SEO просування інтернет магазину

 1. SEO просування інтернет-магазину
 2. Внутрішня оптимізація
 3. зовнішня оптимізація

Привіт, друзі!

Сьогодні ми починаємо нову рубрику «SEO просування». У цій статті ми розглянемо, що таке SEO просування інтернет-магазину і для чого воно потрібне.

SEO просування інтернет-магазину

SEO просування інтернет-магазину

SEO (Search Engine Optimization) - пошукова оптимізація або оптимізація під пошукові машини, комплекс заходів, спрямованих на підняття сайту в результатах видачі пошукових систем.

З цього визначення зрозуміло, що SEO просування інтернет-магазину - це дуже важливий крок, тому що чим вище Ваша позиція в результатах видачі, тим більша ймовірність, що потенційний покупець зайде до Вас в інтернет-магазин.

SEO буває 3-х видів - біла, чорна і сіра оптимізація:

 1. Біла оптимізація - це робота по просуванню ресурсу, без використання заборонених пошуковими системами методів розкручування.
 2. Чорна оптимізація передбачає використання заборонених методів просування, таких як клоакинг (видача різної інформації пошуковим роботам і користувачам), свопинг (замін вмісту сторінки після успішної індексації пошуковими системами), контрольний спам і т.д. При SEO просуванні інтернет-магазину методи чорної оптимізації неприпустимі, так як можуть дати лише тимчасовий ефект і неминуче призводять до санкцій з боку пошукових систем.
 3. Сіра оптимізація - це маніпуляція з сайтом, яка здатна неприродно збільшити позицію сайту у видачі. Методи сірої оптимізації відрізняються від чорних лише тим, що за них не слід санкцій, видалення з пошуку, проте часто до таких ресурсів пошукові системи застосовують автоматичні фільтри, які можуть знизити позиції сайту в пошуковій видачі. Сірі оптимізатори, в основному числі, є більшими професіоналами, ніж чорні або білі, тому що вони здатні обійти правила, не отримавши за це ніяких санкцій від пошукових систем.

SEO просування інтернет-магазину складається з двох розділів: внутрішня і зовнішня оптимізація. Кожен з цих розділів дуже важливий, але почати слід з внутрішньої оптимізації.

Внутрішня оптимізація

Внутрішня оптимізація

- це оптимізація внутрішньої складової сайту з метою зробити його більш релевантним пошуковим запитам.

Основними діями при внутрішньої оптимізації є:

 1. Складання семантичного ядра .
 2. оптимізація контенту . При SEO просуванні інтернет-магазину важливо, щоб контент був унікальним, відповідав на питання користувача і відповідав тематиці сайту.
 3. Дійсний HTML-код. Приведення коду розмітки у відповідність зі стандартами.
 4. Метатеги. Правильне заповнення метатегов description і keywords.
 5. Використання ключових слів у тегах h1, h2, h3, strong.
 6. Заповнення у зображень атрибутів alt і title.
 7. Закриття від індексації, або видалення дублюючого контенту на сайті.
 8. Правильне формування robots.txt, .htaccess, sitemap.xml.
 9. Використання человекопонятний URL (ЧПУ). Приведення адрес сторінок сайту до зрозумілого людині увазі.
 10. Грамотна перелінковка сторінок на сайті.
 11. Правильна настройка обробки запиту 404.
 12. Налаштування 301 редиректу з http://www.site.ru на http://site.ru, а також з http://www.site.ru/content на http://www.site.ru/content/ і навпаки.

Більш докладно про кожному пункті я розповім в своїх наступних статтях рубрики "Просування сайту".

зовнішня оптимізація

зовнішня оптимізація

Зовнішня оптимізація - це комплекс заходів по просуванню, що проводяться за межами сайту з метою накопичення зовнішньої посилальної маси.

Вона складається з:

 1. Реєстрація в аддурілку Яндекса і Google.
 2. Реєстрація в Яндекс.Каталог і DMOZ.
 3. Створення сторінки і групи в основних соціальних мережах (Google+, Facebook, ВКонтакте, Twitter, Instagram, Subscribe). Їх підтримка, оновлення контенту.
 4. Публікація статей на тематичних ресурсах.
 5. Обмін посиланнями з сайтами схожої тематики.
 6. Купівля посилань в агрегаторах.

До недавніх пір, одним з головних чинників для SEO просування інтернет-магазину, як, втім, і будь-якого сайту, була покупка посилань. Однак недавні поновлення алгоритмів пошукових систем, активно борються з цим методом просування. Зокрема, алгоритм Яндекса «Минусинськ» на 99,9% визначає природна посилання або покупна, і знаходячи такі посилання, занижує позиції Вашого сайту. Так, що можна сказати, що просування SEO посиланнями відходить у минуле.

Це загальна інформація, більш детально я розкрию кожен пункт в наступних статтях.

Сподіваюся, я зміг зрозумілим для будь-якого користувача мовою пояснити, що таке SEO просування інтернет-магазину. Якщо виникнуть запитання або зауваження - не соромтеся, пишіть в коментарях.

До нової зустрічі!