Що таке контекстна реклама і її види.

 1. Існують три види Контекстної Реклами:
 2. Навіщо потрібна контекстна реклама?
 3. Контекстна реклама - це швидко.

Контекстна реклама - це різновид реклами в мережі Інтернет, яка демонструється користувачу змістом (тобто, контексту) веб-сторінки, їм відвідуваною.

Існують три види Контекстної Реклами:

 1. Текстова - від 1 до 7 оголошень, які показуються над (1-4 штуки) і під (1-3) органічної видачею. Візуально текстове оголошення можна впізнати по слову "Реклама" на зеленому тлі;
 2. Банерна - це оголошення, які показуються в блоках контекстної реклами на сайтах-партнерах (де веб-майстри додали блоки AdSense). Оголошення тут можуть бути або адаптивні (посилання на Оліну статтю), або графічні. При цьому графічні оголошення можуть бути як в статичному вигляді, так і динамічними, завантаженими вручну або створеними у вбудованому редакторі (стосується тільки динамічних банерів):

 3. Відео - це реклама, яка розміщується в роликах на YouTube, а також сайтах партнерів. Вона демонструється у вигляді оголошень TrueView, а з недавніх пір, для Росії з'явилися і товарні оголошення, які показуються в відеороликах.

Вона демонструється у вигляді оголошень TrueView, а з недавніх пір, для Росії з'явилися і товарні оголошення, які показуються в відеороликах

Принцип роботи контекстної реклами досить простий і звучить він як Pay Per Click (PPC) або, по робітничо-селянському, "плата за клік". Вартість кліка тим дорожче, чим вище знаходиться ваше оголошення в платній видачі, а позиція оголошення визначається на основі аукціону. Також хочемо звернути увагу, що немає якоїсь фіксованої вартості кліка для всіх ніш. Кожен вид бізнесу має свою конкурентність, поширеність, обсяг попиту ...

Якщо для ніші чохлів для смартфона ціна за клік в топ-1 $ 0.2 і це нормально, то для натяжних стель в Москві ціна за перше місце буде $ 2.5 і це теж нормально - все залежить від конкретного бізнесу.

Навіщо потрібна контекстна реклама?

А навіщо потрібен двигун автомобіля? Або дрова з вугіллям для паровоза? Якщо ви створили сайт і не будете залучати туди користувачів, які шукають ваш товар / послугу, то який в ньому сенс? Є SEO-просування - ефективно, але довго. Контекстна реклама якраз допомагає швидко розповісти аудиторії, що Ви існуєте, а також максимально швидко отримувати з сайту продажу. Для руху вперед, розвитку і отримання більших обсягів прибутку. Контекстна реклама, при правильному її використанні, виконує найширший спектр завдань: брендинг, залучення цільових клієнтів, підігрів цільової та околоцелевой аудиторії, ремаркетинг (робота з вже лояльною аудиторією), відеореклама, відеоремаркетінг, лідогенераціі, і т.д. З огляду на те, що ви самі мінімум по кілька годин на день сидите в інтернеті, то так чи інакше розумієте, що бізнесу в інтернеті треба бути присутнім, інакше йому прийде кирдик.

Контекстна реклама - це швидко.

Чи не єдиний спосіб миттєво отримати цільових відвідувачів і продажу з інтернету. Якщо настройка зроблена грамотно, то попереднє речення стає твердженням, тому що немає іншого способу швидко застрибнути в ТОП рекламної видачі Google або Яндекса по "жирним" ключовими словами. У зв'язці з якісно налаштованої веб-аналітикою, контекстна реклама стає ключовим джерелом генерації прибутку при заданих параметрах рентабельності інвестицій. Зростання ж кількості замовлень і, прибутку неминуче буде ставити перед вами питання про розширення бізнесу. У попередніх двох абзацах, в загальних рисах, дані вигоди для бізнесу.

Які ж є причини не користуватися контекстною рекламою у рекламодавців?

