Скільки коштує просування сайту?

Це питання, безсумнівно, ставив собі кожен власник сайту. Побачивши ціни в агентствах, цей же власник хапається за голову і шкодує, що взагалі почав займатися всією цією справою.

Але не потрібно відразу так впадати у відчай. Так, сайт вимагає вкладень. Будь-який бізнес цього вимагає. Сайт може допомогти вашій компанії вийти на зовсім інший рівень, де крутяться зовсім інші гроші. І те, що ви витратите зараз, повернеться до вас сторицею.

Просувати сайт потрібно обов'язково. Його мало просто «зробити і повісити, щоб був». У такому випадку ваш ресурс буде дійсно марною тратою грошей. Сайт же, як і гроші, повинен працювати.

Заощадити на просуванні інтернет-ресурсу можна тільки одним способом - зробити все самому. Але повірте, без потрібних знань, без уміння користуватися спеціальними інструментами, сунутися в цю справу не варто.

Найкраща економія для вас - це звернутися до хорошого фахівця. А для початку, перш ніж шукати SEO-майстра на фрілансі або в агентстві, давайте трохи розберемося, з яких етапів складається просування сайту, і в яку копійку вам стане це непроста справа.
Найкраща економія для вас - це звернутися до хорошого фахівця

Основні етапи просування

1. Визначення цілей, вивчення бізнесу клієнта. Потрібно зрозуміти, для чого просувається сайт, який кінцевої мети потрібно досягти. Можливо, потрібно ввійти в топ-10 сайтів по одному запиту або відразу декільком. Залежно від мети SEO-фахівець розроблятиме стратегію просування.

Визначити мета може і сам клієнт - це безкоштовно. Спеціаліст може вас проконсультувати, а також повинен розробити стратегію просування. Ціна на подібну послугу різна, деякі агентства навіть пропонують вам її безкоштовно (за умови подальшої співпраці з ними). В середньому - орієнтуйтеся на суму від 10 000 рублів. Але перед тим як погоджуватися на дану послугу, обов'язково слід уточнити, що саме ви, як замовник, отримаєте в результаті цієї роботи, так як ви ризикуєте купити зовсім не те, що потрібно.

2. Формування семантичного ядра. Це - побори ключових слів для просування, які найкраще підходять вашому сайту. Ключі можуть бути високочастотними (від 5000 показів), середньочастотними (від 500 до 5000 показів) і низькочастотними (до 500 показів).

Тільки слід розуміти, що ці цифри показує не статистику попиту, а статистику показів того чи іншого слова в запиті.

Наприклад, візьмемо фразу «Оренда залу».

Показів на місяць оренда залу - 14703

Цифра «Показів на місяць» відрізняється від кількості запитів, які показуються внизу сторінки пошуку Яндекса при введенні цього ж слова.

«Оренда залу» - Запитів за місяць: оренда посилання - 1 595 473, залу - 243 783.

У сервісі Wordstat Яндекса раніше було пояснення:

«Цифри поруч з кожним запитом в результатах підбору дають попередній прогноз числа показів на місяць, яке Ви отримаєте, вибравши цей запит в якості ключового слова. Так, цифра поруч зі словом «телефон» позначає число показів по всім запитам зі словом «телефон»: «купити телефон», «мобільний телефон», «купити стільниковий телефон», «купити новий стільниковий телефон у цятку» і т. П. ».

Виходить, що використовувати для підбору ключових слів цей інструмент можна, але потрібно розуміти, що саме він робить, і знати масу нюансів.

Тому формування семантичного ядра варто доручити фахівцеві, і не займатися цим самому.

Конкретну суму цієї роботи вам відразу не назве ніхто: всі залежить від кількості запитів і їх частотності.

3. Аналіз конкуренції по кожному із запитів. Обов'язково потрібно подивитися сайти конкурентів за вибраними вами запитам. Які методи просування вони використовують, скільки саме контенту на сайті конкурентів. Можливо, в зв'язку з побаченим, потрібно буде дещо змінити стратегію. Не можна розраховувати, що щойно створений сайт, що складається з 30 сторінок повинен конкурувати з сайтами конкурентів, які містять більше 2000 сторінках. Так як маленький сайт, в порівнянні з великим, точно не розкриває всі нюанси продукту або послуги.

4. Аудит сайту. Необхідно, щоб цю роботу проводив фахівець з великим досвідом практичної роботи. Потрібно знайти всі плюси і мінуси сайту, технічні помилки, і інші помилки , Які можуть заважати просуванню.

Але і аудит сайту не є панацеєю. Можна щороку міняти свій сайт, створюючи нові. Створюючи сайт, потрібно думати про потреби свого споживача. Продумати заздалегідь, на які питання повинен отримати відповіді відвідувач сайту.

5. Внутрішня оптимізація. На цьому етапі йде основна підготовка до просування, вибираються сторінки, які будуть оптимізовані під пошукові запити.

6. Додавання сайту в пошукові системи. Потрібно зареєструвати сайт в Google і Яндекс, за бажанням - в інших пошукових системах.

