Що буде з позичальником, якщо у нього немає можливості виплачувати кредит

 1. Чого очікувати при несплаті кредиту
 2. Популярні питання з просторів інтернету
 3. Спишуть чи кредит через 3 роки?
 4. Чи можна зменшити розмір виплат в судовому порядку?
 5. Яке майно можуть описати (заарештувати) судові пристави?
 6. Яке майно не підлягає опису?
 7. Чи можна заховати майно?
 8. Чи допоможе зміна прізвища не платити кредит?
 9. Топ 3 сценаріїв, за якими кредитні зобов'язання знижуються
 10. Чи можна не платити кредит на законних підставах

ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА КРЕДИТ І ШВИДКО ДІЗНАТИСЯ РІШЕННЯ Буває, що фінансова ситуація різко погіршується, тоді можливості виплатити кредит немає. Розглянемо, чим це загрожує позичальникові, і як уникнути наслідків, про які так часто розповідають на різних форумах в інтернеті.

ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА КРЕДИТ І ШВИДКО ДІЗНАТИСЯ РІШЕННЯ

Чого очікувати при несплаті кредиту

Кредитні зобов'язання - це двостороння угода між банком і клієнтом. Тому при порушенні умов договору, друга сторона на законних підставах має право вимагати від позичальника виконання своєї частини угоди.

Якщо цього не відбувається, існує три етапи розвитку подій.

 1. При невеликій заборгованості або незначних простроченнях банк буде нагадувати про повернення грошей за допомогою телефонних дзвінків, листів, СМС-повідомлень і т. Д. Якщо несплата триває, скажімо, протягом 2-3 місяців, то до основного боргу почне додаватися сукупність штрафів і пені за прострочення платежів.
 2. Якщо заходи з першого пункту не подіяли, банк має право передати справу до суду для стягнення боргу. Великі банки, такі як Ощадбанк, звертаються в правові інстанції швидко (вже через 3-5 місяців, після того, як клієнт перестав платити). Менші банки можуть відтягувати цей момент кілька років. Причому судового розгляду може і не бути, якщо сума боргу невелика (близько 50 000 - 100 000 рублів) або кредит оформлений без заставного майна. У таких випадках співробітники вважають за краще домовлятися з неплатником хоча б про часткове повернення коштів, адже витрати за позовом будуть вище, ніж сам борг.
 3. Судовий вирок про повернення боргу доведеться виконати. В іншому випадку до справи підключаються судові пристави, які будуть шукати можливість стягнути з позичальника необхідну суму. Спочатку це буде пошук джерел доходу (списання коштів з рахунків в інших банках, утримання до 50% від офіційної заробітної плати). Далі пристави можуть описати цінне майно, яке в подальшому буде продано з аукціону, а гроші підуть на погашення боргу.

Важливо! Кримінальної відповідальності і тим більш фізичної розправи за ухилення від виплати позики законом не передбачено. У разі порушення прав і свобод особистості - позичальник має повне право подати скаргу або написати відповідну заяву в поліцію (докладніше про спілкування з колекторами ).

Популярні питання з просторів інтернету

Розглянемо часто-задаються боржників і відповіді на них.

Спишуть чи кредит через 3 роки?

В юридичній практиці дійсно є поняття терміну позовної давності, яке відповідає 3 років (докладніше можна прочитати тут ). Але це означає лише те, що банк не зможе подати на клієнта до суду після закінчення зазначеного часу. При цьому боргові зобов'язання все одно залишаються і їх виконання можуть зажадати і через 10 років.

Чи можна зменшити розмір виплат в судовому порядку?

Так, але для цього потрібно звернутися за допомогою до адвоката. У суді необхідно надати вагомі аргументи, які підтверджені юридично. Наприклад, довідку про низький рівень доходу, недостатнього для оплати кредиту; про важке матеріальне положення в зв'язку з відсутністю роботи (документи з центру зайнятості); виписку з лікарні і чеки (якщо всі гроші йдуть на оплату лікування); привласнення групи інвалідності; акт про псування майна в зв'язку зі стихійним лихом, пожежею, викраденням та ін. Суд може позбавити позичальника від сплати нарахованих штрафів, а також скоротити відсоток за позикою, аж до нуля. Однак саме тіло кредиту виплатити доведеться.

Яке майно можуть описати (заарештувати) судові пристави?

Арешту, з метою вилучення, підлягає рухоме і нерухоме матеріальне майно, яке належить позичальнику: в першу чергу - це заставне майно; квартира; хата; транспортний засіб; дорогоцінні метали і вироби з них; дорогі предмети інтер'єру та розкоші (норкова шуба, годинник, картини).

Яке майно не підлягає опису?

Не можна накласти арешт на особисті речі, на зразок взуття та одягу; домашні предмети побуту, необхідні для життя; продукти харчування; предмети, пов'язані з професійною діяльністю; земельну ділянку і єдине житло, в якому проживає позичальник і члени сім'ї (якщо об'єкти не є запорукою); спеціальний транспортний засіб, необхідне людям з інвалідністю.

Чи можна заховати майно?

Так, дорогі вази або техніку можна перенести на час до родичів або сусідів, але якщо виявиться, що позичальник «раптом» вирішив подарувати свою квартиру або машину, то подібні дії будуть вважатися шахрайськими. При встановленні факту навмисності дій, людині пред'являть звинувачення.

