ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ПШЕНИЦІ І ЯЧМЕНЮ В УКРАЇНІ НА ПРИКЛАДІ КАНАДСЬКИХ СОРТІВ

 1. Інструкції та рекомендації з технології вирощування канадських пшениці і ячменю:
 2. Роботи в фазу кущіння пшениці і ячменю:
 3. Фаза виходу в трубку і прапор-листа:
 4. Також ви можете докладніше ознайомитися з нашими пропозиціями по насінню посівної канадської пшениці...

Канадські сорти пшениці і канадські сорти ячменю , Які вже 5 років ми вирощуємо в Україні, є сорти, які потребують використання високо інтенсивної технології вирощування.

Короткий зміст статті:

Ця технологія необхідна для того, щоб ці сорти могли досягти високої врожайності в Україні. При дотриманні технології та сприятливих погодних умовах ви можете розраховувати на дуже гідний урожай.

Хоча канадські селекціонери вказують потенціал 150 ц / га, в Україні ми таких показників ще не досягали. Рекордні врожаї канадської пшениці в Україні становлять: при поливі - до 105-115 ц / га, на Багоре - 85-110 ц / га в центральних, північних і західних регіонах, до 70-95 на півдні і сході. По ячменю результати скромніше, максимум - 100, в середньому 60-75 ц / га. При цьому звичайно результати озимих посівів стандартно більше, ніж у ярих.

Інструкції та рекомендації з технології вирощування канадських пшениці і ячменю:

 1. Основну обробку грунту після стерньових попередників проводять лущення стерні дисковими лущильниками на глибину 8-12см. Після просапних - культивація. При інтенсивному проростання бур'янів проводиться перша культвація на глибину 10-12см, друга - на глибину орного шару.
  Проводять боронування, коткування з метою вирівняти поле. Необхідно якомога скоротити розрив між передпосівним обробітком ґрунту і сівбою.
 2. Далі проводиться внесення 300 кг / га діаммофоска (9:25:25), (10:26:26). при озимому або 300 кг / га нітроамофоски (16:16:16), (15:15:15), (21:21:21). при ярому посіві в передпосівну культивацію. Якщо господарство не має можливості придбати широкий асортимент добрив, то нітроамофоску можна застосовувати і при озимому посіві, але найкращим варіантом є діаммофоска.
 3. Обов'язкове передпосівне протруювання зерна. Ви можете використовувати будь-який протруювач, ми ж користуємося наступним комплексом: ультрафіолет, який вбудований в наші насіннєві машини + препарати: як протруйник бактеріальний фунгіцид-інсектицид ультрафио (1-2л / т) + як стимулятор росту Гумат Калію (1л / т).

Головні переваги цього комплексу:

 • вигідна ціна (витрата від 150 грн на 1 тонну насіння)
 • протруйник не применшує схожість насіння,
 • потрібно обробляти безпосередньо перед посівом,
 • бактерії Гаусін проводять не тільки захист рослин, а й знезаражують весь грунт на полі.

При виборі хімічних протруйників застосовують протруйники Вітаваксом 3 л / т або Максим 1,5 л / т, або Давідент Старт 1 л / + 1 л Гумат Калію на 1 т.

Норма висіву в середньому становить:

 • по пшениці - в залежності від сорту, наприклад, у м'яких сортів Квебек-117 і Прері-109 від 320 зерен / м2 в ранній посів до 420 зерен / м2 в пізні терміни, у твердого сорту Ріно - 300 - 350 зерен / м2.
 • по ячменю - 110 - 140 кг / га (до 2,5 - 3,0 млн. шт / га).

Обов'язково регулюйте норму висіву в залежності від вашого рівня водопостачання, типу грунту і погодних умов.

Також рекомендуємо проводити додатково внесення 150 кг / га нітроамофоски при озимому посіві пшениці.

 1. Оптимальні строки сівби: з 20 вересня до 25 жовтня для Полісся, Лісостепу, в Степовій зоні до 30 жовтня. При посіві в сухий грунт і при більш пізніх строках посіву бажано збільшити норму висіву на 10% як страховий фонд, що в даному випадку для озимого варіанту становить 132 кг / га. При ярому посіві - терміни максимально ранні, як тільки можете заїхати в поле.
 1. Після сходів перед фазою кущіння проводимо позакореневе підживлення гуматом калію «Гумат-Лист». Витрата на 1 гектар - 1 л препарату на 150-250 л води. Головна мета обробки гуматом восени - допомогти рослині швидко засвоїти мінеральні добрива та елементи, які є в грунті і простимулювати накопичення цукру в рослині перед входом в зиму.
 1. Також при теплій осені рекомендуємо пильно стежити за сходами, тому що можливий напад комах-шкідників на сходами, і при необхідності застосовуйте інсектицидні препарати

Роботи після зими

Роботи в фазу кущіння пшениці і ячменю:

7. При озимому посіві - по мерзлоталому грунті вносимо 70-100 кг аміачної селітри для ліквідації азотного голодування посівів.

