SEO-оптимізація на Бітрікс: плюси, мінуси, можливості

 1. Чи є SEO після створення сайту на Бітрікс При виборі CMS для сайту з комерційною спрямованістю, слід...
 2. Про складності СЕО на Бітрікс
 3. Можливості SEO-модуля
 4. І на останок

Чи є SEO після створення сайту на Бітрікс

При виборі CMS для сайту з комерційною спрямованістю, слід оцінити його зручність, наявність необхідних бізнесу блоків, функціоналу і, що дуже важливо, дружелюбність по відношенню до SEO. Більшість сучасних систем управління web-проектів мають базовий функціонал для просування за замовчуванням. У інших передбачено підключення додаткових модулів, що створюють сприятливі умови для SEO. Є, звичайно, варіант залучення до проекту програміста для написання необхідного функціоналу. Але якщо ми говоримо про багатосторінковому інтернет-магазині, поліфункціональному сервісі - навіщо такі проблеми в майбутньому? Адже є ж з чого вибрати ...

SEO-оптимізація на Бітрікс: про переваги для початку

Компанія Bitrix практично двадцять років розвиває автономну систему управління SEO-просування в інтернеті. Їхня продукція отримала широке поширення в Україні, Росії і країнах СНД. Має зручний інтерфейс і нативний функціонал.

Але головний плюс - є можливості для SEO-просування. «Бітрікс» вдосконалюється і доповнюється в зв'язку з актуальними потребами бізнесу. З версії 14.0 став доступний SEO-модуль, який зробив просування на Бітрікс набагато зручніше. Якщо раніше доводилося, як кажуть програмісти, «допілівать» життєво-важливі моменти на прохання web-майстрів, то зараз підключення модуля значно полегшило і прискорило процес оптимізації.

Інші переваги системи:

 • впевнено тримається на ринку e-commerce вже більше 10 років;
 • доступна безкоштовна підтримка клієнтів;
 • фахівці з Bitrix є практично в будь-який веб-студії і на сайтах фріланса;
 • протестований роками функціонал з універсальними можливостями: залишається тільки кастомизировать форми і блоки під свої потреби;
 • доступна розгорнута інтеграція з 1С.

Тобто за порівняно оптимальну ціну ви зможете отримати перевірений роками продукт, підтримку якого не складно буде організувати в будь-якому місті Росії. Та й в зв'язку з такою популярністю системи, знайти продвігатора також не створить проблем.

Про складності СЕО на Бітрікс

Для тих, кого торкнулася пошукова оптимізація на Бітрікс, належить вести розкопки в «джунглях» погано структурованих налаштувань. Як такого єдиного «пульта управління» немає. Тому ряд завдань можна буде виконувати через адмінку, все інше - по-старому, через програмістів, FTP і танці з бубном.

Щоб розібратися, як внести зміни в кілька сторінок, а не тисячі відразу, доведеться довго «поламати» голову, отримати вищу технічну освіту і тоді все повинно вийти. Так як в принципі в «Бітрікс» подумали про те, щоб дати універсальний інструмент для комплексного просування сторінок, але над простотою використання не особливо морочилися.

Так як в принципі в «Бітрікс» подумали про те, щоб дати універсальний інструмент для комплексного просування сторінок, але над простотою використання не особливо морочилися

Модуль SEO Bitrix також не допоможе вам у налаштуванні фільтрів, сторінок з навігацією, сторінками пошуку та інших технічних елементів. Робляться по-старому: через програмістів.

В цілому, не дивлячись на те, що в компанії Bitrix подумали про необхідність інструменту для просування, його організували якось сиро. Але доопрацювання ведуться і в майбутньому ми зможемо з великим комфортом його використовуватися. Першої необхідності функціонал доступний: метатеги, заголовки, шаблони метатегов для типових сторінок і зображень, створення технічних файлів, як Sitemap і Robots.txt. Загалом - після виходу 14.0 Bitrix оптимізація стала більш практичною і полегшила життя багатьом сео-фахівцям.

Можливості SEO-модуля

Оптимізатори зі стажем вже знайшли зручні для себе інструменти та зовнішні сервіси, завдяки яким внутрішня оптимізація сайту на Бітрікс стала більш зручною та швидкою. З появою модуля стало ще зручніше проводити внутрішнє просування.

