Що таке СТR, як його розрахувати і підвищити. CTR сайту у видачі пошукових систем

  1. Що таке CTR
  2. Від чого залежить CTR
  3. CTR в контекстній рекламі
  4. CTR сайту у видачі пошукових систем

Всім привіт! Якщо Ви хоч раз бували на будь-якому форумі для вебмайстрів, то, напевно, зустрічали такий термін як CTR. Як показує практика, далеко не всі знають, що цей термін означає. Ось про це я сьогодні і збираюся розповісти.

Що таке CTR

CTR (click through rate) - це співвідношення числа кліків по посиланню / контекстній рекламі / банеру, до числа її показів, виражене у відсотках.

Наприклад, Ваш сайт переглядають в день 1000 разів, а на рекламний банер кликнули 10 разів. Таким чином, CTR банера можна розрахувати за формулою:

Кліки / покази * 100% = 10/1000 * 100% = 1%.

Як Ви розумієте, CTR можна розрахувати для будь-якого посилання, але на практиці, це найчастіше робиться саме для реклами. CTR - це один з найважливіших показників ефективності реклами в інтернеті.

Від чого залежить CTR

На CTR впливає кілька чинників.

  • Якість трафіку. Тобто по яких запитах на сайт приходять люди. Іншими словами, якщо на один сайт приходять відвідувачі за запитом «Mazda 6 фотографії» а на інший сайт люди приходять за запитом «Mazda 6 купити в Ростові-на-Дону», то CTR другого сайту буде вище, тому що на нього приходять користувачі, які вже збираються купити машину, які з більшою ймовірністю будуть кликати на рекламу. У той час як, на перший сайт приходять просто подивитися на красиві фотки, і помріяти.
  • Правильний підбір реклами. Реклама повинна відповідати потребам відвідувачів. Якщо на жіночий сайт повісити рекламу силікатної цегли або покрівельних матеріалів, то на неї просто не будуть кликати, бо на сайт в основному приходять жінки, а їх це не цікавить.
  • Розмір, оформлення та розташування рекламного блоку або банера на сайті теж грає велику роль. У деяких випадках, досить просто поміняти оформлення і розміщення рекламних блоків, щоб збільшити CTR в кілька разів.

CTR в контекстній рекламі

Якщо Ви заробляєте в Google Adsense або інших системах контекстної реклами, то Вас, зрозуміло, цікавить середні показники CTR для блоків контекстної реклами. З власного досвіду можу сказати, що середні показники CTR в контекстній рекламі - 1-3%. Таким чином, для того, щоб приблизно розрахувати свій заробіток, можна орієнтуватися на ці цифри. Ось скріншот з аккаунта Adsense одного мого сайту. Як бачите, CTR тут дорівнює 4,20%, що дуже непогано.

Зрозуміло, це далеко не найкращий результат. Значного збільшення CTR можна домогтися різними способами. Зазвичай такими способами користуються при створенні так званих MFA сайтів тобто сайтів, створених спеціально для заробітку на контекстній рекламі. При цьому CTR може доходити до 30-40%. Однак, для СДЛ (сайту, зробленого для людей) такі способи в більшості своїй не підходять.

CTR сайту у видачі пошукових систем

Розповідаючи про CTR, необхідно згадати ще один важливий момент. Я маю на увазі CTR сайту у видачі пошукових систем.

Кількість відвідувачів, які перейдуть на Ваш сайт з того чи іншого пошуковому запиту безпосередньо залежить від його положення сайту у видачі. Іншими словами, CTR сайту у видачі - це найважливіший показник, який необхідно знати для того, щоб спрогнозувати кількість трафіку з того чи іншого питання. Ось приблизні значення CTR сайту в залежності від його положення у видачі.

Ось приблизні значення CTR сайту в залежності від його положення у видачі

Відразу обмовлюся, тут наведені усереднені дані. В реальності CTR сайту з того чи іншого запиту можуть значно відрізнятися від вище наведених. Це багато в чому залежить від привабливості сниппета.