Статистика інтернет-торгівлі в країнах світу

 1. Ринок Інтернет-торгівлі в Росії

Інтернет-торгівля стала невід'ємною частиною економіки будь-якої держави. Якщо ще кілька років тому люди з побоюванням ставилися до покупки товарів через інтернет, то зараз важко знайти людину, яка хоч раз би не скористався інтернет-магазином. Показники кількості операцій в даній сфері ростуть неймовірно швидко, і вона робить все більший і більший вплив на світову економіку.

За оцінками зарубіжних експертів агентства eMarketer's в 2013 році зовнішня торгівля досягла позначки в 1,251 трлн доларів, збільшившись в порівнянні з попереднім роком на 18,3%, що трохи нижче темпів зростання в 2012 році. У 2014 році також прогнозується зростання, але вже більш істотний - оборот інтернет-покупок складе 1,5 трильйонів доларів.

Цікавий той факт, що інтернет-торголя відповідно до очікувань експертів продовжить набирати обертів і далі - на малюнку нижче представлений прогноз її розвитку до 2017 року.

Цікавий той факт, що інтернет-торголя відповідно до очікувань експертів продовжить набирати обертів і далі - на малюнку нижче представлений прогноз її розвитку до 2017 року

Темпи розвитку інтернет-торгівлі на даний момент істотно вище темпів розвитку світової торгівлі в цілому, що фіксується в першу чергу Світовою організацією торгівлі. Так, загальний обсяг світової торгівлі товарами в 2013 році збільшився на лише 2,1% - після зростання на 3,3% роком раніше.

Так, загальний обсяг світової торгівлі товарами в 2013 році збільшився на лише 2,1% - після зростання на 3,3% роком раніше

Серед основних факторів, які вплинули на світову економіку в 2013 році, варто відзначити, в першу чергу, загальносвітові тенденції: економіка країн після кризи 2008 року розвивається повільно, що позначається і на обсягах світової торгівлі. Криза Єврозони в 2012-2013 році також ускладнив ситуацію в темпах виробництва, попит і споживання.


Незважаючи на це, темпи зростання інтернет-торгівлі лише трохи сповільнилися; більш того, багато аналітиків схильні навіть говорити про те, що криза в економіці 2009 став каталізатором розвитку інтернет-торгівлі. І з цим можна погодитися - з одного боку споживачі шукають для себе більш вигідні угоди, а з іншого - вона, переважно, дозволяє компаніям нести менші витрати. Витрати на обслуговування інтернет-магазину значно нижче, ніж на утримання звичайного. Йдеться про економію на покупку або оренду приміщення і витратах на оплату праці. Переваги Інтернету як каналу продажів стали очевидні підприємцям всього світу.

Найбільшу частку становлять покупці з Північної Америки, а на другому місці - Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Проте, експерти eMarketer прогнозують, що після 2015 року ситуація зміниться - і Азія вийде на перше місце в світі, майже в два рази обігнав Північну Америку за електронною товарообігу. Багато в чому це пов'язано з очікуваним інтенсивним економічним зростанням, що розвиваються Азіатських країн. Як наголошується в доповіді Global Wealth 2014 року, «З урахуванням прогнозованого сукупного темпу річного зростання на рівні 10,5% приватний капітал у всьому регіоні (АТР без урахування Японії) виросте до оціночних 61 трлн дол. До кінця 2018 року. З цими темпами регіон в 2014 році змістить Західну Європу з другого місця в рейтингу, а в 2018 році позбавить Північну Америку статусу найбагатшої (регіону) »

При цьому, для країн Азії характерна одна особливість: в даному регіоні частка інтернет-покупців становить 46% від їх загального числа в світі, в той час як число зареєстрованих користувачів всього 16,9% населення регіону. Очікувана інформатизація регіону в подальшому також буде сприяти зростанню темпів розвитку світової торгівлі.

Що стосується страновой структури, то за обсягами торгівлі зараз лідирують США і Китай. За прогнозами експертів після 2016 роки вперед також вийдуть Аргентина, Мексика, Бразилія, Росія, Італія. При цьому темпи зростання інтернет-торгівлі Китаю як і раніше залишаться найвищими.

Прогноз темпів зростання інтернет-торгівлі

Серед основних тенденцій по країнах можна виділити наступні:

