Установка Windows 7 на застарілі комп'ютери

Якщо нові комп'ютери зазвичай відповідають вимогам для установки Windows 7, то машини минулих років можуть відповідати тільки мінімальним характеристикам або Не Відповідати їм взагалі. Вивчивши конфігурацію подібного комп'ютера, потрібно вирішити, чи буде виправданою установка Windows 7 і чи можна модернізувати систему.

В першу чергу слід дізнатися обсяг встановленої оперативної пам'яті і її тип. Для цього можна звернутися до керівництва по системній платі, але найкраще скористатися однією з діагностичних утиліт, наприклад Everest ( www. lavalys. com ) Або SiSoftware Sandra ( www. sisoftware. co. uk ). Запустивши будь-яку з цих програм, ви зможете побачити докладні відомості про всі компоненти системи (рис. 2.1).

Рис. 2.1. Відомості про конфігурацію комп'ютера в програмі Everest При наявності на системній платі тільки роз'ємів для пам'яті типу SDRAM від установки Windows 7 краще відмовитися або ж модернізувати систему цілком, включаючи системну плату, процесор, оперативну пам'ять і відеоадаптер. Якщо ж системна плата

дозволяє встановити модулі типу DDR ​​/ DDR2, то ви можете збільшити обсяг пам'яті до 1 2 Гбайт або більше, а потім встановити Windows 7.

Примітка

Незважаючи на те що згідно з документацією для установки Windows 7 необхідно мати 1 Гбайт оперативної пам'яті, ви можете встановити систему і на комп'ютер з 512 Мбайт ОЗУ. В цьому випадку ви зможете більш-менш стерпно працювати тільки з простими програмами, які не використовують значних системних ресурсів. Застосування Windows 7 з 512 Мбайт ОЗУ можна розглядати як тимчасовий захід, і при першій нагоді рекомендується збільшити обсяг пам'яті хоча б до 1 Гбайт

Наступний компонент, на який потрібно звернути увагу, - це відеоадаптер. Старі моделі можуть не підтримувати інтерфейс Aero, а дуже старі - взагалі будуть несумісні з Windows 7. У відеоадаптерах від ATI підтримка Aero з'явилася починаючи з моделей Radeon 9500-9800. Відповідно все більш нові серії, наприклад X200-X1950 і HD2000-HD5000, також підтримують Aero. У платах від NVidia підтримка Aero присутній в моделях GeForce FX5100-FX5950, GeForce 6100-9800 і новіших.

Порада

Модель і характеристики відеоадаптера ви також можете дізнатися за допомогою утиліт Everest або SiSoftware Sandra.

Заміна старого відеоадаптера з інтерфейсом AGP більш продуктивним не завжди є виправданою. Замість додавання оперативної пам'яті і заміни відеоадаптера краще подумати про зміну системи цілком, включаючи материнську плату і процесор.

Е кщо оперативна пам'ять і відеоадаптер відповідають мінімальним вимогам для Windows 7, переконайтеся також, що у вас є достатньо вільного місця на жорсткому диску. Крім того, не забувайте, що мінімальний продуктивності комп'ютера може не вистачити для використання програм, які потребують значних системних ресурсів.

Також може бути корисним:

  1. Системні вимоги для установки Windows 7
  2. Установка Windows 7 на віртуальний диск в VHD-файл
  3. Використання всієї доступної оперативної пам'яті
  4. Установка Windows 7 в якості другої операційної системи
  5. Установка Windows XP / Vista на комп'ютер з Windows 7

Інші новини: