Що таке внутрішня перелінковка сторінок сайту

 1. Перелінковка Старої Школи SEO
 2. Сучасна внутрішня перелінковка
 3. Яку користь приносить внутрішня перелінковка
 4. Як правильно робити внутрішню перелинковку в сучасних умовах
 5. Блок посилань після статті на подібні матеріали "Це теж може виявитися вам цікаво"
 6. Внутрішні посилання на Словник Спеціальних Терміново
 7. Внутрішні посилання на сервісні сторінки
 8. Способи підвищення ефективності внутрішньої перелинковки
 9. Текстово-графічні анкор
 10. Статистика і аналітика для поліпшення внутрішньої перелінковки

Добрий день шановні читачі блогу PomKomp.ru Сьогодні хочу розповісти вам про один спосіб дозволяє поліпшити поведінкові чинники на вашому ресурсі, а також дозволить просунути ваш сайт в пошукових системах. Внутрішня перелінковка сторінок сайту - це один з методів SEO-оптимізації , Що полягає в створенні мережі гіперпосилань між внутрішнім сторінками одного сайту.
Як один з аспектів комплексної стратегії пошукового просування і розкрутки, перелінковка приносить свою частину користі в рішенні задачі по досягненню лідерства на інтернет-ринку і перемоги над конкурентами в онлайн-бізнесі.
Говорячи простими словами, чим краще зроблена правильна внутрішня перелінковка сторінок, тим вище позиції в результатах пошукових систем, тим більше відвідувачів, тим активніше поводяться візитери, відбувається більше перетворень потенційних клієнтів в покупців, вище прибутковість інтернет-проекту.

Перелінковка Старої Школи SEO

Перелінковка Старої Школи SEO

Способи SEO-оптимізації та прогнозовані результати прямо залежать від діючих алгоритмів пошукових систем.

 • Сам метод внутрішньої перелинковки виник як спосіб оптимізації сайтів під колись новий алгоритм пошукової системи Google, заснований на обліку посилального ваги при визначенні релевантності веб-сторінок в результатах пошуку за запитом користувача.
 • Особливістю параметра Google PageRank було те, що в залік приймалися як зовнішні, так і внутрішні посилання.
 • Веб-майстри швидко зрозуміли, що для поліпшення просування сайтів в Google можна просто-напросто проставити побільше посилань між сторінками сайту, що просувається.

Кількість внутрішніх і зовнішніх посилань можна побачити в вебмайстрів Google і вебмайстрів Яндекс

І дійсно - чим більше внутрішніх зв'язків було зроблено, тим вище сайт і ранжирувався.

З цього оптимізатори зробили висновок, що облік впливовості внутрішніх цитувань ведеться алгоритмами Google на основі математичного розрахунку "посилальної ваги" кожної з внутрішніх сторінок сайту.

 • Припустимо, ви хочете поліпшити позиції певної сторінки сайту. Наприклад, сторінки, де продається якийсь продукт. І вам потрібно саме туди направити більше потенційних клієнтів.
 • Тоді ви просто берете і зі всіх менш важливих з точки зору комерції сторінок ставите посилання на сторінку товаром.
 • Алгоритм Google визначає, що вага сторінки з товаром високий, в результаті сторінка визначається як важлива і отримує місце в ТОП10.
 • Відвідувачі приходять і купують.
 • Веб-майстер підраховує бариші.

Проблема в тому, що такий спосіб ранжирування на підставі посилального ваги виявився вразливий для несумлінного маніпулювання. Майстерно розкидаючи мережі внутрішніх гіперпосилань, можна було вивести в ТОП10 будь-яку, навіть саму марну веб-сторінку.

Сучасна внутрішня перелінковка

Згодом співробітники Google побачили, що використання параметра PageRank і фактора посилального ваги створює широкі перспективи для обману пошукових систем і користувачів. Тоді почали шукати інші способи визначення корисності сторінок сайтів для людей .

