The Witcher 2: Assassins of Kings

  1. Зустрічі з читачами
  2. засмучений відьмак
  3. * * *

Шанувальники і шанувальниці харизматичного відьмака Геральта напевно помітили, що в наших численних превью по The Witcher 2: Assassins of Kings всього пару раз згадується ім'я Анджея Сапковського - письменника, в книгах якого Білий Вовк знайшов життя і славу. Прагнучи надолужити згаяне, ми почали наше інтерв'ю з головним продюсером гри Томашем Гопом з хвилюючого багатьох питання: «Чи приймає участь в розробці другої частини іменитий польський письменник?»

Зустрічі з читачами

«Ми любимо книги Сапковського насамперед за те, що в них порушуються багато канони стандартного фентезі. Особисто я прочитав «Відьмака» два рази, і перший раз був задовго до того, як з'явилася сама ідея робити гру про Геральт, - Томаш починає розмову здалеку і тут же винувато посміхається. - Якби пан Сапковський міг взяти участь в написанні сценарію, це було б просто чудово. Але романи й сценарії для ігор - це абсолютно різні речі. І я зовсім не впевнений, що йому припала б до душі перспектива зайнятися настільки незвичною справою ».

І я зовсім не впевнений, що йому припала б до душі перспектива зайнятися настільки незвичною справою »

На думку головного продюсера The Witcher 2, ідеальна RPG повинна бути «цікавою, жорсткої та захоплюючою».

Одним словом, немає, автор книжкового «Відьмака» в роботах над сиквелом однойменної гри не бере. Втім, розробники збираються зберегти дух оригінального книжкового циклу і навіть загострити похмуру, часом неполіткоректну тематику, якою славляться книги про Цири і Геральт. «Темну сторону, моральну неоднозначність і суперечливість цього світу можна розкрити куди цікавіше і глибше. І можу вас запевнити, ми не посоромиться цього зробити ».

Крім того, сюжет сиквела (за нього відповідальні ті ж люди, що писали сценарій оригіналу) в декількох місцях прямо перетинається з подіями книг. У першій частині таких ремінісценцій було мінімум, тому що автори, нагадаємо, геть забило Геральту пам'ять. Так ось, в Assassins of Kings вона починає поступово до нього повертатися. «Ми придумали кілька витончених способів, як обставити це в грі з точки зору історії, геймплея і навіть графіки. З'являться знайомі по книгах персонажі і локації. Наприклад, ворожа Нільфгаардская імперія і одна добре відома читачам Сапковського баронеса », - обіцяє головний продюсер гри.

Але на яке хвилює багатьох питання, коли ж ми побачимо Йенніфер і Цири (двох головних жінок в житті книжкового Геральта), Томаш лише замахав руками: «Не провокуйте мене на спойлери! Можу тільки сказати, що я розповів ще далеко не про всі наші сюрпризи! »

засмучений відьмак

Як вдалося нам дізнатися, в тавернах у Геральта з'являться нові варіанти дозвілля, наприклад армрестлінг.

У будь-якому випадку, написаний за участю Сапковського або без, сюжет був і залишається головною опорою серії The Witcher. «Рольовий жанр сьогодні найскладніший з точки зору розробки, - скаржиться Томаш. - Нелегко зробити хорошу RPG, яка до того ж була б здатна достукатися до максимально широкої аудиторії. Саме тому таких ігор сьогодні мало. Але жанр ніколи не помре. Запорука цього - вміння розповідати цікаві історії. Всі інновації, які рухали індустрію вперед, завжди виходили з оригінальних ідей, які дозволяли по-новому розкривати сюжет ».

Ключовою особливістю сценарію The Witcher 2: Assassins of Kings, природно, залишиться свобода морального вибору. «Уявіть ситуацію: Гераль бачить равлика на землі і тут же занурюється в сумніви, наступити на неї чи ні, - Томаш Гоп посміхається, а потім буденним тоном повідомляє, мабуть, найважливішу новину: - А якщо серйозно, то все починається з вибору, яким ведьмаком ви хочете бути, професійним, емоційним або таким собі політиком. Саме від цього залежить, хто є поруч, жодні союзи ви зможете зробити висновок і які місця відвідати. І не треба намагатися розігрувати з себе хорошого або злого хлопця, тому що тут все відносно. Робіть так, як ви поступали б в реальності, чи не озирайтеся на якусь карму або кнопки Save / Load. І тоді ви отримаєте свою власну історію! »

Далеко не всі проблеми можна буде вирішити силовим методом. У відомому прикладі, де Геральт трьома різними способами біжить з в'язниці, багато випустили з уваги важливу деталь: якщо відьмак при цьому нікого не вб'є, то він в результаті отримає більше досвіду. Паралельно поляки збільшили важливість діалогів: як повідомив Томаш, з'являться навіть спеціальні розмовні навички, що дозволяють отримати більше віддачі від спілкування з іншими персонажами.

Друзі, з якими подорожує Білий Вовк, по-своєму впливають на розвиток кожної напружену ситуацію.

Втім, не все тут залежить від діалогів або навіть від ваших бажань. Як відомо, книжковий Геральт у всіх складних ситуаціях намагався зберігати нейтралітет: так велів йому кодекс відьмака. В Assassins of Kings це теж можливо, але навіть якщо ви виберете найменш агресивний і насильницький шлях, то все одно не завжди зможете уникнути важких наслідків і людських жертв. «Не все тут підкоряється вашій волі. Світ The Witcher 2 не чекає гравця: як і в реальному житті, ви не зможете бути всюди, де відбуваються важливі події. Лише пізніше ви дізнаєтеся про них. Все це дозволяє створювати більше цікавих ситуацій в грі ».

* * *

В кінці ми запитали Томаша Гопа, чи є що-небудь, що співробітники CD Projekt RED хотіли б реалізувати в грі, але поки не можуть. «Нічого неможливого немає. Просто нам може не вистачати грошей, людей або часу, щоб додати деякі функції. Наприклад, ми ще не готові до їзди верхи », - відповів головний продюсер гри.

Погодьтеся, це не найстрашніша втрата, та й застереження «ще» натякає, що поляки нічого не виключають в майбутньому. До речі, вихід The ​​Witcher 2: Assassins of Kings на консолях, всупереч розхожій думці (ще деякий час назад ми писали про мультіплатформенності гри як про доконаний факт!), Теж відноситься лише до категорії планів.

«Зараз ми зосереджені на PC, - зізнається Томаш Гоп. - І я обіцяю: рішення про випуск консольної версії буде прийнято тільки тоді, коли ми будемо впевнені, що на приставках The Witcher 2 буде виглядати настільки ж добре, як на комп'ютерах! »Так що поки історія відьмака Геральта офіційно залишається PC-ексклюзивом.

Прагнучи надолужити згаяне, ми почали наше інтерв'ю з головним продюсером гри Томашем Гопом з хвилюючого багатьох питання: «Чи приймає участь в розробці другої частини іменитий польський письменник?