Тут, в загальному, можна виділити такі моменти:

 • а чи окупиться реклама? - да, окупиться. Ми керуємо тим, що можемо виміряти. І при налаштуванні вашої рекламної кампанії все буде вважатися і враховуватися, що дозволить правильно оптимізувати вашу рекламу.
 • кільки буде коштувати настройка і чому саме таку суму? - тут краще писати продавцеві имхо))
 • не залишуся я без уваги після запуску кампанії, як я буду знати, що за моєю рекламою стежать і розвивають її? - немає! Тому що до кожного клієнта прикріплюється аккаунт-менеджер , задача якого це забезпечити клієнту надання повної картини того, як працює його реклама.
 • як мені вибрати такого підрядника, співпраця з яким позбавить мене від головняка постійно заходити в аккаунт і нічого там не розуміти? - з цього питання можете скористатися цією підказкою
 • як зрозуміти, що підрядник не буде "водити за ніс" мене, надаючи звітність? - на це питання можна відповісти ствердно, якщо отримані позитивні відповіді на всі попередні питання з цього списку. Ми враховуємо всі дані по вашій рекламної кампанії, знаємо як її розвинути; вартість настройки дійсно демократична, тому що тут причину вкаже краще продавець; аккаунт-менеджер дійсно зацікавлений в тому, щоб вас все влаштовувало, що доводиться багатьма відгуками про нашу роботу

Також не можна обходити стороною основні болю, які так не бажають відчувати на собі рекламодавці:

 • обсяги трафіку нижче, ніж хотілося;
 • мало заявок;
 • мало дзвінків;
 • бюджет зливається незрозуміло куди;
 • нерозуміння, як поліпшити ефективність рекламних вкладень.

Ці питання дуже важливі, особливо під час нестабільності в економіці, коли цінність кожної копійки сильно зростає. Ми, співробітники агентства "SOTNIK", вважаємо, що найкращий спосіб заспокоїти клієнта і дати йому впевненість у завтрашньому дні - бути чесними і відкритими, утворювати клієнта і відповідати на всі питання. Якби все так робили, то тоді клієнти навряд чи змінювали підрядників і не розчаровувалися у всяких горе-професіоналів.

Google AdWords пропонує рекламодавцям досить широкий набір рекламних інструментів, які дозволяють знайти саме вашого клієнта як безпосередньо, так і шляхом "підігріву" зробити простого користувача вашим покупцем / замовником, достукатися до нього правильним чином. При цьому, завдяки широким можливостям, Google дає рекламодавцям можливість дуже точного сегментування аудиторії, що направлено на максимально ефективне використання рекламного бюджету! Розглянемо основні типи контекстної реклами:

   1. Пошукова мережа (включаючи пошукових партнерів). Ця реклама спрацьовує у відповідь на пошуковий запит користувача, виконаний через пошуковий рядок в Google. Оголошення показуються вище (4) і знизу (3) пошукової видачі. За допомогою цього типу контекстної реклами можна швидко звернутися саме до вашого потенційного клієнта просто відповівши на його запит. Якщо ви продаєте електрочайники, то при пошуковому запиті "купити електрочайник" ви можете залучити на свій сайт, і виглядати ваші оголошення будуть приблизно так:
   2. Медійна мережа. За допомогою медійної реклами можна заявити про себе багатьом тисячам користувачів на багатьох майданчиках-партнерах. За допомогою широких можливостей таргетингу можна налаштувати покази на тих людей, які відповідають вашої цільової аудиторії. Цей тип кампаній використовується для підвищення впізнаваності бренду і підігріву цільової аудиторії, здійснюється завдяки широкому вибору форматів оголошень і методам орієнтування. Якщо ви продаєте дитячі коляски, то за допомогою КМС ви зможете показати свої оголошення майбутнім мамам, які відвідують тематичні форуми або сайти, на яких є блоки реклами Google. Крім прямої реклами, ви можете нагадувати про себе відвідувачам вашого сайту ремаркетингу в вигляді банерних і адаптивних оголошень.

   3. Пошукова та оптимізована Медійна мережа. Вся суть цього типу контекстної реклами криється в самій назві. Тут ми рекламуємо за списком ключових слів як в пошуковій мережі (як у звичайній пошуковій рекламі), так і в КМС, але! Система, показуючи нас в медійній мережі, вибірково показує оголошення тим користувачам, які з її (системи) точки зору, більш схильні до покупки (замовлення) вашого продукту (послуги). Нюанс тут полягає в тому, що в основному ваші оголошення будуть показуватися в пошуку, покази ж в КМС будуть проводитися за залишковим принципом (залишок бюджету на день), але в медійній мережі показів мало не буде цього точно.
   4. Google Покупки. Ідеальне рішення для e-commerce проектів, тобто для інтернет-магазинів. У цьому типі реклами для показу оголошень використовуються не ключові слова (як у звичайній пошуковій рекламі), а інформація про товари, яка береться зі спеціального товарного фида даних, і оголошення тим релевантні, чим повніше і коректніше дано опис продукту в цьому файлі. Товарні оголошення можуть бути показані разом з вашим пошуковим оголошенням, тобто ви можете "бути в двох місцях одночасно", і в рекламній видачі ваші оголошення будуть виглядати приблизно так:
   5. Відеореклама. Відмінний інструмент для тих, хто хоче представити свій товар, послугу або відеоканал за допомогою демонстрації свого продає відеоконтенту на YouTube і Медійній мережі. Тут можна використовувати як пряму рекламу, так і відеоремаркетінг, а формати оголошень такі:

