ТОП 10 висловлювань Садовського про поточні аспектах і перспективи пошуку

 1. Місце №1 - про посилальних факторах ранжирування
 2. Місце №2 - про важливість поведінкових факторів
 3. Місце №5 - про перспективи використання фактора кликабельности посилань
 4. Місце №9 - про рівноправність доменів при просуванні

В рубриках: СЕО | коментарів: 15

За підтримки: Зароби в партнерській мережі « Де Слон? »- більш 700тис. товарів популярних інтернет-магазинів.

Дорогі читачі блогу!

Завершується 2010 рік, який для всієї СЕО галузі виявився непростим, можна навіть сказати переломним. На власних клієнтів, ми з вами усвідомили, що часи «романтичного» СЕО, коли за допомогою посилань з Sape і онуч тексту фактично будь-який сайт можна було вивести на лідируючі позиції в Яндексі, пройшли.

У висновку цього року пропоную структурувати основні переломні моменти, що відбулися в пошуку Яндекса за останній рік і вплинули на наш бізнес, а також позначити деякі перспективи і тренди розвитку пошуку Яндекса. Адже нам завжди потрібно бути на крок попереду!

А підведемо підсумки ми в формі висловлювань та заяв Олександра Садовського, зроблених на останніх заходах, з невеликими моїми коментарями щодо слів Олександра.

Місце №1 - про посилальних факторах ранжирування

Місце №1 - про посилальних факторах ранжирування

 • Цитата. У ТОП 20 найважливіших факторів ранжирування Яндекса на даний момент тільки два засновані на засланнях. Два роки тому їх було понад 50%. Якщо хто то намагається побудувати бізнес на SEO-посиланнях, не робіть цього - він скоро помре.
 • Коментар. Останній коментар щодо смерті бізнесу, побудованого на SEO-посилань звучить як би двозначно - з одного боку Садовський попереджає власників дрібного бізнесу, хто будує просування свого сайту на покупку посилань, а з іншого - власників всіляких агрегаторів і бірж посилань.

Місце №2 - про важливість поведінкових факторів

 • Цитата. Якщо говорити про найважливіші фактори ранжирування, то поведінкові фактори важливіше довідкових.
 • Коментар. Хоча переважна кількість СЕО експертів відмовляються в це вірити, і судячи по одному з останнім дослідженням, як і раніше, ставлять посилальні чинники на перше місце. Можливо, на той у них є свій корисливий інтерес. Не будемо їх судити строго.

Місце №3 - про перспективи покупних посилань

 • Цитата. Якщо в майбутньому і залишаться працювати якісь платні посилання, то вони будуть виглядати гігієнічно і добре, по ним будуть ходити користувачі і т.д. Йтиметься про одиниці - десятки посилань, ніякої мови про масове режимі закупівлі або про біржах посилань не буде. До цієї точки ми поступово і планомірно йдемо.
 • Коментар. Залишається тільки додати, що у них це виходить, чорт забирай.

Місце №4 - про перспективи персоналізації

 • Цитата. В принципі персональний пошук вже давно працює на Яндексі. Регіоналізація - цей той же самий персональний пошук, просто на трохи більшому рівні. У 2011 році ми вже зробимо щось веде до того, що у поруч знаходяться користувачів буде різна видача.
 • Коментар. Якщо згадати, що зовсім недавно Яндекс почав індексувати FaceBook.com і Vkontakte.Ru , То завдання персоналізації пошуку, здається цілком реальною. Адже всю інформацію про інтереси користувача можна витягнути з його сторінки в популярній соціальній мережі. Але на початковому етапі впровадження персонального пошуку чи цей фактор ранжування стане значним.

Місце №5 - про перспективи використання фактора кликабельности посилань

 • Цитата. Одним з критеріїв хорошою посилання є її кликабельность. Ми поки не використовуємо цей фактор в Матрикснет. Якщо будемо використовувати, то по-розумному, накрутити його буде непросто.
 • Коментар. Відмінний спосіб добити SEO посилання в підвалах сайтів, які не потрапляють під основний алгоритм фільтрації.

Місце №6 - з приводу зниження «поганими» посиланнями та / або «порожнім» трафіком

 • Цитата. Ми намагаємося думати про цю проблему, і нам здається, що немає простих способів «завалити» конкурентів. Якщо у вас виникли підозри, що вас «завалили», пишіть в службу підтримки, постараємося розібратися. Але ці випадки повинні бути дуже рідкісними і нетиповими.
 • Коментар. Значить, Садовський не виключає, що «завалити» таки конкурента можна. Але чи не простіше буде просунути свій сайт?

Місце №7 - про регіонах «ДЕ» і «ДЛЯ»

 • Цитата. Що стосується регіонів, де немає представництв, але можуть купувати холодильники, то ми поділяємо їх на типи. Є регіон ДЕ - де знаходиться офіс і представництво. І є регіон ДЛЯ - на яку аудиторію він орієнтується. Наприклад, курорт в Абхазії може бути орієнтований на москвичів. Точно також холодильники Атлант - завод може перебувати в Мінську, а бути орієнтований на Росію. Зараз можливості задати в вебмайстрів регіон ДЛЯ немає, але ми її реалізуємо, і вона скоро буде.
 • Коментар. Дуже потрібна і важлива нововведення. Чекаємо з нетерпінням.

Місце №8 - про алгоритм визначення сео-посилань

 • Цитата. У нас є достатня навчальна вибірка хороших посилань і свідомо сео-посилань. Використовуючи ці дві навчальні вибірки, ми придумали кілька десятків різних факторів, що класифікують посилання, і деякі з них добре лягли в формулу, яка дозволяє з точністю більш ніж в 90% відокремити покупні посилання від природних.
 • Коментар. В общем-то те, що Яндекс вміє визначати seo-посилання, відомо ще з мадридського доповіді Яндекса , Але за цей час алгоритм зазнав досить серйозні поліпшення.

Місце №9 - про рівноправність доменів при просуванні

 • Цитата. Домен із зони Ru не має пріоритетів перед доменами інших зон при просуванні. Всі домени рівноправні, це просто адреса.
 • Коментар. Олександр спростував дуже популярне серед оптимізаторів оману, що Яндекс в Рунеті віддає перевагу доменів із зони Ru.

Місце №10 - про «бані» по стуку

 • Цитата. Алгоритм, який не виводить схожі сайти по одному запиту (прим. Так званий фільтр на аффіліатов), вже півтора року або два не використовується вручну. Скарги від вебмайстрів на сайти-клони, що надходять через службу підтримки, ми використовуємо тільки для навчальної вибірки, для алгоритмічного склеювання і розклеювання.
 • Коментар. Ймовірно, аналогічним чином йдуть справи і з скаргами на використання заборонених методів просування. Вони засовують їх у навчальну вибірку, і який, в подальшому, буде результат (тобто забанити сайт, який використовує чорні методи чи ні) не знають навіть співробітники Яндекса. Рішення приймає алгоритм на основі навчальної вибірки. Так що усталену страшилку про «бані» по стуку варто вже інтерпретувати трохи інакше.

З наступаючим Новим Роком 2011 року! Природних посилань, успішних проектів, «розумних» і розуміють клієнтів. У наступному році просувати сайти буде ще цікавіше!

PS: Для тих, хто ще не підписаний на оновлення СЕО Прес, є останній шанс встигнути підписатися в 2010 році через RSS або E-Mail .

Цікаво почитати:

Але чи не простіше буде просунути свій сайт?