SMM в ресторані як інструмент для збільшення продажів

  1. Коротко про SMM
  2. Розкрутка спільнот в соціальних мережах
  3. Що таке бренд-журналістика?
  4. Практичне застосування
  5. Додатковий канал зв'язку
  6. висновок

На Одноклассниках, Facebook, ВКонтакте і інших популярних соціальних мережах тільки на просторах рунета зареєстровано понад сто тисяч спільнот закладів громадського харчування. У деяких з них складаються до декількох тисяч передплатників, які є фактичними або потенційними клієнтами ресторанів. Щоб заманити таких людей до свого закладу, ресторатори використовують механізми SMM (Social Media Marketing) - маркетингу в соціальних мережах.

Проблема полягає в тому, що звичайні методи SMM перестали працювати, так як використовуються повсюдно і давно не унікальні. Зараз для просування закладу на Facebook або ВКонтакте недостатньо просто створити співтовариство, «купити» аудиторію і почати публікацію фактів про популярних стравах, фотографій їжі, інформації про заходи або іншого однотипного контенту. Такі групи можуть бути «мертвими» незважаючи на те, що в них складаються кілька тисяч чоловік, які не тільки не ходять до ресторану, але навіть не читають нові публікації.

Новим трендом в маркетингу соціальних мереж, який докорінно змінить ситуацію, може стати бренд-журналістика. Використання такого підходу допомагає створювати унікальний контент своїми руками і залучати більший у порівнянні зі звичайними методами відсоток гостей в ресторан, не вкладаючи додаткові гроші в рекламу. Про те, навіщо потрібен SMM і чим корисна бренд-журналістика, читайте в нашій сьогоднішній статті.

Коротко про SMM

SMM (Social Media Marketing) - маркетинг в соціальних мережах. SMM є сучасним способом просування товарів і послуг за рахунок залучення гостей з соціальних мереж.

Напрямок одержав бурхливий розвиток близько десяти років тому з появою таких гігантів, як ВКонтакте і Facebook, коли все більше людей почало проявляти інтерес до соціальних мереж. Наприклад, щоб досягти позначки в 100 мільйонів користувачів, Facebook знадобилося всього 9 місяців. Для порівняння: телебаченню знадобилося для цього 13, а радіо - 38 років. Динаміка приросту вражає, ось чому ресторатори звертають увагу на просування в соціальних мережах.

Створивши сторінку ресторану, ви зможете підтримувати контакт з цільовою аудиторією, залучати нових гостей, сповіщаючи їх про акції або прийдешніх заходах, і так далі. Але створити групу і наповнити її контентом недостатньо, адже SMM - це, перш за все, маркетинг. Важливо зробити спільнота не просто візуально привабливим, а працюючим на залучення нових гостей в ресторан.

Розкрутка спільнот в соціальних мережах

Кому ж доручити ведення спільнот, щоб забезпечити ефективну присутність в соціальних мережах? Найчастіше ресторатори віддають перевагу медіа-агентствам, що пропонують псевдоунікальние програми розкрутки, спрямовані на збільшення середнього чека або зростання лояльності гостей. Такі компанії часто самі створюють фальшиву активність в спільнотах за рахунок «накрутки» лайків і репоста роботами в надії на те, що це приверне реальних відвідувачів. Але оскільки контент при цьому не змінюється, як і раніше залишаючись стандартним, конверсія в групах залишається мінімальною.

Підвищити конверсію може таргетована реклама. При складанні такого оголошення потрібно вказати вік, стать, можливі інтереси, місце проживання потенційних клієнтів (часто варіюється по станції метро) і інші параметри, за якими ви розраховуєте залучити потенційних гостей в ресторан. Система покаже рекламне оголошення тільки задовольняє заданим критеріям цільової аудиторії, що підвищить шанси на вступ потрібних людей в співтовариство.

Припустимо, що ви успішно набрали передплатників в групу, але як перетворити їх в клієнтів ресторану? Щоб зацікавити передплатників і вступити з ними в діалог, найкраще вдатися до допомоги журналістики брендів.

Що таке бренд-журналістика?