7. Зовнішня оптимізація. Якщо всі попередні етапи можуть проводитися один раз, то зовнішня оптимізація - це постійний процес. Пошукову оптимізацію потрібно проводити постійно, щоб сайт підтримував свій рейтинг і позиції в пошуку. Для цього ви можете купувати вічні посилання через біржі.
7

Від чого залежить вартість просування?

1. Від стану сайту. Новий він або вже робилися спроби просування, в лазні пошукових систем чи ні. Кожен сайт має свої особливості або вихідні параметри. Просунути можна практично будь-який сайт, тільки для одного ресурсу вистачить двох місяців, а для другого і року буде мало. Справа в тому, що сайт має низку важливих для оптимізації характеристик. Складніше, а значить, і дорожче, просувати молоді сайти, які погано сприймаються пошуковими системами. Їм потрібно багато часу, щоб заслужити довіру пошукових систем. Дуже важливо, яка у сайту структура і якою інформацією він наповнений. Якщо сайт має логічну організацію, його контент сповнений, унікальний і грамотно поданий, то процес оптимізації буде йти без перебоїв. В іншому випадку, необхідно робити доопрацювання, що вплине на підсумкову вартість.

2. Від кількості та виду пошукових запитів, за якими буде просуватися сайт. Найвища ціна - у високочастотних ключів, але і їх ефективність набагато вище. З іншого боку десятки, а то і сотні менш конкурентних запитів дадуть набагато більший ефект (так як конкуренція за ним нижче, значить і зайняти ці запити простіше, а в масі вони дадуть набагато більше продажів, ніж конкурентні) - це називається просуванням по довгому хвосту .

3. Від обсягу і складності необхідних технічних робіт. Сам сайт повинен працювати справно: неприпустимі помилки в коді, приховані тексти і тексти в областях прокрутки, також негативно впливає на просування наявність довго завантажуються сторінок.

4. Від цін на контент. Сайт потрібно постійно заповнювати контентом. Від того, за якою ціною ви будете купувати тексти, теж залежить ціна просування в цілому. Сюди додаємо також роботу контент-менеджера, якщо ви не будете додавати статті самі.

5. Від якості контенту. Контент може бути абсолютно різний.
Замовники люблять замовляти тексти для сайтів, не звертаючи увагу на контент конкурентів. Але ж потрібно уважно вивчити - які запити, в яких формах, і скільки разів використовуються в текстах. Та й довжина тексту відіграє важливу роль.

Ціни на фрілансі

Розкид цін на послуги з просування на фрілансі просто величезний, і озвучити конкретну ціну не вийде. Але багато замовників знають, що фрілансер зробить на порядок дешевше, ніж агентство.

Мені вдалося побачити деякі розцінки, зазначені у фрілансерів на їхніх сторінках або у відповідях на проекти.

Вартість комплексного SEO просування сайту - від 10 000 - 15 000 руб. у місяць.

Вартість робіт над окремими етапами просування - від 5 000-10 000 руб.

SEO аудит сайту - від 3 000 руб.

Вартість роботи по просуванню сайту по низькочастотних і середньочастотних ключам: від 13 500 руб.

Налаштування контекстної реклами - від 3 000-5 000 руб.

Роботи по внутрішній оптимізації сайту - від 1 000 рублів.

Знову ж таки, варто розуміти, що ціни ці - орієнтовні, і багато що залежить від обсягу та складності робіт.

А тепер поговоримо про ціни на контент. Якщо пам'ятаєте, його потрібно постійно оновлювати, щоб сайт не втрачав свої позиції.

Можна найняти копірайтера, або звернутися на біржу (наприклад, Міратекст ) За постійним комплексним розміщенням контенту (послуга «Безтурботний проект»).

Ціна на копірайт на цій біржі - від 75 рублів за 1000 знаків. Припустимо, кожен день вам заливають на сайт 1 статтю на 2000 знаків (це 150 рублів). 150 * 30 = 4500 рублів. Ще сервісу потрібно заплатити комісію 20% «за безтурботне ведення справ». Це ще 900 рублів, разом заповнення сайту контентом по мінімуму обійдеться 5400 рублів на місяць, якщо працювати через біржу.

підсумки

Важливо зрозуміти, що з сайтом не вийде, як з будь-якою іншою річчю - заплатив один раз, і забув. Платити за нього доведеться постійно: оплачувати домен, контент і просування.

Як я вже написала вище, деякі роботи проводяться один раз, а деякі - постійно. Наприклад, за аудит ви можете заплатити один раз, і співпрацювати далі з цим фахівцем або агентством на постійній основі. Але якщо фахівця поміняєте - 100%, новий знову буде проводити аудит. Кожна мітла мете по-своєму, і кожному майстру важливо зрозуміти, з чим він має справу, чи потрібно міняти стратегію чи ні.

Розкид цін на просування величезний, і вивести якусь середню цифру практично неможливо. Занадто багато факторів впливає на цей процес: і вік сайту, і його технічний стан, і тематика, і досвід оптимізатора.

Висловлюю щиру подяку за консультацію і допомогу в написанні статті інтернет-маркетологу Олексію Лазутін .

Від чого залежить вартість просування?