Щомісячні звіти SEO, які роблять сенс

Перший тиждень нового місяця приносить одне з декількох статичних завдань для SEO: звіти клієнтів, що висвітлюють досягнення кампанії минулого місяця. Схоже на просту річ, але, як і на більшу частину пошукової оптимізації, підхід вирізання файлів cookie є недостатнім. Багато організацій, здається, задоволені автоматизованими звітами, які можуть або не можуть повідомляти клієнтові, що вони повинні знати. Але менталітет “це те, що ви отримуєте” є дещо очевидно менш оптимальним. Отже, що має йти в щомісячний звіт?

Залежить від клієнта, чи не так Залежить від клієнта, чи не так? Ускладнюючи це припущення є той факт, що багато клієнтів просто не знають, що шукати щодо прогресу кампанії SEO. Як ми вже говорили, освіта - це величезний елемент SEO. Потрібно приймати будь-які засоби, необхідні для того, щоб ваші клієнти залишалися поза темрявою. Багато чого з такого типу дискусій відбувається до початку проекту: що ви (клієнт) шукаєте з точки зору успіху? Якщо це позиція номер один на трофейний термін, то нам треба вже звернутися до глупості цього підходу. Встановивши чітке уявлення про цілі кампанії, ми повинні бути чіткими щодо того, що ми будемо повідомляти, коли наша робота буде реалізована, і ми почнемо набирати обороти. Також слід врахувати, хто отримує звіти: чи вони йдуть безпосередньо до вашого контакту у відділі маркетингу, або ж вони надсилаються до виконавців на рівні С або власників бізнесу, які зацікавлені лише у нижньому рядку? Будьте уважні до своєї аудиторії.

Тим не менш, наша робота полягає в тому, щоб розібрати величезну перенасиченість даних і створити щось, що має сенс для наших клієнтів, які часто не мають ні часу, ні бажання самостійно заглиблюватися в аналітику. Ось деякі елементи, які потенційно можна включити до щомісячних звітів про SEO:

  • Збільшення органічного трафіку пошуку - Це очевидне. Ось про що йде кампанія SEO. Якщо ви зробили належну старанність у дослідженні ключових слів і наступній оптимізації, ваш клієнт побачить збільшення як ключового терміну, так і пов'язаного з ним довгострокового трафіку. Слідкуйте за щорічними тенденціями. Ви не бачите послідовного збільшення місяця за місяць, але це може залежати від сезонності та інших змінних. Що ви хочете бачити - це стабільне зростання порівняно з попередніми роками.
  • Збільшується нетранспортний органічний трафік пошуку - більш складний, завдяки, здавалося б, зростаючому відсотку від Google зашифровані пошуки . У досконалому світі, збільшення трафіку на не-брендованих пошуках було б святим Граалем для вашої кампанії SEO. У світі Google, це ненадійно. Зашифровані результати пошуку розпочалися у жовтні 2011 року, тому можна було б подумати, що можна покладатися на дані за рік. Ні, тому що відсоток, який спочатку був відносно невеликий, значно зросла. Дякуємо, Google. Незважаючи на те, чи повідомляєте ви про це чи ні, це все ще дані, на які ви повинні дивитися.
  • Збільшення кількості не фірмових пошукових термінів, які використовуються - це може бути трохи важко зрозуміти для клієнтів, але це дуже важливо. Ваша робота, як правило, ґрунтується на списку важливих ключових термінів, але завдяки зростаючій здатності двигунів контекстуалізувати ви повинні побачити збільшення видимості та трафіку на пов'язаних довгих термінах. Навчіть своїх клієнтів, чому це твердий показник ефективності. Знову ж таки, якщо йдеться про трафік Google, частина цих даних недоступна. Ви повинні працювати з тим, що ви отримуєте.
  • Позиції SERP - Здається очевидним, але це не так. Деякі SEO не звітують про позиції взагалі. Деякі, на жаль, тільки звітні позиції. Перші мають більш твердий аргумент, на мій погляд. Бо що вам дійсно кажуть? Звичайно, можливо, робота, яку ви зробили, принесла вашого клієнта в п'ять найкращих результатів за кожний обраний вами термін. І що? Що робити, якщо обрані вами умови були рибою в бочці? Тепер ваш клієнт має найвищі позиції за термінами, яких ніхто не шукає. Ні збільшення трафіку, ні збільшення переходів, ні збільшення продажів, але дивіться - вони ДОМІНУЮТЬ SERPs. Ми, як правило, не керуємо позиціями під час звітності, але підкреслюємо, що вони є лише частиною загальної картини.
  • Час, витрачений на перегляд сайту / сторінки / показник відмов - якщо ваша кампанія SEO включає розробку контенту, і вона повинна мати принаймні деяку спроможність, ви будете дивитися на ці дані. Тим не менш, ви повинні розуміти і повідомляти те, що ви бачите. Якщо це блог, і ваш клієнт регулярно публікує, ви можете побачити відносно високий рівень відмов, але це тому, що вірні читачі приходять, щоб прочитати новий пост, а потім піти. Що має сенс. Якщо сайт нещодавно пройшов редизайн, що полегшив користувачеві перехід до точок переходу, ви можете відчути зменшення "липкості" або часу, витраченого на сайті - якщо переходи зростають, це добре. Знову ж таки, не просто приймайте та повідомляйте дані за номінальною вартістю. Копайте трохи, виховуйте себе та своїх клієнтів.
  • Конверсії / Продажі / Події / Цілі - про це ми говорили. Незалежно від кінцевої мети сайту вашого клієнта, це те, що ви хочете побачити більше. Трафік, що надходить на сайт, повинен бути краще орієнтованим і швидше конвертувати (купити щось, завантажити щось, зв'язатися з кимось тощо). Якщо ви отримуєте набагато більше трафіку, але конверсії не збільшуються, щось не так.

Це, безперечно, надзвичайно високий список даних, який допомагає вашим клієнтам зрозуміти успіх вашої кампанії SEO. Знову ж таки, кожен клієнт відрізняється, і як такий буде мати різні цілі. Якими б не були ці цілі, ваша робота - допомогти клієнтові побачити, що робота, яку ви робите, допомагає їм дістатися. Мені цікаво: що ви включаєте у свої звіти? Якщо ви працюєте з виробником SEO, що ви хотіли б бачити?

Написано Крістофер Карлсон

Отже, що має йти в щомісячний звіт?
Залежить від клієнта, чи не так?
Багато чого з такого типу дискусій відбувається до початку проекту: що ви (клієнт) шукаєте з точки зору успіху?
Бо що вам дійсно кажуть?
І що?
Що робити, якщо обрані вами умови були рибою в бочці?
Мені цікаво: що ви включаєте у свої звіти?
Якщо ви працюєте з виробником SEO, що ви хотіли б бачити?