SEO оптимізація сайту безкоштовно, швидко і ефективно

  1. 1. Визначтеся з ключовими словами для кожної сторінки
  2. 2. Скористайтеся виділеним ключове вираження на початку тега <title>
  3. 3. Обмежте довжину тега <title>
  4. 4. Робіть теги <title> унікальними
  5. 5. Зробіть тег H1 кориснішим
  6. 6. Використовуйте ключові слова в тексті сторінки
  7. 7. Ключові слова в посиланнях
  8. 8. Ключові слова в адресу (URL) документа
  9. 9. Не шкодуйте слів і часу
  10. 10. Обережно ставитеся до чиїх-небудь порад

Клієнти стали грамотніше, оперують термінами SEO, оптимізація, розкрутка, просування, знають про пошукових системах і їх значенні для сайту і віддачі в плані бізнесу. Це радує. Не тішить те, що люди, долучати їх до всієї цієї кухні, часто переслідують якісь свої нагальні цілі - хапнути Бабаях на «рекламну кампанію в Яндексі», впарити «реєстрацію сайту всюди», продати втридорога розміщення банера на своїй сумній майданчику. Побічні ефекти - повна впевненість клієнта, що він розбирається в предметі, патологічна прихильність до технологій, які він «освоїв», непробивна упевненість, наполегливість. Це, до речі, стосується не тільки SEO, будь-яка малозрозуміла «технологічна» галузь від цього страждає (див. Створення сайтів, Kirby, AquaTest etc.).

Загалом, нехай буде методичка по безкоштовній і нескладної оптимізації сайту в стилі «для чайників», яку я оформлю в ошатний PDF і буду видавати зацікавленим людям з числа небезнадійних. Першу версію посібника публікую в якості RFC, коментарі вітаються.

1. Визначтеся з ключовими словами для кожної сторінки

У кожної сторінки повинна бути тільки одне основне ключове слово або вираз. Кожна сторінка сайту повинна мати унікальну ключову фразу, внутрішня конкуренція вам не потрібна. Ключові слова повинні мати відношення до тематики і вмісту сторінки.

Підбирайте реальні і корисні ключові слова, ті, якими користуються люди при пошуку.

Підбирайте реальні і корисні ключові слова, ті, якими користуються люди при пошуку

Посилання для підбору ключових слів:

2. Скористайтеся виділеним ключове вираження на початку тега <title>

Тег <title> не видний в тексті сторінки і тому їм часто нехтують - залишають порожнім, або безглуздим. Однак, цей тег виключно важливий - він вважається заголовком сторінки (алгоритми пошукових систем надають привласнюють велику вагу ключовими словами в заголовку) і він же використовується при відображенні результатів пошуку (заголовок повинен спонукати користувача натиснути саме на ваше посилання).

Більшість сучасних сайтів працюють під управлінням тієї чи іншої системи управління (CMS), які самостійно проставляють тег <title>. Найчастіше він збігається з «видимим» заголовком сторінки, але деякі CMS дозволяють вказувати роздільні заголовки і цим не слід нехтувати.

3. Обмежте довжину тега <title>

Google враховує 12 слів в заголовку , Показує 65 символів в результатах пошуку. Яндекс враховує і показує в результатах не більше 15 слів або 80 символів. Довший заголовок сторінки буде обрізаний або понівечений іншим непідконтрольним вам способом.

Якщо це осмислений текст, над яким ви подумали і який несе важливе послання вашому потенційному клієнтові - обмежте його довжину до 10-12 слів і до 65 символів.

4. Робіть теги <title> унікальними

Пошукові системи не люблять дублює інформацію. Унікальний заголовок сторінки буде працювати на вас, що повторюється - проти вас. Неунікакльний в межах сайту заголовок пошукові системи розцінюють як один з суттєвих ознак, що дублюються сторінок, які не несуть важливої ​​інформації і можуть бути знижені в рейтингу або видалені з результатів пошуку зовсім.

Якщо ви займаєтеся оптимізацією вже існуючого сайту, то виявити проблеми з повторюваними (порожніми, занадто довгими) тегами title можна за допомогою «інструментів для веб-майстрів» Google, в розділі Діагностика.

5. Зробіть тег H1 кориснішим

До тегу H1, який містить головний заголовок документа (видимий в тексті сторінки), можна застосувати ті ж рекомендації, що і до тегу title.

Перш за все, тег H1 повинен бути, причому бути єдиним на сторінці. Тег H1 повинен містити цільові ключові слова. Довжина H1 не так важлива, якщо не виходити за рамки розумного - чим довше заголовок, тим менше ваги у кожного слова в ньому.

Тег H1 повинен бути заголовком поточного документа і ставитися до його вмісту, не треба використовувати цей тег для назви сайту в шапці сторінки.

6. Використовуйте ключові слова в тексті сторінки

Пошукові системи потребують підтвердження того, що сторінка має відношення до ключових слів, зазначеним в тезі title. Якщо на сторінці багато тексту, а ключові фрази ніде не використовуються, то така сторінки виглядає підозріло.

Використовуйте ключові слова в короткий зміст (теги H2-H5), в тексті, в посиланнях, в описі картинок (атрибут alt) на сторінці. Не перестарайтеся, пам'ятайте про те, що ви пишете в першу чергу для людей, яких може дратувати безглузде повторення одних і тих же слів або фраз.

7. Ключові слова в посиланнях

Використовуйте осмислені посилання для зв'язку сторінок сайту і не забувайте про ваших ключових словах. Не використовуйте для навігації і перехресних посилань усередині сайту посилання виду: «натисніть тут», «читати далі», «продовжити читання». Для пошукових систем оптимізований текст всередині посилання - ще одне підтвердження відповідності цільової сторінки ключовими словами, під які ви хочете її оптимізувати.

8. Ключові слова в адресу (URL) документа

Для сайтів російською мовою оптимізація URL сторінки під вибрані ключові слова не настільки актуальна, оскільки в більшості випадків адреса сторінки складається тільки з латинських букв.

Проте, якщо у вас є можливість, то краще ставити URL вручну, використовуючи транслітерацію або перевівши ключові слова англійською мовою, залежить від конкретного випадку.

9. Не шкодуйте слів і часу

Для того, щоб з'явилося поле для застосування своїх SEO навичок щодо оптимізації сторінок сайту, ці сторінки повинні з'являтися. Бажано, щоб вони містили хоча б кілька абзаців тексту. Вам нема чого сказати? У вас немає часу? Згадуйте іноді про те, що оптимізований сайт з 10 сторінок, при інших рівних, програє в рейтингу пошукових систем сайту не більше оптимального, але містить 100 сторінок.

Внутрішня оптимізація сайту і наповнення його якісним вмістом - базовий, практично безкоштовний і дуже ефективний спосіб підвищення позицій сайту в пошукових системах.

10. Обережно ставитеся до чиїх-небудь порад

SEO - не точна наука і вже тим більше не набір статичних догм. Більшість порад, рекомендацій і посібників потрібно сприймати критично, без фанатизму і сліпого їм проходження. І це єдиний пункт моєї «методички», під яким я підпишуся без сумнівів і умов.

Вам нема чого сказати?
У вас немає часу?