Ведення яндекс директ - Ведення контекстної реклами яндекс директ

 1. Для чого потрібно ведення.
 2. Оптимізація вхідного трафіку.
 3. Оптимізація майданчиків.
 4. Що нам дасть ведення яндекс директ, при відключенні майданчиків?
 5. Як зменшити показник відмов з майданчиків.
 6. Збільшуємо конверсію і зменшуємо вартість заявки.
 7. Оптимізація по регіонах.
 8. Аналітика та поліпшення ctr.
 9. Зменшення показника відмов.
 10. Збільшення конверсії з реклами.
 11. Зменшення вартості заявки.
 12. Взаємодія з яндекс метрикою.
 13. Висновок.
Ведення яндекс директ

Ведення яндекс директ досить таки складний процес, який забирає багато часу і сил. У статті, ми розглянемо всі моделі і фішки ведення і оптимізації яндекс директив. Якщо ви хочете оптимізацію ваших рекламних кампаній, або ж вам потрібно делегувати ведення на фахівців, то ви можете звернутися за допомогою до мене. Залиште заявку на моєму сайті inrestart.ru.

Для чого потрібно ведення.

У вас вже є досвід налаштування та розробки рекламних кампаній? Ви коли-небудь запускали рекламу, яку після запуску не оптимізували? Якщо так, то ви розумієте, що як тільки, ви запускаєте рекламу, вона працює погано. Ціна заявки коштує дорого, конверсія сайту низька, ctr на пошуку менше ніж в мережах, показник відмов високий, ціна за клік вище нікуди. Так ось, якщо запустити рекламу в Яндекс директ, і не вести її і не оптимізувати, то вона з самого початку приречена на провал. Так, вона попрацює тиждень .. Два тижні .. Але потім, ви зрозумієте, що вона «зжирає» у вас багато грошей, і перестанете користуватися яндекс директ. Багато хто говорить: «Яндекс директ не працює .. Це все тільки грабіж .. Дика конкуренція .. Високі ціни ..». Так ось, я відповім, що ця думка помилкова. При правильній оптимізації, можна змусити працювати будь-яку рекламу. Головне вести аналітику, і знати все показники, які вам приносить реклама. В наслідок чого, оптимізувати рекламні кампанії, стежити за звітами, підвищувати якість. Це і є запорука успішної реклами в яндекс директ. Запам'ятайте: Чи не існує не працює реклами - Існує тільки лінь у оптимізатора, і не якісна настройка. Я вирішив написати цю статтю для вас, тому що бачу, як люди відмовляються, від одного з ідеальних джерел трафіку, тільки через те, що їм попався поганий фахівець, або вони самі не мають великого досвіду настройки і ведення яндекс директ.

Оптимізація вхідного трафіку.

Оптимізація вхідного трафіку в яндекс директ, являє собою комплекс робіт, з чищення «брудного» трафіку, і подальшої мінусаціей ключових запитів. Для цього, нам буде потрібно попрацювати зі статистикою по пошуковим запитам. Нам важливі і ті запити, за якими були покази, і ті запити, за якими були кліки. Отже, починаємо ведення яндекс директ.

Заходимо в статистику тієї, кампанії, яку нам потрібно оптимізувати. Натискаємо вкладку «Пошукові запити». Вибираємо період і угруповання робимо «за обраний період». Натискаємо кнопку «Показати».

Налаштування статистики пошукових запитів яндекс директ

Для того, щоб нам було зручніше працювати з пошуковими запитами, нам потрібно вивантажити цей звіт в excel. Далі вже в екселя продовжимо аналізувати.

Вибираємо «Експорт» -> «XLS - файл».

Після вивантаження, відкриваємо цей файл. Копіюємо стовпець «Пошукові запити», і вставляємо його в окремий, новий файл excel. Видаляємо дублікати фраз. Нижче скріншот, як це виглядає у мене.

