SEO оптимізація - сайт для ТОПу пошукових систем Яндекс і Google

  1. SEO оптимізація сайту для пошукових систем на основі аналізу конкурентів
  2. довжина контенту
  3. Частота вживання ключових фраз
  4. Title сторінки
  5. Тема H1 - як прописати для SEO
  6. Внутрішня SEO оптимізація сайту для Яндекса і Google

SEO оптимізація - це доопрацювання змісту і властивостей сторінок сайту, з метою поліпшити їх позиції в пошукових системах Яндекс і Google. У цьому керівництві розглянемо покрокову інструкцію по самостійній СЕО оптимізації сайту.

Дивіться відео з SEO-оптимізації сайту

Для того, щоб з'ясувати, яким саме найкращим чином повинні виглядати тексти і самі просувні сторінки, звернемося до сервісу SeoPult.ru . Він має безліч інструментів, в тому числі аналізом контенту конкурентів. Подібні дані дозволять нам оптимізувати наші сторінки для SEO просування і також попрацювати над самими сторінками нашого інтернет-магазину.

Переходимо по посиланню вище і реєструємося. Сам сервіс пропонує закупівлю посилань, але можливості по аналізу видачі пошукових систем повністю безкоштовні і особовий рахунок для виконання робіт по SEO оптимізації сторінок поповнювати не потрібно. Натискаємо на кнопку «Додати проект» і заповнюємо основні дані, ввівши посилання на наш інтернет-магазин. Вказуємо регіон сайту для просування. В даному випадку нехай це буде м.Москва.

Всі інші настройки не зачіпаємо. Вони будуть потрібні надалі для закупівлі посилань: для нового сайту цей процес краще починати не раніше, ніж через півроку. Натискаємо на кнопку «Далі».

Тепер прийшов час вказати ключові слова з нашого семантичного ядра . Система сама постарається підібрати кілька запитів для нашого сайту, але так як у нас вже є готове семантичне ядро , То будемо використовувати саме його. Відкриваємо створений раніше Excel документ з пошуковими фразами і вибираємо головні запити з кожної групи пошукових фраз. При цьому дивимося на частотність - достатня вона для того, щоб оптимізувати цілу окрему сторінку сайту під обрану групу ключових слів.

При цьому дивимося на частотність - достатня вона для того, щоб оптимізувати цілу окрему сторінку сайту під обрану групу ключових слів

Додаємо наші ключові запити в систему Seopult, як показано на зображенні нижче. Натискаємо на кнопку «Далі».

Натискаємо на кнопку «Далі»

Система автоматично постарається знайти релевантні сторінки під зазначені запити вашого сайту за умови, що він вже є в пошуковій системі. Так як сайт у нас новий, він ще не проіндексовані пошуковими системами, то нам необхідно вручну додати посилання під запити. Заходимо в наш інтернет-магазин на платформі Дігістр і копіюємо посилання на підрозділ з вечірніми сукнями.

Заходимо в наш   інтернет-магазин на платформі Дігістр   і копіюємо посилання на підрозділ з вечірніми сукнями

Додаємо посилання навпаки ключових пошукових фраз:

Додаємо посилання навпаки ключових пошукових фраз:

Натискаємо кнопку «Далі», потім кнопку «Завершити». Налаштування бюджетів пропускаємо через непотрібність.

SEO оптимізація сайту для пошукових систем на основі аналізу конкурентів

Приступаємо до аналітичної частини нашої роботи. Для цього переходимо у вкладку «Аналіз конкурентів», як показано на зображенні нижче.

Цей розділ і допомагає з'ясувати, як сторінки сайтів конкурентів з топа оптимізують під зазначені нами запити.

Після завершення аналізу ми бачимо, що наші сторінки далекі за своїм змістом від сторінок конкурентів. В даному випадку це легко пояснити: інтернет-магазин не наповнений ніякими статтями. Розглянемо результати по кожному запиту окремо:

Розглянемо результати по кожному запиту окремо:

Ми бачимо топ-10 результатів з першої сторінки пошукової системи Яндекс: їх посилання, довжину контенту в символах і так далі. Звернемо увагу на середні показники.

Звернемо увагу на середні показники

довжина контенту

Завдяки середньому значенню довжини контенту у ваших прямих конкурентів, можна скласти свою стратегію для SEO копірайтингу . В даному випадку рекомендується обсяг для сторінки розділу «Вечірні сукні» у нас буде близько 7 тисяч символів.

Частота вживання ключових фраз

Далі звертаємо увагу на кількість входжень пошукової фрази у вмісті сторінок конкурентів. В даному випадку середнє значення 34 рази. Це означає, що фраза «вечірні сукні» була знайдена близько 34 разів на кожній сторінці сайтів конкурентів по цьому запиту. Це дуже високий показник, але він пояснимо тим, що в розділі інтернет-магазинів фраза «вечірнє плаття» зустрічається в назві кожної одиниці товару. Ось приклад:

Щоб визначити, скільки разів варто вжити в майбутньому тексті дану пошукову фразу - порахуйте кількість позицій товарів і відніміть отримане значення з 34. Саме така кількість раз вам слід розмістити запит «вечірні сукні» в текстовому вмісті просуває сторінки на вашому сайті. В середньому рекомендується вжити головну пошукову фразу 4-6 разів на тексті подібних розмірів (7 тисяч символів і більше).

