Тренди Instagram в 2017 році для бізнесу

  1. 1. Відео в Instagram
  2. Яким вимогам має відповідати відео в Instagram:
  3. 2. Робота над залученістю
  4. Що таке залученість і з чим її їдять?
  5. 3. МассЛайкінг і массфоловінг все?
  6. 4. Зростання цінності блогерів
  7. 5. Статистика
  8. 6. Розвиток Instagram
  9. висновки

Від редакції. Грудень - це час не тільки підводити підсумки, а й готуватися до того, що нас чекає. Ми попросили написати про те, як просуватися в Instagram в 2017 році одного з найактивніших учасників спільноти "SMM в Instagram і Pinterest", блогера, автора статті "Як не злити бюджет на рекламу в Інстаграм, якщо ви хочете співпрацювати з топовими блогерами?" Олексія Ткачука.

Я не бабуся Ванга і поняття не маю, як повернеться життя через пару місяців. Ніхто й припустити не міг настільки динамічного розвитку Instagram в 2016 році і достатку нововведень. Тому все написане далі в статті є виключно моєю особистою думкою і не претендує на істину в останній інстанції.

Взагалі будь-яке нововведення в соціальних мережах можна ділити на два рівня:

• що воно несе бізнесу;

• яким чином воно змінить життя простих користувачів.

Я неспроста про це заговорив, так як вся стаття націлена в першу чергу на представників бізнесу та блогерів і не стосується користувальницького досвіду. Поїхали.

1. Відео в Instagram

Якщо ви не публікуєте відео в своєму профілі Instagram - ви чините даремно. Частка відео реклами в Instagram за рік зросла з 30 до 65%, за даними дослідження Brand Networks .

Відео однозначно захоплює весь інтернет і за прогнозами к 2020 року займати до 80% всього інтернет-трафіку.

Ходять чутки, що відео якимсь дивним чином ранжируется в новій алгоритмічної стрічці Instagram краще, ніж звичайні фотографії, але на практиці в цьому переконатися поки не довелось. Тільки не будемо забувати, кому зараз належить Instagram і як йдуть справи з ранжируванням відео в Facebook в 2016 році. Явний пріоритет в стрічці і часом велика частина постів складається саме з відео. Тому можна прогнозувати, що подібні нововведення торкнуться і Instagram.

У Instagram відео - це постійно зростаючий сегмент, і в 2017 році він займе ще більшу частку. Але не будь-який ролик, знятий на телефон, буде корисний вашому профілю. До зйомці і монтажу великі бренди підходять з усією серйозністю, приклад Adidas.

Яким вимогам має відповідати відео в Instagram:

• ролики в Instagram повинні цікавити з перших секунд;

• динаміка в довгому ролику обов'язкове, інакше дивитися до кінця його навряд чи стануть;

• плануючи зйомку, вам варто враховувати, що велика частина переглядів відбуватиметься з вимкненим звуком. Дублюйте текст на екрані;

• максимальна довжина відео у Instagram 60 секунд, мінімальна 3;

• враховуйте формат зйомки. При вертикальному відео текст практично повністю знаходиться поза межами екрану, а горизонтальне відео дозволяє читати підпис одночасно з переглядом ролика.

Також ходять чутки про те, що "плашка з текстом" на самому ролику значно збільшує кількість взаємодій.

Також ходять чутки про те, що плашка з текстом на самому ролику значно збільшує кількість взаємодій

2. Робота над залученістю

2016 рік докорінно змінив Instagram, просто багато це ще не усвідомили. Алгоритмічна стрічка примушує бізнес і блогерів зосереджувати зусилля на контенті і стежити за якістю своєї аудиторії. Інакше ваші публікації просто ніхто не побачить.

Що таке залученість і з чим її їдять?

