SEO оптимізація зображень на сайті. 7 основних правил

  1. 1) Атрибут alt у тега Img
  2. 2) Оточити зображення тематичність текстом
  3. 3) Укласти картинку в тег <a>
  4. 4) Підпис під зображенням
  5. 5) Атрибут Title для тега Img
  6. 6) Атрибут Title для тега <a> в який поміщена картинка
  7. 7) Логічні назви файлів картинок

Оптимізована картинка - Зелене яблуко

Ні для кого вже не секрет, що оптимізуючи для пошукових систем контент сторінки не варто забувати і про зображення на цій сторінці. Особливо корисно це для т.зв. вузьконішевому сайтів, зміст яких передбачає наявність будь-що пояснюють тематичних зображень.

SEO оптимізація зображень на сайті особливо добре впливає на трафік з Google (на початковому етапі і при наявності великої кількості картинок), тому що Гугл спритніше всіх індексує картинки . Пам'ятається, у мене був сайт на садово-городню тему, картинки з якого залітали в індекс Гугла незабаром після публікації статей і давали перший, цілком якісний трафік .

У даній статті я б хотів описати всі відомі мені способи якісної оптимізації зображень.

1) Атрибут alt у тега Img

Завжди необхідно заповнювати даний атрибут (альтернативний текст):

<img src = 'картинка' alt = 'опис картинки' />

Що туди прописати? Найпростіше - те, що зображено на картинці. Але буває так, що зображення не має чіткої смислового навантаження (наприклад, навчальні схематичні малюнки, із зазначенням що й до чого робити - як на цьому сайті). В цьому випадку дуже корисно прописати в alt точний або розбавлений ключовий запит статті. Але все це якісно впливає на оптимізацію, тільки якщо картинки оточені тематичність текстом.

2) Оточити зображення тематичність текстом

Тут все дуже просто - пошуковики поки що не можуть взагалі (або не можуть як слід) визначити зміст картинки, тому висновок про те, що картинка релевантна того чи іншого запиту при пошуку по картинках вони роблять з контексту, тобто тексту, який оточує картинку. Дане правило працює в зв'язці з попереднім.

3) Укласти картинку в тег <a>

Буде дуже добре, якщо картинка укладена на заслання, значення атрибута href якої дорівнює значенню атрибута src картинки (в WordPress це вже зроблено за замовчуванням). Тобто при кліці на картинку в статті повинна відкриватися сторінка з цією картинкою. У коді це виглядає приблизно так:

<a href=' адресу картинки'> <img src = 'адреса картинки' /> </a>

4) Підпис під зображенням

Наявність невеликого тематичного тексту дуже близько з тегом картинки. Знову ж, в сайтах, створених WordPress все це реалізується досить просто - достатньо додати підпис до зображення в редакторі. Взагалі даний пункт аналогічний п.2. Тим не менш, він допомагає, якщо на сторінці знаходиться велика кількість зображень.

5) Атрибут Title для тега Img

Цей пункт не так важливий при SEO оптимізації зображень на сайті, але зайвим не буде. В атрибут Title можна помістити приблизно те ж, що і в Alt. У коді це буде виглядати приблизно так:

<img src = 'картинка' title = 'опис картинки' />

У WordPress'е все це передбачено редактором.

6) Атрибут Title для тега <a> в який поміщена картинка

Аналогічно п.5, але тепер Title прописується в тег посилання, що містить в собі зображення. Якщо не лінь - можна використовувати, але особливо критичного нічого не станеться, якщо відмовитися від цього. У коді це буде виглядати так:

<a href=' адресу картинки 'title='опісаніе картінкі'> <img src =' адреса картинки '/> </a>

7) Логічні назви файлів картинок

Що це означає? Якщо на зображенні зображено яблуко, то назвати файл краще так: «apple.jpg», а ще краще використовувати транслітерацію: «yabloko.jpg». Не потрібно називати файли «4234234.png», «H653AB.jpg» і т.п.

Цей пункт є досить важливим при оптимізації зображень, тому що, як я писав вище, пошукові системи погано або зовсім не розпізнають вміст картинок, тому логічні назви файлів зображень натякають пошуковим системам на певний вміст картинки.

Якщо на зображенні не зрозуміло що зображено (див. П.1), то і файл картинки слід назвати розведеним ключовим запитом. Ось приклад з моєї статті про огляд і реєстрацію на Futubra.com :

Приклад SEO оптимізації зображення на сайті (зі статті про реєстрацію на Futubra.com)

В даному прикладі файл називається «futubra-com-registraciya -300 × 174.jpg».

Раніше я робив транслит вручну, потім набридло, написав скрипт для автоматизації цього процесу на локальному комп'ютері. Потім мені набридло кожен раз запускати Денвер Тому сьогодні вирішив розмістити цей скрипт прямо тут на сайті, так що якщо комусь треба зробити транслит будь-якого тексту з кирилиці - користуйтеся - онлайн транслітерація тексту .

Варто ще додати, що на веб-ресурсі слід використовувати невеликі зображення популярних форматів -. jpg, .png, .gif. Не треба вантажити всякі .tiff та інші «важкі» картинки, тому що вони, можливо, не потрапляють в індекс пошукових систем. А головне - гальмують завантаження сторінок сайту і зменшують лояльність користувачів. І, тим самим, погіршують поведінкові чинники .

Якщо все підсумувати, то правильний SEO-код картинки може виглядати так:

<p> <a href= «kartinka.jpg» title= «опісаніе картінкі»> <img src = "kartinka.jpg» alt = "опис картинки» title = "опис картинки» /> </a> Це така-то картинка </ p>

Таким чином, занімаяcь просуванням сайту , Необхідно пам'ятати і про SEO-оптимізації зображень. При грамотному виконанні це дає непоганий швидкий трафік з пошуку по картинках.