Title сторінки

Далі в таблиці можна побачити значення входження ключової фрази в Title сторінки. Для першої фрази «вечірні сукні» це значення буквально у всіх випадках дорівнює 1. Саме таку кількість разів і вам слід вжити пошукову фразу в своїй назві сторінки. Оптимізацію даного параметра дивіться в керівництві по оптимізації мета тега Title . А ось вже для другого запиту «вечірні сукні недорого» можна побачити декілька варіантів із значенням 2. Вам вирішувати, вжити цю фразу 1 або 2 рази.

Тема H1 - як прописати для SEO

Аналогічним способом дивимося приклад, скільки разів варто вжити обрану пошукову фразу як H1 заголовка статті або тексту наступного сторінці вашого інтернет-магазину. Тут також можна звернути увагу на вжите кількість «всього» і «чисте входження». Останній варіант означає саме ту словоформу, яку ви вказали спочатку. Наприклад, «вечірні сукні», а не «вечірнє плаття».

Внутрішня SEO оптимізація сайту для Яндекса і Google

після написання SEO тексту для сайту і його перевірки на відповідність технічним завданням, час приступити до оптимізації самої сторінки. Для цього заходимо в неї через адміністративну панель вашого сайту. Якщо ваш інтернет-магазин розташований на платформі Дігістр , То сама сторінка буде виглядати наступним чином:

Заповнюємо поля:

1. Короткий опис. Заповнюємо дане поле перший абзацом нашого тексту. У ньому має бути обов'язково основне ключове слово.

2. Зміст. Вставляємо наш готовий SEO текст . Перевіряємо наявність заголовків і пошукових фраз в них, а також всі інші ключові запити з кластерізованного семантичного ядра . Текст повинен повністю відповідати раніше створеному технічним завданням і результатами аналітики сторінок конкурентів.

3. Заголовки H1 і Title. Обидва поля заповнюються аналогічно: єдина відмінність в довжині по символам. Title буде на кілька слів довше, ніж H1 заголовок. Вони повинні трохи відрізнятися. Обов'язково включайте ваш основний запит в ці заголовки. Перевіримо його частоту за допомогою середніх аналогічних значень сторінок конкурентів. У нашому випадку його необхідно вжити лише одного разу. Вставляємо запит і далі через знак «.» Або «:» пишемо іншу частину заголовка: у неї бажано включити ще кілька ключових фраз. Ви можете включити в даний заголовок 3-4 запиту, особливо в тому випадку, коли ваші пошукові фрази перетинаються. Постарайтеся вжити в заголовку всі ваші запити для даної сторінки:

Постарайтеся вжити в заголовку всі ваші запити для даної сторінки:

4. Ім'я користувача URL. Пишемо наш основний запит транслитом. В платформі для магазинів Дігістр це параметр генерується автоматично з назви сторінки, або ви можете написати його російською мовою, а платформа застосує транслит.

В   платформі для магазинів Дігістр   це параметр генерується автоматично з назви сторінки, або ви можете написати його російською мовою, а платформа застосує транслит

5. Опис. У цьому полі потрібно вставити той текст, який ви хочете бачити під назвою вашої сторінки в результатах пошукових систем. Для того, щоб визначитися, що саме варто написати, давайте звернемося до пошуку і перевіримо опису конкурентів:

Для того, щоб визначитися, що саме варто написати, давайте звернемося до пошуку і перевіримо опису конкурентів:

Як оптимізувати цей параметр читайте в керівництві по оптимізації мета тега Description . У тексті опису слід вказати певні переваги покупок саме в вашому інтернет-магазині. Також можна розповісти користувачам про певні акціях, які спонукають їх перейти на сторінку.

6. Ключові слова. Копіюємо всі наші пошукові фрази для даної сторінки через кому.

Готово! Зберігаємо нашу сторінку. Оновлюємо її на сайті і перевіряємо:

Оновлюємо її на сайті і перевіряємо:

Відмінно виглядає заголовок H1, з'явилося на сторінці короткий опис. Перейдемо у вкладку з сервісом Seopult і перевіримо нашу сторінку для порівняння результатів. Ось, що ми отримали:

Ось, що ми отримали:

Перевіримо всі основні значення, розібрані в нашому уроці раніше:

Перевіримо всі основні значення, розібрані в нашому уроці раніше:

Порівнюємо результати і середні значення конкурентів. Як можна побачити на зображенні вище, значення тепер максимально рівні. Якщо щось було забуто - варто відредагувати сторінку на відповідність.

Абсолютно аналогічним способом проводимо SEO оптимізацію і всіх інших сторінок, під які раніше були зібрані групи запитів:

Це можуть бути як сторінки розділів, так і сторінки новин і фільтрів. Не обов'язково відразу оптимізувати всі сторінки і писати тексти під них: для початку заповніть хоча б сторінки основних розділів і популярних місць на сайті. 50 оптимізованих сторінок цілком достатньо для початку просування сайту в пошукових системах .

Іншу роботу по внутрішній оптимізації сайту дивіться в наших наступних статтях і в відповідних відео.