Що таке SERM? | Словник SEO-термінів, СайтАктів

SERM - Search Engine Reputation Managenent (Управління Репутацією в пошукових системах, що) - стратегія управління репутацією в інтернеті. SERM працює за аналогічним принципом, як і SEO - оптимізація сайтів під алгоритми пошукових систем SERM - Search Engine Reputation Managenent (Управління Репутацією в пошукових системах, що) - стратегія управління репутацією в інтернеті . У бізнесі репутація компанії, підприємства, партнера, замовника, підрядника відіграє критичну роль. Погіршення репутації надійного партнера негайно позначається на кількості контрактів і веде до падіння прибутку.

Оскільки одним з основних джерел інформації про компанії в інтернеті є пошукові системи, то репутація багато в чому визначається якістю відгуків на першій сторінці пошукових результатів.

  • Переважання негативних розповідей про бренд в ТОП10 по запросу "відгуки про компанію" очевидно, погіршує репутацію.
  • Для поліпшення репутації компанії в пошуковій системі використовується метод "оптимізації" - створюються позитивні відгуки і методами SEO просуваються в ТОП10.
  • Відбувається "витіснення" негативу з першої сторінки результатів пошуку.

За статистикою, майже 90% користувачів вивчають тільки першу сторінку видачі За статистикою, майже 90% користувачів вивчають тільки першу сторінку   видачі . Таким чином - досить прибрати негатив з ТОП10 і завдання поліпшення репутації вирішена.

Хоча SERM в першу чергу відноситься до пошукових систем, для поліпшення ефекту доцільно розширити комплекс заходів. Опублікувати експертні звіти про компанії на галузевих порталах. Створювати фан-групи в соціальних мережах. Формувати позитивне враження про компанію та її продукції на спеціалізованих форумах.