 • У Великобританії та інших розвинених ринках, де покупці воліють забирати товари в спеціальних центрах видачі, найважливішим компонентом стратегії онлайн-торгівлі є модель «click and collect».
 • Німеччина знаходиться на другому мрії по обороту ринку електронної комерції в Європі. Зростання обсягів електронної комерції обумовлюється зростанням попиту на великі об'єкти нерухомості (під розподільні центри) з боку вузькоспеціалізованих торговців.
 • В Австралії стрімко зростає рівень автоматизації онлайн-торгівлі. У майбутньому тут будуть поширеними спеціалізовані логістичні об'єкти. Тут все популярнішим модель видачі товарів через осередки. А також компанії, які пропонують послуги видачі-повернення товарів.
 • В Америці, за оцінками експертів, онлайн-торгівля становить близько 30% попиту на оптові складські формати. Прямо біля основних міст онлайн-продажів торгові мережі відкривають великі розподільні центри, а поруч з невеликими містами - середні склади. Це дозволяє забезпечити клієнтам всієї країни доставку товарів уже в день оформлення замовлення
 • У КНР перші складські приміщення (для торгівлі через інтернет) були зосереджені, в основному, в Пекіні, Шанхаї і Гуанчжоу. Однак з 2011 року основні учасники китайського ринку електронної торгівлі почали створювати розподільні центри в інших активно розвиваються.
 • У Бразилії бум онлайн-торгівлі спровокував попит на відкриття складів. Найбільшим логістичним центром країни є м Сан-Пауло. А нові логістичні розв'язки з'являються в безпосередній близькості до основних транспортних артерій - містам Баруері, Кажамар, Гуарульус.
 • В Індії частка онлайн-торгівлі становить менше 1% обсягу всього ринку рітейлу. Тут складські комплекси орієнтуються на обслуговування тільки великих міст. А складна податкова структура країни зумовила децентралізацію складських мереж. Більшість з них складається з дрібних об'єктів, розкиданих по різних районах країни. А податок на товари і послуги, поява якого очікується в недалекому майбутньому, стане хорошим стимулом і призведе до зростання попиту на великі розподільні центри.

А податок на товари і послуги, поява якого очікується в недалекому майбутньому, стане хорошим стимулом і призведе до зростання попиту на великі розподільні центри

Серед пристроїв, що використовуються для замовлень в рамках інтернет-торгівлі, найбільший відсоток поки доводиться на персональні комп'ютери (82%), проте, стрімко збільшуються і частки замовлень, зроблених за допомогою смартфонів і планшетних ПК

Серед пристроїв, що використовуються для замовлень в рамках інтернет-торгівлі, найбільший відсоток поки доводиться на персональні комп'ютери (82%), проте, стрімко збільшуються і частки замовлень, зроблених за допомогою смартфонів і планшетних ПК

У світі існують мільйони сайтів, що займаються електронною комерцією. Найбільші з них:

1. Amazon

Даний інтернет-портал вважається найстарішим порталом, призначеним для онлайн покупок. Його робота розпочалася в 1995 році. Його назва часто пов'язують з назвою самої повноводної ріки в світі - Амазонки. Amazon має справу з усіма видами нових і старих товарів, включаючи техніку, книги, одяг і навіть транспортні засоби. Amazon базується у Вашингтоні, але його робота ведеться по всьому світу. Вартість компанії оцінюється приблизно в 35 млрд. Доларів.

2. eBay

eBay наступний за значимістю після Amazon інтернет-магазин. Or perhaps they are on equal footing. eBay це не тільки найбільший Веб-сайт, але і аукціонЗдесь можна купити нові та вживані товари, а також продати Ваші старі речі на аукціоні. eBay, за оцінками, коштує приблизно $ 10 мільярдів. Це - також одна з найстаріших онлайн-компаній, яка почала свою роботу в 1995. Тепер, у неї є ділові відносини в більш ніж тридцяти країнах, що робить її найбільшим аукціонним порталом у світі. Тут можна знайти практично все.

3. Walmart

Walmart - дуже стара компанія. Її історія налічує більше 60 років. Вона зародилася в 1962 як ланцюг роздрібних магазинів, де люди могли купити бакалію та інший товар за зниженою ціною. Тепер, Walmart - інтернет-магазин, який володіє при цьому мережею роздрібних магазинів в найбільших країнах по всьому світу. Його передбачувана вартість складає близько $ 425 мільярдів, яка робить його однією з найбільших і найбагатших компаній в світі.

4. BestBuy

Один з кращих рітейлерів електроніки в світі. товарний асортимент коливається від гаджетів, ноутбуків, DVD, рідкокристалічних екранів, тпланшетов і т.д. Його приблизна вартість становить $ 50.3 мільярдів, роблячи його одним з найбагатших інтернет-магазинів в світі.

5. Target

Компанія була створена в 1902 Джорджем Дейтоном. Це - друга за величиною компанія з продажу в роздріб після Walmart. Це - також один з найпопулярніших веб-сайтів покупок в межах США. Вартість компанії $ 67.4 млрд.

6. Alibaba

Alibaba - китайська компанія електронної комерції, яка відносно недавно почала свою роботу (2007 рік). Вона має мільйонні доходи і знаходиться серед кращих 100 веб-сайтів у світі.

7. NewEgg

Заснований в 2001 році, NewEgg зробив свою репутацію за допомогою торгівлі такими товарами як комп'ютерне приладдя, програмне забезпечення, DVD, ігри, аксесуари та інші пристрої. Компанія оцінюється приблизно в $ 2.3 мільярда.

8. Macy's

Мейсі - інша дуже стара мережа універсальних магазинів. Вона виникла в 1858 році. За ці роки вартість компанії збільшилася до $ 25 мільярдів. Тепер вона спеціалізується на одязі, взутті, аксесуарах, косметиці, коштовностях і т.д. У магазину також є повний спектр продуктів, необхідних для весілля.

