Створюємо правильний SEO URL

 1. Намагайтеся використовувати тільки один домен або піддомен.
 2. Не вживайте занадто багато повторюваних ключових слів в URL.
 3. Кращий розділити слів в URL це дефіс.
 4. Використовуйте тільки нижній регістр в URL.
 5. Відмовтеся від використання хешів, # в URL.
 6. Скоротіть довжину URL, зменшіть рівні вкладеності.
 7. Не робіть циклічних і довгих редиректів.
 8. Видаляйте з URL символи і знаки пунктуації та пунктуації.
 9. Прибирайте стоп слова з URL.
 10. Робіть URL сторінок схожими на заголовки.
 11. Використовуйте людино зрозумілі URL (ЧПУ).
 12. Позбавтеся від дублів сторінок з різними URL.
 13. Використовуйте ключові слова в URL.

У цій статті я розповім як максимально правильно оптимізувати URL під пошукові системи. Використовуючи поради нижче ви зможете зробити URL сторінок корисними і правильними для SEO просування.

Намагайтеся використовувати тільки один домен або піддомен.

Проводячи практичні дослідження по переміщенню контенту З домену на піддомен і в зворотний бік було виявлено що при переміщення контенту на основний домен позиції стрімко росли. Але якщо, переміщення контенту робили в зворотному порядку, то позиції значно погіршувалися відразу, а зростання було дуже повільним, навіть за умови повної і правильної зовнішньої і внутрішньої оптимізації.

Якщо подумати логічно, подібна ситуація виникає через те що пошукові системи набагато лояльніше ставляться до основного домену ніж великій кількості піддоменів на одному домені.

Крім того на одному домені буде легше накопичити вага і зробити зовнішню оптимізацію.

Не вживайте занадто багато повторюваних ключових слів в URL.

Деякі движки сайтів в структурі сайту використовують повторювані значення в URL, іноді це роблять вебмастера сподіваючись на те що повторення ключових слів в URL допоможе краще ранжуватися сторінок. На сам справі все зовсім навпаки пошукові системи і користувачі можуть вважати такі URL як за спамние. приклад:

приклад:

Повторення ключових слів в URL

Не варто додавати занадто багато ключових слів в URL що б не отримати санкції пошукових систем.

Кращий розділити слів в URL це дефіс.

Якщо прочитати документацію Google для веб-майстрів (можна застосувати і до Яндексу), можна дізнатися що найзручнішим роздільником слів в URL це звичайний дефіс. Природно Пісковий системи легко розуміють і інші роздільники, навіть пробіл, тільки в URL він буде виглядати як «% 20». Погодьтеся такий формат буде не дуже легким для читання і доброзичливим по відношенню до користувачів.

Використовуйте тільки нижній регістр в URL.

Хостинг сайту може бути організований на серверах наприклад, Microsoft або UNIX / Linux. дані хостинги будуть по різному сприймати регістр букв в URL. Хостинг на базі Microsoft з легкістю відрізнить URL site.ru/OnePage і site.ru/onepage, а якщо вас хостинг буде на базі Linux / UNIX, то сторінка site.ru/OnePage може бути не знайдена через двох букв верхнього регістру. приклад:

приклад:

URL з різним регістром літер

Якщо ви вже наламали дров з регістром, ви можете налаштувати серверний 301 редирект з неправильних URL на URL з малими.

Відмовтеся від використання хешів, # в URL.

На довгих сторінках багато хто використовує якоря # що б швидко переміститься на конкретну частину сторінки. Якщо посилання містить хеш, то вона визначаться як окрема сторінка на окремий контент. Але насправді це не так, ми просто швидко потрапляємо на потрібну частину сторінки. після відмови від хешів на таких великих сайтах як Twitter і Amazon, в рази покращили свою продуктивність получчів ще більшу лояльність пошукових систем. якщо у вас є можливість відмовитися повністю від хешів в URL, зробіть це.

Скоротіть довжину URL, зменшіть рівні вкладеності.

Наприклад візьмемо такий URL:

spirtnoe.ru/index/ireland/whiskeys/midleton/25-year/750ml

і скоротіть його до такого:

spirtnoe.ru/whiskeys/midleton-25-year-750ml

Ми змінили рівень вкладеності, зробили URL легким для читання для користувачів. Це позитивно позначиться на індексування сайту, а також збільшення якості поведінкових факторів.

