Що таке Чорна і Біла оптимізація сайту?

  1. Що таке біла оптимізація?
  2. Що таке чорна оптимізація?

Що таке Чорна і Біла оптимізація сайту?

Автор: Андрій Краснокутський

Дата: 2011-07-27

Кожен власник сайту завжди мріє просунути своє дітище на перші позиції в пошукових системах Кожен власник сайту завжди мріє просунути своє дітище на перші позиції в пошукових системах. Процес просування Інтернет ресурсу називається пошуковою оптимізацією або просто оптимізацією сайту. Але просувають сайти різними методами. Розділити все методи просування можна на дві основні категорії: Біла оптимізація і Чорна оптимізація.

Що таке біла оптимізація?

Біла оптимізація - це «законні» методи просування сайтів. «Законні», з точки зору пошукових систем, тобто в процесі просування web-майстер не прагне обдурити пошукові системи, не порушує їхніх правила. Тому дуже важливо знати, що ж пошукові системи дозволяють і що забороняють робити web-майстрам. Але, як правило ці правила ми ніколи не читаємо, а на перевірку виходить що даремно не читаємо ...

Як правило, у тих web-майстрів, які використовують білі методи оптимізації, сайти виходять цікавіше, набагато змістовніші і корисніше для користувачів, так звані сайти для людей (СДЛ). Такі сайти цінують не тільки відвідувачі, але і пошукові системи.

Біла оптимізація - на жаль, цей процес не швидкий, потрібен певний час і ніколи не зможе дати швидких результатів, але зате результати стійкі і довгострокові.

Що таке чорна оптимізація?

Чорна оптимізація - це все заборонені способи поліпшити ранжування сайту (підняти сайт в результатах видачі), знову ж таки ми розглядаємо це питання з точки зору пошукових систем. Це такі методи як: прихований текст, клоакинг, дорвеи, редерікт, покупні посилання і т.д.

Ймовірно, Ви не раз чули, що за застосування чорної оптимізації пошуковики штрафують сайти Ймовірно, Ви не раз чули, що за застосування чорної оптимізації пошуковики штрафують сайти. І все ж дуже багато web-майстрів, які користуються цими методами. Так що, виходить ці методи працюють? Так працюють, але працюють короткостроково. Тобто дають швидкі результати, сайт може «злетіти» в ТОП видачі протягом 2 - 3 тижнів. Але підкреслюю, результати це швидкі, але короткострокові, за злетом обов'язково спостерігатиметься падіння.

Я періодично отримую листи від читачів розсилки і від відвідувачів свого сайту, в яких люди запитують приблизно наступне: «.... мій сайт знаходився на 20 (30, 15 і т.д.) місці за таким то запитом, після чергового апгрейда (переиндексации сайтів) пошукової системи мій сайт зник з видачі. Що сталося і що робити? »У більшості випадків, після детального« розбору польотів »з'ясовується, що горе web-майстер, як раз і застосував методи чорної оптимізації свого сайту, хотів швидше просунутися .... Хотів як краще, а вийшло як завжди ...

Пам'ятайте, пошукові системи вже давно навчилися розпізнавати чорні методи оптимізації. Сайти, які використовують такі методи, пошукові системи рано чи пізно обчислюють і карають. Можливо Вас вирахують не відразу і Ви отримаєте короткостроковий ефект - зліт сайту в ТОП. Але вирахують обов'язково, повірте на слово. У кращому випадку за такі дії, сайт дуже сильно знижують в результатах видачі, а в гіршому (що найчастіше і відбувається) - відразу відправляють в бан, без розборок. А бан - це практично загибель сайту. Тобто можете забути про цей Домен і не витрачати час на реанімацію такого сайту.

Мало того, пошукова система Google вже тестує і застосовує механізми, за допомогою яких можна відстежити історію сайту Мало того, пошукова система Google вже тестує і застосовує механізми, за допомогою яких можна відстежити історію сайту. Навіть якщо Ви використовували чорні методи кілька років тому, у Вас, точніше Вашого сайту можуть виникнути неприємності. Наприклад, WikiScanner запросто відстежує історію зміни сайтів.

