Великий Урал: підсумки тижня з 20 по 26 серпня

 1. Свердловська область: Вибори без правил і звіряче вбивство в Березівському Війна без правил замість...
 2. Нелюдське вбивство інваліда
 3. Челябінська область: Уряд профінансує аеропорт і ВСМ і кандидати в мери Миасса визначилися
 4. У Миассе знайшлося дев'ять кандидатів на пост мера
 5. Курганська область: На КМЗ знову проблеми і педагоги шукають правду в ЄСПЛ
 6. Вчителі «вибивають» свої пільги через європейський суд
 7. Тюменська область: Союз Моора і Богданова і розширення залізниці в Тобольськ
 8. «Серйозний інтеграційний проект»
 9. ХМАО-Югра: Комарова пригледіла місце для заводу «Северстали» і все на боротьбу зі сміттям
 10. Югра отримає п'ять сучасних полігонів ТКО
 11. ЯНАО: Путін обговорив СШХ з Артюхова, а НОВАТЕК досліджує новий майданчик для СПГ
 12. Почалися пошуки для «Арктик СПГ 3»

Свердловська область: Вибори без правил і звіряче вбивство в Березівському

Війна без правил замість виборів

До єдиного дня голосування залишилося два тижні, і в останні дні активність штабів кандидатів різко зростає. Однак, в Єкатеринбурзі складається дещо парадоксальна ситуація. Соцмережі рясніють повідомленнями про напад на політтехнологів, агітаторів і співробітників штабів, погрози кандидатам та їхнім родинам - число подібних інцидентів обчислюється десятками. У судах йдуть розгляди, кандидатів знімають, в тому числі, цілими партійними списками. Тим часом, якщо запитати пересічних городян, більшість з них навіть не знає, що через півмісяця належить обирати міську думу. Експерти відзначають, що ситуація складається тривожна і дивна, немов кандидати і їхні виборці знаходяться в паралельних світах, які практично не перетинаються - в одному з них немає публічної політики і політичної конкуренції, в іншому - йде безкомпромісна боротьба методами 90-х.

«Виборча кампанія в Єкатеринбурзі дійсно одна з найбрудніших і жорстких в країні. Передвиборна конкуренція придбала потворні форми. Залякування і побиття замість електоральних законних методів. Про конфлікт еліт говорити не буду. Це загальновідомо. Скажу, що якщо в регіоні є влада, то фізичного насильства на виборах немає », - прокоментував« УралПоліт.Ru »Політолог Костянтин Калачов, який побував на цьому тижні в Єкатеринбурзі.

Ru  »Політолог Костянтин Калачов, який побував на цьому тижні в Єкатеринбурзі

Нелюдське вбивство інваліда

Інша подія, яке хвилювало ЗМІ і соцмережі, з одного боку, приватна історія, з іншого - приклад нелюдської жорстокості. Мова про жорстоке вбивство 20-річного інваліда з Березовського, якого група підлітків побила до смерті, а їх 13-річна подруга знімала на відеокамеру і виклала потім запис в соцмережі. Невелике містечко розбурхала ця історія, повна дивних поворотів. Про неї стало відомо лише через 10 днів після вбивства, коли про неї написав один з великих паблік в «Вконтакте». Тільки після цього міська влада і правоохоронці стали робити якісь дії, були затримані всі учасники подій - як можна припустити, під тиском громадськості. Люди влаштували народний сход, а однокласники убитого хлопця вже почали шукати, де живуть малолітні садисти, щоб помститися. Вся увага на цьому тижні була прикута до суду, на якому вирішувалося, яку застосувати запобіжний захід, в результаті трьох з чотирьох підлітків помістили в СІЗО, один залишився під домашнім арештом, а дівчинка ще не досягла віку кримінальної відповідальності, тому проходить як свідок. СКР має намір виступити з клопотанням про приміщенні її в центр тимчасової ізоляції неповнолітніх правопорушників. Підліткам загрожує до 10 років позбавлення волі.