Пошукові запити яндекс директ

Тепер уважно йдемо за списком ключових запитів, по яким були покази. Нам важлива кожна фраза.

Дивимося на фрази і аналізуємо. Якщо бачимо фразу, яка ніяк не відноситься до нашого бізнесу, то або слово, або всю фразу, потрібно додати в мінус слова. Пояснюю на своєму прикладі, як це зробити:

На скріншоті вище фрази, за якими були покази. Компанія займається ремонтом квартир, але ми бачимо запити, які або конкуренти, або взагалі не відносяться до нашої тематики. Тому їх потрібно відняти. Не рекомендую отмінусовивать конкурентів, так як на них зазвичай бувають конверсії.

Для зручності, копіюємо мінус фрази в блокнот, щоб потім перенести в кампанію. Ось як вийшло у мене, з перших 30ти запитів.

Мінус слова яндекс директ

Знак оклику означає, що мінусувати буде тільки точна словоформа цього слова.

Додаємо всі знайдені мінус слова в параметри кампаній. Це потрібно робити як мінімум щотижня, і тоді у вас буде йти чистий трафік і виростуть показники конверсій.

Оптимізація майданчиків.

На цьому етапі мало хто звертає пильну увагу, але воно того варте. Як правило, є якісні майданчики, а є неякісні. Їх ще називають white листи і black листи. Зараз розглянемо, для чого потрібно проводити аналіз майданчиків, і що буде, якщо його не проводити.

Аналіз і відключення неякісних майданчиків, дозволить нам скоротити витрати в рекламних мережах. З недавнього часу, пошук теж почав покази на неякісних майданчиках. Наприклад, пошукові кампанії тепер показують рекламу в image.yandex. Погодьтеся, що пошуковий запит виглядає неякісно, ​​якщо людина шукала картинки, а йому показується пошукова реклама. Відповідно, тут є над чим попрацювати.

Що нам дасть ведення яндекс директ, при відключенні майданчиків?

Єдиний мінус, який може бути при оптимізації майданчиків - це те, що після оптимізації, кількість трафіку на сайт зменшиться, в зв'язку з тим, що охоплення буде менше ніж раніше. Але одночасно - це і плюс, тому що на сайт не йтиме проблемний трафік.

Позитивні моменти при оптимізації:

 • Можна збільшити ctr кампанії.
 • Можна зменшити показник відмов.
 • Можна збільшити конверсію з реклами.
 • Можна зменшити вартість заявки.

Мабуть, це чотири головні причини, для того, щоб проводити аналіз і відключати майданчики.

Розглянемо оптимізацію майданчиків в дії:

Йдемо в статистику рекламної кампанії, яку потрібно оптимізувати. Переходимо до звіту по майданчиках, вибираємо період, за який будемо проводити аналіз (Хочу сказати, що чим більше даних, тим точніше ми оптимізуємо рекламу). Вибираємо мети, за якими хочемо проводити аналіз, і натискаємо «Показати».

Статистика по майданчиках яндекс директ

Якщо ми хочемо збільшити ctr, то групуємо по показах (це не завжди потрібно робити, тому що бувають заявки і з низькою клікабельністю майданчика. Тому рекомендую дивитися ще і за заявками. Якщо був низький ctr, але були заявки, то не варто відключати цю площадку ).

Аналіз майданчиків по ctr

Раджу забороняти покази на майданчиках, в яких ctr менше 0,1. Я вам показав лише приклад, в якому було три кліка. Але вам же я раджу відключати майданчики, з яких було не менше 100 кліків.

Як зменшити показник відмов з майданчиків.

Для цього, нам буде потрібно перейти в майстер звітів, і працювати вже там.

Як зменшити показник відмов з РСЯ

Переходимо у вкладку «Майстер звітів». Вибираємо угруповання «За вибраний період», Ставимо сам період, ставимо галочку «Назва майданчика» і «Відмови». Натискаємо кнопку «Показати».