У підсумку, чим коротше URL, тим краще. Чи не доходите до крайності, якщо URL коротше 50-60 символів, це нормально. Але якщо він довший сотні, то краще його скоротити.

Google або Яндекс нормально обробляють довгі URL. Справа більше в юзабіліті. Короткі URL легше розуміти, копіювати, вставляти, ними легше поділитися. Це може здаватися маленьким поліпшенням, але кожен твіт, лайк, email і посилання мають значення (прямо або частіше побічно).

Не робіть циклічних і довгих редиректів.

Якщо кількість редиректів з однієї сторінки на іншу більш двох, то це негативно позначиться на ранжируванні сторінок. Чим більше пошуковому роботу або користувачеві потрібно зробити стрибків по URL, тим менший інтерес буде до контенту сторінки. В такому випадку пошукові боти НЕ проїндексируют кінцеву сторінку, а користувач в очікуванні контенту може закрити сайт.

Є варіант коли редирект виходить циклічним або замкнутим. Це призводить до того що боти і люди потрапляють на URL які редіректят один на одного. Це призводить до того що ні пользовательних НЕ пошукової бот не можуть знайти потрібну сторінку. намагайтеся не допустити подібних редиректів на вашому проекті.

Видаляйте з URL символи і знаки пунктуації та пунктуації.

Всі ці символи і знаки є сміттєвими і зовсім не потрібні в нормальному URL. Такі знаки і символи заважають розуміти URL правильно, деякі пошукові боти не можуть працювати нормально якщо в URL містяться подібні знаки.

Прибирайте стоп слова з URL.

Хорошим методом скорочення довжини URL є виняток стоп слів з URL. Пошукові системи не враховують стоп слова в URL. Це зробить ваш URL більш релевантним для пошукових систем.

Робіть URL сторінок схожими на заголовки.

Я думаю що ви вже знаєте що заголовок сторінки є одним з найбільш важливих елементів ранжирування сторінки. Якщо ваш заголовок буде відповідати або схожий на URL сторінки то це додасть ще кілька балів до ранжирування сторінки. приклад:

приклад:

Правильний URL з заголовка

Використовуйте людино зрозумілі URL (ЧПУ).

Дружні URL (ЧПУ) - це інтерпретація адрес сторінок в зручному вигляді для людини. Наприклад, зараз адреса сторінки виглядає наступним чином http://site.com/index.php?q=1. приклад:

приклад:

Незрозумілий людині URL

Даний формат зручний для роботів і розробників, але не для звичайних відвідувачів. Привівши адресу до виду http://site.com/directory/simple.html можна зрозуміти вміст сторінки не заходячи на неї. Крім того, використання траслітерірованних ключових слів в адресі сторінки є ще одним позитивним елементом для ранжирування сторінки в пошуковій видачі.

Структура URL повинна формуватися наступним чином:

Головна сторінка

Головна + [розділ]

Головна + [розділ] + [підрозділ]

Головна + [розділ] + [підрозділ] + [сторінка]

Під час налаштування ЧПУ слід дотримуватися кількох простих правил:

 • Для форміроавнія URL необхідно використовувати транслітірірованние ключові слова в точності відповідні вмісту сторінки;
 • Синтаксис формування адрес сторінок повинен бути єдиним для всього сайту;
 • В адресах сторінок слід використовувати тільки малі латинські символи, які не кирилицю;
 • При формування URL для російськомовних сайтів слід використовувати транслітерацію.
 • Як роздільник слів в URL слід використовувати знак мінус «-».

Позбавтеся від дублів сторінок з різними URL.

Багато CMS генерують безліч сторінок з одним і тим же контентом але різними URL. наприклад:

 • site.ru
 • site.ru/index.php
 • site.ru/index.html
 • site.ru/index.xhtml
 • site.ru/index.htm
 • site.ru/page-1
 • site.ru/page-1/

Всі ці URL, це одна і та ж головна сторінка сайту. Пошукові системи можуть вважають такі сторінки дублями. Це може викликати накладення фільтрів на сайт. Такі сторінки можна закрити від індексації, отредіректіть на головну, налаштувати rel = canonical. уникайте дублювання однієї сторінки під різними URL.

Використовуйте ключові слова в URL.

Як я вже писав вище головне з цим не переборщити. Ключові слова в URL грають величезну роль при ранжируванні сторінки, найголовніше не робіть спамних урлов.

Php?