SMO і SMM - просування сайту в соціальних мережах і соціальних медіа

 1. SMM, SMO, SEO: в чому різниця
 2. Що потрібно робити для SMM-просування
 3. Комплексне просування сайту

Популярність соціальних мереж не викликає сумнівів

Популярність соціальних мереж не викликає сумнівів. Ніхто не стане заперечувати факт відтоку трафіку з звичайних сайтів і його перехід в соціальні сервіси.

Що ж робити в такому випадку веб-майстру, якщо цільова аудиторія замість відвідування просувається ресурсу воліє отримувати інформацію з соціалок?

Очевидна відповідь - використовувати можливості та інструменти SMM-просування!

SMM-розкрутка повертає втрачене увагу аудиторії до сторінок проекту в соцмережах за допомогою особливих методів, прийомів і технік. Про те, що конкретно доведеться зробити веб-майстру, і піде мова в цій статті.

Зауважимо, що основне соц. просування зачіпає популярні соціальні сервіси типу ВКонтакте, однокласників , Facebook, YouTube, Мой Мир, Google+, Twitter та інші.

Почнемо ми з термінології.

SMM, SMO, SEO: в чому різниця

Винесені в підзаголовок абревіатури нерідко плутають. Якщо веб-майстер є новачком в області сайтобудування і просування, він може і не усвідомлювати тих глобальних відмінностей, які ховаються за цими літерами.

Отже, перед початком роботи потрібно розібратися з поняттями і позначити різницю визначень.

SEO - комплекс заходів, спрямований на залучення трафіку з пошукових систем. До соціальних мереж це поняття має лише непряме відношення. SEO дозволяє підвищити впізнаваність сайту в Інтернеті, що позитивно позначається і на SMM-просування (найпопулярніший ресурс користувачі дізнаються навіть всередині соціальних мереж).

SMO - набір прийомів і операцій, які виконуються всередині сайту. Мета SMO - підготовка і оптимізація сайту для подальшого «соціального» просування. Якщо повернутися до SEO, то SMO можна порівняти з внутрішньою оптимізацією, що не виходить за рамки конкретної віртуальної площадки.

SMM - просування веб-ресурсу у зовнішній соціальному середовищі. При цьому SMM не обмежується одними лише соціальними мережами, а охоплює форуми, громадські блоги, системи рейтингів, відеохостінги і інші багатолюдні соціальні проекти.

Якщо порівнювати SMM і SEO, то SMM представляється у вигляді специфічної зовнішньої оптимізації.

Бажані результати SMO ​​і SMM - це:

 • підготовка ресурсу до просування в громадських сервісах;
 • позиціонування сайту всередині соціальних проектів, заняття певної ніші, відбудова від конкурентів;
 • збір цільової аудиторії в рамках тематичних груп, публічних сторінок і спільнот;
 • отримання цільового трафіку з соціалок (кінцева мета вебмастера / оптимізатора).

Що потрібно робити для SMM-просування

1. Підготовка сайту. В першу чергу, вебмайстру необхідно впровадити в просувний сайт компоненти тих соціальних мереж, на які він націлюється.

Найбільш поширеними, безкоштовними і загальнодоступними елементами є:

 • кнопки соціальних мереж ( «репост» і «мені подобається»);
 • форма авторизації на сайті через профіль у соціальній мережі;
 • форма коментарів, яку зможуть використовувати користувачі, авторизовані в соцмережах;
 • інформаційні блоки груп і публічних сторінок (з відображенням числа учасників);
 • віджети, що показують новини спільнот з соціальних мереж;
 • звичайні посилання на тематичні співтовариства (такі посилання нерідко забезпечуються мотивуючими закликами до дій);
 • банери соціальних мереж;
 • соціальний контент (відео, аудіо, цитати, відгуки, коментарі, інше), забезпечений посиланнями на тематичні представництва сайту.

Чим більше соціальних елементів буде вбудовано в сайт, тим вище виявляться шанси на отримання помітного результату від оптимізації (SMO) і просування (SMM).

2. Активність у соціальних мережах. Якщо веб-майстер створить в соцмережах тематичні спільноти, але не проявить іншої активності, ефекту не буде.

SMM-просування передбачає регулярну і невтомну працю по розкрутці ресурсу всередині соціальних мереж.

Під активністю слід розуміти:

 • залучення користувачів в свої тематичні спільноти;
 • запуск рекламних кампаній всередині соціалок (з орієнтацією на інтереси аудиторії);
 • публікацію анонсів, інформаційних статей та «вірусних» матеріалів в тематичних групах (своїх і чужих);
 • розміщення всіляких закликів і пропозицій, які змусять користувачів виконати переходи по посиланнях;
 • вільне спілкування з аудиторією, відповіді на питання людей, голосування, обмін думками, надання безкоштовної допомоги і підтримки;
 • використання всіх доступних засобів і можливостей для отримання трафіку з соціальних мереж.

Чим більшу активність вебмастер проявляє всередині громадських сервісів і майданчиків, тим більший ефект він отримує в кінці.

При цьому не можна забувати, що власника веб-сайту цікавлять не всі користувачі соціальних проектів, а лише конкретна цільова аудиторія!

3. Розвиток сайту. Щоб забезпечити стабільну популярність проекту в соціальних мережах та Інтернеті, веб-майстру слід подбати про планомірний розвиток сайту.

Віртуальний проект повинен бути оновлюється, цікавим, корисним, зручним, зрозумілим, таким, що запам'ятовується і унікальним! Вебмастеру потрібно створити ті умови, причини і переваги, які привернуть цільову аудиторію, виділять сайт з «сірої» маси аналогічних ресурсів.

[Stextbox id = "warning»] Орієнтація на потреби і запити цільових відвідувачів є головним секретом успіху! [/ Stextbox]

Вебмастеру потрібно зробити такий віртуальний проект, який сподобається людям, а не тільки йому одному. Якщо це вдасться, то ефект від SMM-просування буде майже гарантований, якщо ж ні, результату ніхто не побачить.

Комплексне просування сайту

Розкрутка сайту в соціальних мережах створює додаткові джерела трафіку, завдяки яким збільшується відвідуваність, впізнаваність і прибутковість проекту.

Проте, SMM - це не панацея.

Техніка навряд чи підвищить позиції сайту в органічній видачі, вона не вирішить технічних проблем веб-майданчика, не забезпечить бажаний зростання рейтингових показників, хоча і істотно в цьому допоможе.

Комплексне використання прийомів SMM-просування разом з пошуковою оптимізацією (а також статейний розкручуванням, нарощуванням посилальної маси, рекламою і внутрішнім розвитком сайту) дасть набагато більший ефект.

Таким чином, SMM - це обов'язкове доповнення до інших методиками просування, без якого в нинішніх реаліях просто не обійтися.

Ключові слова з тексту:

соціальний, соціальні мережі, SMM, SMM-просування, просування, розкрутка, цільова аудиторія, громадський сервіс, розвиток сайту, тематичне співтовариство, просування сайту, тематична група, сторінка, позиції сайту, публічна сторінка

Стаття розділена підзаголовками на логічні абзаци, складові нижченаведену схему тексту:

1. Введення (навіщо просувати сайт в соціальних мережах).
2. Терміни та визначення.
3. Етапи SMM-просування (що конкретно робити).
3.1. Підготовчі кроки.
3.2. Активність.
3.3. Підтримка якості сайту.
4. Комплексний підхід до просування.

Що ж робити в такому випадку веб-майстру, якщо цільова аудиторія замість відвідування просувається ресурсу воліє отримувати інформацію з соціалок?