ТОП-7 сервісів для аналізу контекстної реклами конкурентів

 1. Що тестуємо?
 2. Яндекс.Директ: прогноз бюджету
 3. Spywords
 4. Advse (Адвсё)
 5. Serpstat
 6. Advodka
 7. DirectEditor
 8. СайтРепорт
 9. Що з цього використовувати?

Будь-яку рекламну кампанію в Ю Я або Adwords можна поліпшити. Цим постійно займаються ваші конкуренти. Якщо рекламна кампанія конкурента вистрілить - охоплення вашої кампанії зменшиться, а CPC (ваша середня вартість кліка) зросте. Доведеться розширювати бюджет при тих же результатах.

Щоб такого не сталося, треба тримати руку на пульсі: аналізувати рекламні кампанії в цілому і окремі оголошення, дивитися, що у конкурентів виходить, а чого краще уникати. У цьому допоможуть спеціальні сервіси.

Що тестуємо?

Нас цікавлять:

 • семантика - ключові слова;
 • заголовки і тексти оголошень;
 • повнота оголошень;
 • посадочні сторінки;
 • приблизний бюджет рекламної кампанії.

Нам потрібно подивитися, які УТП (унікальні торгові переваги) використовують конкуренти, які у них умови, акції та спеціальні пропозиції, чи правильно заповнені візитки. Корисні ідеї можна буде запозичити або змоделювати. А ще є сенс знайти помилки конкурентів, щоб не повторювати їх.

Яндекс.Директ: прогноз бюджету

сайт: direct.yandex.ru/registered/main.pl?cmd=advancedForecast

Простенькі інструменти аналізу є в самому Ю Я. Натискаємо вкладку «Прогноз бюджету», вводимо наші ключі в поле «Підбираємо ключові фрази». Потім натискаємо по кожній із ключових фраз в списку. Яндекс покаже нам конкурентів, які вже відкручують оголошення по цих запитах.

Яндекс покаже нам конкурентів, які вже відкручують оголошення по цих запитах

Але цього мало. Ми бачимо самі оголошення та завищені ставки Діректа в таблиці, але не можемо оцінити їх ефективність і розібратися з семантикою. Тому для аналізу потрібно використовувати сторонні сервіси.

Spywords

 • сайт: spywords.ru
 • Ціна: 1950 або 4950 руб / місяць.
 • Безкоштовна версія: є, обмежена.

SpyWords - хороший збалансований сервіс. З ним легко проаналізувати запити конкурентів і подивитися їх оголошення. Є функція «Битва доменів» - порівнюємо кілька конкурентів і знаходимо ключі, які приносять їм трафік, а в нашій семантиці поза обліком.

Фішка SpyWords - розумний підбір запитів. Вводимо ключову фразу, а сервіс видає список «поліпшених» фраз на її базі. Можна охопити вузькі і неочевидні запити, які пропустили при первинному зборі семантики.

Сервіс платний, але основні функції доступні в безкоштовному режимі - правда, в дуже урізаному вигляді. Можна подивитися 5 запитів домену та 5 текстів оголошень, порівняти трьох конкурентів у «Битві доменів».

Advse (Адвсё)

 • сайт: advse.ru
 • Ціна: 1500 руб / рік.
 • Безкоштовна версія: є, до 3 запитів на добу.

З «Адвсё» зручно працювати в комплексі: тут можна знайти конкурентів, скласти список їх запитів, а потім проаналізувати кожне оголошення. Всі дані - в зрозумілою табличці.

Ще сервіс допомагає знайти кращі оголошення за конкретним запитом і моніторити рекламні кампанії конкурентів.

Є корисна функція діагностики рекламних кампаній. Майже всі просунуті функції доступні тільки в платному режимі PRO, але доступ недорогий - всього 1500 рублів в рік. Це 125 рублів на місяць.

Це 125 рублів на місяць

Serpstat

 • сайт: serpstat.com/ru
 • Ціна: від $ 19 до $ 299 на місяць в залежності від тарифу. При покупці на 3 роки - знижка 40%.
 • Безкоштовна версія: є, можна перевірити до 30 доменів в день.

Сервіс з дуже широким функціоналом - як для контекстної реклами, так і для SEO і контент-маркетингу. Тут можна:

 • знайти всіх конкурентів і подивитися їх оголошення;
 • проаналізувати ключові слова і платну видачу;
 • подивитися топ видачі по фразі і оголошення в верхньому блоці Яндекса або Google;
 • і багато іншого.

знайти всіх конкурентів і подивитися їх оголошення;  проаналізувати ключові слова і платну видачу;  подивитися топ видачі по фразі і оголошення в верхньому блоці Яндекса або Google;  і багато іншого

Ще ми можемо порівняти семантику 3 сайтів і подивитися, які фрази перетинаються, а які є унікальними. А в розділі «Пакетний аналіз» нам покажуть, як у конкурентів справи з просуванням по ключам: скільки фраз вибуло з топа, по яким - поліпшення або погіршення.