    - Оголошення TrueView In-Stream. Цей формат показує рекламні ролики на початку, середині і / або наприкінці основного відео. Пропустити показ цього оголошення можна через 5 секунд після його запуску:
    Відеореклама
    - Оголошення TrueView Video Discovery. Раніше вони називалися TrueView In-Display. Цей формат оголошень показується на YouTube: на сторінці пошуку відео, в списку інших пропозицій, на головній сторінці, оверлеєм на сторінці перегляду відеоролика, на відеосайтах-партнерах і в додатках, які входять в КМС. Виглядають такі оголошення так:

    - Оголошення заставки. Це короткі ролики, які показуються на початку, середині або наприкінці основного відеоролика, і їх тривалість - не більше 6 секунд.- Окремо виділимо Торгові кампанії TrueView. Цей тип відеообявленій, який показується в ваших відеороликах як звичайний TrueView, але при цьому з вашої торгової кампанії підтягується інформація про ваші товари. Тут є можливість давати як пряму рекламу, так і динамічний відеоремаркетінг. Виглядають такі оголошення так:

   6. Універсальна кампанія для додатків. Даний тип кампанії дозволяє, використовуючи по максимуму функціонал Google AdWords просунути ваш мобільний додаток, створене на Android або iOS. Показуючи свої оголошення в мобільному пошуку, мобільного КМС (так, така є теж), на YouTube - ви можете показати своє оголошення саме вашої цільової аудиторії, яка завантажить, встановить і буде користуватися вашим додатком, а також купувати платні його функції. Для універсальних кампаній для додатків у вас буде можливість використовувати спеціальні формати оголошень, які орієнтовані на спонукання до установки додатки, а не просто на клік по оголошенню. Не відкладайте в довгу шухляду просування свого мобільного застосування, тому що Google вже надає все для того, щоб ви досягли успіху!

Кілька слів про пошукових системах Google і Яндекс. Це 2 найбільш використовувані пошукові системи на наших просторах. Google має близько 70% трафіку на Україні (в Росії близько 50%), а Яндекс - 30% і 50%. Аудиторія кожної з цих пошукових систем становить десятки мільйонів користувачів в день, які не просто заходять туди, щоб подивитися кіно; вони шукають корисну інформацію, порівнюють ціни, укладають угоди, купують товари, читають огляди та відгуки про ваші товари. В епоху інтернету КОЖЕН підприємець, якщо він хоче розвивати свою справу і отримувати прибуток по наростаючій, просто зобов'язаний бути присутнім в інтернеті. Яндекс і Google це прекрасно розуміють і представляють для вас, підприємців, широкий спектр інструментів для того, щоб полегшити розвиток бізнесу в інтернеті.

І, наостанок, розглянемо коротко, які види контекстної реклами бувають:

 • текстова реклама - це звична нам реклама в пошуковій мережі (Google, Яндекс і т.д.), яка показується у відповідь на ваш запит. Також є текстова реклама в Медійній мережі, де ваші оголошення показуються на сторінках, згідно з обраними вами типам таргетингу.
 • банерна реклама - це, як ви вже зрозуміли, статичні та анімовані банери, які показуються на сайтах Медійній мережі на тих сторінках, які відповідають таргетингу, який ви вибрали.
 • відеореклама. Це такий вид реклами, який дозволяє рекламодавцям, у яких є свій канал на YouTube, за допомогою свого відеоконтенту заявити про себе, підвищити впізнаваність свого каналу або бізнесу і отримати додатковий охоплення, а також наростити клієнтуру.
 • товарні оголошення, які настроюються за допомогою Google Merchant Center. Така реклама ідеально підходить для власників інтернет-магазинів, тому що ви можете, у відповідь на пошукові запити користувачів, відразу показувати свій товар, його вартість і трохи опису. При цьому користувач не клікаючи по оголошенню може прийняти рішення про покупку. Нагадаємо, як виглядають товарні оголошення:

Нагадаємо, як виглядають товарні оголошення:

 • Адаптивні оголошення в КМС. Це нововведення від Google, яке полягає в тому, що оголошення тепер самі підлаштовуються під той чи інший розмір або формат на сайті. Детальніше про це пропонуємо прочитати нашу статтю

