✅️ Як розкрутити форум. Мій досвід просування форуму - Сосновскій.ру

 1. Оптимізація під пошукові системи
 2. Методи просування форуму

Друзі, привіт! Популярність форумів ще далеко не пройшла. Цей вид спілкування в інтернеті має свої характеристиками, які не можуть замінити інші типи веб-ресурсів. Зараз їх створюють багато, але бажаючи отримати відповідь, на питання, як розкрутити форум, стикаються з деякими проблеми. Все тому, що у даних веб-конференцій існують свої особливості просування, про яких і піде мова в пості.

Все тому, що у даних веб-конференцій існують свої особливості просування, про яких і піде мова в пості

Трохи менше 2-х років назад (виявляється вже просто стільки часу Трохи менше 2-х років назад (виявляється вже просто стільки часу  ) я  став  володарем форуму вебмайстрів і оптимізаторів  MasterWebs ) я став володарем форуму вебмайстрів і оптимізаторів MasterWebs.ru . У мене склався певний досвід в оптимізації і просуванні веб-конференцій, на який і буду спиратися в статті.

Я вже писав, що розкрутка форуму - це досить-таки важкий, але цікавий процес. Важкий - тому, що зібрати аудиторію на одному ресурсі для спільного спілкування з потрібних тем, насправді, не зовсім просте завдання. Цікавий - бо, що розвивається дійсно корисний проект, осягаються нові прийоми просування, нові знайомства та зв'язки. Я із задоволенням сам створюю теми з актуальних для мене тем / проблем, а також спілкуюся в інших гілках і відповідаю на запитання користувачів.

Найголовніше для форуму - це ядро ​​учасників, які на ньому постійно спілкуються, наприклад, на відміну від звичайного інформаційного сайту, для якого найціннішими можуть бути відвідувачі з пошукових систем. Пошуковий трафік теж важливий, але він є наслідком розвитку, а не метою. За 2 роки я витратив на розвиток форуму більше 100000 рублів (в блог під підрахунками вклав менше Найголовніше для форуму - це ядро ​​учасників, які на ньому постійно спілкуються, наприклад, на відміну від звичайного інформаційного сайту, для якого найціннішими можуть бути відвідувачі з пошукових систем ). Ще не менше планується витратити в майбутньому. Ось які результати були отримані.

"До"

"Зараз"

 • 10383 користувачів;
 • 86505 повідомлень.
 • Відвідуваність в середньому 1000 відвідувачів на добу.

Все б нічого, але впала відвідуваність. Це зачепило відвідувачів з пошукових систем через причин, які я описував в цьому пості . Зате підтягнулися показники, які є більш важливими для форуму (стрілка - початок розвитку).

Переглядів на відвідувача.

Переглядів на відвідувача

Час, проведений на сайті.

Час, проведений на сайті

Постійні відвідувачі.

Постійні відвідувачі

Всі ці показники, звичайно, не межа мрій. Саме тому підігрівається інтерес - є куди прагнути Всі ці показники, звичайно, не межа мрій . Ще дуже багато нереалізованих ідей і планів.

Оптимізація під пошукові системи

Плавно перейшов до пошукової оптимізації веб-конференцій, у якій існують кілька труднощів:

1) Контент створюється і здебільшого контролюється користувачами (маю на увазі зміст).

2) Ні фізичної, а іноді технічної можливості вказувати мета-теги title, description, keywords (останні 2, звичайно, практично не впливають на ранжування).

У зв'язку з першими 2-мя пунктами необхідно створити докладні правила поведінки, які б підвищували якість контенту користувачів. Чимало годин пішло на складання правил форуму . Генерація допоможе в складанні мета-тегів description і keywords. Деякі заголовки створених тим можна редагувати вручну.

3) Велика кількість однотипного контенту і більш складна організація всього ресурсу призводить до збільшення дублів сторінок , Від яких, природно, потрібно позбавлятися. Не один день я витратив на вивчення структури форуму (в тому числі структури URL), щоб скласти коректний robots.txt ( можете подивитися на нього ), Що не дозволяє індексувати непотрібні і дублюючі сторінки. Він, звичайно, не ідеальний (можуть існувати окремі дублюючі правила, а також з-за структури урлов, які були до ЧПУ), але виконує свою основну задачу - виключає непотрібні документи з пошукової видачі.