«Те, що сталося в Березівському - це страшний, метафізично страшний інцидент. Але як би моторошно не було від цієї думки - нічого нового в ньому немає. Прецеденти такої тваринної і, начебто, спонтанної дитячої агресії траплялися і раніше. Це відбувалося за кордоном, відбувалося і у нас. Навіть дуже продумана радянська система роботи з молоддю не допомагала повністю уникнути таких випадків і не могла запобігти появи окремих дітей-відморозків, начебто Аркадія Нейланда, наприклад. Це не можна назвати нормою, але таке, на жаль, час від часу відбувається. У всі часи і у всіх країнах існували підлітки, які були викинуті суспільством і відчували себе не потрібними, чи не вписаними в життя. Це не тільки діти з неблагополучних сімей, але часто - і діти цілком забезпечених батьків, які виявилися настільки захоплені зароблянням грошей, що начисто забули про спілкування зі своїми синами і дочками. Глибоке нещастя цих дітей в тому, що в якийсь момент поруч з ними просто не виявляється дорослої людини, який буде спілкуватися з ними і допоможе зрозуміти, як влаштований світ, що таке добре і що таке погано. І, на жаль, закономірно, що, опиняючись один на один з подібними питаннями, діти часто знаходять на них дуже збочені відповіді ... Рецепт вирішення цієї проблеми, за великим рахунком, тільки один. Важливо спілкуватися з дітьми, особливо в момент, коли вони стають підлітками. Поважати їх, чути їх, розуміти їх. Пам'ятати, що вони не знають, як влаштований світ і відчайдушно потребують допомоги і розумінні. Напевно, це головний урок, який нам важливо пам'ятати після всієї це історії в Березівському », - прокоментував« УралПоліт.Ru » політолог Дмитро Руденкін.

Челябінська область: Уряд профінансує аеропорт і ВСМ і кандидати в мери Миасса визначилися

ВСМ потрапила в інфраструктурний план уряду

ВСМ потрапила в інфраструктурний план уряду

Високошвидкісна магістраль, що з'єднує Челябінськ і Єкатеринбург, знаходить все більш реальних рис і джерела фінансування. На цьому тижні з'явилася інформація про те, що Мінекономрозвитку передало на розгляд в уряд план розвитку інфраструктури, який передбачає будівництво приблизно 700 об'єктів, вартість яких сягає майже 7 трлн рублів. У переліку - більше півтори сотні аеропортів, три сотні доріг і мостів, десятки гідротехнічних споруд і більше сотні об'єктів, пов'язаних із залізничним сполученням. Крім іншого, серед них ВСМ Москва-Казань і Челябінськ-Єкатеринбург. Відзначимо, що кілька років тому обговорювався варіант ВСМ Москва - Єкатеринбург через Казань, а найбільш ємні плани включали ці ділянки в магістраль, що сполучає Москву і Пекін. Скільки конкретно грошей виділятиметься на будівництво уральської ВСМ в документі не уточнюється.

«ВСМ і новий термінал аеропорту - це об'єкти однотипні з самітами ШОС і БРІКС. Дуже багато інфраструктурних об'єктів зав'язані на здатність провести саміти. Взагалі міжнародні заходи на рівні перших осіб держав - це як перевірка на зрілість для регіональної і міської влади. Якщо будуть, то політична «капіталізація» міста виросте. В цьому випадку інфраструктура отримає небувалий імпульс », - прокоментував« УралПоліт.Ru »Політолог Олексій Князєв.

У Миассе знайшлося дев'ять кандидатів на пост мера

А в одному з найбільш політично нестабільних муніципалітетів Південного Уралу вступає в рішучу фазу друга спроба вибрати главу міста. На цьому тижні закінчилася реєстрація кандидатів - їх стало на одного менше, ніж минулого разу - комісія має ознайомитися з заявками дев'яти осіб. Троє з них пішли на друге коло - в.о. мера Григорій Тонких, колишній співробітник ФСБ Олександр Іванов і Тетяна Якимова. Крім них на пост глави Миасса претендують ще шестеро осіб, переважно - бізнесмени та чиновники. При цьому, на відміну від попередньої спроби, відзначають експерти, немає кандидатів, яких можна було б назвати «кандидатами від губернатора». На розгляд заявок у конкурсній комісії місяць, вирішальне засідання відбудеться 26 вересня.

