SEO в Яндексі

 1. Алгоритми Яндекса: провідник в світі SEO Різні фірми, різні ціни, різні терміни виконання робіт і...

Алгоритми Яндекса: провідник в світі SEO

Різні фірми, різні ціни, різні терміни виконання робіт і плановані результати - таке враження складається при зануренні в світ комерційних пропозицій, що стосуються SEO-оптимізації. Чи існує щось спільне, що об'єднує це питання, або всі компанії розробляють власний метод пошукового просування, що виводить сайт до вершин ранжирування. Відповідь лежить на поверхні - всі ми тільки виконуємо домашнє завдання, які перевіряє строгий учитель. А роботу оптимізаторів екзаменують пошукові системи, які розробили власні правила і згідно цьому вибудовують ієрархію пошукової видачі.

Розглянемо деякі алгоритми основний в сегменті Рунета майданчики пошуку - Яндекса. Саме тут встановлюються правила, виконання яких призводить сайти на топові позиції видачі. З 2007 року Яндекс починає цілеспрямовану кампанію визначення рейтингу сайтів, що враховує не тільки їх популярність, але і корисність.

З 2007 року Яндекс починає цілеспрямовану кампанію визначення рейтингу сайтів, що враховує не тільки їх популярність, але і корисність

 • Алгоритм «Магадан» (2008) - перше звернення до унікальності контенту. З цього часу статті на сайті перетворилися на інструмент його просування. Надалі питання текстів вже не відходив на другий план і все більше домінував у визначенні пошукового ваги ресурсу. Геолокація запиту - це ще одна позиція, що почалася з «Магадана» і актуальна до сих пір. Просуваючи сайт, веб-фахівці змушені звертати увагу на конкретизацію гео-прив'язки пошукових запитів. Тут лежить прямий взаємозв'язок з підвищенням відвідуваності сторінок і зростанням їх користувальницької популярності.
 • Алгоритм «Знахідка» (2008). Тут відзначимо продовження лінії роботи з семантикою сайту і зародження того напрямку, який в сучасному словнику інтернету позначається як «мінус-слова». Для просування сайтів в Яндексі стало важливо ретельніше підбирати ключові фрази і за допомогою мінусових уточнень домагатися їх вузького тлумачення.

Для просування сайтів в Яндексі стало важливо ретельніше підбирати ключові фрази і за допомогою мінусових уточнень домагатися їх вузького тлумачення

 • «Снежинськ» (2009) - алгоритм, що продовжив вектор роботи з контентом. Серед факторів, що впливає на просування: негативне ставлення до довгих статей і увагу до текстів-першоджерел. Можемо констатувати, що набрало останнім часом популярність напрямок контент-маркетинг, бере початок в «Снєжинську».
 • «Краснодар» (2010). Для користувачів Яндекса цей алгоритм став революційним, тематична корисність пошукової видачі перейшла на наступний рівень. Але ось для SEO-оптимізаторів продзвенів перший дзвінок - потрібна якісна збірка ядра сайту. В алгоритмі передбачалося розкладання запитів на ІНТЕНТ - смислове орієнтування у визначенні предмета пошукового запиту. А це, в свою чергу, передбачає ретельне опрацювання семантики ключових фраз.

Ми не випадково почали танцювати «від грубки», найперших алгоритмів, що впливають на ранжування веб-ресурсів. Вони задали тренд, сенс якого не втратився і в сучасності. Звернемося до свіжих розробок.

 • Алгоритм «Минусинськ» (2015) завершив еру просування сайтів за допомогою масової закупівлі посилань. Посилальне просування можливо, але відбір став більш відповідальним і продуманим.
 • Роль релевантності (відповідності запитам) сайтів піднялася з початком роботи алгоритму «Кіров» (2015). Просування ресурсу по нетематіческім ключам стало приносити негативні результати.
 • Алгоритм «Владивосток» (2016) змусив оптимізаторів звертати увагу на пристосованість сторінок до перегляду на мобільних платформах. Сайти, які не враховують цього чинника, стали знижуватися в позиції на сторінці видачі.
 • Роботу з семантикою ядра продовжив «Палех» (2016). Він стимулював роботу оптимізаторів на поле освоєння складних низькочастотних запитів.
 • І нарешті вишенька на торті, «Баден-Баден» (2017) - удар по переоптімізірованние текстів, які намагається просунути сайт в пошуку за допомогою частого вживання ключових слів на шкоду його читабельності і смисловому сприйняттю.

Ми зовсім нічого не сказали про SEO-просуванні в Яндексі? Це не так. Знання правил - про це була стаття - припускає їх виконання. Робота з ключовими пошуковими фразами, семантика ядра, якісний контент, релевантність, грамотна організація довідкових зв'язків, зручна структура і навігація - все це може бути передбачено алгоритмами пошукової платформи Яндекса і виповнюється при оптимізації веб-ресурсу.

просування оголошеннями

Говорити про SEO і не згадати про контекстну або медійну рекламу - це непробачно. Просування контентно методами дає довгостроковий ефект і міцно утримує сайт на високоранжірованних позиціях. Але є один мінус - дія проявляється не відразу, доводиться очікувати природного підвищення пошукового ваги, що займає деякий час. Коли мова йде про плановій роботі, покликаної утримувати досягнуті позиції, такий стан речей не викликає побоювань - сайт розкручений і продовжує користуватися надійними довгостроковими методами. А ось при проведенні деяких дій - брендування або ребрендингу, акцій, спрямованих на прискорене просування товарів або послуг - краще підходить агресивна рекламна кампанія.

В наступній статті розглянемо це питання.

В  наступній статті  розглянемо це питання

Ми зовсім нічого не сказали про SEO-просуванні в Яндексі?