9. Overstock

Дана компанія оцінюється всього в $ 1.1 млрд. Це - найменш цінна компанія в нашому списку, але це не применшує її значення. Раніше відома, як Discounts Direct, компанія була перейменована. З тих пір їх асортимент виріс, і в продажу є все - від продуктів, до спортивних товарів і електроніки.

10. Barnes and Noble

Це - роздрібний книжковий магазин, який також має справу з товарами, необхідними користувачам електронних книг і планшетів. І для такої невеликої компанії, стан за $ 5.12 мільярдів - великий успіх.

За даними соціологічних опитувань, найбільша частка припадає на покупку DVD / CD дисків - свише23%, а також на онлайн-читання книг - 22,6%.

Серед причин, через які люди відмовляються від куплених товарів, лідирує зміна рішення про покупку (за даними досліджень, 61% покупців вважають її вирішальною).

Ринок Інтернет-торгівлі в Росії

Інтернет-торгівля в Росії розвивається швидкими темпами, стрімко збільшується і число інтернет-магазинів. За даними дослідників на частку Інтернет-торгівлі в загальному обсязі рітейлу поки доводиться від 2-5%, але при цьому вона збільшується на 25-30% щорічно.

За даними Асоціації компаній інтернет-торгівлі (АКІТ), обсяг інтернет-торгівлі склав 544 млрд. Рублів (17,1 млрд. Доларів). З цієї суми 181 млрд рублів ($ 5,7 млрд) припало на нематеріальні товари (авіа та ж / д квитки, цифровий контент, квитки на концерти і в кінотеатри і т.д.). А 363 млрд рублів ($ 11,4 млрд) припало на матеріальні товари. Зростання ринку онлайн-торгівлі Росії в порівнянні з 2012 роком склав 34,3% в російських рублях і 31,5% в доларах США.

Зростання ринку онлайн-торгівлі Росії в порівнянні з 2012 роком склав 34,3% в російських рублях і 31,5% в доларах США

У структурі інтернет-торгівлі переважають операції з споживчою електронікою і технікою (42%), одягом і взуттям (13%) і автозапчастинами (10%). При цьому продажі одягу і взуття ростуть дуже швидко - у міру того, як споживачі звикають до можливості без проблем повернути що не підійшли за розміром або фасоном речі.

Не важко помітити одну характерну особливість російського попиту - якщо в загальносвітовому рейтингу на перших місцях такі товари як електронні книги, музика і диски, то в Росії все навпаки - вони в кінці списку. Завдяки тому, що контроль за авторським правом поки не настільки сильний, безліч книг і музичних композицій знаходиться у вільному доступі, і багато хто не бачить сенсу в їх купівлі.

За даними InSales, в порівнянні з 2012 роком в ТОП-5 категорій, увійшов сегмент «Автозапчастини», витіснивши «Товари для дітей».

За даними InSales, в порівнянні з 2012 роком в ТОП-5 категорій, увійшов сегмент «Автозапчастини», витіснивши «Товари для дітей»

За формою оплати найбільша частка припадає на оплату готівкою - російські покупці поки не довіряють іншим видам розрахунків.

За формою оплати найбільша частка припадає на оплату готівкою - російські покупці поки не довіряють іншим видам розрахунків

Число магазинів, які надають товари, також збільшилася. Так за оцінками InSales, якщо в 2012 році їх число склало 32 тисячі, то в 2013 році їх стало 39 тисяч. (Зростання склало 20%).

Серед регіонів за кількістю замовлень лідирує Москва (на неї припадає близько 40%) Серед регіонів за кількістю замовлень лідирує Москва (на неї припадає близько 40%). 16% припадає на Приволзький федеральний округ.

Серед основних тенденцій Російського ринку інтернет-торгівлі можна виділити наступні:

 1. Щорічне зростання складає понад 20%, оборот деяких інтернет-магазинів збільшується в два, а то і в три рази.
 2. Хоча розвиток електронної комерції вище в Москві і Санкт-Петербурзі, на думку аналітиків, основна частина майбутнього зростання ринку буде в регіонах. Інтернет-магазини можуть вже зараз істотно збільшити свої продажі в регіонах за рахунок оптимізації доставки.
 3. Однією з характерних рис є пріоритет роботи покупців з пунктами видачі товару, тому що безпосередня кур'єрська доставка поки ще не до кінця зручна, або дорога, а робота пошти Росії залишає бажати кращого.
 4. Оплата готівкою при доставці залишається основним варіантом розрахунку для фізичних товарів і залишиться таким протягом тривалого часу. Однак, використання банківських карт і інших електронних платіжних засобів зростає з року в рік.
 5. Брак кваліфікованих кадрів є одним з найболючіших питань, що ускладнюють розвиток всієї Інтернет-галузі.

Таким чином, Росія має всі можливості для розвитку інтернет-торгівлі. Заходи, вжиті державою на початку цього року, зокрема, посилення вимог роботи з банківськими картами, введеної ФНС, а також очікуване з боку митних органів посилення вимог до товарів, що пересилаються в МПО, поки не зробило істотного впливу на неї.

джерело: провед.рф