Таргетована реклама в Вконтакте, як налаштувати рекламу Вконтакте

 1. Плюси реклами в ВК для бізнесу
 2. Види реклами в ВК
 3. Етапи запуску таргетинговой реклами в Вконтакте
 4. Як вибрати аудиторію?
 5. Ефективна реклама Вконтакте - як розмістити?
 6. Аналітика та підвищення ефективності

Активна аудиторія соціальної мережі Вконтакте становить понад 90 млн користувачів щомісяця, що робить її найбільшою на території СНД. За статистикою 2/3 росіян регулярно виходять в мережу. Серед них люди різного віку і соціальних груп - від школярів до пенсіонерів, від звичайних робочих до успішних підприємців. Даний факт перетворює розміщення реклами Вконтакте в ефективний і прибутковий спосіб просування своїх товарів, послуг і бізнесу в цілому.

Плюси реклами в ВК для бізнесу

Основне джерело доходу соціальної мережі Вконтакте сьогодні - це таргетована реклама, тому адміністрація всіляко підтримує підприємців і створює зручні інструменти для продажів і просування приватного бізнесу.

Її переваги:

 • Доступ до багатомільйонної цільової аудиторії.
 • Прості і зрозумілі інструменти управління рекламними кампаніями.
 • Можливість просування без істотних вкладень.

Зазвичай реклама - дороге задоволення, особливо для підприємців-початківців. Якщо правильно налаштувати і зорієнтувати рекламу Вконтакте, то перших клієнтів можна отримати при вкладенні всього в 400-500 рублів. Крім того, ціноутворення диференційоване - чим ефективніше кампанія, тим менше вкладень потрібно. Це очевидне гідність не тільки для малих, а й для великих підприємців.

Варто відзначити й інше гідність для бізнесу - поєднання інструментів таргетированной реклами Вконтакте з соціальними можливостями. Правильна політика дозволить сформувати цільову зацікавлену аудиторію без великих вкладень.

Види реклами в ВК

Соцмережа пропонує користувачам кілька способів просування бізнесу. Важливо пам'ятати, що ефективна реклама Вконтакте залежить від обраних цілей та інструментів. На сьогоднішній день оплачені повідомлення відображаються в новинній стрічці або з'являються на сторінках спільнот.

Існує кілька видів:

 • Карусель - кілька посилань в оголошенні про продаж товарів.
 • Універсальна запис - записи з будь-якими додатками для збільшення охоплення.
 • Запис з кнопкою Call to Action - оголошення із закликом до дії (купити, вступити).

На сторінках сайту зустрічаються повідомлення із закликами спробувати додатки, підписатися на групу або перейти на зовнішній сайт. Всі ці інструменти пропонує реклама Вконтакте, як налаштувати - це головне питання, коли мова заходить про ефективність.

Етапи запуску таргетинговой реклами в Вконтакте

Щоб створити рекламу Вконтакте, необхідно перейти у відповідний розділ (лівий стовпець, знизу).

Крок № 1. Визначтеся з цільовою аудиторією.

Основа будь-якого таргетингу - правильно обрана аудиторія. Повідомлення демонструються тільки людям, зацікавленим в купівлі товару або замовленні послуг. Підприємці часто погано уявляють свого клієнта. Через це настройка реклами Вконтакте викликає складності, і велика частина бюджету йде в порожнечу. Навіть при продажу товарів загального призначення важливо орієнтуватися на конкретні соціальні групи.


Крок № 2. Позначте мету кампанії.

Вибирайте те, що будете просувати - спільнота, додаток, зовнішній сайт (інтернет-магазин, landing page).


Крок № 3. Ознайомтеся з правилами розміщення оголошень і рекомендаціями щодо оформлення.

Не варто ігнорувати довідку самої соцмережі. Там детально розповідається, як зробити рекламу Вконтакте і даються відповіді на найпоширеніші питання.

Як вибрати аудиторію?

Почнемо з першого кроку. Орієнтування представляє свого роду фільтрацію, тому цільова аудиторія відбирається за основними критеріями:

 • Вік.
 • Підлога.
 • Географічне положення.
 • Місцем навчання або роботи.
 • Захопленням.

Реклама через Вконтакте відображається конкретним людям. При створенні оголошення можна вибрати не тільки місто, але навіть окремі райони. Вказавши вік, можна відсіяти молоду неплатоспроможності аудиторію. Інтереси і особисті захоплення також допоможуть підшукати відповідних людей.


Ефективна реклама Вконтакте - як розмістити?

Процедура створення оголошення проста і зрозуміла, тому підприємцям не обов'язково наймати SMM-фахівців або адміністраторів спільнот. Прості інструкції допоможуть розібратися, як налаштувати рекламу Вконтакте:

 1. Зайдіть на свою сторінку і виберіть пункт «Реклама» (лівий блок, нижня частина).
 2. Ознайомтеся з інструкціями та натисніть «Створити оголошення».
 3. Вибирайте відповідний тип запису.
 4. Оформіть оголошення - підберіть зображення, додайте опис, вкажіть тематику.
 5. Налаштуйте цільову аудиторію за географічними ознаками і інтересам.

Ви відразу побачите приблизну ефективність реклами Вконтакте - вартість, охоплення та інше. Спробуйте різні варіанти, щоб подивитися, як змінюється ціна та інші параметри.
На окрему увагу заслуговує вартість, тому що це ключовий параметр, що визначає ефективність кампанії. Важливо пам'ятати, що таргетингової реклама Вконтакте не має конкретної вартості. Ціна залежить від популярності тематики, запитів. У висококонкурентних сферах витрати вище.
Однак при зростанні популярності оголошення витрати на нього знижуються. Соцмережа автоматично просуває оголошення, що викликають інтерес у користувачів. У цьому випадку допоможуть ази інтернет-маркетингу.

Існує два види оплати:

 • За кліки.
 • За покази.

Як показує практика, при відносно невеликому бюджеті краще вибирати другий варіант, особливо якщо фільтрація добре налаштована. Оплата «За кліки» ефективна тільки при спробах охопити більшу і розмиту аудиторію без конкретної прив'язки до географії, соціальної групи або захопленням. При варіанті «За переходи» важче домогтися низької вартості кліка, тому реклама сайтів Вконтакте може бути ефективна при оплаті за покази оголошення та високому CTR.

Перевірена формула для оформлення оголошення - ODC (пропозиція, дедлайн, заклик до дії). Пропозиція зі знижкою і обмеженим строком дії набагато ефективніше звичайного призову купити щось.

Аналітика та підвищення ефективності

На перших етапах краще тестувати різні варіанти. Якщо домогтися підвищення CTR, то вартість почне знижуватися. Правильна настройка таргетированной реклами Вконтакте впливає на результат роботи.

Рекомендації щодо підвищення ефективності:

 • Створіть кілька оголошень з різними картинками, заголовками та описами.
 • Запускайте кампанію трохи нижче рекомендованої ціни.
 • Слідкуйте за тим, як ранжуються оголошення.

Записи з високим CTR (від 0,1%) залишайте, а решта відключайте. Потім слід підготувати нову групу і діяти за аналогічною схемою. Перевірені оголошення переведіть в оплату «За покази», що дозволить знизити витрати.

Ефективна реклама Вконтакте - як розмістити?
Як вибрати аудиторію?
Ефективна реклама Вконтакте - як розмістити?