Чи допоможе зміна прізвища не платити кредит?

Відповідь неоднозначний. З одного боку, крім паспорта банк вимагає і інші документи, наприклад, ІПН, а код платника податків не змінюється, навіть при неодноразової зміни імені або прізвища. До того ж надання неправдивої інформації карається законом - ст. 159 КК РФ, т. К. Позичальник зобов'язаний повідомити банк про зміну особистих даних.

З іншого - якщо кредит оформлений за двома документами в регіональній філії одного з банків, наприклад, «Хоум Кредит Банк», «Русский Стандарт», «Тінькофф Банк» і розмір боргу незначний, співробітники установи навряд чи стануть ганятися за неплатником, щоб повернути кілька тисяч рублів.

Топ 3 сценаріїв, за якими кредитні зобов'язання знижуються

Розглянемо, що робити в подібних ситуаціях.

Ситуація №1. Родич взяв кредит і не платить, прописані разом. Чим це загрожує?

Якщо мова йде про чоловіка - то згідно із законодавством, спільно нажите майно ділиться порівну, то ж саме стосується і боргових зобов'язань. Тому пристави можуть описати речі, придбані після реєстрації відносин.

Якщо кредит узяв інший родич, наприклад, син і він прописаний в квартирі з батьками - природно, пристави прийдуть за місцем реєстрації. В даному випадку закон захищає інших членів сім'ї від боргових зобов'язань неплатника. Описати можуть тільки те, що належить конкретно позичальнику. Довести, що річ є власністю іншої людини можна через свідчення сусідів чи пред'явлення чека на покупку.

Якщо майно все ж описано - припустимо вимагати його повернення в судовому порядку.

Ситуація №2. Що робити, якщо втратив роботу і зовсім нічим платити?

З даного питання є два рішення. Перше - оголошення про банкрутство фізичної особи через суд і повне списання кредиту. Це може бути застосовано, коли сума заборгованості перевищує позначку в 500 000 рублів, а у позичальника немає ніякого цінного майна і джерела доходу.

Друге - відстрочка платежів і зниження відсотків. Адже банк хоче отримати свої кошти назад, тому він піде на поступки, якщо ви покажете зацікавленість у поверненні коштів. В цьому випадку кредитор може змінити графік платежів, зменшити відсотки, щоб клієнт зміг виплатити позику. Банк може оформити кредитні канікули, протягом яких штрафи нараховуватися не будуть. приклад - умови кредитних канікул в банку ВТБ . Подібна послуга під назвою «Оптимізація заборгованості» представлена ​​і в «Хоум Кредит Банк».

Ситуація №3. Набрав багато кредитів в різних банках, а платити нічим. Що робити?

В такому випадку правильним рішенням стане реструктуризація боргу або його рефінансування в іншому банку (наприклад, в Ощадбанку ). Процедура дозволяє об'єднати кредити в один зі зниженою ставкою, при цьому термін виплати збільшується, а розмір щомісячних платежів зменшується.

Чи можна не платити кредит на законних підставах

Є ситуації, коли людина позбавляється від сплати кредиту в повній мірі. Розглянемо їх докладніше.

Перша - факт шахрайства. Якщо хтось скористався вашими паспортними даними та оформив кредит - ви звільняєтесь від сплати та будь-яких відсотків, штрафів, пені за нього. Для цього необхідно звернутися спочатку до кредитної установи або в суд, щоб надати докази своєї невинності. Наприклад, справжні документи або свідоцтво третіх осіб про те, що в момент підписання договору людина перебувала в іншому місці (на роботі, за кордоном, в магазині).

Друга - настання страхового випадку. Банки не дарма наполягають на страхуванні, коли такий випадок відбувається (смерть, отримання каліцтв або інвалідності), то зобов'язання по виплаті кредиту переносяться на страховика, якщо інше не зазначено в страховому договорі.

Третя - недієздатність позичальника. Якщо людина в момент підписання договору перебував у сильному алкогольному або наркотичному сп'янінні, стані емоційного потрясіння, шоку. Він має психічні відхилення і серйозні захворювання або на нього чинився тиск з боку третіх осіб (погрози, примус), то договір буде вважатися недійсним.

Четверта - позичальник не розрахував свої сили, і банк наклав купу штрафів. В такому випадку кредит виплатити доведеться, але суд, посилаючись на об'єктивні причини (важке матеріальне становище, підтверджене документально), зможе знизити борговий тягар у вигляді списання штрафів, зменшення відсотків. Можливий варіант тривалої відстрочки виплати кредиту, поки позичальник не знайде роботи або не поправить своє здоров'я.

Важливо! Іноді кращим рішенням стає початок судового процесу, так як в цьому випадку нарахування відсотків і штрафів за несплату боргу призупиняється, а розмір кредиту фіксується.

Чи можна зменшити розмір виплат в судовому порядку?
Яке майно можуть описати (заарештувати) судові пристави?
Яке майно не підлягає опису?
Чи можна заховати майно?
Чи допоможе зміна прізвища не платити кредит?
Спишуть чи кредит через 3 роки?
Чи можна зменшити розмір виплат в судовому порядку?
Яке майно можуть описати (заарештувати) судові пристави?
Яке майно не підлягає опису?
Чи можна заховати майно?