«У Миассе не просто політична криза, а виклик для губернатора. Це як сигнал про допомогу, міські еліти хочуть щоб Дубровський надав їм максимум уваги. Конфлікт на рівні заступників і помічників недозволено. Це як раз той випадок коли необхідно «ручне управління». Дубровскому важливо вникнути в ситуацію, особисто включитися в комунікації Міасского груп впливу. Ця криза, кажучи мовою лікарів, сам точно «Не розсмокчеться». Якщо обрана кандидатура Тонких або іншого, так треба не кидати посеред дороги, а довести розпочате. Це питання виключно комунікацій губернатора і міських еліт. Минулий досвід показав: посередників попросили не турбуватися », - вважає Олексій Князєв.

Курганська область: На КМЗ знову проблеми і педагоги шукають правду в ЄСПЛ

Ситуацію на КМЗ перевіряє прокуратура

Один з найбільших заводів Кургану - «Курганмашзавод» продовжує залишатися в гущавині конфліктів і скандалів. На цьому тижні в деяких ЗМІ з'явилася інформація про те, що КМЗ зупиняє цілі виробничі лінії, а співробітників відправляє у вимушені відпустки, знижуючи при цьому рівень окладів. В результаті, заступник генпрокурора області Олег Сідельників відправився на завод з приймальні прокуратури та представниками держінспекції з праці. Нагадаємо, КМЗ в останні роки перебував у глибокій кризі, в результаті не цілком професійного і прозорого управління заводом в структурі холдингу «Тракторні заводи». Кілька місяців тому він перейшов в структуру «Ростех», тут змінилася управлінська команда. Однак, судячи з усього, це підприємство ще довго буде доставляти неприємності обласній владі і працівникам.

«Державної інспекції праці, головному управлінню з питань праці та зайнятості населення Курганської області доручено організувати в рамках наявних повноважень необхідні контрольно-наглядові заходи, за підсумками яких дати оцінку дотримання трудових прав громадян. Виїзна приймальня прокурора області продовжує свою роботу на підприємстві. Ситуація знаходиться на контролі », - прокоментували« УралПоліт.Ru »В прес-службі обласної прокуратури.

Вчителі «вибивають» свої пільги через європейський суд

Вчителі «вибивають» свої пільги через європейський суд

На цьому тижні губернатор Олексій Кокорін зустрівся з педагогами на першому з'їзді працівників освіти Зауралля і пообіцяв молодим фахівцям стимулюючі премії, якщо вони підуть працювати за фахом в регіоні. Зал аплодував, а в цей же час вчителі з двох районів області готують документи для подачі позову до Європейського суду з прав людини і сподіваються, що таким чином зможуть повернути пільги з оплати комунальних послуг, які обласна влада скасували рік тому. Минулого літа вчителя виходили на мітинги, але все що вони отримали - одноразову виплату трохи більше тисячі рублів замість повного скасування плати за послуги ЖКГ. Нагадаємо, що в минулому році Кокорін особисто довелося втихомирювати учительський бунт в Звериноголовське районі, пов'язаний зі скороченням зарплат на 30%.

«Освіта, в першу чергу, шкільне - вкрай важлива річ для будь-якого регіону. Конфлікти, які виникають в різних районах Зауралля в останній рік, говорять про те, що існує системна проблема і зміною керівника департаменту його не вирішити. З огляду на, що кадровий склад вчителів досить віковий, молодих педагогів потрібно багато, не зовсім зрозуміло, звідки влада регіону буде брати «підйомні» виплати, при тому, що частка освіти в дефіцитному бюджеті регіону впродовж останніх років знижується. З огляду на, що губернатору залишився рік до виборів, «бюджетники» можуть принести йому чимало проблем, які треба вирішувати вже зараз », - прокоментував« УралПоліт.Ru »Політконсультант Едуард коридорів.

Тюменська область: Союз Моора і Богданова і розширення залізниці в Тобольськ

Моор продовжує знайомство з «нафтовими генералами»

Моор продовжує знайомство з «нафтовими генералами»

Т.в.о. губернатора Тюменської області Олександр Моор знову побував на цьому тижні в ХМАО, на цей раз, він відвідав зі своєю колегою Наталією Комарової Сургут, де зустрівся з гендиректором «Сургутнефтегаза» Володимиром Богдановим. Співвласник нафтовидобувної компанії провів екскурсію в політехнічному центрі, побудованому для потреб підприємства - тут полігони, лабораторії, тренажери і навіть нафтову вишку. Було відзначено, що в «Сургутнафтогаз» працює 12 тис. Випускників Тюменського нафтогазового університету, а нафтовидобувна компанія в останні роки нарощує свою присутність на півдні Тюменської області. У планах цього року - збільшити видобуток до 1 млрд тонн нафти в рік. Спостерігачі відзначають, що подібні візити закладають фундамент для подальшої взаємодії, коли Олександр Моор повноцінно вступить в свої права після виборів, які відбудуться через два тижні.

