Сео-хак # 1 - аналіз зворотних посилань на неіснуючі сторінки сайту.

  1. Посилання на неіснуючі сторінки - яка від них користь? Для великого, старого і досить популярного...
  2. Linkscanner

Посилання на неіснуючі сторінки - яка від них користь?

Для великого, старого і досить популярного (читай - відвідуваного) сайту, за яким не стежила пильно команда оптимізаторів, завжди буде характерним наявність багатьох віддалених в минулому сторінок. А в інтернеті можуть бути чимало посилань, залишених на ці сторінки. І зробивши нехитрі кроки, можна отримати певний профіт від таких посилань.
Можна звичайно зробити і редирект всіх неіснуючих сторінок (і я іноді так роблю, дивіться інструкцію тут ), Але це буде не зовсім правильним в рамках стандартів. Неіснуючі сторінки повинні віддавати 404 відповідь сервера (без будь-яких попередніх редиректів, це важливо!) І показувати контент, що повідомляє користувача про ситуації «..бла-бла, сторінки не існує ..».

алгоритм роботи

  • знайти всі зворотні посилання і їх призначення на сайті;
  • проаналізувати відповідь сервера для всіх сторінок призначити ярлики;
  • виявити сторінки, що не існують більш на сервері (вони повинні віддавати у вас 404, якщо у вас не так, спочатку налаштуйте усе за правилами);
  • налаштувати 301 редирект всіх таких сторінок на потрібні призначення (глобально - можна все на головну).

Приступимо.

Адже все аналізують зворотні посилання, правда? На ринку є безліч сервісів, від платних і полуплатних, до повністю безкоштовних: Linkpad (https://www.linkpad.ru/), Open Site Explorer від Moz.com (http://moz.com/researchtools/ose/) , majestic.com, www.backlinkwatch.com, Ahrefs.com (цей платний, але там є за що платити і багато сео-агенції використовують його у своїй роботі).

Деякі з ресурсів навіть мають спеціальний функціонал по показу посилань на 404 сторінки:
Деякі з ресурсів навіть мають спеціальний функціонал по показу посилань на 404 сторінки:

Але засмучу - дані їх не завжди бувають точними і повними, саме тому необхідно аналізувати всі сторінки, на які ви знайдете посилання.
Не зайвим буде після аналізу зовнішніх посилань і проаналізувати кеш гугла на наявність в ньому сторінок, які могли залишитися з заповітних часів. Обов'язково проаналізуємо також і ці сторінки.

Отже, за допомогою зазначених вище сервісів (можна використовувати все і результат об'єднати) ви зібрали весь список своїх зворотних посилань і їх призначень. Складіть список унікальних сторінок, на які стоять зворотні посилання.
Отриманий список потрібно проаналізувати на предмет відповіді сервера - якщо 200, все нормально, якщо 404, то потрапляє в наш спіосок на редирект. Готового рішення, яке б зробило це чітко, без зайвих дій і швидко, я не знайшов, тому довелося створити таке рішення (програми, типу Xenu, TrafficTravis, Screaming Frog Seo Spider, Netpeak Spider не виконує сканування вибірковий список - вони сканують або весь сайт, переходячи по його посиланнях, або окрему директорію, або сторінки в кеші Google. Але сторінок не лінкуватися з сайту або не присутні в ОСНОВНОМУ кеші Гугла вони не знайдуть).

Linkscanner

Зустрічайте - Linkscanner (дуууже рання «альфа») .

Програма (на даному етапі) дозволяє завантажити в неї список ваших сторінок і провести аналіз. Вона перевіряє відповідь сервера для даної сторінки, якщо відбувається редирект, то вона слід за редирект до 5-го. Якщо редиректів більше, далі перевірка не йде, якщо менше, то програма віддає відповідь сервера для останньої сторінки в ланцюжку редиректів.

Далі, вивантажуємо результати в CSV, відкриваємо в редакторі таблиць (Excel, LibreOffice Calc) і фільтруємо всі сторінки з відповідями 404, 410. Ось саме ці сторінки і необхідно перенаправити на головну або куди-небудь ще, для того, щоб ваші користувачі, клікнули на посилання на чужому сайті, не приземлилися на дивною і незрозумілою неіснуючої сторінці. Плюс - передача посилальної ваги в потрібне місце. Чого ми і добивалися, власне.

Програма буде далі доопрацьовуватися, в планах доповнити перевірку поточного Google PR і Moz PageAuthority для сканованих сторінок. Але це поки що плани ...

Посилання на неіснуючі сторінки - яка від них користь?
Адже все аналізують зворотні посилання, правда?