Ремаркетінг - це свята річ, яку придумав хтось, хто пізнав дзен в цьому житті. Для бізнесу це як рятівний круг, який економить купу часу і грошей, тому що цей інструмент дозволяє працювати тільки з тими користувачами, які вже відвідували ваш сайт раніше. "Ну і що?", - запитаєте ви. А то, що працюючи з уже "підігрітою", лояльної (адже вони чомусь відвідали ваш сайт) аудиторією, ймовірність перетворити користувача мережі інтернет в вашого клієнта - зростає кратно! Давайте розглянемо, які види ремаркетингу є:

 • Ремаркетінг в медійній мережі на користувачів, які відвідали ваш сайт або якийсь його розділ. Тут ви можете використовувати текстові, адаптивні і банерні (статичні або анімовані) оголошення. Покази за списками ремаркетингу, які створюються виходячи з цілей, покази почнуться після того, як списки (або список) наберуть 100 користувачів. Пропонуємо ознайомитися з нашою статтею по темі
 • Динамічний ремаркетинг. Цей тип ремаркетингу дозволяє системі автоматично формувати оголошення під кожного (!) Користувача, виходячи з його поведінки на сайті (які товари він переглянув, завершив він покупку). для настройки динамічного ремаркетингу знадобиться спеціальний товарний фид даних, тому що можливість настройки може бути недоступною в країнах.
 • Пошуковий ремаркетинг дуже хороший практично для всіх тематик, де не заборонений ремаркетинг :) Цей тип реклами дозволяє показувати нагадує рекламу в пошуковій мережі тим користувачам, які вже відвідували ваш сайт. Важливий нюанс полягає в тому, що для старту показів ремаркетингу в пошуковій мережі, необхідно, щоб в списках набралося не менше 1000 чоловік.
 • Відеоремаркетінг. Тут принцип той же, що і у ремаркетингу в медійній мережі, відмінність полягає тільки в тому, що оголошеннями виступають відеоролики, майданчиком для показу - YouTube і сайти-партнери, а аудиторією - відвідувачі вашого сайту або відеоканалу. При цьому крута штука, яку можна налаштовувати для e-commerce проектів це динамічний відеоремаркетінг, а також рекламу товарів в тих чи інших роликах.
 • Кампанії типу "Взаємодія з мобільним додатком". Цей тип кампаній дозволяє показувати оголошення із закликом використовувати ваше додаток тим користувачам, які його встановили собі на девайс. Таким чином ви можете поліпшити використання додаток: покупка всяких "булочок", почастішання заходу в додаток, заклик запустити додаток вперше і т.д. і т.п.

Запуск рекламної кампанії в інтернеті це завжди ризик, це інвестиції, які повинні окупитися і приносити стабільний прибуток. Що ж можна порадити тим, хто починає свою рекламну кампанію в Google AdWords або Яндекс.Директ? Адже мета - отримувати багато якісних конверсій.

Конверсія - це виконання відвідувачем сайту цільового, комерційно цінного, дії: покупка через корзину (або в 1 клік), замовлення товару або послуги шляхом прямого дзвінка, замовлення зворотного дзвінка, і т.д.

Ми даємо такі рекомендації, які бажано виконати перед запуском контекстної реклами:

