Що таке Чорна капелюх SEO і чому ви повинні це уникати

Black Hat SEO - це процес використання неетичних, несанкціонованих або навіть нелегальних тактик для зростання трафіку сайту та рейтингу за допомогою пошукової оптимізації (SEO). Найчастіше така тактика призводить лише до короткострокових прибутків. У довгостроковій перспективі, чорна капелюх SEO практики можуть серйозно зашкодити трафіку сайту і довіру, і навіть отримати вам заборонений в пошукових системах.

У цьому пості ми допоможемо вам зрозуміти, що таке чорна капелюх SEO, і чому ви повинні уникати всіх витрат.

Розуміння трьох типів SEO

Якщо ви витратили будь-який час на маркетингові веб-сайти, ви, напевно, знаєте, що SEO поставляється в трьох варіантах: чорний, білий і сірий.

 • Білий Hat SEO відноситься до всіх законних тактики, затвердженої Google для вирощування сайту зворотні посилання і рейтинги пошукових систем. Це включає, але не обмежується, маркетингом впливу, контент-маркетингом, змістом змісту тощо.
 • Black Hat SEO відноситься до всіх несанкціонованих, неетичних і нелегітимних тактик для росту пошукового трафіку сайту. Використання прихованого вмісту, використання вхідних сторінок, ведення зв'язків та ін.
 • Сірий капелюх SEO відноситься до тактики, які падають десь між білою капелюхом і чорною капелюхом. Деякі з цих тактик включають покупку зворотних посилань, використання старих доменів, автоматизацію соціальних медіа тощо. Пошукові системи зазвичай не мають чітких правил, що забороняють таку тактику, але вони все ще оглядаються.

Зрозумійте, що в той час, як пошукові системи стають розумнішими з кожним роком, вони не можуть дивитися під капот кожного сайту та аналізувати свої маркетингові стратегії. Оскільки перші позиції в будь-якій пошуковій системі надзвичайно цінні, маркетологи іноді використовують тактику з чорною капелюшкою, щоб отримати перевагу над конкурентами. Оскільки така тактика є несправедливою та неетичною, сайти, що використовують їх, часто отримують серйозні покарання у видачах.

Перш ніж ми зможемо повністю зрозуміти, як чорна капелюх SEO може вплинути на ваш сайт, важливо з'ясувати, що Google і інші пошукові системи насправді шукають на сайті, і як це визначає "чорну капелюх SEO".

Що саме SEO Чорний капелюх?

Розуміння того, що таке чорна капелюх SEO, і не може бути важким. Хоча обидва Google і Bing публікувати глибокі рекомендації для веб-майстрів, немає чітких правил, які б визначали, які види діяльності можуть бути витлумачені як чорні капелюхи або білі капелюхи. Дещо SEO інструменти та тактика дивиться вниз, але не буде автоматично заробляти вам штраф. У той же час, деякі тактики, які, можливо, були б гарні два роки тому, можуть бути класифіковані як "чорні капелюхи" в найближчому майбутньому.

Проте є одна річ, що Google і Bing погоджуються не з тим, що веб-сторінки повинні бути створені "в першу чергу для користувачів, а не для пошукових систем".

Це означає, що будь-яка спроба надмірно розробити сторінку, щоб добре класифікувати, може негативно вплинути на рейтинг. Навантаження сторінки ключовими словами, використання ключових слів надмірно в посиланнях, використання прихованого контенту, купівля зворотних посилань для отримання рейтингу і т.д.

Таким чином, лакмусовий тест для чорної капелюхи SEO простий: задайте собі питання - «чи надає ця сторінка найкращий досвід для моїх користувачів?». Якщо відповідь на це запитання - «так», то вам ясно.

Тим не менш, існує список дій, які заборонено Google. Деякі з них:

 • Використання автоматично створеного вмісту
 • Маскування
 • Використання повторюваного вмісту
 • Участь у схемах зв'язку
 • Створення сторінок із шкідливим вмістом
 • Використання прихованого тексту або зворотних посилань
 • Заповнення сторінки ключовими словами

Ви можете поглянути на всі ці дії Правила Google для веб-майстрів стор.

