Юрій Титков, «Ольшанський і партнери»: «SEO - нема про посиланнях, але про процеси аналітики даних»

  1. - Розкажіть трохи про саму конференцію для тих, хто ще жодного разу не брав участі в ній - як з'явився...
  2. - Чому вибрали саме Одесу як локації і чим збираєтеся порадувати гостей і жителів південного міста?
  3. - Як ставитеся до тих нововведень, які ввели Google і «Яндекс» останнім часом в плані пошукової оптимізації?...
  4. - Скільки людей очікуєте в рамках першої одеської сесії вашого заходу? Розкажіть трохи про самому...
  5. - Можливо, серед наших читачів є ті, хто замислюється над зміною кар'єри і переходом в SEO-індустрію....
  6. - Зараз багато говорять про кризу і про те, що він стримує розвиток інтернет-індустрії. Як на ваш...
  7. - У кожній роботі (в тому числі і вашої - і як фахівця по пошуковому просуванню, і як одного з організаторів...
  8. - Дякую за розмову. Будемо раді зустрічі в Одесі, і наостанок - ваші побажання нашій аудиторії

Перша виїзна конференція SEMPRO за межами Києва - відмінний привід поспілкуватися з одним з її організаторів, Юрієм Тіткова . Директор з розвитку бізнесу в компанії «Ольшанський і партнери» не тільки розповів нам, чому цього літа всім SEO-фахівцям треба побувати в Одесі, а й поділився секретами роботи в пошуковому просуванні. Втім, про все по порядку:

- Розкажіть трохи про саму конференцію для тих, хто ще жодного разу не брав участі в ній - як з'явився цей формат, як давно конференція проводиться і чому в цьому році ви вирішили зробити її виїзної?

Спочатку ми не планували проводити конференцію. Коли до мене звернувся Женя Некоз (SmartMe, «Трионик Україна») з пропозицією провести майстер-клас, SEMPRO замислювався як якийсь клуб за інтересами для фахівців в сфері SEO. Правда, вже після першої зустрічі клубу з близько 200 відвідувачами ми зрозуміли, що питання актуальне і з урахуванням скасування Optimization.ua і 8P.ua в цьому році у нас просто немає вибору. На мене поклали обов'язки формувати список доповідачів, а хлопці почали готувати конференцію . По суті, SEMPRO-клуб проводиться вже без малого півроку на щомісячній основі; і до організаторів (та й мені в личку в Facebook) почали писати пропозиції провести клуб в інших містах.

- Чому вибрали саме Одесу як локації і чим збираєтеся порадувати гостей і жителів південного міста?

Вибір Одеси був очевидний. Влітку в колах інтернет-маркетологів всіх мастей стало традицією виїжджати в Одесу, а причиною була конференція 8P. Поєднувати приємне з ще більш приємним, Одесу з морем, море з якісно-корисною інформацією - це ж так круто! Куди ще влітку можна заманити розпарених кам'яними джунглями фахівців в області інтернет-маркетингу? Звичайно ж - Одеса. Оскільки SEMPRO - це в першу чергу все про SEO, «від практиків практикам», то ми вирішили не йти від теми і продовжити гнути нашу лінію. Основною «фішкою», мабуть, є те, що ми зібрали дуже крутих практиків в одному місці, що було ой як непросто (так що та ж Одеса і море нам знову допомогли).

- Як ставитеся до тих нововведень, які ввели Google і «Яндекс» останнім часом в плані пошукової оптимізації? Чи завадить це на ваш погляд розвитку SEO?

Ера «школярів» в сфері SEO проходить, і це - заслуга пошукових систем. За рахунок того, що середній вік фахівців в нашій сфері зростає, поліпшуються і якість і рівень послуг. На біржі праці все частіше з'являються вакансії «SEO-аналітик», що свідчить про «думательном» процесі. І це є добре. SEO - нема про посиланнях, але про процеси аналітики даних. Ринок отримав новий поштовх і шанс відновити репутацію, прибравши вульгарні терміни «розкрутки і просування», запропонувавши натомість послугу пошукової оптимізації для бізнесу онлайн.

- Скільки людей очікуєте в рамках першої одеської сесії вашого заходу? Розкажіть трохи про самому місці проведення

Я думаю, ми повторимо (або навіть переплюнемо) успіх першої зустрічі клубу і вийдемо за рамки 200+ людина. Поки що говорити складно, організатори тільки почали рекламу заходу. Сама зустріч буде проходити в дуже крутому SPA комплексі «Гагарін» . Не знаю як по одеським мірками, але по київським це - дуже дешево і суперски класно. Басейн, сауна, парк, крутий готель, афіфігітітельний конференц-зал. Що ще потрібно? Море в парі хвилин п'яним кроком!

