SEO курси онлайн безкоштовно для початківців - уроки пошукової оптимізації

 1. Що таке SEO?
 2. Як пошуковики розуміють, що сторінка «заточена» під певний запит?
 3. заголовок сторінки
 4. SEO Уроки

Ми зробили свій SEO курс для початківців. За роки роботи блогу написано багато статей з різних аспектів пошукового просування, у нас багато досвіду, пов'язаного насамперед з просуванням своїх проектів і є ще багато питань від читачів блогу ADNE.iNFO.

Для кого цей курс: для новачків в SEO, для тих хто хоче освоїти пошукову оптимізацію. Ідеально підійде для тих хто саме в роботі над створенням і просуванням свого ресурсу.

Ідеально підійде для тих хто саме в роботі над створенням і просуванням свого ресурсу

Чи не злетимо, так поплаваємо.

Наша сильна сторона - просування через контент. Ми дійсно робимо упор на цікавий контент, залучаємо класних авторів, використовуємо різні формати текстів та основи цього досвіду - є в цьому курсі.
Чому ми можемо навчити?

Ось трафік на сайті, який просувається без посилань. Тільки правильний підбір тем, ключових слів і бюджетні статті.

Що таке SEO?

SEO - це пошукова оптимізація, (англ. Search Engine Optimization) - метод просунути сторінку сайту з будь - якого запиту, або ж зробити сторінку релевантною пошуковому запиту.

Коли пишеться запит в пошуковий рядок браузера, Google або Яндекс показує 10 результатів до того ж мільйони інших сторінок, ці перші 10 результатів є вершиною видачі (ТОП) - саме перша десятка отримує найбільше трафіку з пошуку.

На жаль, оптимізована сторінка не може гарантувати вихід в ТОП - першу десятку в видачі пошукових систем. Зазвичай це довга робота, пов'язана з аналізом видачі і доопрацюванням контенту і зовнішніх чинників.

Раніше SEO приймалося як спосіб перехитрити пошукову систему, щоб ваша сторінка, була відточена під потрібний запит і видавалася в першій десятці, навіть в ТОП - п'ятірці пошукової видачі. Тепер же, з розвитком пошукових алгоритмів, вектор увагу змістився на задоволення відвідувачів.

Потрібно завжди представляти себе на місці звичайного користувача і обдумувати, як би він відреагував, зайшовши на вашу сторінку, в тій чи іншій ситуації.

 • Потрібно враховувати, що могли шукати відвідувачі, вводячи запит, щоб в подальшому утримати їх у себе на сайті. Час перебування користувача на сайті дуже важливо і вважається одним з чинників ранжирування .

Користувачі задають в пошукову систему, що цікавлять їх, пишуть фрази, словосполучення. Якщо на якомусь сайті є відповідь на їх запит, можливо, сайт їм сподобається і вони додадуть його в свої закладки, підпишуться на розсилку і ви отримаєте повторні відвідування (що теж важливо для просування, так як це сигнал пошуковим системам, що ось цей сайт або конкретно ця сторінка класна, раз до неї повертаються). SEO, це про те, щоб давати якісні відповіді на питання відвідувачів і сприяти вирішенню їхніх проблем.

 • Після переходу на сторінку, користувач повинен з перших секунд зрозуміти, що надана інформація відноситься до його запиту, інакше він закриє сторінку і повернеться до пошуку, а це швидше негативний сигнал для пошукових алгоритмів.

Відвідувачі заходять на сайт, переглядають матеріали, звертають увагу на ключові заголовки, основні моменти, виділені слова, і якщо стаття йому не підходить, він закриває сторінку і переходить на інший сайт. Тут очевидно, що важлива структуірованость матеріалу - великі «простирадла» тексту ніхто читати не буде.

Як пошуковики розуміють, що сторінка «заточена» під певний запит?

Якщо ключові слова в тексті виділити тегами H1-H6, то швидше за все ця сторінка матиме високу релевантність за вказаною запитом.