Чому слід уникати SEO Black Hat?

Користувачі звертаються до пошукових систем, щоб знайти найкращий ресурс для запиту. Коли користувач вводить в історію автомобіля в пошукову систему, він розраховує знайти посилання на сторінки, які дають докладний огляд історії автомобіля.

Як показано на малюнку нижче, першим результатом цього запиту є сторінка Вікіпедії про історію автомобіля:

Тепер уявіть, що станеться з досвідом користувачів, якщо автосалон зможе класифікувати сторінку, заповнену оголошеннями про автомобілі у верхній частині видань для цього запиту. Негативно вплине на досвід користувачів, що призведе до втрати довіри користувачів до Google.

Таким чином, пошукові системи зацікавлені в тому, щоб показувати своїм користувачам лише веб-сторінки найвищої якості. Щоб забезпечити це, вони сильно штрафують будь-який сайт, який намагається грати свої алгоритми через тактику чорної капелюхи SEO.

Окрім штрафних санкцій SERP, наведемо п'ять інших причин, чому ви повинні уникати SEO:

 1. Короткострокові результати: Незалежно від того, наскільки розумною або розвиненою є чорна капелюх SEO, пошукові системи в кінцевому підсумку наздоганяють. Таким чином, будь-які результати, які ви могли б отримати від цієї тактики, зазвичай тривають лише кілька місяців. Ми бачили це в минулому Google Panda і Google Penguin які знищували сайти, які використовували чорну шапку.
 1. Немає гарантії без спаму: ключова чорна капелюх SEO тактика полягає в тому, щоб придбати посилання від постачальників по низькій ціні. Хоча це може дати вам швидке підвищення рейтингу, немає ніякої гарантії, що постачальник посилань не буде продавати зворотні посилання на спам-сайти. Це означає, що ваш сайт буде пов'язаний зі властивостями спаму в сумнівних нішах. Це може негативно вплинути на авторитет вашого сайту.
 1. Впливає на довіру користувачів: чорна капелюх SEO часто використовує тактику, таку як маскування посилань (показуючи посилання як авторитетний ресурс, коли це не так), до пошукових систем і користувачів. Це впливає на те, як користувачі сприймають ваш сайт. Коли ви обіцяєте прив'язати їх до NYTimes, але перенаправляєте їх на URL-адресу спаму, ви негайно втратите довіру.
 1. Погана рентабельність інвестицій: коли ви використовуєте чорну капелюх SEO, ви, по суті, граєте в кішки-мишки з пошуковими системами. Існує ніякої гарантії, коли пошукова система може з'ясувати вашу тактику SEO і покарати ваш сайт. Іноді це трапляється лише через тиждень. Короткострокові результати означають, що показник ROI зазвичай низький. Ви побачите набагато кращі результати в довгостроковій перспективі, інвестуючи в якісну тактику SEO.
 1. Пошукові системи стають більш розумними: це, мабуть, найважливіша причина, щоб уникнути SEO капелюхів: пошукові системи стають розумнішими з кожним роком. Їм стає все важче і важче грати з чорною капелюшною тактикою. Використовуючи Google якість пошуку дуже багато, вам буде важко знайти пошукові системи для вигідних ключових слів.

Закриваючі слова

Чорна шапка SEO обіцяє багато, але доставляє дуже мало. Це може резервувати ваші рейтинги, зірвати довіру вашого сайту і знищити ваш бізнес в довгостроковій перспективі. Мало того, що він пропонує погану рентабельність інвестицій, також дуже важко використовувати таку тактику ефективно. Для побудови стійкого, довгострокового бізнесу, ви побачите набагато кращу прибутковість, інвестуючи в SEO, контент-маркетинг і соціальні медіа.

Що саме SEO Чорний капелюх?
Таким чином, лакмусовий тест для чорної капелюхи SEO простий: задайте собі питання - «чи надає ця сторінка найкращий досвід для моїх користувачів?
Чому слід уникати SEO Black Hat?