8. Після появи сходів бур'янів проводиться обприскування відповідними гербіцидами + фунгіциди + інсектициди + гумат калію для зниження фітотоксичної дії препарату і активізації імунітету рослини. Гербіцидами (ефір 2,4 Д Прима 0,4-0,6 л / га, Гранстар д. Г. трибенурон метил, тифенсульфурон метил 20-25 г / га, Дербі 17S (0,05-0,07 л / га, 250-300 л / га Д.Г. флуметсулам 100 / л і флорасулам 75г / л), фунгіцидом ультрафио 3 л / га + Гумат калію (1 л / га).

Якщо ЕПШ (екологічний поріг шкідливості по шкідників перевищує необхідно проводити обробку посівів одним з інсектицидів проти (злакові мух, трипсів, листового пильщика, злакової попелиці, листового мертвоїди і ін.) Обробку посівів слід проводити одним з інсектицидів: децис (0,2 л / га), децис-екстра (0,05 л / га), сумі-альфа 5% (0,2 л / га), Бі 58 1,5 (л / га) та ін. Норма витрати робочого розчину 200-300л / га. Обов'язково корегуйте використання пестицидів в баковій суміші згідно ваших умов і потреб.

Фаза виходу в трубку і прапор-листа:

9. Після другого коліна після виходу в трубку на пшеницю вносимо 70-100 кг сульфату амонію для підвищення класу зерна і його хлібопекарських якостей. На ячмінь сульфату амонію не потрібно.

10. У цей же період вносимо комплекс хелатних мікроелементів «LF-Зернові» 1-2 л на га.Комплекс складається з NPK і мікроелементів в хелатній формі, таких як: Мідь (Cu), Марганець (Mn), Цинк (Zn), заліза сірки (SO3), Бора (В), молібден (Mo), вітаміни групи В. які активують вуглеводні і білкові обмін, синтез нуклеїнової кислоти, обмін ФГАР і вироблення зерна. Органічні кислоти і амінокислоти, що входять до комплекс дозволяють збалансувати і оптимізувати ефект мікроелементів.

11. У період виходу в прапор-лист пшениці вам обов'язково обробити посіви фунгіцидами для захисту, тому що в цей період рослина найбільш вразлива до хвороб, щоб створити захист майбутнього колоса. Інсектицидами обробляти при необхідності. Наприклад ми використовуємо таку схему.

Інсектицидно-Фунгіцидний препарат «ультрафио» 2 л + фунгіцид «Фіто-М» (триходермин) 1 л + гумат калію «Гумат-Лист» 1 л + 3-5 кг карбаміду на 250 - 300 л води на 1 га. Таким чином ми і захищаємо і підгодовуємо рослини. Якщо в цей період рослина страждає від спеки, то для захисту від спеки та посухи в бакову суміш треба додати «LF-Кремній-200» 1 л / га. Це необхідно зробити, т. Я. кремній відіграє значну роль в зниженні інтенсивності випаровування вологи з листової поверхні, і вона піде для формування врожаю.

У випадку з ячменем цю операцію проводимо в період формування колоса в листі.

У період цвітіння можна додатково використовувати як «стимулятор опиляемості» борне добриво Біо-Бор ЛФ 140. У період наливу зерна можна використовувати останню обробку комплексом Гумат 1л / га, + карбамід 4-5 кг / га + ультрафио 2л / га.

Подальші обробки ми рекомендуємо проводити лише при необхідності.

Також ви можете докладніше ознайомитися з нашими пропозиціями по насінню посівної канадської пшениці - https://agroexp.com.ua/semena-kanadskoy-posevnoy-pshenitsyi/ і насінню посівного канадського ячменю - канадський озимий ячмінь Фантом і Буффало .

Ціна 1 репродукція - пшениця - 14 000 грн / т., Ячмінь - 12 500 грн / т. Мінімальна партія - 1000 кг. Фасовка в мішках по 50 кг.

Варіанти оплати: готівковий, безготівковий, накладений платіж.

Доставка: до 2 тонн - Новою поштою, від 2 тонн - підберемо попутний транспорт до вашого господарства. Або можете забрати самі з наших виробничих складів в Черкаській області.

Хочете купити насіння канадської пшениці і ячменю?
Тоді телефонуйте нам сьогодні!

+ 38-095-515-41-66, + 38-098-101-20-80

З повагою, компанія Агроексперт-Трейд

Хочете купити насіння канадської пшениці і ячменю?