SEO просування сайту в 2019 році самостійно: покрокова інструкція

 1. Плюси самостійного SEO просування сайту
 2. Другий етап - збір семантичного ядра
 3. Третій етап - Контент
 4. Загальні рекомендації для інформаційних і корпоративних сайтів:
 5. Етап п'ятий - побудова посилальної маси
 6. Етап шостий - Контекстна реклама
 7. Етап п'ятий, завершальний - Аналітика
 8. висновок

Добрий день. Раз ви читаєте цей текст, значить вас цікавить те, як можна просунути сайт самостійно, без оплати послуг seo-фахівця. Взагалі, самостійно розібратися в питанні SEO - максимально правильне рішення, тому що навіть якщо ви в подальшому вирішите делегувати завдання по SEO, вам буде простіше спілкуватися з виконавцем і контролювати його роботу, ви будете «на одній хвилі».

Отже, приступимо!

Плюси самостійного SEO просування сайту

 1. Вартість. Ну звичайно ж, перше що приходить в голову - це те, що ви зможете заощадити гроші, які зможете витратити на інші потреби - доробка сайту, реклама і т.д. Оплата послуг seo-фахівця за місяць роботи починається від 10`000 рублів і доходить до 100`000 і вище. Розмір гонорару залежить від складності проекту і кваліфікації фахівця.
 2. Придбання нових навичок. SEO-оптимізація це непроста наука, інакше б їй володів кожен, хто має комп'ютер. На ділі одиниці з безлічі стають професіоналами. Щоб стати seo-спеціалістом початкового і середнього рівня Вам потрібно вивчити html-код, адміністративну панель движка вашого сайту, юзабіліті, і найголовніше - навчитися аналізувати видачу пошукових систем.
 3. Спілкування «на рівних» з seo-фахівцями. У тому випадку, якщо ви все ж вирішите найняти фахівця, то завдяки отриманим знанням ви будете занурені в тему, зможете відрізнити кваліфікованого сеошника від новачка або шарлатана. Також знання допоможуть вам грамотно ставити завдання і компетентно оцінювати їх виконання.

Перший етап просування - вибір доменного імені

Найкращий для SEO домен - той, який несе в собі назву регіону і головне ключове слово, наприклад: okna-spb, roliki-moskva ...

Що стосується доменної зони, то кращий варіант для Росії - зона .ru

Другий етап - збір семантичного ядра

Про семантичне ядро ​​я писав багато з попередніх постах, тут напишу коротко:

Після того, як ви зібрали семантичне ядро, відсортуйте запити по частоті. Найзручніше це робити в сервісі перевірки позицій ALLPOSITION , До того ж там ви зможете відслідковувати позиції Вашого сайту:

Сортування запитів по частоті в сервісі AllPOSITION

Третій етап - Контент

Найголовніше, на чому варто зосередитися на самому початку - контент сайту, тобто його текстове наповнення.

Ви вже напевно вибрали тему для свого сайту і можливо що у Вас вже готова його демо-версія. Тепер, перш ніж прийняти рішення яким повинен бути контент, введіть в пошуковий рядок ваш самий високочастотний запит, і подивіться на сайти, які ви бачите у видачі пошукової системи.

Подивіться, на скільки довгі тексти ці сайти використовують. Для цього скопіюйте тексти сайтів в документи WORD і скористайтеся функцією «кількість знаків».

Для цього скопіюйте тексти сайтів в документи WORD і скористайтеся функцією «кількість знаків»

Вимірювання кількості знаків в тексті в програмі WORD від Microsoft

Я рекомендую робити саме так, а не користуватися сторонніми сервісами, так як при ручному аналізі ви зможете побачити, що ще крім текстів використовують ваші конкуренти - інфо-графіку, фотографії, відео-ролики ... Все це теж потрібно проаналізувати і застосувати на своєму сайті.

Ваше завдання - щоб контент вашого сайту був краще ніж контент Ваших конкурентів з Топ 10 Яндекс і Google.

Як тільки ви визначилися з контентом, потрібно написати технічне завдання на написання текстів для сайту. При його написанні керуйтеся здоровим глуздом, не давайте кількості входжень ключових слів (кожне входження повинно бути виправдано змістом статті), але зверніть увагу на логічну побудову статей у конкурентів: розбивка на абзаци, нумерація, синоніми, кількість символів в тексті. Обов'язково простежте за тим, щоб в тексті було якомога менше води, дайте відвідувачам тільки найціннішу інформацію, пошукачам це подобається. Далі можна поставити задачу копірайтер (я використовую біржу TEXTBROKER ) Або взятися писати тексти самостійно.

Загальні рекомендації для інформаційних і корпоративних сайтів:

 • Довжина тексту: мінімум 5000 символів
 • Унікальність: 100 відсотків
 • Кількість входжень ключових слів: мінімум 1, тут головне не переборщити - дивіться скільки у конкурентів
 • Виділення підзаголовків (Важливо !!! тег H1 - повинен зустрічатися на сторінці тільки один раз!)
 • Унікальні якісні фотографії, чим більше тим краще (дивіться скільки у конкурентів, в ідеалі виділяти фотографією кожен абзац)

Загальні рекомендації для інтернет-магазинів і комерційних сайтів, де є продаж:

 • Довжина тексту: від 500 знаків (дивіться конкурентів з видачі!)
 • Унікальність: від 80 відсотків
 • Кількість входжень ключових слів: мінімум 1, тут головне не переборщити - дивіться скільки у конкурентів
 • Виділення підзаголовків (Важливо !!! тег H1 - повинен зустрічатися на сторінці тільки один раз!)
 • У тезі TITLE - регіон сайту, саме вміст тега має відрізнятися від тега H1
 • На продають сторінках - форма замовлення зворотного дзвінка, адреса + телефон + режим роботи в шапці і підвалі - тут знову ж потрібно дивитися конкурентів і брати у них все продають фішки, аж до розробки калькулятор матеріалів.