Достовірні алгоритми пошукових систем не відомі, але ось у чому існує загальне одностайність, так це в тому, що ніяка посилання не буде врахована пошуковою системою, якщо не генерує активного трафіку. Якщо посилання нікого не мотивує переходити на цільову сторінку - то таке посилання визнається марною і навіть не буде проіндексована, не те що врахована при ранжируванні.

Яку користь приносить внутрішня перелінковка

Яку користь приносить внутрішня перелінковка

У минулому, при колишніх пошукових алгоритмах, внутрішні мережі посилань створювалися для перерозподілу посилального ваги і підвищення PageRank веб-сторінок.

Сьогодні і сам фактор PageRank вже давно не працює і не враховується в пошукових рейтингах.

З точки зору користі для людей і трафіку за внутрішніми посиланнями, від внутрішньої перелинковки сьогодні можна очікувати зовсім інших вигод і переваг.

Грамотно зроблена перелінковка сторінок сайту приносить проекту наступні бонуси і "ништяки".

 • Відвідувачі переглядають більше однієї сторінки за сесію. У сайту знижується показник відмов від перегляду.
 • Цільова аудиторія вивчає більше якісного контенту , Можна надати і більше число комерційних пропозицій.
 • Продумане управління переходами по сайту збільшує конверсію - більше лидов відбувається відвідувачами, виконується більше цільових дій, корисних для бізнесу.
 • У загальному плані поліпшуються поведінкові чинники.

З точки зору SEO дві користі - зниження показника відмов і поліпшення поведінкових факторів.

Решта бонуси, очевидно, відносяться до бізнесу, комерційної ефективності проекту і інтернет-маркетингу в комплексі.

Також якісна перелінковка і наявність зовнішніх посилань може позитивно позначатися на індексі цитування пошукової системи Яндекс.

Як правильно робити внутрішню перелинковку в сучасних умовах

Як ви пам'ятаєте, генеральне завдання - "оживити" внутрішні посилання, створити умови, які спонукають відвідувачів переходити на цитовані сторінки. На підставі реального досвіду веб-майстрів і сео-оптимізаторів накопичилося деяку кількість важливої ​​інформації про особливості роботи внутрішніх посилань і ці відомості потрібно і можна використовувати в справу.

Тут можна виділити кілька найбільш ефективних, реально робочих схем внутрішньої перелинковки.

Блок посилань після статті на подібні матеріали "Це теж може виявитися вам цікаво"

Такі модулі внутрішньої перелинковки можуть бути реалізовані за допомогою SEO-плагінів (про кращі плагіни можете прочитати в окремій статті ) Для систем управління контенту (автоматизація). В цьому випадку читачам пропонується переходити на сторінки зі схожим контентом, підібраним за принципом релевантності ключових фраз.

Однак сучасна концепція пошуку все більш відходить від релевантності ключових слів в бік користувача намірів. Тобто, можна збільшити кількість переходів по модулю подібних статей, якщо підбирати цільові сторінки не по простому подібністю контенту, а виходячи з аналізу споживчих цілей і побажань.

 • Наприклад, у людини заболіла голова і він поставив в пошуку запит "таблетки від головного болю".
 • Прочитавши статтю, пацієнт дізнався, що причин для головного болю може бути багато, а значить і ліки потрібні різні.
 • У цьому випадку корисно провести попередню діагностику.
 • Тоді посилання на сторінку з інтерактивним тестом з виявлення причини головного болю виявиться пропозицією, від якої неможливо відмовитися.

Ще практичний приклад, з позиції комерції і продажів.

 • Користувач шукав інформацію на тему "ігрові планшети".
 • Після інформаційної статті можна додати блок посилань на докладні описи декількох моделей ігрових планшетів із зазначенням ціни кожного пристрою.
 • Потенційний покупець з високим ступенем ймовірності відправиться уточнити подробиці на сторінку з описом планшета, відповідного за вартістю.

А оскільки ціни вказані різні - то досягається широке охоплення цільової аудиторії шукачів ігрових планшетів.

