В русі. Поговоримо про SEO.

 1. У вас є сайт, мрія і ... все?
 2. Що там ще за SEO?
 3. Внутрішня оптимізація
 4. зовнішня оптимізація
 5. SEO просування сайту та ще що-небудь!
 6. SMM + SEO
 7. Контекст + SEO
 8. E-mail marketing + SEO
 9. SMM + SEO + контекст + e-mail marketing
 10. Куди ж рухається просування?

У цій статті нам би хотілося розповісти про такий таїнстві, як SEO - до сих пір мало кому зрозуміле і тому часто недооцінюємо.

У вас є сайт, мрія і ... все?

Отже, у вас є сайт - або новий чудовий з сучасним дизайном і, можливо, навіть з рідкісними оригінальними пропозиціями на ринку товарів або послуг, або обвітрений часом, який пережив трафіковий злети (і падіння) і навіть кілька рестайлінг «старожил». Само по собі, ніщо з цього - ні новизна, ні солідний вік - не є перевагою, оскільки навряд чи зможе ощасливити вас великою кількістю відвідувачів і високою конверсією, якщо ваш сайт погано оптимізований для пошукових систем. Іншими словами, його годі й шукати на першій сторінці пошукової видачі (і навіть на другий, третій, а може і далі).

Ваші унікальні пропозиції, виявляється, є у всіляких федеральних і регіональних сайтах-каталогах / довідниках / агрегаторах, більш важливих для пошукових систем. І все нові модні технології, укупі з дизайнерськими рішеннями, навряд чи надихнуть їх (пошуковики) в вашу сторону.

«Стариков» ж можуть легко потіснити інші сайти, з якими проводиться регулярне SEO просування . Можна за довгі роки придбати тИЦ * в 30-50, але оптимізовані сайти з тИЦ 10 будуть завжди попереду, тому що c ними постійно ведеться робота по наповненню унікальним і цікавим контентом, грамотним його розподілом по сторінках сайту, враховуючи при цьому інтереси як живих користувачів , так і специфіку роботи пошукових роботів.

* тИЦ визначає «авторитетність» інтернет-ресурсів з урахуванням якісної характеристики посилань на них з інших сайтів ( «вага» посилання). Велику роль відіграє тематична близькість ресурсу і посилаються на нього. Саме по собі кількість посилань на ресурс також впливає на значення його тІЦ, але тіц визначається не кількістю посилань, а сумою їх ваг.

Отже, від драматичного вступу ми підійшли до головної теми нашої статті.

Що там ще за SEO?

SEO - абстрактна для багатьох користувачів абревіатура. Розгонимо туман і демістіфіціруем її.

Джерело інформації всієї світової мережі - Вікіпедія - містить таке визначення:


Пошукова оптимізація (англ. Search engine optimization, SEO) - комплекс заходів щодо внутрішньої і зовнішньої оптимізації, для підняття позицій сайту в результатах видачі пошукових систем по певних запитах користувачів, з метою збільшення мережевого трафіку (для ІнфоРесурс) і потенційних клієнтів (для комерційних ресурсів ) і подальшої монетизації цього трафіку.

Не слід плутати з СЕО! :)

Про всі ці заходи по внутрішньої і зовнішньої оптимізації можна багато чого довідатися зі спеціалізованих SEO-блогів і сайтів, яких більш ніж достатньо.

Внутрішня оптимізація

Під внутрішньою оптимізацією розуміється:


 • Робота зі складання семантичного ядра (СЯ). СЯ - це наше все. Формується список запитів, за якими сайт буде підкорювати вершини топів пошукових систем;
 • Робота над підвищенням зручності користування сайтом (юзабіліті), навігації. Користувач повинен отримати необхідну інформацію або придбати товар за мінімально можливий час, здійснюючи при цьому мінімальна кількість переходів між сторінками і вікнами сайту;
 • Поліпшення показників завантаження сайту за допомогою оптимізації коду. Як для користувача, так і для пошукових систем дуже важливо, щоб сайт завантажувався швидко. При внутрішньої оптимізації враховується, в основному, людський фактор. Користувач навряд чи стане чекати довге завантаження сторінки через недоречною сотні або навіть тисячі рядків скриптів перед контентом, або, раптом, флеш-банера (і такі анахронізми ще зустрічаються);
 • При переходах на сторінки сайту з навігації точно не повинно бути помилок або «битих» посилань;
 • Підтримка постійної «життя» сайту. На сайті завжди повинен бути актуальний контент - новини, статті і т. П. Повинен вестися діалог з користувачем через відгуки, відповіді на питання та інший інтерактив. Сайт можна зробити навіть мікро-соцмережею зі своїми постійними і новими користувачами;
 • Поліпшення візуальної привабливості сайту і коректного відображення елементів.

