SEO в Joomla

Отже, навіщо ж нам оптимізувати сайт? Це питання можна назвати вже практично риторичним, бо відповідь на нього знають майже всі web-майстри. Мета будь-якого якісного сайту в 90% випадків зводиться в першу чергу до залучення на нього відвідувачів. Залучати їх можна по-різному, але одним з основних джерел відвідувачів були є і ще довго залишаться пошукові системи. Чим сайт вище в пошуковій видачі по популярних запитах, тим більше людей на нього перейде і, відповідно, тим більш популярним він буде. Це зрозуміло майже всім і не вимагає особливих роз'яснень. Основні питання починаються, коли власник сайту замислюється: «ЯК зробити, щоб мій сайт був високо в пошуковій видачі?». В даному випадку з'являється неабияка конкуренція, оскільки кожен web-майстер (власник сайту) хоче щоб його дітище отримало місце під сонцем. Багато хто готовий навіть вкладати в це великі гроші. Через високу конкуренцію в сайті повинні бути ідеально вивірені всі деталі, інакше при інших рівних умовах (наприклад, фінансові вкладення, віці сайту, і.т.д.) конкурент отримає невелике, але перевага, яке допоможе йому обійти вас в пошуковій видачі . У цій серії статей ми зупинимося на внутрішніх чинниках оптимізації сайту (тих, які під силу реалізувати будь-якого веб-майстру без додаткових витрат).

Нижче я склав список найбільш важливих факторів внутрішньої оптимізації, які можна налаштувати в Joomla (важливість зменшується з кожним наступним фактором):

1) Контент - фактор не відноситься до Joomla безпосередньо, але він має вищий пріоритет важливості. Про це вже багато сказано, але я повторю: чим більш цікавою, якісною і корисною буде інформація вашого сайту, тим більше він отримає відвідувачів. Так чи інакше. Seo-оптимізація контенту також існує, але зараз вона не відноситься до теми нашої статті, оскільки залежить більшою мірою від мистецтва автора, який пише статтю, ніж від Joomla.

2) Заголовок сторінки (Title) - Дуже важлива частина внутрішньої оптимізації. Саме заголовок показується жирними літерами в результатах видачі і саме на нього в першу чергу звертають увагу користувачі. Joomla створює заголовок сторінки згідно заголовку статті, але є і тонкощі. Про них розповім трохи пізніше.

3) Опис (Description) - як і заголовок відіграє важливу роль у внутрішній оптимізації сторінки. Також важливо тому, що деякі пошукові системи, наприклад Google, показують опис в результатах видачі під заголовком. При наявності правильно складеного опису кількість відвідувачів, які перейдуть на сайт з Google може зрости.

4) Url-адреса посилання сторінки - також одна з важливих речей внутрішньої оптимізації. Якщо посилання написана латинськими або українськими літерами, пошукові системи приділяють цьому увагу, підвищуючи сайт в результатах видачі.

5) Внутрішня перелінковка сайту - сторінки сайту повинні бути пов'язані між собою посиланнями, і чим ширше буде цей зв'язок, тим краще це позначиться на результатах видачі.

6) Ключові слова сторінки (keywords) - сьогодні вважається, що ця частина опису сторінки практично не впливає на результати видачі, але все ж деяка користь від них є (примітка: мова йде про meta name = "keywords", не про ключові слова в тексті).

Приблизно так виглядає загальний список чинників внутрішньої оптимізації сайту. Звичайно, у кожного веб-майстра або seo-оптимізатора є свої чинники, але ті, які я перерахував, є загальновідомими і нехтувати ними не можна.

Тепер розглянемо, що дозволяють нам стандартні засоби Joomla в плані внутрішньої оптимізації. Скажу відразу дозволяють вони багато, але далеко не все. Тепер по порядку.

Перше, що потрібно зрозуміти: Joomla і розширення Joomla - абсолютно різні речі. Joomla не призначена для seo-оптимізації сторонніх розширень. Вона може працювати лише з тим, що входить в стандартну версію. Тому, якщо ми говоримо про оптимізацію, наприклад, VirtueMart, Community Builder, і інших розширень Joomla, то повинні розуміти, що доведеться використовувати додаткове розширення оптимізації, тому що Joomla не дозволяє робити це вбудованими засобами. Про додаткові розширеннях ми поговоримо в наступних статтях серії, а зараз я розповім що ж все-таки можна зробити вбудованими засобами Joomla.

Seo-оптимізація Joomla. Вбудовані інструменти.

Отже, ми вирішили оптимізувати наш Joomla-сайт. Перше, що ми повинні зробити - перейменувати файл «htaccess. txt », що знаходиться в кореневій директорії Joomla, в« .htaccess ». Детально описувати зміст цієї процедури не буду (довго і досить складно), просто скажу, що так треба. Якщо все ж комусь цікаво що таке цей htaccess і з чим його їдять, то, як кажуть, Welcome to Google, там є вичерпна інформація. Перейменувати файл як звичайну папку в Windows не вийде. Тому для перейменування рекомендую використовувати або розширений редактор (наприклад, Notepad ++), або який-небудь файловий менеджер (наприклад, Total Commander). Після того, як файл перейменований, потрібно зайти в налаштування Joomla ( «Сайт» -> «Налаштування»). Тут, праворуч, ми можемо бачити розділ «Установки Search Engine Optimization» який дозволяє налаштувати seo-оптимізацію Joomla вбудованими засобами.

Важливо !!!

Якщо ваш сайт вже проіндексований пошуковими системами, зміна цих налаштувань призведе до втрати всіх проіндексованих сторінок і зовнішніх посилань сайту. Будьте гранично обережні !!!

