У чому відмінність між створенням і оптимізацією сайта®

На лекціях і семінарах з маркетингу найчастіше зустрічаються два типи людей: початківці фахівці, які намагаються швидко опанувати ази професії, а також власники малого та середнього бізнесу, які хочуть зрозуміти як їх дітище функціонує в інтернеті

На лекціях і семінарах з маркетингу найчастіше зустрічаються два типи людей: початківці фахівці, які намагаються швидко опанувати ази професії, а також власники малого та середнього бізнесу, які хочуть зрозуміти як їх дітище функціонує в інтернеті.

Приходячи на такі заходи вони знають, що для успішного ведення інтернет-бізнесу потрібен сайт. Одкровенням стає те, що його потрібно не тільки створювати, а й оптимізувати.

Про те, чим відрізняються ці процеси і який з них важливіше розповіли фахівці навчального центру DAN. IT Education, який допомагає українцям почати кар'єру в IT, навчаючи їх програмування по ізраїльській програмі, а також компанія SeoGroup , Яка займається просуванням сайтів і оптимізацією для пошукових систем.

Що таке розробка сайту

Розробкою сайту називають ряд дій в період від ідеї до його повноцінного функціонування:

  • визначення завдань, цілей і функцій;
  • написання технічного завдання;
  • створення макета;
  • написання / підстроювання CMS (движка);
  • верстання сторінок;
  • публікація сайту в інтернеті;
  • тестування кожної функції.

Займаються розробкою сайтів спеціально навчені люди - програмісти. "В Україні слабо розвинене IT-освіта в школах та університетах, тому люди йдуть на курси програмування або добувають знання і досвід самостійно ще з дитинства ", - говорять представники DAN. IT Education.

З технічної точки зору, після проходження етапів розробки сайт готовий вирішувати завдання відвідувачів і тим самим заробляти гроші для своєї компанії. Правда, відразу ж після розробки він цього не робить.

Що таке оптимізація сайту

SEO-оптимізація сайту полягає в його підстроювання під зручність користувачів і вимоги пошукових систем:

  • наповнення сайту корисним контентом;
  • створення правильної ієрархії сторінок;
  • внутрішня і зовнішня перелинковка.

Займаються оптимізацією сайтів SEO-фахівці. "Вони також підковані в програмуванні, оскільки повинні тісно співпрацювати з розробниками, але спеціалізуються безпосередньо на популяризації сайтів, виведення їх в ТОП пошукових систем і створення каналів залучення трафіку", - говорять в агентстві SeoGroup.

Оптимізація - це процес, який повинен супроводжувати сайт під час всього періоду його існування. Тільки в такому випадку відвідуваність і прибутковість сайту буде стабільно зростати.

Що важливіше: розробка або оптимізація

З точки зору програмістів - найважливіше технічне рішення, з точки зору сеошників - грамотна оптимізація. Самою об'єктивною оцінкою є позиції комерційного директора, який поставить знак рівності: SEO призводить відвідувачів на сайт, функціонал допомагає утримати його.

Благо, створення і оптимізація - це не паралельні процеси. Завжди можна сфокусуватися спочатку на розробці ідеального інтернет-ресурсу, а потім над поетапним нарощуванням просуванням.