зовнішня оптимізація

Зовнішня оптимізація має на увазі роботи на догоду пошуковим системам:


 • Знову зручна навігація по сайту, але на цей раз для пошукових роботів, індексуючих інформацію з сайту. Сюди входить і розробка карти сайту, «хлібних крихт», спеціальних мікроразметок Open Graph і Scheme.org *;
 • Знову поліпшення показників завантаження сайту, але вже для пошукових роботів. Роботи чекають максимум пару секунд і йдуть далі у своїх справах і до інших сторінок. Це означає, що потрібно приділити особливу увагу тому, як організовані код, підключення зовнішніх скриптів, стилів, наявність ресурсів, завантаження яких вимагає занадто великого часу;
 • Поліпшення уявлення сторінок сайту в пошуковій видачі. Коли користувач знайде за своїм запитом посилання на вашу сторінку (ура внутрішньої оптимізації!) В пошуковій видачі, заголовок і опис під цією посиланням повинно бути привабливим і змістовним. Інакше користувач вважатиме за краще перейти за іншим посиланням (навіть з позиції нижче);
 • Відстеження і придбання зовнішніх посилань на сайт. Можлива акуратна закупівля невеликої кількості посилань на біржах (тсс, я вам нічого не говорив). Втім, головне, щоб все було максимально природним.

* Schema.org - це стандарт семантичної розмітки даних в мережі, оголошений пошуковими системами Google, Bing і Yahoo! влітку 2011 року. Мета семантичної розмітки - зробити інтернет зрозумілішим, структурованим і полегшити пошуковим системам і спеціальним програмам вилучення та обробку інформації для зручного її уявлення в результатах пошуку.

SEO просування сайту та ще що-небудь!

Само по собі SEO не принесе належного ефекту без своїх, практично постійних, супутників - контекстної реклами, smm, email-маркетингу. ці напрямки інтернет-маркетингу відмінно доповнюють SEO і один одного.

SMM + SEO

Посилання з сайту на власні групи соц.сетей підвищують довіру до сайту у пошукових систем, а користувачеві дозволяють отримати додаткову інформацію про компанію або поспілкуватися з іншими його відвідувачами. Також і активне розміщення в групах соцмереж посилань на сайт компанії, позитивно впливає на його позиції.

Контекст + SEO

Якщо ваш сайт запустився «минулого тижня», а вам необхідний швидкий трафік, ви можете цього досягти за допомогою контекстної реклами в Яндекс або Google. У будь-якому випадку, переходи по посиланнях з рекламних оголошень покращують, так званий, «поведінковий фактор», що є плюсом в скарбничку симпатій пошукових систем до сайту.

E-mail marketing + SEO

Без коментарів. Повідомте про нову акцію або просто про свій сайт потенційним клієнтам через продають тексти розсилки і користувачі, напевно, захочуть відвідати ваш сайт, а можливо і пробути там чималу кількість часу (знову ура внутрішньої оптимізації!). Для пошукових систем має значення, скільки користувачів і на скільки часу заходить подивитися ваші сторінки.

SMM + SEO + контекст + e-mail marketing

- і ви отримуєте чотириразове комбо інструментів інтернет-маркетингу!

Куди ж рухається просування?

Число користувачів Інтернету стрімко зростає. Збільшується максимальний вік користувачів. Покупок в інтернеті відбувається все більше.

Обсяги продажів інтернет-магазинів в світі (трлн. $):

$):

Обсяги продажів інтернет-магазинів в Росії (млрд. ₽):

₽):

З усього цього випливає, що сучасний покупець в Інтернеті - це, в більшості своїй, користувач смартфона або планшета. І таких ставатиме все більше. Слідуючи за цим пошестю, пошуковики повертаються до сайтів з адаптивним дизайном, хоч і все ще озираючись, але вже знехотя, на десктопні сайти.

Вони вводять нові алгоритми ранжирування сайтів, експериментують з видачею. Так, Google починає домінувати над системою Яндекс завдяки кращій підтримці мобільних пристроїв. І Google, природно, робить ставку на мобільних користувачів.

І запам'ятайте - ніякої спливаючої реклами на сайті. За таке «ай-ай-ай» Google буде знижувати позиції сайти.

Удосконалюються і технології взаємодії користувача з інтернет-магазинами і сервісами через мобільні пристрої. Особливо розвинувся за останній рік «інтелект» пошукових машин. Він стає швидко учнем, схожим на користувача, і, отже, оцінюючим сайти по алгоритмам, наближеним до людських. Алгоритми нейронних мереж пошукових систем незабаром зможуть точно відповідати на найабстрактніші запити. І це слід враховувати при написанні текстів.

Також, останнім часом, активно розвивається просування через відео. Увага користувача сайту стає все важче захопити надовго, а передача інформації через відео з цим добре справляється.


резюме

Грамотний підбір інструментів в сукупності з такими цінними ресурсами як досвід, вміння аналізувати поточну ситуацію і прогнозувати майбутню, а також час (яке може бути і інструментом) - це запорука якісного та ефективного SEO. Та й просування компанії в Інтернеті в цілому.

SEO - важлива частина постійної роботи після створення сайту , Про яку не можна забувати!

Сподіваємося, що дана стаття була корисною, і допомогла розкласти по поличках, наявну інформацію. Якщо питання залишилися, то пишіть [email protected] або телефонуйте нам 8 (800) 200 · 69 · 20

Все?
Що там ще за SEO?
Все?
Що там ще за SEO?
Куди ж рухається просування?