Зараз SEO від Бітрікс дозволяє:

 • управляти метатегами і заголовками;

Їх можна як переглянути, так і відредагувати для кожної окремої сторінки або запису. Що раніше було недоступне без втручання програмістів або підключення платних сервісів.

 • створювати шаблони автозаповнення сео-полів;

У потрібному розділі каталогу, картках товарів, блозі можна задати параметри для шаблону автоматичної генерації метатегов. Для багатосторінкових інтернет-магазинів і інформаційних порталів це як не можна до речі.

 • переглядати входження ключів по сторінках;

Будь-ключ з семантичного ядра можна оцінити на кількість входжень, використанні в заголовках, короткий зміст посторінково. Тобто ви зможете проконтролювати якість і кількість входження потрібного ключа.

 • оцінювати індексацію;

Вбудований модуль для організації просування сайту на бітрікс дозволяє переглядати динаміку індексування сайту або окремої сторінки за період часу.

 • налаштувати автоматичну генерацію метатегов для картинок;

Для завантажуваних на сайт зображень будуть автоматично підтягуватися теги «Тема» і «alt». Що значно прискорить процес додавання картинок і поліпшить показники SEO для сайту на Бітрікс.

 • згенерувати Sitemap.xml;

І навіть більше того - налаштувати автоматичну генерацію карти сайту при оновленні контенту. Що мега-зручно.

 • працювати з robots.txt;

Тепер цей процес не обов'язково робити через ftp. При стандартному налаштуванні ви вже отримаєте шаблон з оптимальним набором команд для проектів в Інтернеті. Переглядати і правити Robots можна прямо через модуль.

 • підключити і синхронізувати сайт з веб-майстрами;

Не так складно тепер підключити свій проект до Google і Яндекс Webmaster'ам. Якщо ви зробите це через модуль SEO Бітрікс, настройка не займе багато часу, а оповіщення про помилки і оновлення буде приходити прямо на CMS.

 • додавати контент в Оригінальні тексти.Яндекс;

Дуже корисна кнопка для тих, хто просувається в Яндексі. Тепер не потрібно копіювати текст в сервіс «Оригінальних текстів», щоб зафіксувати унікальність і авторство, досить використовувати спеціальну кнопку в редакторі на своєму сайті. Зручно же!

 • Створювати ЧПУ;

При створенні і редагуванні сторінки можна задавати відповідну назву для неї і навіть підключити перекладач для генерації урлов англійською. У сенсі не транслитом, а перекладом російської фрази.

Є й інші бонуси, з якими доведеться розбиратися вже в процесі. Пошукова оптимізація на Бітрікс з виходом модуля і систематичним його оновленням стала набагато ефективніше. Доступність основного функціоналу для внутрішнього СЕО прискорює процес всього просування і відкриває можливості для самостійного освоєння базової оптимізації.

І на останок

Крім стандартного SEO-модуля, який компанія Бітрікс запив з версії 14.0, є можливість докуповувати і встановлювати платні і умовно-безкоштовні додатки. З їх допомогою реально розширити можливості оптимізаторів, прискорити процеси просування.

Зазначений в статті функціонал є базовим, який отримує кожен, хто купив собі цю CMS. Якщо будь-яка функція не працює або працює неправильно, в 90% випадків проблему слід шукати в розробників, які робили сайт. У будь-якому випадку, технічна підтримка Bitrix доступна для консультацій.

Зверніть увагу, що в даній статті ми не прагнули дати рекомендації по настройки SEO на Бітрікс. Кожен з пунктів вимагає окремої статті і розгляду процесів роботи. Головна ідея цієї статті - розібратися в питанні: «Чи варто розробляти сайти на Bitrix, якщо хочете їх в подальшому просувати ».

За оптимальну вартість ви отримаєте перевірений роками движок з постійною підтримкою, оновленнями і базовим SEO-пакетом. Але не варто вирішувати без розгляду можливостей того ж OpenCart і CMS-системи від Wezom.

Але якщо ми говоримо про багатосторінковому інтернет-магазині, поліфункціональному сервісі - навіщо такі проблеми в майбутньому?