З основ оптимізації форум практично не відрізняється від інших сайтів. В своїй seo-шпаргалці я описав основні пункти. Особливу увагу потрібно звертати на такі моменти:

 1. Карта форуму. Як я вже писав, це громіздкий ресурс. Карта допоможе пошуковим роботам швидше і найбільш повно індексувати проект.
 2. Коректний robots.txt.
 3. Видалення з індексу малоінформативних сторінок: профілі користувачів, галереї, сортування і так далі, а також тих, на яких можуть створюватися дорвеи без відома модераторів і адміністраторів. Використання rel = "canonical" на неканонічних сторінках.
 4. Перевірка і видалення посилань на небажані сайти: для дорослих, заборонені законодавством і так далі, а також ті, які містять віруси.
 5. Так як сторінки тим мають невелику кількість посилань на інші матеріали форуму, то буде корисно, як для користувачів, так і для розподілу статичного ваги, вказувати, наприклад, схожі теми.
 6. h1 для назви топіка.

Методи просування форуму

Тепер же переходжу безпосередньо до способів і методів, завдяки яким можна просунути форум, збільшивши тим самим кількість користувачів і активність на ньому. Перш ніж приступати до активної розкрутки, необхідно створити привабливу атмосферу:

 • Форум повинен бути наповнений і на ньому повинна вестися активність. Мені в цьому плані пощастило, так як на ресурсі вже була своя невелика аудиторія. Якщо ж ви починаєте з нуля, то є кілька способів наповнення:
  - замовити наповнення у спеціалізуються на цьому людей, які будуть постити свої коментарі та створювати видимість активності. Єдине, щоб це спілкування не зводилося до марної флуду, потрібно скласти чітке ТЗ, за яким буде здійснюватися постинг (наприклад, список тем, мінімальна кількість символів в повідомленні і так далі).
  - можна наповнювати самому під різними користувачами. Як і перший метод, цей не зовсім бажаємо, але має місце бути. Користуватися ним довго не вийде, але на перших порах може згодитися.
  - Знайти друзів або однодумців, які будуть допомагати наповнювати проект і спілкуватися нею.
  У будь-якому випадку, бажано і самому підтримувати бесіду на форумі, відповідати на запитання користувачів. Необхідно, щоб якомога менша кількість питань залишалося без відповідей.
 • Дизайн у форумі повинен бути приємним і по можливості таким, що запам'ятовується. Після декількох місяців після придбання MasterWebs на ньому оновився дизайн . Реклами має бути не надто багато.
 • Затишність та дружелюбність повинні мати визначальне значення. Це означає, що всіх агресивно налаштованих користувачів потрібно виключати з кіл однодумців, або припиняти їх негативний вплив. Спаму (тим більше автоматичного) в ідеалі не повинно бути, або він повинен швидко віддалятися.

Без початкового приготування до просування ефект від докладених зусиль буде мінімальним.

Отже, ось методи, які допоможуть просунути форум. У деяких випадках достатньо реалізовувати тільки окремі з них, в інших - використовувати комплексний підхід. Більшість з них випробувано і реалізовано мною особисто.

1) Конкурси. Один з найпопулярніших і не менше від цього дієвих способів. Добре організовані конкурси привертають увагу, викликають спортивний інтерес у користувачів. Наприклад, зараз на форумі MasterWebs проходить 3-тя частина Статейніка . Головні "інгредієнти" вдалого конкурсу:

 • Цікава ідея або концепція конкурсу;
 • Хороший призовий фонд;
 • Імените журі;
 • Гідний поступ самого конкурсу.

2) Мотивація до спілкування. Все що може мотивувати користувачів спілкуватися. Це можуть бути, наприклад:

  • бальна система і вітрина товарів . Чимало зусиль було потрібно, щоб це організувати. Зате користувачі можуть за свою працю отримувати бонуси у вигляді безкоштовного хостингу, доменів, софта і так далі.
  • Рейтинги активності.