Етап четвертий - технічне настроювання сайту

Паралельно з попереднім етапом розкрутки сайту варто задуматися про технічну налаштування сайту. Для цього:

 1. Додайте сайт в Яндекс.Вебмастер і Google Search Console.
 2. Якщо після додавання вам прийшло повідомлення про помилки на сайті - виправте їх самі або дайте завдання програмісту.
 3. Обов'язково надайте регіональність сайту через ці панелі.
 4. Перевірте сайт сервісами технічного аудиту - pr-cy.ru, saitreport.ru і іншими.
 5. Перевірте швидкість завантаження сайту в PageSpeed ​​Insights

Етап п'ятий - побудова посилальної маси

Закуповувати посилання самим я вам настійно не рекомендую. Швидше за все самостійна закупівля призведе сайт до санкцій в пошуковику, а вони дуже часто носять «довічний» характер, тобто Вам доведеться міняти доменне ім'я щоб зняти ці санкції.

Тому зосередимося на природних посиланнях:

 • Зареєструйте акаунти у всіх можливих соціальних мережах, в поле web-site вкажіть доменне ім'я вашого сайту.
 • Як тільки на сайті з'являється новий пост (сторінка, товар) - дайте на неї посилання в ваших спільнотах соц.сетей з коротким описом
 • Розміщуйте посилання на сторінки вашого сайту в тематичних спільнотах, попередньо списавшись з адміністраторами
 • Використовуйте платну рекламу ВКонтакте, вона допоможе вам поставити посилання на сайт в спільнотах мільйонниках
 • Проаналізуйте посилання конкурентів (сервіс SERPSTAT ), Вони підкажуть, де ще можна отримати безкоштовні посилання
 • Використовуйте крауд-маркетинг (посилання в постах форумів) - він нешкідливий в плані впливу на SEO, але він допоможе вам привести трафік з інших сайтів, що позитивно позначиться на позиціях сайту
 • Коментуйте чужі пости, а в профілі вкажіть посилання на ваш сайт

Етап шостий - Контекстна реклама

Якщо у вас продає сайт, то запустіть на нього контекстну рекламу Яндекс.Директ і Google Adwords. Вона приведе до вас на сайт лояльних відвідувачів, які сформують позитивні поведінкові фактори в очах пошукових систем, що добре позначиться на позиціях. Але для цього ефекту потрібно рекламуватися мінімум 2 місяці.

Контекстна реклама допоможе вам продавати ще до того як сайт досягне топа в пошуку, так що не варто нехтувати таким джерелом отримання нових клієнтів.

Етап п'ятий, завершальний - Аналітика

Отже, домен підібраний, сайт запущений, тексти розміщені, посилальна маса приростає, відвідувачі та покупці з контекстної реклами йдуть. Саме час почати аналізувати поведінку користувачів на сайті! У цьому нам допоможе Вебвізор, вбудований в Яндекс.Метрику. Зауважу, що безкоштовних аналогів цього сервісу немає в світі, тому нам з Вами пощастило. Отже, заходите в розділ «Вебвізор» Метрики, вибирайте період записів і дивіться, як себе вели користувачі на вашому сайте- - куди заходили, що читали і що їх відштовхнуло.

Отже, заходите в розділ «Вебвізор» Метрики, вибирайте період записів і дивіться, як себе вели користувачі на вашому сайте- - куди заходили, що читали і що їх відштовхнуло

Аналіз поведінки відвідувачів у Вебвізор

Завдяки Вебвізор користувачі самі розкажуть вам, що не так з вашим сайтом. Виправляйте ті моменти на сайті, які відштовхнули користувачів, і поведінкові чинники вашого сайту будуть поліпшуватися, а значить він буде постійно зростати у видачі пошукових систем.

висновок

На даний момент чинники ранжирування в Яндексі за ступенем важливості розподіляються так (спочатку - найважливіші):

 1. Поведінкові + комерційні чинники
 2. контент
 3. довідкові чинники

В Google ситуація трохи інша:

 1. контент
 2. посилання
 3. комерційні фактори

Поведінкові фактори в Google мають невелике значення, їх вплив видно тільки на великих сайтах.

Висновки напрошуються самі собою - для успішного просування в російськомовному інтернеті потрібно як слід відточити сайт в плані юзабіліті і довіри клієнтів, потім попрацювати над текстами і нарощувати кількість посилань.

Якщо Вас зацікавив даний матеріал і з'явилися питання, рекомендую Вам записатися до мене на особисту консультацію. Вартість консультації - 1000 руб за 1 годину. Ми можемо поспілкуватися особисто або використовувати skype. Телефонуйте! +7 981 839 4696 Кирило

Успіхів в просуванні!