SEO просування 2015-2016

 1. просування посиланнями
 2. посилальні біржі
 3. природні посилання
 4. просування статтями
 5. неправильний підхід
 6. плагіат
 7. правильний підхід
 8. інші фактори
 9. Навігація
 10. Хлібні крихти
 11. Карта сайту
 12. Мобільна версія
 13. Соціальні мережі
 14. Просування сайту на WordPress
 15. висновокВсі власники сайтів рано чи пізно замислюються про SEO просуванні свого ресурсу. Я володію десятками сайтів з 2011 року і мені доводиться стикатися з SEO постійно. Зараз вже 2015 рік. За 4 роки я набрався достатньо досвіду, щоб давати правильні поради для початківців веб-майстрів. Інакше ви б не потрапили сюди з пошукової системи. Це поради я викладу нижче. Сподіваюся ви вже прочитали основи пошукової оптимізації (Вона ж SEO) і маєте базові знання.

просування посиланнями

Це метод просування не працює вже з 2012 року. Хоча до цих пір на деяких сайтах і форумах його рекомендують. Про те, що посилальна маса нічого не дає я дізнався, коли на моєму акаунті в Seopult закінчилися гроші і я виявив це через місяць. За цей місяць пройшло 2 поновлення пошукової бази і сайт помітно підріс за багатьма позиціями. Не один сайт, а відразу декілька. Виявилося посилання тільки шкодять вашому сайту. Починаючи з того моменту я більше ніколи не купував посилання.

До речі в будь-який SEO конторі вас будуть переконувати з піною у рота, що посилання дають ефект. Воно й зрозуміло. Адже це щомісячний прибуток для компаній, що займаються SEO. За посилання треба платити щомісяця. Відповідно, кожен місяць, фірма яка продала вам цю послугу буде мати пасивний дохід.

Якщо ви замовляєте seo просування сайту і вам кажуть, що треба купити посилання, можете сміливо розвертатися і йти від цього оптимізатора. Перед вами типовий шарлатан.

посилальні біржі

Пам'ятаю, коли я просував у 2012 році один сайт дорослої тематики, посилальні біржі мені відмовляли в покупки посилань. Тепер вони б з радістю взяли цей сайт, але їм вже ніхто не заплатить. Власникам Sape, Seopult і іншим продавцям посилань можна висловити свої співчуття. Адже ці сервіси доживають свої останні дні. Я настійно не рекомендую купувати посилання для просування. Це вам нічого не дасть. Краще витратьте ці гроші на статті.

природні посилання

Це ті посилання, які ви не купили, а отримали безкоштовно. Такі посилання ви можете отримати від власників інших сайтів, які послалися на вас з-за того, що матеріал з вашого сайту буде хорошим доповненням до того, що відвідувачі зараз читають. Наприклад, я розмістив посилання на Вікіпедію на початку цієї статті, так як там є базис, відштовхнувшись від якого можна повністю зрозуміти мою статтю. Ось такі посилання можуть дати позитивний ефект. Я завжди посилаюся безкоштовно на хороші сайти і не шкодую посилань на матеріали, які будуть корисні. Адже моїм відвідувачам буде комфортніше від цього.

просування статтями

Це безсумнівно працює в 2015 і буде працювати в 2016 і пізніше. Щоб просунути сайт за допомогою статей, потрібно розміщувати на свій ресурс статті з ключовими словами за якими ви хочете отримати користувачів. Начебто, все просто, але є свої особливості і у цього методу.

Розгляну ці особливості на сайті кадрового агентства. Отже, ви хочете отримати відвідувачів за запитом «кадрове агентство». Нижче я опишу 2 підходи, які використовуються найчастіше і які допоможуть вам зрозуміти як діяти правильно.

неправильний підхід

Ви починаєте наповнювати сайт статтями: «кадрове агентство», «кадрове агентство з підбору домашнього персоналу», «кадрове агентство з підбору офісного персоналу», «кадрове агентство з підбору ще якогось персоналу» і робите таких статей десятки, якщо не сотні. У кожній статті робите посилання на головну сторінку в надії, що вийдете на перші місця за запитом кадрове агентство.

В результаті проходить місяць, два, три, але результату так і немає. Ви пишете в службу підтримки Яндекса з питанням про те, чому сайт не рухається. Звідти вам приходить відповідь: «Сайт не може зайняти високі позиції, так як він створений для пошукових роботів, а не для людей.» І вони будуть праві. Адже ви створили саме такий сайт. Я сам стикався з цим, коли просував сайт для будівельної компанії. Вам порадять займатися розвитком сайту для людей.

плагіат

Ні в якому разі не здумайте копіювати текст з інших сайтів. Це зашкодить і вам і тому сайту, з якого ви скопіювали текст. Вийде, що ні в нього, ні у вас немає унікальної інформації. Цінність матеріалу в його унікальності. Один і той же матеріал розміщений на різних сайтах - вже не є унікальними. Рейтинг сторінки з таким матеріалом обов'язково знизиться.

правильний підхід

Розглянемо на прикладі того ж кадрового агентства. Вище ми описали, що недосвідчені оптимізатори створюють багато статей зі схожими ключовими словами. Насправді правильно буде виділити одну сутність - кадрове агентство, зробити одну статтю про нього, в якій вже зробити підрозділи «підбір домашнього персоналу», «підбір домашнього персоналу». Так буде простіше вам, відвідувачам, пошуковим роботам.