   1. Користувач розпещеній - Йому потрібен Зручний сайт з зрозумілім дизайном. Підготуйте свій сайт, щоб ВІН БУВ Зручний и простий у вікорістанні. Дизайн повинен буті добро продуманий з точки зору візуальної пріваблівості, колірна кольорів не дуже контрастна.
   2. Чи не хочете переплачуваті за рекламу?
    Тоді Вкрай важліво щоб контент, теги Title, H1, мета-тег Description вашого сайту містілі ключові слова Які Використовують в контекстній рекламі (облікового запису AdWords / Діректа) це поможет підвіщіті Показник якості цільової Сторінки и Зменшити ВАРТІСТЬ за Клік.
   3. За статистикою з 10 Користувачів дійшлі до кошика, только 3 роблять замовлення, це пов'язано зі складністю оформлення замовлення.
    Форми замовлення повінні буті дуже Прості для користувача и містіті мінімальну Кількість полів для Заповнення. Процес покупки повинен займати у користувача мінімальну кількість часу і кліків. Важливо щоб найнеобхідніша, що продає інформація містилася на першому екрані сторінки - щоб протягом перших трьох секунд користувач зрозумів, що за сайт він відвідав, і що він знайшов потрібну йому послугу / інформацію / товар.
   4. Думаєте запустити контекстну рекламу досить? Так як контекстна реклама - це інвестиція, яка повинна окупатися і давати прибуток, то необхідно чітко розуміти - звідки, скільки, якої якості і за якою ціною Ви отримуєте конверсії. Тому, обов'язково забезпечте, щоб:
 • спливаючі вікна (форми захоплення) на вашому сайті були помітними, простенькими (хоча б якомога простіше) в заповненні і ОБОВ'ЯЗКОВО щоб вони завжди спрацьовували. Якщо у вас спливаюче вікно, то встановіть спеціальні коди для відстеження його спрацьовування, протестуйте кілька разів, як все працює. Краще 100 разів протести перед запуском правильність роботи форми захоплення, ніж потім в уже працюючої рекламної кампанії губитися в здогадах, де косяк;
 • всі дзвінки повинні бути враховані - така ось мантра, яка вкрай важлива, тому що частина рекламного трафіку буде конвертуватися в дзвінки, і потрібно розуміти - звідки йдуть цільові дзвінки, звідки нецільові ?; як менеджери обробляють вхідні дзвінки, проблема не в якості дзвінків, а в тому, як їх обробляють ?; враховуєте ви дзвінки з усіх каналів, або ж якийсь канал залишився нічийним, і саме він приносить левову частку прибутку / збитків?
 • реалізований на вашому сайті функціонал call-back? Тут важливо розуміти, що деякі користувачі з тих чи інших причин не хочуть купувати через корзину або дзвонити безпосередньо, вони хочуть, щоб ви їм подзвонили і все пояснили. Тому, наявність на сайті форми замовлення зворотного дзвінка (яка ЗАВЖДИ коректно спрацьовує) або ж покупка спеціального інструменту call-back'а повинна бути обов'язково продумана і реалізована у вас на сайті. Не забуваємо про відстеження та попереднє тестування зворотних дзвінків - все повинно бути враховано і все повинно працювати завжди правильно!
 • деякі користувачі вважають за краще переписку, тому на сайт також можна встановити онлайн-чат, який (як ви вже зрозуміли) треба теж відстежувати вашою системою аналітики. Ваші менеджери повинні компетентно допомагати користувачам отримати письмові відповіді на свої запитання. Важливо розуміти, що рекламний трафік не обов'язково повинен приносити конверсії у вигляді покупки через корзину. Приказка "Скільки людей, стільки й думок" дуже актуальна і для підготовки сайту для рекламної кампанії в інтернеті.

Слідкуйте за виконанням технічного завдання, поставленого на настройку контекстної реклами. Вимагайте, щоб воно було виконано в повному обсязі, в строк і якісно. Якщо ваш підрядник відмовляється або без видимих ​​на те причин затягує виконання своїх зобов'язань, це вагома причина задуматися над подальшим з ним співпрацею. Співпраця з агентством контекстної реклами повинно бути взаємовигідним і довірчим, тому вибирайте тільки тих, хто на ділі довів свою кваліфікацію у вигляді набуття статусу "Google Premier Partner". Наше агентство може похвалитися таким досягненням:

Ви ознайомилися з усією базовою інформацією, яка потрібна бізнесу для прийняття позитивного рішення інвестувати в контекстну рекламу. Ми відверто описали види реклами, можливості, підводні камені, на що звернути увагу ... Ми любимо наших клієнтів і завжди раді дати їм більше. Якщо у вас є до нас додаткові питання, ми з радістю на них відповімо.

Чи не хочете переплачувати за рекламу?

 • Оптимізуйте теги Title, H1, desc
 • Оптимізуйте контент сайту

Чи не хочете втрачати користувача?

 • Підвищіть швидкість завантаження сайту бажано 3 секунди
 • Поліпшите дизайн - простота і привабливість запорука успіху
 • Доступність кошика в мінімальну кількість кроків від 2 кроків
 • Легкість заповнення полів в кошику

Великих конверсій вам! Ставте лайк статті, підписуйтесь на розсилку, читайте цікаві матеріали! 😉

Навіщо потрібна контекстна реклама?
А навіщо потрібен двигун автомобіля?
Або дрова з вугіллям для паровоза?
Якщо ви створили сайт і не будете залучати туди користувачів, які шукають ваш товар / послугу, то який в ньому сенс?
?кільки буде коштувати настройка і чому саме таку суму?
К мені вибрати такого підрядника, співпраця з яким позбавить мене від головняка постійно заходити в аккаунт і нічого там не розуміти?
Ну і що?
Директ?
Чи не хочете переплачуваті за рекламу?
Думаєте запустити контекстну рекламу досить?