Соціальні мережі для бізнесу: просування групи в соцмережах

 1. Соцмережі в розвитку бізнесу
 2. Тонкощі просування в інтернеті
 3. Що потрібно враховувати при виборі
 4. Особливості Фейсбук і Інстраграм

Якщо спочатку багато інтернет-портали були представлені майданчиками для спілкування, ігор і розваг, то сьогодні соціальні мережі для бізнесу виявилися незамінним полем надання товарів і послуг. Саме тому в комерційних цілях такі сайти використовуються все частіше і активніше.

Зміст статті

Соцмережі в розвитку бізнесу

Чому соціальні мережі залучили підприємців Чому соціальні мережі залучили підприємців? Тут насправді все просто - працює стандартний закон торгових точок. Місце, де традиційно збирається понад сотню осіб, можна використовувати для розвитку перспективного і прибуткового бізнесу. А якщо в одному місці щодня буває тисяча, 100 тисяч, мільйон чоловік? Це ще більш перспективно.

Яку ж соціальну мережу вибрати для просування власної справи? Експерти вважають, що, наприклад, Facebook або ВКонтакте виявляться не самим зручними точками для здійснення прямих продажів. Однак варто враховувати, що власна сторінка дозволить заявити про себе, причому не потребують ні копійки фінансових вкладень.

Крім того, можна відзначити цілий ряд напрямків, де допомогу соціальних мереж виявиться досить впливовою. Чи не потрібно створювати свій сайт, витрачатися на його наповнення та просування в ТОП. Просте створення групи в Однокласниках або ВКонтакте для бізнесу дозволить голосно заявити про власний проект. Серед подібних бюджетних напрямків можна відзначити:

 • послуги нігтьового сервісу;
 • весільні пропозиції;
 • міні-готелі;
 • послуги від перукарів і косметологів;
 • пропозиції флористів;
 • прикраса банкетів повітряними кулями.

При цьому варто враховувати, що створення сайту все одно обіцяє більше перспектив. Що стосується соціальних мереж, то вони ефективно допоможуть в просуванні. Це social media marketing або SMM.

До змісту

Тонкощі просування в інтернеті

Як краще організувати просування бізнесу в соціальних мережах? Яку майданчик вибрати? Питання залишається спірним. SMM-спеціалісти стверджують, що безпрограшний варіант - створити власну сторінку на кожному порталі, адже це нічого не коштує. Крім того, дана позиція цілком зрозуміла. Широта рекламної кампанії дозволить охопити максимум потенційних клієнтів і партнерів.

Однак не варто думати, що все так просто.

Активно вести сторінки в кожній соціальній мережі практично нереально.

Саме тому вибір робити все ж доводиться. Тут дуже важливо звернути увагу на аудиторію соціальної мережі і оцінити можливості розміщення в даній системі рекламних роликів.

Отже, в першу чергу потрібно провести аналіз аудиторії. Сьогодні бізнес ВКонтакте є найбільш перспективним, оскільки, за офіційними даними, ця площадка за популярністю серед російських користувачів в рази обігнала:

 • однокласників;
 • Мій світ;
 • Facebook;
 • Twitter.

Існує і ряд інших проектів Існує і ряд інших проектів. Однак їх популярність настільки мала, що звертати на них увагу і витрачати час немає толку. Соціальні мережі, які не затребувані населенням і користувачами, не дадуть відгуку.

Сьогодні багато проектів плавно перетікають один в інший. Більшість людей створюють акаунти одночасно на декількох майданчиках. При цьому вони дають можливість робити репости всередині одного проекту і поширювати інформацію по іншим сайтам.

Незважаючи на все це, експерти рекомендують робити ставку і вести бізнес в соціальних мережах найбільших і популярних. Саме на масштабних порталах є унікальна можливість відшукати максимальну кількість потенційних клієнтів.

До змісту

Що потрібно враховувати при виборі

Вирішивши вивести свій бізнес-проект в інтернет, необхідно врахувати нюанси кожного сайту. Наприклад, проект ВКонтакте представлений здебільшого молодими користувачами. Тут багато студентів і учнів шкіл. Саме цей фактор варто враховувати, створюючи сторінку. У цій соціальній мережі оптимально просувати товари і послуги, пов'язані з:

 • комп'ютерними іграми;
 • сучасними девайсами;
 • стильним одягом і взуттям;
 • модними аксесуарами;
 • розвагами та подорожами.

Інша популярна соціальна мережа - Однокласники. Освоюючи її, доведеться враховувати кардинально іншу специфіку проекту. Його, як Facebook і Мій світ, облюбували люди більш старшого покоління.

Розкручена група в Одноклассниках для бізнесу представляє собою чудову можливість поширювати інформацію про продаж товарів для будинку, саду, дітей, аксесуарів для рукоділля, заявити про послуги фотографа, нової міні-готелі, SPA-центрі, туристичному агентстві.

До змісту

Особливості Фейсбук і Інстраграм

На окрему увагу заслуговує Facebook. Саме тут здебільшого реєструються фахівці і керівники. Природно, що, з точки зору потенційних клієнтів, аудиторія даного порталу дуже вигідна. Саме на цьому майданчику можна активно і вигідно просувати справу, що дозволяє продавати:

 • мобільні телефони;
 • квіткові композиції;
 • путівки в інші країни.

SMM-кампанія такого плану виявиться не настільки перспективної в соціальних мережах ВКонтакте і Однокласники SMM-кампанія такого плану виявиться не настільки перспективної в соціальних мережах ВКонтакте і Однокласники. Не можна сказати, що молодь неплатоспроможна. Просто їй такого роду пропозиції нецікаві. До речі, у Facebook є ще одна перевага. Дана соціальна мережа пропонує розвивати бізнес при активному залученні до проекту здебільшого жителів Центрального ФО. Чи не виявиться відкриттям, що саме Москва є максимально привабливим ринком для ведення проектів в інтернеті.

На особливу увагу заслуговують нові портали. Буквально недавно про такий ресурс, як Інстаграм, ніхто і нічого не чув. Однак сьогодні безліч людей різного віку проводять на сайті величезна кількість часу. Більш того, більшість сторінок і орієнтоване або на продаж товарів і послуг, або на їх рекламу.

Оскільки в цій молодій соціальної мережі зареєстровано величезну кількість медійних особистостей - зірок, ведучих, співаків, акторів - рядові користувачі стежать за їх життям і намагаються спроектувати її на себе. Найбільш вдалим і прибутковим просування бізнесу в Інстаграм виявиться за умови, що підприємцю вдасться співпрацювати з популярною людиною. Всього один його репост дозволить дізнатися про проект тисячам і навіть мільйонам фоловерів знаменитості.

До змісту

Просування бізнесу: традиційні і нові технології: Відео

А якщо в одному місці щодня буває тисяча, 100 тисяч, мільйон чоловік?
Яку ж соціальну мережу вибрати для просування власної справи?
Яку майданчик вибрати?