Соціальний маркетинг - активне просування продукту в інтернет (SMM)

 1. Обов'язково потрібно використовувати соціальні мережі в просуванні продукту компанії!
 2. Наші кейси по соціальному маркетингу SMM:

11.03.2012

Останні кілька років в російськомовному Інтернеті набирає популярність просування продуктів і послуг через соціальні мережі: Facebook, ВКонтакте, Одноклассники, «Живий журнал», Twitter і навіть в таких мережах обмема картинками як Instagramm.

Давайте розглянемо «на пальцях», що ж це таке. Отже, соціальні мережі - думаю, цей термін пояснювати немає потрібні. Фактично, це сайти з можливістю обміну інформацією, можливістю «задружіться» людини (додавши до свого списку друзів) і в подальшому бачити інформацію від своїх друзів у вигляді стрічки новин, картинок, коментарів.

Невеликий екскурс в популярні соціальні мережі ( можна пропустити , Якщо ви це знаєте).

На сьогоднішній день в Росії ми маємо кілька явних фаворитів соціальних мереж:

 • 11 ВКонтакте - найбільш численна соц.сетях (понад 100 млн. Акаунтів). В основному, це активна молодь. Найбільший розвиток ВКонтакте отримав завдяки величезній базі з обміну музики і фільмів (і звичайно ж порно, що лякає багатьох батьків). Хоча правовласники намагаються боротися з цим, але навряд чи це можливо викорінити повністю - адже назовні ВКонтакте не віддає музику і відео, а всередині - це обмін між друзями (тобто ніби й чесно).
 • Однокласники - теж велика соціальна мережа, яка була окупована все - від 15 до 85 років. Зараз спостерігається тенденція до «старіння» аудиторії «Однокласників», тобто ті кому за 30-40-50 - це левова частка користувачів.
 • Facebook - найбільш стрімко розвивається соціальна мережа в Росії. І звичайно ж найпотужніша по всьому світу. 1 мільярд акаунтів. Це вже не жарти. Одна з найбагатших компаній в світі. У Росії ми спостерігаємо популярність Facebook насамперед серед ІТ-професіоналів, а також старшого покоління, яким набридли «народно-душевні» Однокласники або лякає роздолля незрозумілого (нефільтрованого) контенту ВКонтакте.
 • Живий журнал (Livejournal, ЖЖ) - тут основна аудиторія - прогресивні молоді люди (і середнього віку), які втомилися від брехні, беззаконня і розпилу влади. Велика частина аудиторії Livejournal - це жителі великих міст, в основному, звичайно ж Москва. Жителі глибинки поглядають на ЖЖ з побоюванням - тут лають владу, тут лають тих хто лає і так далі. Знову ж таки, в ЖЖ люблять і просуваються великі бренди, в основному зі столиці нашої батьківщини.
 • Twitter - дивна соціальна мережа з обміну короткими повідомленнями (до 140 символів). Знову ж аудиторія - дорівнює аудиторії ЖЖ, хоча звичайно вона побільше. Для створення додаткового інформаційного потоку коротких повідомлень цілком годиться. Дуже хороша для висвітлення події в режимі реального часу.

Існують також спеціалізовані соціальні мережі. Їх теж чимало, але лідери такі:

 • Instagram - сервіс з обміну квадратними фотографіями (зіпсованими доповненими всякими ефектами). Раніше мережа «Інстаграм» була доступна тільки для (еліти) власників Apple iPhone, але з покупкою сервісу Facebook-му була зроблена версія для (босяків) Android і тепер все радісно «інстаграмят» все, що потрапило під руку - їжу, квіточки, кішок - і всім добре. Може з успіхом використовуватися для просування закладів громадського харчування, товарів народного споживання.
 • Forsquare - сервіс для «за-чек-ініванія» (від слова check in) в певних місцях. Спочатку був задуманий для відзначення себе, що ти був в якомусь місці. В основному, використовується для відміток в розважальних закладах. При накопиченні «чек-інів» користувачеві присвоюються бали, також бали йдуть за викладання гео-пріязанних фотографій, за чек-іни в віддалених місцях і так далі. Може використовуватися для просування будь-якого закладу (общепит, готель, кінотеатр) - за підсумком балів, може даватися знижка - тим самим сприяючи до багаторазових відвідин місця.

Крім цих соціальних мереж є досить популярні і інші мережі, наприклад: Pinterest, Behance, LinkedIn. Існують тематичні спільноти (прообрази соціальних мереж), при цьому ці ком'юніті диференційовані за тематиками і регіонах. Наприклад, в Уральському регіоні популярні спільноти: Е1, Ю-мама, Ека-мама. Реклама і просування в таких спільнотах в основному, можливо лише на платно-рекламно-банерної основі.

Повернемося до теми статті: використання соціальних мереж в просуванні продукту.

Чи потрібно використовувати соціальну мережу в просуванні? Звісно так! Відповідь однозначно позитивний!

Обов'язково потрібно використовувати соціальні мережі в просуванні продукту компанії!

Особливо актуально для будь-яких закладів громадського харчування (кафе, ресторани), розважальні заклади, магазини з одягом, продуктами або технікою, великі торгові мережі. Власне, ті компанії, які багаторазово працюють з одними і тими ж людьми. Основна мета такого просування активне формування попиту. У чому то соціальний маркетинг схожий на спам (несанкціоновані розсилки листів), але корінна відмінність в тому, що розсилки ці санкціоновані і вони ЦІКАВІ користувачеві. А зацікавившись він прийде в компанію за продуктом, послугою. І не один раз.

Типовий графік зростання користувачів в групі

Типовий графік зростання користувачів в групі

Як це відбувається на практиці. У більшості випадків SMM, ми робимо наступні дії:

 1. Створення спільноти (групи)
 2. Залучення користувачів до спільноти
 3. Створення інформаційного (цікавого) потоку, пов'язаного з тематикою просуває компанії
 4. Активне формування попиту на товари і послуги компанії
 5. Інформування про акції, знижки
 6. Миттєва, відкрита для всіх людей в співтоваристві, зворотний зв'язок

А ось методи, як все це робиться у кожного свої. На сьогоднішній день ми в 90% випадків займаємося просуванням і веденням груп і співтовариств в 2х соціальних мережах: Facebook і ВКонтакте.

У следующе статті розглянемо практичні поради та рекомендації щодо соціального маркетингу.

Якщо у вас заклад громадського харчування (кафе або ресторан), то ви повинні бути зацікавлені в просуванні через соціальні мережі вашої компанії.

Телефонуйте нам +7 (343) 221-00-40, 201-04-40 - у нас хороший досвід в створенні та веденні груп в Facebook і ВКонтакте.

Наші кейси по соціальному маркетингу SMM:

Наші кейси по соціальному маркетингу SMM:

11.02.2012
Микола Комарков
http://www.facebook.com/nikolaykomarkov
http://vk.com/nkomarkov

← Назад

next


Чи потрібно використовувати соціальну мережу в просуванні?