Залученість або ж Engagement Rate (ER) - це відносний показник взаємодії передплатників профілю з опублікованими в ньому контентом. І щоб не брати до уваги її руками, а відстежувати динаміку зміни ER по днях, рекомендую використовувати один з численних сервісів статистики Instagram, наприклад LiveDune або Picaton.

Пропорційної взаємозв'язку між показником ER і вашим потенційним охопленням немає. Тобто я не можу вам зараз привести формулу, з якої буде випливати, що при ER, рівному 3%, ви отримаєте охоплення в 30% від кількості ваших передплатників, а при ER 5% - 50% охоплення. Ні. Але зв'язок простежується дуже чітка, а на ER сильно впливає якість вашої аудиторії.

Але зв'язок простежується дуже чітка, а на ER сильно впливає якість вашої аудиторії

Один профіль і скріншоти, зроблені з різницею в 2 дня. Застосовано простий прийом, спрямований на збільшення числа коментарів і ER.

Якщо раніше практично кожен накручував ботів до себе в профіль, то тепер це просто вбиває ваш аккаунт . Не буду описувати всі маніпуляції, які допоможуть вам в підвищенні залученості, це тема окремої статті.

Кейс у тому, як я з колегою за все за 2 місяці підвищив ER в 2 рази , І тепер подібною роботою будуть займатися всі, хто хоче мати активну аудиторію і живий профіль.

Якість ваших передплатників і залученість стануть одними з обов'язкових "галочок" в чек-листі кожної тлумачного SMMщіка в Instagram.

3. МассЛайкінг і массфоловінг все?

Як практично на будь-який digital-конференції щорічно ховають SEO, так і кожен Insta-експерт починає пророкувати швидку і трагічну смерть сервісів, що автоматизують виставлення лайків і підписок в Instagram. У 2017 році МФ і МЛ не помруть (тільки якщо Instagram не впровадили чергових драконівських заходів), але ефективність подібної роботи буде продовжувати падати.

Якщо на перших презентаціях, присвяченим МФ і МЛ, конверсія з охопленого користувача якимось дією в передплатника по різним завданням без проблем досягала 20-30%, то тепер по масслайкінгу велика частина завдань ледь дає конверсії в 2-5%.

Якщо на перших презентаціях, присвяченим МФ і МЛ, конверсія з охопленого користувача якимось дією в передплатника по різним завданням без проблем досягала 20-30%, то тепер по масслайкінгу велика частина завдань ледь дає конверсії в 2-5%

Нестримне зростання сервісів массфоловінг привів до того, що на новий профіль, який опублікував пару фотографій з регіональним хештегом, за дві доби підписалося, без малого, 90 акаунтів різного бізнес-напрямки. Це ненормально, і так бути не повинно. Користувачі вже втомилися і все менше звертають уваги на подібні активності. Але, тим не менш, вони продовжують працювати і виконують функцію із залучення передплатників краще і дешевше офіційної реклами.

4. Зростання цінності блогерів

Охоплення падають, реклама дорожчає, МЛ / МФ вмирає. Все звучить дуже сумно і дорого для бізнесу, але не все так погано. Instagram став меккою всякого роду блогерів і лідерів думок, які вже зібрали аудиторію на будь-який смак і колір. Фактично всіх блогерів можна розділити на 3 категорії:

1. Небожителі-мільйонники та топові Топер

2. Medium. Блогери середньої руки

3. Початківці блогери або ж товариші, які себе такими навіть не усвідомлюють

Більшість підприємців і маркетологів, думаючи про блогерів, в першу чергу згадують першу категорію і набагато рідше другу, а про третю і думати не хочуть. Подумаєш, 10-15 тисяч передплатників, смішно ж ведь.

При цьому розміщення у подібних лідерів думок може виявитися в рази ефективнішим за рахунок попадання в цільову аудиторію, довірчих відносин блогера зі своїми передплатниками і в рази нижчою ціни за розміщення, що, в свою чергу, знижує ризики. При цьому, зробивши 10 розміщень у блогерів середнього розміру замість одного Топера, шанси на успіх виглядають значно краще. У першому випадку у вас є 10 шансів на успіх, а в другому або пан, або пропав.