- Можливо, серед наших читачів є ті, хто замислюється над зміною кар'єри і переходом в SEO-індустрію. З чого їм слід почати? Які книги почитати, на які ресурси або розсилки підписатися? Одним словом, що дивитися, куди йти, у кого вчитися з наших і зарубіжних практиків?

Ось буквально вчора представник клієнта, project-manager великої аутсорсингової IT-компанії, писала мені про те, що хоче стати SEO-спеціалістом, а я її активно відмовляв (сміється). Чи не тому що це - невдячна робота (а вона такою є); не тому, що я витратив 15 років на цю сферу і не можу сказати, що досяг єднання з алгоритмами Google. Просто в корені міняти свою спеціалізацію - на це потрібен час, якого у нас найчастіше немає.

Якщо хтось таки зважився, пораджу розпочати з моєї ж сторінки на Facebook : Я щотижня пишу про інструментарій і ділюся практичними порадами в цій сфері.

Після йдіть в блог компанії MOZ і почніть з самого першого поста, опублікованого в 2004 році. Прочитайте все від кінця до початку. Це обов'язково! Просто тому, що не знаючи історії розвитку пошукових систем і методів впливу на їх алгоритми, ви ніколи не станете фахівцям з великої літери. Де вчитися? Перегляньте всі відео з потоку «Інтернет-реклами» конференції iForum (Також в зворотному порядку). Після цього вам знадобляться якісь практичні і теоретичні знання. Базова освіта можна отримати в школі WebPromoExperts , Іншої альтернативи мабуть немає (не можу сказати, що вони кращі, але єдині). Далі - тільки практика і перевірка гіпотез.

- Зараз багато говорять про кризу і про те, що він стримує розвиток інтернет-індустрії. Як на ваш погляд, чи торкнулася криза (економічний і криза ідей) галузь пошукової оптимізації і якщо так - то як ви і ваші «колеги по цеху» з цим боретеся?

«Криза - це час можливостей», - так говорить Олександр Ольшанський , І я з ним повністю згоден. Помилково вважати, що наша промисловість не розвивається: як раз таки зараз бізнес готовий інвестувати і інвестує в розвиток, тому що сьогодні набагато дешевше стати лідером, ніж під час пароксизму достатку країни і нації. Багато стагнують тому, що нібито клієнти йдуть, не хочуть платити. Ніхто не хоче платити за неефективний маркетинг! Я повторюся: «розкрутка і просування» - в минулому. Затребувана якісна послуга з описаними метриками ефективності і прогнозованим результатом.

- У кожній роботі (в тому числі і вашої - і як фахівця по пошуковому просуванню, і як одного з організаторів конференції) є свої складні моменти. Що вам допомагає боротися з труднощами? Які уроки зі свого практичного досвіду ви витягли і можете поділитися ними з нашими читачами?

Приносьте непоправну користь. Найскладнішим є процес «зупинитися і подумати». Найчастіше ми як фахівці використовуємо звичні нам інструменти та ресурси, що нерідко буває неефективним і не дієвим для тієї чи іншої моделі бізнесу і середовища. Починаючи новий проект, завжди треба подивитися на ринок, подивитися на кожного конкурента, їх посилання, джерела трафіку і написати стратегію. Без стратегії не буде чіткого плану дій, а значить - і вимірних результатів.

- Дякую за розмову. Будемо раді зустрічі в Одесі, і наостанок - ваші побажання нашій аудиторії

Час - це кількісний показник змін. Розвивайтеся! Розвиваючись, ви змінюєтеся, а значить - рухаєтеся з часом. Розвивайтеся агресивно і почніть випереджати час.

Чому вибрали саме Одесу як локації і чим збираєтеся порадувати гостей і жителів південного міста?
Як ставитеся до тих нововведень, які ввели Google і «Яндекс» останнім часом в плані пошукової оптимізації?
Скільки людей очікуєте в рамках першої одеської сесії вашого заходу?
Чому вибрали саме Одесу як локації і чим збираєтеся порадувати гостей і жителів південного міста?
Куди ще влітку можна заманити розпарених кам'яними джунглями фахівців в області інтернет-маркетингу?
Як ставитеся до тих нововведень, які ввели Google і «Яндекс» останнім часом в плані пошукової оптимізації?
Чи завадить це на ваш погляд розвитку SEO?
Скільки людей очікуєте в рамках першої одеської сесії вашого заходу?
Що ще потрібно?
З чого їм слід почати?