Бренд-журналістика - це погляд зсередини на товар і послугу, що дозволяє викликати цікавість цільової аудиторії і закликати її до вчинення будь-які дії. Попросту кажучи, це розповідь про ресторан «з людським обличчям». Історії з життя співробітників, інтерв'ю з шеф-кухарем, хостес, офіціантом або кур'єром, ексклюзивні відео, що ілюструють процес приготування страв, фотографії, що розкривають перед гостями секрети внутрішньої кухні - все це дозволить створити унікальний і цікавий для гостей контент. Метою бренд-журналістики є надання розширеного користувацького досвіду, на підставі якого потенційний клієнт зможе прийняти певне рішення. Регулярні репортажі про співробітників і гостях ресторану створять в очах читачів вигідний образ закладу. Так наприклад, підійшли до справи співробітники Pizza Hut , Які зробили гарний інсайдерський ролик.

Як і будь-який маркетинговий інструмент, бренд-журналістика має плюси і мінуси. До переваг можна віднести більш високу в порівнянні зі стандартними методами залученість користувачів: нестандартний контент викличе у них живу реакцію на те, що відбувається в групі, породжуючи бажання спілкуватися і ділитися думками. Крім того, збільшиться і охоплення аудиторії, оскільки ваші унікальні фоторепортажі або інтерв'ю зацікавлять потенційних гостей більше, ніж стандартні публікації в групах інших ресторанів. Це спричинить за собою збільшення кількості «живих» репоста, що викличе ефект «сарафанного радіо».

Недоліки теж є. Так, для створення якісного унікального контенту необхідно володіти навичками фото- і відеозйомки, умінням писати цікаві тексти і постійно придумувати нові теми для репортажів. Тобто, ви повинні фактично стати блогером ресторану.

Практичне застосування

Нехай у заклади громадського харчування вже існують групи в популярних соціальних мережах, сумарна кількість користувачів в яких перевищує 2 000 чоловік. Групи створені давно, але особливої ​​активності в них не спостерігається. Час від часу ви публікуєте фотографії з заходів, оголошується зміни в меню, додаєте барвисті зображення страв або інший стандартний контент. Як в такому випадку підвищити лояльність ваших гостей, змусивши їх ще раз відвідати заклад і привести з собою друзів?

Припустимо, що ви проводите презентацію нового сезонного меню і хочете залучити своїх потенційних клієнтів в процес його демонстрації. За допомогою бренд-журналістики можна відкрити перед ними завісу таємниці: впустіть гостей на кухню, показавши на відео, як відбувається приготування нових страв, візьміть інтерв'ю у шеф-кухаря або офіціантів, розкажіть, звідки були отримані нові поставки продуктів, і так далі.

Додатковий канал зв'язку

Ще однією перевагою соціальних мереж є можливість збирати персоналізовану інформацію про відвідувачів. Отримані дані згодом можна використовувати, наприклад, для адресної відправки повідомлень про акції на честь дня народження, заходах за інтересами, в поштових розсилках або при роботі з будь-якими іншими маркетинговими інструментами. Звертаючись до клієнта персоналізувати, ви збільшуєте ймовірність того, що він відвідає ресторан.

Таку інформацію необхідно накопичувати, створюючи і розширюючи клієнтські бази. Згодом це може принести чимало користі.

висновок

Соціальні мережі давно стали невід'ємною частиною нашого життя, тому ігнорувати даний канал спілкування з цільовою аудиторією непробачно. Тільки знаючи «в обличчя» своїх клієнтів, ви зможете налагодити з ними постійні відносини. Спершу в соціальних мережах, а потім і в ресторані.

Робити це нескладно, але просування сторінок ресторану зажадає від вас фантазії, наполегливості і терпіння. Саме вони допоможуть вам створити співтовариство, яке почне приносити вашому ресторану додатковий прибуток.


Відсутність коштів на рекламу в умовах кризи призводить до необхідності ретельно продумувати маркетингову активність. Про те, як повинен вести себе офіціант, щоб не бути надмірною і продати потрібні позиції За даними Яндекса, в рунеті близько 50 тисяч сайтів закладів громадського харчування. Більшість з цих ресурсів занедбані власниками і не мають жодного відвідування в місяць. Так чи потрібен вашому ресторану сайт?Що таке бренд-журналістика?
Так чи потрібен вашому ресторану сайт?