Невеликий анонс. Буквально на цьому тижні в блозі вийде стаття про те як працювати з лідерами думок і навіщо це потрібно брендам. Поки рекомендуємо почитати про помилки при відпрацюванні негативу в соціальних мережах , існування безкоштовного SMM , і які практики в Instagram краще формують вашу аудиторію .

Співпраця з блогерами - ваш простий і дешевий шлях в "нативную рекламу", яка сьогодні "тренд-тренд" і повинна врятувати маркетинг від вимирання через Adblock і банерної сліпоти.

5. Статистика

2016 рік запам'ятався не тільки алгоритмічної стрічкою, а й появою бізнес-профілів в Instagram, що дозволяють відслідковувати статистику за охопленням, аудиторії і запускати платне просування безпосередньо з програми.

Тепер статистика в Instagram стала доступною практично кожному, і рекламодавці отримали можливість платити не за повітря і велику цифру навпроти "Передплатники", а за реальне охоплення публікацій і вибирати блогерів по географії їх аудиторії.

Тому 2017 рік стане роком, коли все більша кількість підприємців і маркетологів почнуть цікавитися не тільки загальною кількістю передплатників, а й їх якістю, географією і почнуть користуватися статистикою на регулярній основі.

6. Розвиток Instagram

Всі останні зміни Instagram ведуть його на стежку Facebook трьох- п'ятирічної давності. Органічні охоплення неодмінно будуть знижуватися незважаючи на всі зусилля Паблішер, доступ до аудиторії буде ставати все дорожче. Цю тенденцію варто прийняти як факт і жити в новому платному світі.

Друга річ, над якою Instagram працює вже зараз і поступово впроваджує, - підвищення вірусності соціальної мережі. На відміну від традиційних мереж, Instagram практично не мав інструментів для "виходу за рамки». Т. е. Середньостатистичний користувач, гортаючи стрічки, отримує контент лише від тих, ким підписався, і потрапити в цю стрічку практично неможливо. Функціонал "рекомендовані" будь особливим попитом не користувався і підбирався на основі лайків ваших друзів.

Тепер все поступово змінюється. Instagram починає рекомендуватиме вам нові профілі, намагається привернути більше уваги до своєї другої вкладці, роблячи з нього повноцінний відео-портал, і сильно збільшує охоплення постів, які отримали велику кількість взаємодій. Для порівняння: в профілі з 3,6к передплатників і середнім охватов в 800-1000 переглядів відео-презентація приладу отримала 12,6к переглядів, а зростання числа передплатників становив 60-80 підписок на добу проти 10-20 в звичайні дні.

Виходячи з усього перерахованого вище, я б не виключав можливість появи рекомендованих публікацій безпосередньо в стрічці постів з підписом "ця фотографія сподобалася трьом вашим друзям", як варіант розвитку подій.

Stories, зникаючі повідомлення і прямий ефір. Очевидно, що Instagram вирішив відкусити частину користувачів у Snapchat та 2017 років рік використовує для розширення подібного функціоналу. Але головною радістю для всіх стане доступ до активних посиланнях в Stories, що допоможе збирати трафік за свої майданчики.

висновки

Унікальний і якісний контент завжди знайде шлях до серця вашої цільової аудиторії, але в останній рік цей шлях став набагато заплутаніше і тернистий. Які б зміни не підкинув нам 2017 рік, поки ясно тільки одне - платне просування стане невід'ємною частиною ефективного просування в Instagram, халява закінчилася.

Олексій Ткачук , Автор корисного блогу про Instagram Dnative.by

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter

3. МассЛайкінг і массфоловінг все?
Що таке залученість і з чим її їдять?
3. МассЛайкінг і массфоловінг все?