 • Ключове слово повинно знаходитися в назві сторінки (Title), заголовку або всередині тексту. Наприклад, ця сторінка просувається за запитом - «SEO курси онлайн». Це поєднання є в тайтли, в тезі h1 і в тексті.

Втім, тепер пошуковики можуть аналізувати контент, навіть до певної міри розуміти його сенс і видавати сторінки в пошуку навіть якщо певних ключів немає, але є чи синоніми або за змістом текст відповідає пошуковому запиту. Принаймні як за старих часів прораховувати кількість ключів в тексті - не має сенсу. Але зате має сенс чистити текст від води, щоб він був максимально корисний.

заголовок сторінки

У кожному з заголовків від H1 до Н6 повинно бути присутнім ключове слово. Пошукові системи віддають перевагу тегам H1-H3, а до тегам Н4-Н6 вони ставляться з найменшою значимістю, ніж з попередніми варіантами.

У статті, не рекомендується виділяти всі ключові слова - жирним шрифтом, курсивом, підкресленням і так далі.

Не можна використовувати заголовок Н1 більше одного разу на сторінці.

Тема Н2, має меншу значимість, його можна використовувати більше 2-3 разів, в залежності від тексту.

 • Почавши ключовим словом один з перших параграфів, ви зробите його більш помітним.

Бажано починати перший параграф з ключового слова в точної словоформи.

Тег Title - це найважливіший елемент в просуванні сторінки, тому йому потрібно приділяти чимало уваги.

Припустимо, користувач інтернету, задав запит - «школа блогерів». Відкриваючи будь-яку пошукову систему і вбиваючи даний запит, йому видається 10 варіантів (сторінок).
Припустимо, користувач інтернету, задав запит - «школа блогерів»
Користувач починає переглядати заголовки (Title). Деякі він прочитає, а інші просто візуально сприйме. Тут в дію вступає візуальне оформлення заголовка.

Заголовки повинні привертати увагу і візуально виділятися серед інших. Навіть якщо ви не займаєте першу позицію, а наприклад 6-10, то ймовірність, що користувач клацне саме на ваш заголовок, збільшується в кілька разів.

Користуватися вертикальної рисою | для поділу слів, це дозволяє привернути увагу користувача і виділяє вас серед інших. Потрібно бути уважним і не переборщити.

Рекомендують заточувати одну сторінку під одне ключове слово.

Поради:

 • в заголовках недозволено допускати граматичні помилки;
 • не перераховують без потреби всі ключові слова в заголовках;
 • довжина заголовка повинна бути в межах - 65 символів;
 • заголовок повинен викликати довіру;
 • у відвідувача повинно виникнути бажання клікнути.

SEO Уроки

 1. SEO для початківців: https://adne.info/seo-dlya-novichkov/
 2. Про фактори ранжирування. Їх список і деякі роз'яснення - за посиланням https://adne.info/faktory-ranzhirovaniya/
 3. Про семантичному ядрі, про тих словах за якими ви хочете отримувати трафік. Як його скласти, доповнити: https://adne.info/semanticheskoe-yadro/
 4. Дуже важливе питання для початківців - як отримувати і збільшувати трафік в умовах конкуренції. Хороші рішення:
 5. Крауд маркетинг: https://adne.info/kraud/
 6. Про контент маркетингу: https://adne.info/kontent-marketing/
 7. В роботі SEOшнікі використовують масу сервісів. Ось добірка деяких базових сервісів, які будуть актуальні для новачка: https://adne.info/10-samyx-nezamenimyx-sajtov-servisov-dlya-seoshnika/
 8. Дві посилання по роботі з інформаційними сайтами

Для тих хто хоче більш детально вивчити роботу з контентом і аудиторією - рекомендую наш курс копірайтерів: https://adne.info/trening-kopirajterov/

Що таке SEO?
Як пошуковики розуміють, що сторінка «заточена» під певний запит?
Чому ми можемо навчити?
Що таке SEO?
Як пошуковики розуміють, що сторінка «заточена» під певний запит?