Будьте гранично обережні

Що тут є:

- Включити SEO - включає механізм seo-оптимізації Joomla, точніше дружні SEF-посилання (посилання, які можуть включати слова, а не тільки код аля index.php? = ....) - активуємо;

- Використовувати mod_rewrite - знову ж таки, довго вдаватися в подробиці, просто активуємо;

- Додати суфікс до URL - якщо активовано, в кінці url-адреси сторінки буде додано «. html ». Пошукові системи люблять таке закінчення, так що рекомендується включити.

Таким чином, ми включаємо все три опції і тиснемо кнопку «Зберегти». Все, seo-оптимізація Joomla активована. Але радіти поки рано. Попереду ще багато роботи.

Після активації seo-оптимізації Joomla ми може помітити деякі зміни в зовнішньому вигляді посилань на сторінки сайту, але не всі нас влаштовує. Особливо адреси сторінок, що включають в себе дати. Це відбувається тому, що не задані так звані «аліаси» (або «псевдоніми») сторінок. Можна помітити, що у кожної сторінки, категорії, пункту меню Joomla в налаштуваннях є опція «псевдонім»

Саме ця опція відповідає за зовнішній вигляд посилання сторінки, категорії, пункту меню.

Якщо залишити це поле порожнім, або заповнені не латинськими буквами, то на засланні буде вказана дата створення даного елемента Joomla, так що по ходу розробки сайту, рекомендую поступово заповнювати псевдоніми. Якщо ж поле заповнене латинськими буквами, то воно і стане текстом посилання, наприклад, якщо ми створили новий пункт меню і в поле «псевдонім» ввели «seojooomla», то адреса посилання цього пункту меню буде «http://site.ru/seojoomla .html ». Заповнивши таким чином все псевдоніми, ми отримаємо сайт з красивими дружніми посиланнями.

Також варто відзначити, що:

1) кожен псевдонім повинен бути унікальний, тому що не може бути двох сторінок з однаковими адресами;

2) бажано, щоб псевдонім містив в собі ключові слова, що характеризують вміст, статті, категорії, або пункту меню, для яких він створюється. Це позитивно позначиться на результатах видачі даної сторінки пошуковими системами;

3) після індексації сайту вкрай небажано змінювати псевдонім, інакше сторінка, за яку він відповідає, тимчасово вилетить з індексу пошукових систем.

Вбудовані можливості Joomla по роботі з описом і ключовими словами мандрівниці дуже мізерні і існують тільки для матеріалів:

При створенні матеріалу можна задати для нього опис і ключові слова. Дані функції для пунктів меню, розділів і категорій, поки, на жаль, відсутні. Але вони є в додаткових seo-компонентах для Joomla.

І останнє, внутрішня перелінковка сайту. З цим у Joomla з одного боку немає проблем, але з іншого, все робиться в напівавтоматичному режимі. Для внутрішньої перелинковки в Joomla є спеціальний модуль, під назвою «Схожі матеріали».

Для внутрішньої перелинковки в Joomla є спеціальний модуль, під назвою «Схожі матеріали»

Суть його буквально описана в самому модулі:

Цей модуль відображає інші матеріали, які схожі на поточний відображається матеріал. Вони пов'язані з ключовими словами в мета-даних. За всіма ключовими словами поточного матеріалу виконується пошук за ключовими словами інших опублікованих матеріалів. Наприклад, у вас є один матеріал «Breeding Parrots» і інший «Hand Raising Black Cockatoos». Якщо ви вставите ключове слово «parrot» в обох матеріалах, то модуль схожих матеріалів буде показувати в списку «Breeding Parrots» коли виконується показ «Hand Raising Black Cockatoos» і навпаки.

Як можна зрозуміти з опису, модуль виводить схожі матеріали, виробляючи тим самим внутрішню перелинковку сайту, але:

1) все робиться вручну, тобто ключові слова обов'язкові для кожного матеріалу. Це, з одного боку, добре, але з іншого занадто багато роботи;

2) модуль це не плагін, йому потрібно виділяти спеціальну позицію, і, якщо ми хочемо вивести схожі статті під текстом поточної, в тому місці повинна бути відповідна позиція модуля.

Для виведення схожих матеріалів як, наприклад, в кінці цієї статті існують більш зручні, сторонні розширення Joomla, що дозволяють повністю автоматизувати процес. Про них буде розказано в наступних статтях.

Таким чином, ми бачимо, що в Joomla є кошти seo-оптимізації. Хоча вони і не ідеальні, користуватися ними потрібно, оскільки якщо робити сайт, то робити якісно.


Чи знаєте Ви,

що будь-яка розумна людина скаже, що не може бути посмішки без кота і диму без вогню, щось там, в космосі, мабуть, тепле, яке випромінює ЕМ-хвилі, який відповідає температурі 2.7ºК. Дійсно, спостерігається космічне мікрохвильове випромінювання (CMB) є теплове випромінювання частинок ефіру, що мають температуру 2.7ºK. Ще на початку ХХ століття великі хіміки і фізики Д. І. Менделєєв і Вальтер Нернст передбачили, що таке випромінювання (температура) має виявлятися в космосі. У 1933 році проф. Еріх регенера з Штуттгарта за допомогою стратосферних зондів виміряв цю температуру . Його вимірювання дали 2.8ºK - практично точне сучасне значення. Детальніше читайте в FAQ по ефірної фізиці . що будь-яка розумна людина скаже, що не може бути посмішки без кота і диму без вогню, щось там, в космосі, мабуть, тепле, яке випромінює ЕМ-хвилі, який відповідає температурі 2

Отже, навіщо ж нам оптимізувати сайт?
Основні питання починаються, коли власник сайту замислюється: «ЯК зробити, щоб мій сайт був високо в пошуковій видачі?
Php?