Рейтинги активності

 • Щомісяця найактивніший користувач отримує місце в сайдбарі на головній і форумную футболку.

Щомісяця найактивніший користувач отримує місце в сайдбарі на головній і форумную футболку

Головне преміювати НЕ флуд і тролінг, а людей, які дійсно, приносять користь форуму. Це вдячність за їх внесок Головне преміювати НЕ флуд і тролінг, а людей, які дійсно, приносять користь форуму .

3) Акції та безоплатності. Вигідні пропозиції, а також всі безкоштовне привертає людей. Це не говорить про те, що потрібно безкоштовно роздавати нову версію варезних DLE або крякнутий хрумер . Це може бути електронна книга, банери, посилання, консультації, ексклюзивні знижки від партнерів і так далі. Даний спосіб не тільки може залучити нового користувача на форумі, а й затримати його на довгий час.

4) Розсилка. Цей метод дозволить постійно тримати учасників в курсі останніх подій форуму. Можна розсилати форумні новини з нагоди їх виникнення, або (що бажаніше) вести періодичні розсилки (наприклад, 1 раз на тиждень або 2 рази на місяць) з актуальними і гарячими темами, з якимось цікавим і корисним матеріалом безпосередньо всередині листи. В якості реклами можна використовувати чужі тематичні розсилки.

5) Свій тематичний проект. Як ви вже могли помітити, в постах я іноді посилаюся на форум. Також в сайдбарі є спеціальний віджет з останніми форумних темами, який приносить свою частку відвідувачів.

Додатково обговорення статей і матеріалів сайту можна виносити не в коментарі, а в створені для цього топіки на форумі.

6) Залучення експертів. Спілкування з фахівцями в своїй галузі зацікавить багатьох користувачів. Спробуйте запросити до лав учасників, а може бути, і модераторів відомих в ніші людей. Можливо, не всі, але деякі відгукнутися на вашу пропозицію.

7) Реклама на тематичних майданчиках. Тут щодо все просто - це пряма реклама (звернення безпосередньо до власника / адміністратора) будь-якого виду на сайтах схожої тематики. Єдина умова - у них не повинно бути своїх форумів. Інакше в 99% випадках піде негативну відповідь. Рада - краще рекламувати не просто ваш проект, а які-небудь акції, конкурси або ще щось цікаве 7) Реклама на тематичних майданчиках .

8) Контекстна або рядкова реклама. Це Яндекс.Директ, Google Adwords і тому подібні системи.

9) Соціальні мережі. Якщо в соцмережах по вашій тематиці існує широка аудиторія, то можна задіяти і цей канал просування. Наприклад, по жіночій тематиці в вконтакте можна знайти гарне кількість трафіку, а цікавляться seo-сферою там набагато менше.

Це найбільш ефективні методи розкрутки форуму, кожен з яких має вже свої особливості. Вони дозволять залучити нових користувачів і / або збільшити їх активність. А які ви знаєте ще способи популяризації форумних веб-конференцій?

На закінчення кілька важливих моментів. По-перше, просуваючи форум, необхідно думати не як оптимізатор, а як інтернет-маркетолог. Пошукові системи, безумовно, є відмінним джерелом відвідувачів, але головний акцент потрібно робити на роботу з аудиторією. По-друге, стандартні функції сучасних двигунів часто не задовольняють всім потребам, які виникають при розвитку форуму. У цьому випадку на важливості набуває розробка різних хуков, плагінів і модов під виникаючі завдання. Якщо ви не володієте відповідними навичками та знаннями, то необхідно шукати фахівця на стороні (бажано бажає співпрацювати на постійній основі).

Ось і все на сьогодні! Чи мали ви досвід розкрутки проектів подібного типу? З нетерпінням чекаю від вас коментарі та думки щодо теми поста!

PS Дякую всім, хто опублікував свою думку в коментарі до минулого посту і проголосував в опитуванні. Для мене було важливо ваша думка PS Дякую всім, хто опублікував свою думку в коментарі до  минулого посту  і проголосував в опитуванні .

А які ви знаєте ще способи популяризації форумних веб-конференцій?
Чи мали ви досвід розкрутки проектів подібного типу?