Внутрішні посилання на Словник Спеціальних Терміново

Практично у всіх тематиках є спеціальна термінологія і це відмінний привід для створення активних внутрішніх посилань.

 • Щоб не відправляти своїх відвідувачів в Вікіпедію - необхідно створити додатковий розділ сайту Глосарій.
 • Посилання на терміни з Глосарію ставляться усередині, в тілі статті.

Посилання на терміни з Глосарію ставляться усередині, в тілі статті

Після ознайомлення з визначенням, користувач захоче повернутися і продовжити читання. Щоб полегшити завдання повернення до статті корисно зробити в Глосарії плаваючу кнопку "Повернутися".

Внутрішні посилання на сервісні сторінки

Високу ефективність показало додавання посилань на сторінки з сервісами, що надаються проектом. Маркетингові дослідження показали, що компанії, які мають в добавок до корпоративного сайту інформаційний блог, отримують в рази більше замовлень, ніж компанії, що не мають свого блогу.

 • Публікації експертних статей в блозі компанії в цьому випадку грають на підвищення довіри і лояльності, чим і пояснюється зростання замовлень.
 • Посилання на сервісні сторінки і розділи вставляються в тіло статті.

Експерименти показали, що додавання таких внутрішніх посилань підвищує конверсію в два рази (!) На кожні додаткові двісті статей у блозі компанії.

Хіба погано? Опублікувати 200 статей в блог і отримати надбавку в 200% по прибутку.

Способи підвищення ефективності внутрішньої перелинковки

Крім користувальницьких намірів і пошукових інтересів корисно врахувати і чисто технічні аспекти роботи внутрішньої перелинковки. Знову ж таки, з реальних досліджень з'ясовано, що внутрішні посилання, відформатовані червоним виділенням шрифту і підкресленням, показали кликабельность приблизно на 40% вище, ніж традиційні посилання синього кольору.

Текстово-графічні анкор

Ви самі могли звернути увагу, що на більшості сайтів блок посилань на схожі статті частіше виконується не в форматі текстових посилань, а у вигляді картинок. Все це робиться не для краси, а тому, що експерименти показали наступні цифри.

 • Внутрішнє посилання, що складається з картинки і тексту, підвищує конверсію на 35% щодо простого текстового анкора.
 • Внутрішнє посилання у вигляді картинки без тексту показала навіть ще більшу кликабельность - на 43% вище простий текстівкою посилання.

Внутрішнє посилання у вигляді картинки без тексту показала навіть ще більшу кликабельность - на 43% вище простий текстівкою посилання

Тут важливо контролювати, щоб в модулі посилань з'явилися саме ті картинки, які потрібні. Особливо при застосуванні автоматичних плагінів для створення внутрішньої перелинковки на динамічних сайтах.

Статистика і аналітика для поліпшення внутрішньої перелінковки

Всі описані вище рекомендації необхідно перевіряти за допомогою інструментів веб-аналітики типу Google Analytics, Liveinternet або Яндекс метрика .

Подивитися, з яких і на які сторінки відбувається більше або менше переходів. З цього можна зробити висновок про перспективність або марності створюваних внутрішніх посилань.

Наприклад, якщо потрібно спрямувати потік відвідувачів на певні (продають) сторінки, можна це зробити за допомогою внутрішньої перелінковки.

 • Виявити найбільш відвідувані сторінки.
 • З цих трафікових сторінок проставити внутрішні гіперпосилання на важливі цільові сторінки.
 • Використовувати методи мотивування активності переходів - виділити посилання червоним, додати привабливі зображення, продумати послідовність розвитку споживчих інтересів.

Як бачите, щоб перелинковка сторінок сайту приносила проекту користь, необхідно виробляти оптимізацію на основі знання і розуміння актуальних алгоритмів пошукових систем.

Якщо Вам сподобалася ця стаття, то підписуйтесь на нові і скористайтеся, будь ласка, кнопочками:

СХОЖІ СТАТТІ

Хіба погано?