Ви подумаєте, а що ж тоді писати в статті на сайт кадрового агентства? Пишіть на теми пов'язані з працевлаштуванням, наймом на роботу, складанням резюме, робіть огляди на новини зі сфери hr. Вкрай корисно буде вести якій сфері вашого агентства.

Пошукові системи розуміють, що ваш сайт - це кадрове агентство. Вони беруть це за базис. Так само, вони розуміють які приблизно матеріали повинен містити ваш сайт. Якщо на ньому будуть суміжні теми, які можуть бути корисні при працевлаштуванні або пошуку співробітників, а ще якщо будуть розміщені вакансії, тоді ваш сайт буде вважатися корисним і отримає бажані позиції в пошуку.

Однак не варто на цьому зупинятися. Якщо пошуковий робот побачить, що ваш сайт застиг в одному стані, то він його опустить в рейтингу. Пошуковик розуміє, що ваше агентство - це динамічна сутність, яка не стоїть на місці. Відповідно, на сайті повинні з'являтися новини і вакансії. Це буде показником того, що ваш ресурс «живий» і актуальний для користувача. Відповідно, рейтинг його повинен бути вище ніж у сайтів, що не оновлюються.

інші фактори

Яндекс і Google рекомендують робити сайти для людей і правильно роблять. Такі сайт дійсно виявляються корисними, а їх позиції вище ніж у сайтів створених для пошукових систем.

Навігація

Найважливішим фактором є правильно вибудувана навігація. При створенні сайту раджу подбати про те, щоб по сайту було комфортно пересуватися і легко знаходити інформацію. Спробуйте ввести будь-який запит в Яндекс. На перших позиціях ви побачите сайти з хорошою навігацією.

Хлібні крихти

Хлібними крихтами називають шлях від великого до малого, починаючи від головної станиці і закінчуючи тією сторінкою на якій зараз знаходиться відвідувач.

Кажуть, що створення хлібних крихт є половиною успіху створення вдалою навігації. Я з цим згоден, так як вони зручні і сам ним користуюся.

Карта сайту

Створіть карту сайту, як в форматі xml, так і в форматі html. Це допоможе роботу і користувачеві розібратися зі структурою сайту. Про те яка повинна бути структура дуже добре написано в радах для вебмайстрів на Яндексі . Ознайомтеся обов'язково з цими порадами. Вони дуже знадобляться.

Крім цього має бути зручне меню і короткі url-адреси сторінок.

Мобільна версія

Вже настав той момент, коли перегляди сайтів з комп'ютера і мобільних пристроїв зрівнялися. Далі кількість мобільних переглядів буде тільки збільшуватися. Вам потрібно подбати про інтереси цих користувачів і створити сайт адаптований під мобільники і планшети. Благо, що зараз всі шаблони того ж WordPress мають версію розраховану на мобільники, планшети і комп'ютери.

Якщо ви створюєте сайт на своєму движку або зовсім без нього, то вам допоможе CSS-фреймворк, наприклад Foundation . За допомогою його ваша мобільна версія і десктопна версії сайту будуть виглядати однаково чудово і сайт буде займати більш просуватися швидше ніж той, на якому треба розширювати екран пальцями, щоб подивитися інформацію.

Соціальні мережі

Вконтакте, Інстаграм, Facebook та інші соціальні мережі щільно увійшли в наше життя. В інтерфейсі Яндекс-вебмастера ви можете додати прив'язку вашого сайту до акаунтів в соціальних мережах. Якщо вам вдасться зібрати великі спільноти, по новинам з них ви отримуватиме додаткових відвідувачів на сайт. Вони будуть проводити час на сайті, Метрика і Аналітікс будуть це враховувати і сайт буде рухатися вгору.

Не потрібно забувати, що відвідувачі з соціальних мереж - це додаткові перегляди та кліки на рекламу на вашому сайті або ж потенційні покупці ваших товарів і послуг, тому рекомендую завести групи і створити на сайт кнопку «поділитися».

Просування сайту на WordPress

Переважна кількість сайтів зараз створено на WordPress, в тому числі і цей. Я використовую для нього плагін Yoast SEO . Він відповідає всім вимогам, які потрібні для просування сайту. Але в ньому є мінус - цей сайт створений для англомовних сайтів. В англійському, як відомо немає відмін і статі у предметів. Те, що на російській зелений і зелена, то англійською - green і green. Цей плагін буде враховувати тільки точні входження. Не потрібно підлаштовуватися під плагін і намагатися набрати всі зелені бали. Пошуковики розумнішими плагіна зрозуміють, що ви схиляєте одне і те ж слово. Робіть сайт для людей, а не для цього плагіна. Плагін всього лише допомагає не забути важливі моменти оптимізації.

висновок

Щоб просувати сайти зараз - в 2015 році і в наступному 2016 року потрібно дотримуватись рекомендацій Яндекса і Гугла, робити якісний сайт для людей і не намагатися обдурити пошукові системи. Далі прогнозувати не беруся, оскільки можуть з'явитися нові технології. Зараз керуйтеся цим.

Ви подумаєте, а що ж тоді писати в статті на сайт кадрового агентства?