Групуємо стовпець з відмов. Найпершими, будуть майданчики, з яких було 100 відсотків відмов. Проводимо аналіз майданчиків, і відключаємо ті, з яких було більше 10 кліків, і 100% показник відмов. Це означає, що майданчик погана, і можливо там вискакують різні спливаючі вікна, що в свою чергу, заважають користувачеві, і не бажаючи відкривають сайт.

Показник відмов по майданчиках

Відкриваємо блокнот, і копіюємо домени майданчиків, які хочемо відключити. Проходимо весь список, поки не буде менше 100% відмов. Далі, оптимізуємо вже за своїм бажанням. Заходимо на самі майданчики, дивимося, релевантні вони. І якщо є необхідність, відключаємо їх. Нижче мій приклад тих, майданчиків, які я вважав за потрібне відключити. Копіюємо з блокнота домени майданчиків, і вставляємо їх в параметри кампанії, де «Заборонені майданчики».

Майданчики, які потрібно відключити

Відразу хочу сказати, що багато хто шукає в інтернеті black майданчики, і вже готові, вставляють в свої кампанії. Я ж готовий сказати, що це не правильно. Друзі, підбирайте майданчики, для кожного сайту індивідуально, і буде для вас щастя. Ті, які не працювали у інших, можуть вистрілити у вас. Тому немає сенсу копіювати.

Збільшуємо конверсію і зменшуємо вартість заявки.

Повертаємося назад в статистику по майданчиках. Тільки тепер уже угруповання стовпців робимо про переходи. Як описано вище, відключаємо майданчики, з яких було понад 100 кліків, але не було конверсій. Аналогічно робимо і за ціною заявки. Наприклад, нам потрібно вартість заявки не більше 500 рублів. Бачимо дорожче - відключаємо майданчик. Але нагадую, що має бути не менше 100 кліків.

Оптимізація по регіонах.

Ведення яндекс директ, має на увазі комплексну аналітику. Якщо ви працюєте по всій Росії, вам також доведеться проводити роботу і над показами в різних регіонах. Можливо якісь регіони варто відключати, або робити коригування ставок. Яндекс директ нам дає таку можливість, тому продовжуємо працювати над оптимізацією реклами.

Заходимо в статистику по всіх кампаніях, відкриваємо майстер звітів, і ставимо там потрібні параметри: Угруповання, період, регіон місцезнаходження, конверсія, ціна мети, відмови. Цим методом, ми проведемо відразу комплексну оптимізацію по регіонах.

Майстер звітів по регіонах

Відразу робимо угруповання стовпчика за переходами, і проводимо аналіз.

Дивимося на основний показник - це ціна мети. Наприклад, ми не можемо платити за заявку більше 300 рублів, відповідно, там де ціна заявки вище, то регіон відключаємо від показів. Наприклад мене не влаштовує регіон Ярославль, в ньому вартість заявки дорівнює 1987 рублів. Відповідно, я йду в параметри кампаній, і відключаю регіон Ярославль. Решта регіонів робимо за тим же методом. В результаті, ми знизимо вартість заявки. А якщо те ж саме проведемо і про переходи, тобто відключимо регіони, де конверсія нижче, ніж ми можемо собі дозволити, то і збільшимо відсоток конверсії. Аналогічно дивимося по відмовах і за кількістю конверсій.

Аналітика та поліпшення ctr.

Отже, ми вирішили працювати довго і наполегливо. Далі стоїть питання: Як знизити витрату бюджету?

Для того, щоб знижувати вартість кліка, і показуватися на більш високих позиціях, нам потрібно збільшити ctr (кликабельность), відношення показів до кліках. Сам яндекс директ вітає якісні оголошення, особливо які відображають суть запиту, тому дає оптимізаторові можливість, знизити ціну за клік, у відмінних оголошень. Зараз я не буду тут писати, як розрахувати ctr, і як він працює. Мета це статті, показати вам, як його збільшити.

Щоб збільшити ctr, нам потрібно редагувати оголошення, ставити більш релевантні заголовки, виділятися від конкурентів, і відображати суть запиту.

Насамперед, нам потрібно дізнатися, які оголошення працюють погано і вимагають поліпшення.

Заходимо в статистику пошукової кампанії - Майстер звітів - Вибираємо період. Ставимо галочку на групи. Цього нам досить, тільки якщо у вас грамотно складені оголошення, тобто 1 ключ = 1 оголошення.

поліпшення ctr

Сортуємо дані по показам, тому що, якщо було мало показів, то немає сенсу працювати з групою. Давайте візьмемо для прикладу не менше 100 показів.

Коли ми відсортували по показам, потрібно звернути увагу на стовпець CTR. Саме з ним ми і будемо працювати. Я поставив собі за мету, щоб CTR на пошуку був не менше 10%. Відповідно я вибираю ті групи, в яких ctr менше 10%. Натискаємо на групу -> Перейти до групи.

Низький ctr на пошуку

У мене вийшло три групи, з якими мені доведеться працювати. Якщо робити дуже тонко, то краще дійти до 20 показів, і обробити точніше групи. Для прикладу, я покажу вам тільки роботу з однією групою.

Зверніть увагу на:

 • Входження ключового запиту в заголовок і текст оголошення
 • УТП в оголошенні, має бути потужним, і по можливості унікальним.
 • В кінці тексту, або в другому заголовку, повинен бути заклик до дії.
 • Також варто звернути увагу на ставку. Якщо не вистачає ставки до спецрозміщення, або вона занадто висока, то є сенс на якийсь час зупинити цю групу.

Якщо ви провели роботи, зазначені вище, у вас швидше за все підніметься CTR, але якщо він не піднімається - значить запит не цільовий. Людям не потрібна ваша реклама. Вони шукають щось інше.

Зменшення показника відмов.

У ведення яндекс директ, входить також і зменшення показника відмов. Як його зменшити відключаючи майданчики, ми вже розглянули вище. Тут ми будемо працювати вже з ключовими словами і самими оголошеннями.

Зменшення показника відмов, дозволить нам відсікти не цільовий трафік і збільшити конверсію сайту з реклами. Попереджаю, що високий показник відмов, може бути не тільки з-за того, що рекламу потрібно оптимізувати. Також, варто подивитися швидкість завантаження сайту. Можливо сайт грузиться дуже довго, і люди закривають сторінку, не дочекавшись відповіді.

Для того, щоб перевірити швидкість завантаження сайту, скористайтеся інструментом google page speed . Якщо у вас є проблеми, то варто їх усунути, а вже потім проводити оптимізацію реклами в яндекс директ.

Щоб отримати більш якісне ведення яндекс директ, ми скористаємося майстром звітів (тільки якщо у вас прив'язані яндекс метрика і яндекс директ).

Заходимо в статистику по потрібної кампанії, далі переходимо в майстер звітів. Вибираємо угруповання - за обраний період, ставимо сам період, ставимо галочку на групи і умова показу, також ставимо галочку на «відмови». Натискаємо кнопку «показати».

Зменшення показника відмов

Далі ми бачимо всю статистику. Треба групувати стовпи з відмов. Прокручуємо вниз, і дивимося, де було найбільше кліків, і відмови рівні 100%.

Раджу дочекатися, коли буде хоча-б 10 кліків, щоб більш точніше вести яндекс директ.

Коли визначилися, з якого оголошення або ключа було більшість відмов - заходимо в групу самого оголошення. Далі нам потрібно провести аналіз. Подумати над ключовим запитом. Може він не відображає суть вашої тематики, або його шукають не для того, щоб перейти до вас? Потрібно повністю проаналізувати запит, перевірити його по яндекс вордстат .

Коли ми переконалися, що ключ той, який нам потрібен, пробуємо оптимізувати самі оголошення. Можливо ви неправильно підібрали заголовки і тексту, можливо варто поміняти заклик до дії. Тут вже починається експериментальна робота. Тестуємо, підвищуємо якість, добиваємося менших відмов.

Збільшення конверсії з реклами.

У ведення яндекс директ, також і відноситься збільшення конверсії сайту з реклами.

Як можна її збільшити? Дуже просто, якщо є статистика і дані вже пропрацювала деякий час кампанії. Наприклад, ваша кампанія працює вже рік, і ви хочете підвищити конверсію з відвідувача в заявку. Заходимо в майстер звітів, ставимо галочку на умова показу, групи, відсоток конверсії і самі конверсії. Натискаємо «Показати». Сортуємо по стовпчику «Кліки», і дивимося показники.

Збільшення конверсії з реклами

Наприклад, я провів аналіз, і хочу, щоб конверсія сайту була не менше двох відсотків. Відповідно, мені потрібно дивитися на ті цифри, де конверсія дорівнює менше двох відсотків. Вибираємо ці групи, дивимося оголошення. Якщо оголошення складені якісно, ​​але хорошу конверсію ключ не дає - то є сенс на якийсь час припинити покази по цьому ключовому запиту. Тим самим, ви підвищите конверсію сайту. Але є одне але: Я не раджу відключати фрази, в яких було менше 100 кліків. Якщо ви хочете відключити фразу, в якій було менше 100 кліків, то зверніть увагу також і на показник відмов, на кількість заявок, на самі оголошення. Проведіть повний аналіз, і тільки після цього - відключайте.

Зменшення вартості заявки.

Зменшення вартості заявки в веденні яндекс директ, проводиться за тим же методом, що і підвищення конверсії з реклами. тільки нам потрібно додати графу «Ціна мети».

Визначаємо свою максимальну вартість цілі.

Наприклад, ви продаєте послуги з ремонту айфонів. Припустимо візьмемо, що ваш середній чек, дорівнює 5000 рублів. З цього, ви 3000 витрачаєте на запчастини, і заробляєте чистими тільки 2000 рублів. Відповідно тут потрібно зрозуміти всі витрати і витрати. Але для прикладу, ви вже чистими заробляєте 2000 рублів з однієї угоди. Конверсія з заявки в продаж, у вас дорівнює 50 відсоткам, тобто з двох заявок, ви продаєте тільки одну. Виходячи з цих даних, для того, щоб вийти в нуль, вартість заявки повинна бути дорівнює 1000 рублів. Від цих даних краще відштовхуватися при починанні рекламної кампанії. Але уявімо, що у вас реклама працює вже давно, і зібралося досить статистики для оптимізації, щоб працювати в плюс. В даному прикладі, я б поставив максимальну вартість заявки в 500 рублів.

Заходимо в майстер звітів, і відключаємо фрази, в яких вартість заявки дорожче ніж 500 рублів. Все дуже просто, але для цього потрібно, щоб була зібрана статистика.

Зменшення вартості заявки

Взаємодія з яндекс метрикою.

Якщо ви хочете зробити повноцінне ведення яндекс директ - то доведеться взаємодіяти з яндекс метрикою.

Основні показники, які можна оптимізувати:

 • Точніше коригування ставок за статтю та ВІКОМ
 • Точніше коригування ставок по прилади
 • Аналіз показніків відмов и конверсій

У Цій статті, я покажу вам, як дізнатіся Точні дані, за Якими Варто обмежуваті покази за статтю, ВІКОМ и прістроїв. Чому я це решил Показати вам? Тому що дуже часто, роблячі аудиту, спостерігаю таку картину: В рекламі відключені покази до 18 років, мінус 50% ставки на мобільні пристрої. А коли я задаю питання: Судячі з Якими данімі ви поставили ЦІ коригування? В основному чую відповідь: до 18 років - це не моя ЦА, з телефонів я не хочу заявки і т.д. Тобто люди беруть дані з голови, але не відштовхуються від показників. Це погано. Зараз я навчу вас, як грамотно дізнатися, на яку аудиторію чи пристрій слід робити коригування. йдемо в яндекс метрику .

Нам потрібно скласти таблицю співвідношень відвідувачів до заявок. Спочатку зробимо це по підлозі, потім за віком, а потім по пристроях. Робимо приблизно таку ж таблицю, як у мене нижче, на скріншоті:

коригування ставок

завантажити шаблон

В яндекс метриці, вибираємо Звіти -> Стандартні звіти -> Відвідувачі -> Пол

Коригування ставок по підлозі

Вибираємо період не менше ніж за три місяці, і записуємо кількість відвідувачів в наш шаблон, в графу відвідувачі.

Далі натискаємо кнопку «Візити в яких -> Поведінка -> Досягнення мети -> Заявка (або у вас за своїм)».

Коригування ставок за заявками

Записуємо ці дані, в графу заявки.

Далі, нам потрібно виконати теж саме за віком і пристроїв. Заповнюємо кожен пункт.

За віком: Переходимо звіти -> Стандартні звіти -> Відвідувачі -> Вік.

За пристроїв, шукаємо: Звіти -> стандартні звіти -> Технології -> Пристрої.

У вас, повинно вийти приблизно наступне (тільки зі своїми цифрами):

Відвідувачі та заявки

Далі, нам потрібно дізнатися, яке співвідношення відвідувачів до заявок. Для цього, нам допоможе формула: заявки / відвідувачів * 100. Прораховуємо так кожен рядок, і отримуємо таку таблицю:

Конверсія від відвідувача в заявку

Ці дані і є конверсія від відвідувача в заявку. Як тепер зробити коригування?

В даному прикладі, ми вже точно бачимо, що основна наша ЦА - це чоловіча стать, віком 25-34 роки, які заходять на сайт з комп'ютера. Згідно з цими даними, ми можемо зменшити ставки на жінок молодше 18 років, і збільшити на чоловіків, віком 25-34 роки.

Я показав тільки основний фрагмент, як робити коригування. Далі можна осмислювати глибше і точніше.

Подивіться відео цієї статті. У відео я також детально розповідаю про ведення яндекс директ і розбираю приклади.

Висновок.

На цьому, стаття добігає кінця. Якісне ведення яндекс директ, дозволяє домогтися високих результатів. І якщо цими всіма можливостями нехтувати, то реклама самого початку приречена на провал. Я дав вам лише основи ведення яндекс директ. Якщо заглиблюватися глибше, то стаття ніколи не закінчиться. Раджу скористатися хоча-б цими мінімальними вимогами, і ваша реклама згодом дасть необхідний для вас результат. Бажаю вам успіхів у ваших рекламних кампаніях, і удачі в будь-яких починаннях, пов'язаних з бізнесом. Діліться цією статтею з друзями. Мені дуже приємно, що ви читаєте мій блог. Я ціную кожного передплатника!

Підписатися на Нові статті:

Чим я можу буті корисний для вас?

Крута платформа для создания конверсійніх сайтів: PlatformaLP

Підміна тексту для сайту (мультілендінг): ЯГЛА

Отріматі 15000 на Яндекс.Директ и 3000 на Google AdWords: Відкрити розрахунковий рахунок

Автоматизоване чат бот для збору лидов на сайті: Чат для сайту

Що нам дасть ведення яндекс директ, при відключенні майданчиків?
У вас вже є досвід налаштування та розробки рекламних кампаній?
Ви коли-небудь запускали рекламу, яку після запуску не оптимізували?
Що нам дасть ведення яндекс директ, при відключенні майданчиків?
Може він не відображає суть вашої тематики, або його шукають не для того, щоб перейти до вас?
Як можна її збільшити?
Чому я це решил Показати вам?
А коли я задаю питання: Судячі з Якими данімі ви поставили ЦІ коригування?
Як тепер зробити коригування?