Свого часу, я уздовж «познущався» над деякими своїми сайтами, пробуючи застосовувати різні методи просування, пробував і чорні, і білі методи, проводив різні експерименти. На жаль, я прийшов до висновку, що використовуючи чорні методи, сайт зазвичай виживає близько 6 місяців. Але методи пошукових систем постійно вдосконалюються, тому думаю, що цей інтервал буде скорочуватися.

Ні, фізично сайт залишається працездатний і доступний, але пошукові системи заносять такий винний сайт в чорний список (банять) і виключають сторінки сайту з результатів видачі, а це значить, що відвідувачі з пошукових систем до Вас вже ніколи не прийдуть, хіба що, хто -то забреде випадково.

Зараз в Інтернеті з'явилося дуже багато різного роду «SEO контор», які обіцяють просунути сайт в ТОП видачі (природно за гроші) протягом 2 - 4 тижнів. Це одна з ознак, того що ці люди будуть діяти чорними методами просування. Механізм дуже простий: Отримали скачок у видачі по певних запитах, ми свою «роботу» виконали, зняли з Вас гроші, а далі вибачте - це Ваші проблеми, далі розбирайтеся самі, адже це Ваш сайт .... Пам'ятайте, користуючись такими послугами, Ви ризикуєте залишитися біля розбитого корита!

І ще один аспект. Думаю, що Ви не раз стикалися з таким ефектом: в пошуковому рядку пишіть якийсь запит на певну тему. Вам видається купа посилань, переходячи по цих посиланнях, Ви потрапляєте на якусь хрень ....., тобто за виданими посиланнях, потрібної інформації Ви не знайшли. Ваша думка про такий сайт і його власника? Моє - різко негативне. Ось це і є сайти, що пробилися в ТОП за допомогою чорних методів оптимізації. У таких випадках більшість з нас швидко залишають такий ресурс, пом'янувши web-майстри не добрим словом ....

У цій статті, я коротко розповів Вам про чорну і білу оптимізацію - просування сайтів. А який метод просування вибратьсвоего сайту, вирішувати Вам і тільки Вам.

Читайте також:

Чим корисний сервіс статистики LiveInternet в просуванні сайтів?

Що таке Семантичне ядро сайту?

Навіщо робити перелинковку внутрішніх сторінок сайту.

Як використовувати SMS повідомлення в Інтернет бізнесі.

Як зробити Скріншот (знімок) з екрану монітора потрібного розміру?

Як за 9 годин і 45 хвилин Самостійно, тобто власними руками зробити сайт і запустити його в Інтернеті.

Переглядів: 8881


ДЯКУЄМО. КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ. Я У сайтобудування новачок, ДЛЯ МЕНЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВІ ВАШІ ЗНАННЯ. З УВ. ІРИНА.

Дякуючи за хорошу інформацію. Суваженіем Імеда Шеріфадзе

Практично розглянути індексацію, на прикладі від початку, так як мої уривочние спроби, не дають позитивних результатів.

Спасибі Андрій ..., ти завжди надаєш ділову інфо ... А мене зацікавила програма по скриншотам ..., мої знайомі просто в подиві ... :))

Дякую, Андрію! Дуже слушна інформація. Я користуюся білими методами оптимізації свого сайту і помітила, що він повільно, але впевнено повзе вгору і вже багато статей знаходяться в ТОП-10.

Дякуємо. Стаття сподобалася, буду застосовувати тільки білі способи просування.

Спасибі, адмін Вам велике!

Що таке біла оптимізація?
Що таке чорна оптимізація?
Що таке Чорна і Біла оптимізація сайту?
Що таке біла оптимізація?
Що таке чорна оптимізація?
Так що, виходить ці методи працюють?
Що сталося і що робити?
Ваша думка про такий сайт і його власника?
Що таке Семантичне ядро сайту?
Як зробити Скріншот (знімок) з екрану монітора потрібного розміру?