуватися?