SEO сервіси - 8 безкоштовних сервісів аналізу, просування і оптимізації сайту

  1. Keywords Everywhere: обсяг запитів в пошуку
  2. Ubersuggest: генерує ідеї для вузьких ключових запитів
  3. MozBar: Link Metrics в результатах пошуку
  4. Soovle: пропозиції ключових слів з інших пошукових систем
  5. Screaming Frog: сканує сайт на наявність помилок
  6. Answer the Public: дізнатися, про що запитують в інтернеті
  7. Інструмент зворотних посилань: показує, які сайти пов'язані зі сторінкою
  8. Google Search Console: перевіряє ранг і не тільки

Практичне знання оптимізації в пошукових системах (SEO) корисно не тільки для того, щоб розміщувати рекламу в пошуку, і щоб сайт знаходили по релевантних ключових слів.

Важко посперечатися з тим, що знання основ і інструментів SEO допоможе стати більш успішним підприємцем при створення інтернет-магазину , Починаючи з використання пошукової оцінки трафіку, щоб оцінити попит на ідею продукту або контенту, до встановлення інтересів аудиторії, яке потрібно для ефективного копірайтингу. Це тому, що пошукові системи відображають колективні бажання, питання, занепокоєння і цікавість.

На жаль, багато хто з кращих інструментів SEO на ринку (такі як SEMrush і Ahrefs) обійдуться приблизно в 100 $ в місяць, і це буде не кращим варіантом для починаючого підприємця або кого-то, хто тільки намагається вникнути SEO.

Дивіться також керівництво по самостійному SEO-просуванню сайту

Ось чому були зібрані корисні безкоштовні SEO сервіси, які можна використовувати для чого завгодно - від дослідження ключових слів до аналізу зворотних посилань.

Keywords Everywhere: обсяг запитів в пошуку

Варто почати з одного інструмента, який насправді покращує багато інших інструментів в цьому списку: розширення Chrome Keywords Everywhere
Варто почати з одного інструмента, який насправді покращує багато інших інструментів в цьому списку: розширення Chrome Keywords Everywhere. Він особливо корисний зараз, коли Google обмежує доступ до власного інструменту Keyword Planner.

Оптимізація Google Adwords: які слова найцінніші в плані CTR?

Він показує не тільки дані від Keyword Planner під пошуками в Google, Amazon, YouTube та інших платформах, а й передає ці дані в Answer the Public, Soovle і інші інструменти з цього списку.

Це робить кожен пошук більш пізнавальним, даючи загальну статистику про щомісячні пошуках, вартості кліка і конкуренції.

Незалежно від того, чи проводиться випробування можливостей нового ключового слова або його просто гуглять з цікавості, це - найшвидший спосіб відповісти на питання «Скільки людей шукає це?».

Однак слід пам'ятати про два застереження: інструмент показує дані Google AdWords навіть на інших сайтах, на зразок Amazon, і просто тому що середній щомісячний обсяг запитів становить «0 / місяць», ще не означає, що люди це не шукають.

Ubersuggest: генерує ідеї для вузьких ключових запитів

Ubersuggest: генерує ідеї для вузьких ключових запитів

Google досить добре пропонує допомогу, щоб завершити свій пошуковий запит. Але в той час як це може бути корисно при пошуку ідей для інших пошуків, які можуть бути релевантні цільовим ключовим словом, Google надає тільки невелика кількість за один раз.

У такому випадку можна використовувати інструмент Ubersuggest, який пропонує довгий список ідей на основі введеного головного ключового слова.

Він також підійде для генерації ідей для продукту, маркетингових стратегій, постів в блозі, і багато чого іншого.

MozBar: Link Metrics в результатах пошуку

Moz пропонує кілька різних безкоштовних інструментів SEO в формі MozBar (розширення Chrome, яке можна використовувати, якщо створити безкоштовну обліковий запис Moz)
Moz пропонує кілька різних безкоштовних інструментів SEO в формі MozBar (розширення Chrome, яке можна використовувати, якщо створити безкоштовну обліковий запис Moz). Але заради цього списку варто виділити зокрема функцію Link Metrics.

Завдяки ній можна виміряти, наскільки велика конкуренція на місце в результатах пошукової системи для ключового слова на основі авторитету сторінки, авторитету домену та кількості зворотних посилань, що ведуть на сторінку.

Це може допомогти приймати рішення на основі того, наскільки важко це може бути, і скільки якісних беклінків може знадобитися для високого місця в ранзі.
MozBar також надає інші інструменти для зручного аналізу внутрішньої пошукової оптимізації та визначення цінності зворотних посилань від певних сторінок.

Soovle: пропозиції ключових слів з інших пошукових систем

Soovle, як і Ubersuggest, дає ідеї для ключових слів за допомогою автоматичних пропозицій
Soovle, як і Ubersuggest, дає ідеї для ключових слів за допомогою автоматичних пропозицій. Але різниця в тому, що замість генерації довгого списку він виходить за межі Google і приносить пропозиції з Bing, Yahoo, Amazon, YouTube, Answers.com, і ін.

Підбір ключових слів Яндекс Директ. Парсер семантичного ядра

Кожна платформа, як можна очікувати, приносить специфічні результати.

Answer.com, наприклад, дає загальні питання, які люди задають про основне ключовому слові, в той час як пропозиції від YouTube говорять про те, що люди хочуть подивитися по темі.

Ці пропозиції часто можуть надихати на ідеї для менш конкурентоспроможних вузьких ключових запитів, з яких можна отримати вигоду.

Screaming Frog: сканує сайт на наявність помилок

Управління веб-сайтом, особливо з блогом, в кінцевому рахунку призводить до появи більшої кількості сторінок, ніж можна відстежувати і підтримати вручну
Управління веб-сайтом, особливо з блогом, в кінцевому рахунку призводить до появи більшої кількості сторінок, ніж можна відстежувати і підтримати вручну.

Іноді посилання пошкоджуються, або сторінки випадково копіюються, і все це погіршує показники в Google (або враження відвідувачів). На щастя, можна провести безкоштовний аудит сайту, використовуючи Screaming Frog (до 500 URL в безкоштовній версії).

Цей інструмент покаже, що потрібно оновити або оптимізувати, і де знаходяться ці проблеми. Цю інформацію можна експортувати в електронну таблицю, щоб використовувати різними способами.

Answer the Public: дізнатися, про що запитують в інтернеті

Answer the Public - витончений інструмент, який використовує автоматичні пропозиції Google, щоб запропонувати візуалізацію вузьких ключових запитів, які походять від головного ключового слова
Answer the Public - витончений інструмент, який використовує автоматичні пропозиції Google, щоб запропонувати візуалізацію вузьких ключових запитів, які походять від головного ключового слова.

Його можна використовувати для контент-маркетингу, так як він пропонує і групує ідеї ключових слів на основі питань (хто, що, де, коли, чому), порівнянь (в порівнянні з, і, або), і не тільки. Створення якісного контенту, який добре ранжируется, врешті-решт, означає відповіді на питання людей, які виникають крім головної ключової фрази.

Answer the Public також допомагає отримати уявлення про те, як люди ставляться до теми, і з якими певним перешкодам або виборами вони можуть зіткнутися при ухваленні рішення про покупку.

Інструмент зворотних посилань: показує, які сайти пов'язані зі сторінкою

Зворотній посилання - це коли сторінка отримує посилання від іншого веб-сайту
Зворотній посилання - це коли сторінка отримує посилання від іншого веб-сайту. Їх зазвичай вважають ознакою релевантності (в залежності від якості джерела).

Зовнішні посилання на сайт - 4 стратегії як їх створити

Хоча один з представників Google одного разу сказав, що беклінки в кінцевому рахунку стануть менш важливими при ранжируванні, вони все ще мають значення, за словами багатьох експертів по SEO.

Навіть якщо так і станеться, хороший інструмент для перевірки зворотних посилань може бути корисним з багатьох причин, наприклад, щоб зрозуміти, які види сайтів посилаються на певний сайт або його конкурентів, щоб створити список блогів або письменників, до яких можна звернутися для піару.

Backlink Checker від SEO Review Tools (який пропонує кілька безкоштовних інструментів SEO) досить корисний в цьому відношенні. Єдине обмеження - його можна використовувати тільки для одного домену, і не більше 18 разів на день.

Цей інструмент, проте, повідомляє про авторитетність домену пов'язаного сайту, кількості посилань, і текст посилання, який вони використовували.

В якості альтернативи можна використовувати Open Site Explorer від Moz.

Google Search Console: перевіряє ранг і не тільки

Було б упущенням в статті про безкоштовні інструментах SEO не згадати власну Пошукову консоль Google.
З її допомогою можна контролювати і спостерігати за тим, як Google бачить сайт, а також аналізувати, які запити приносять трафік від Google, щоб зрозуміти пошукові моделі користувачів. Можна також використовувати її, щоб знайти помилки на своєму сайті і вибрати сторінки, які не будуть відображатися в результатах пошуку.

Було корисно? Оцініть, будь ласка, і поділіться з друзями!

SEO сервіси - 8 безкоштовних сервісів для аналізу, просування і оптимізації сайту

5 (100%) - 1 оцінок

Оптимізація Google Adwords: які слова найцінніші в плані CTR?
Незалежно від того, чи проводиться випробування можливостей нового ключового слова або його просто гуглять з цікавості, це - найшвидший спосіб відповісти на питання «Скільки людей шукає це?
Було корисно?