А в розділі «Пакетний аналіз» нам покажуть, як у конкурентів справи з просуванням по ключам: скільки фраз вибуло з топа, по яким - поліпшення або погіршення

Хороший розділ - історія рекламних оголошень. Можна подивитися, чи часто конкуренти тестують нові оголошення і який результат.

З Serpstat можна «дістати» будь-яку відкриту інформацію про контекстну рекламу конкурентів. Це один з найбільш потужних і функціональних сервісів.

Advodka

 • сайт: advodka.com
 • Ціна: 980 або 3980 руб / місяць в залежності від тарифу.
 • Безкоштовна версія: є, доступні базові функції.

Advodka показує ключові запити по оголошеннях ваших конкурентів і розраховує їх показники. Ми бачимо по кожному оголошенню ціну за клік (CPC), частотність запиту і відсоток трафіку - від загального по контексту.

Сервіс показує посадочні сторінки, заголовки і тексти оголошень і навіть приблизний бюджет по кожному. Можна подивитися зведену аналітику по конкурентам. Всі результати в один клік вивантажуються в файл формату csv.

Цей сервіс підійде і для SEO-фахівців - є функціонал для збору семантичного ядра і кластеризації ключових фраз.

DirectEditor

 • сайт: directeditor.ru
 • Ціна 1190 рублів за 3 місяці.
 • Безкоштовна версія: 15 днів - тестовий період без обмежень.

Особливість DirectEditor в тому, що всю інформацію він бере прямо з Яндекс.Директа. Тому у нього максимальна точність статистики. Цікаво, що це не браузерні сервіс: ми завантажуємо дистрибутив і встановлюємо програму на комп'ютер. Працює навіть без інтернету.

У програмі ми бачимо статистику по показам, кліках, витраті, CTR, по регіонах і майданчикам. Тут же можна редагувати власні рекламні кампанії - програма зажадає завантажити їх перед початком роботи.

Статистика дуже докладна:

 • видно, скільки фраз відкручується за все;
 • скільки фраз - в спецрозміщенні і гарантії (верхньому і нижньому блоках пошукача);
 • скільки показів і кліків у кожного оголошення;
 • які значення середньої ставки і CTR.

Ще є показник «якості реклами». DirectEditor оцінює, наскільки ключі і зміст оголошень релевантні домену. Якісні оголошення більш привабливі і клікабельні, як наслідок - ціна за клік нижче при кращому результаті. Можна підглянути найвдаліші варіанти і адаптувати їх для своєї рекламної кампанії.

Аналітика по конкурентам представлена ​​у вигляді таблиць і кольорових графіків.

СайтРепорт

 • сайт: saitreport.ru
 • Ціни: від 125 рублів за 250 проаналізованих сторінок сайту.
 • Безкоштовна версія: можна перевірити до 25 сторінок сайту безкоштовно.

Це сервіс для SEO-фахівців, але з аналізом контекстної реклами він теж допоможе. У «СайтРепорт» ми перевіряємо сторінки сайтів конкурентів. Сервіс покаже, на які з них веде контекстна реклама і наскільки вона ефективна.

Безкоштовний аналіз 25 сторінок займає приблизно 3 хвилини. У звіті багато всього, але нас цікавить пункт «Позиції та конкуренти». Вибираємо вкладку «Контекстна видача» і дивимося результати по Яндекс і Google.

Вибираємо вкладку «Контекстна видача» і дивимося результати по Яндекс і Google

У зведеній таблиці видно результати по контекстній рекламі і пошуковій видачі. Можна оцінити рекламну активність і вивантажити всі дані в табличці CSV.

Можна оцінити рекламну активність і вивантажити всі дані в табличці CSV

Перевірені сайти зберігаються на сторінці «Мої проекти». Через пару тижнів їх можна перевірити повторно і дізнатися, що і як змінилося у конкурентів. Ще можна налаштувати автоматичний моніторинг - тоді сервіс буде сам регулярно перевіряти сайти, а звіти прийдуть на пошту.

Що з цього використовувати?

Як бачимо, сервіси відрізняються по функціоналу - універсальних немає. Тому при роботі з аналітикою краще використовувати хоча б 2-3 штуки зі списку. Це допоможе комплексно оцінити конкурентів і не упустити нічого важливого.

Аналізувати рекламу конкурентів конче потрібне хоча б раз на місяць. Тоді ви завжди будете в курсі, чого від них чекати і як це вплине на ваші рекламні кампанії.

Теги: директ , Adwords

Що тестуємо?
Що тестуємо?
Pl?
Що з цього використовувати?