«Робота з найбільшими нафтогазовими компаніями, тим ближчі контакти з їх керівництвом і власниками, - фундамент успіху будь-якого губернатора. Це найбільші платники податків, роботодавці, інвестори і лобісти. Однак, для тюменської області актуальніше «Роснефть», «Сибур», а решта нафтовики і нафтохіміків - це, в даний момент, питання репутації т.в.о.. І він, успішно вирішене », - зазначив у розмові з« УралПоліт.Ru »Політолог Олександр неробства.

«Серйозний інтеграційний проект»

Будучи в Сургуті, Моор відвідав місцевий телеканал і обговорив з журналістами, крім іншого, залізничне сполучення. Він поскаржився, що немає технічної можливості пустити швидкісний поїзд із Тюмені до Сургута, але розповів про те, що в даний час почалася робота з модернізації залізничної магістралі між Тюменню і Тобольськом. За його словами, вже через п'ять років два головних міста півдня Тюменської області зв'яже чотирьохсмугова залізниця. Будівництво цього об'єкта йде за федеральний рахунок і розширення магістралі повинно спростити дорогу в автономний округ.

«Що стосується залізниці, то треба розуміти, що розширення Тобольського напрямку дозволить збільшити обсяг продукції, що відвантажується« Сибуром »продукції, значна частина якої транспортується до споживачів саме залізничним транспортом. Відповідно, і для регіону і для, власне РЖД, це інвестиції, які окупляться. Крім того, Тобольська напрямок це перший етап, за ним неминуче послідує реконструкція шляхів до Сургута, а це вже серйозний інтеграційний проект для всіх трьох регіонів Тюменської області », - впевнений Олександр неробства.

ХМАО-Югра: Комарова пригледіла місце для заводу «Северстали» і все на боротьбу зі сміттям

Комарова побувала з секретним візитом в Сургуті

Комарова побувала з секретним візитом в Сургуті

Глава ХМАО-Югри Наталія Комарова провела в Сургуті набагато більше часу, ніж Олександр Моор. Днем раніше вона зустрілася з Богдановим «без зайвих очей», але за деякими даними, вона відвідала місце, де планується розмістити новий завод «Северстали». Договір про це був підписаний місяць тому, тоді повідомлялося, що інвестиції в проект складуть не менше 13 млрд рублів, а «Северсталь» зацікавлена ​​в розвитку своїх проектів в окрузі. Влада ХМАО оцінили його як «найбільший несировинних проект за останні 10 років». Згідно з тими даними, розрахункова потужність заводу складе 280 тис. Тонн продукції на рік, більша її частина піде на потреби нафтових і нафтосервісних компаній. Сам же завод буде відраховувати в окружну казну до півмільярда рублів на рік.

«Останнім часом видно, що інвестиційна привабливість регіону значно зросла. Відсутність потрясінь в регіональній економіці, адміністративні кроки, спрямовані на поліпшення клімату говорять самі за себе. У цьому значну роль відіграють окружні органи влади. Але, як відомо, немає межі досконалості. Свою роль в створенні сприятливого ділового середовища повинні активніше грати і глави муніципалітетів. У цьому аспекті слід зазначити Сургутський район, який в минулому році став лідером серед територій по інвестиційному клімату », - прокоментував« УралПоліт.Ru »Політолог Михайло Мірзоян.

Югра отримає п'ять сучасних полігонів ТКО

Тижнем раніше в Нижньовартовську запустили великий сміттєсортувальний завод. Це перша частина комплексної програми поводження з відходами. Як заявила на одній з нарад губернатор Наталія Комарова, до 2020 року в окрузі приступлять до роботи п'ять міжмуніципальних полігонів. На територіях, які входять в зону їх відповідальності, буде введена система роздільного збору сміття, що дозволить більш ефективно сортувати і відправляти його на вторинну переробку. Діяти вони будуть на основі концесійних угод, перший такий полігон будується зараз в Нефтеюганском районі.

«Дійсно, останнім часом було надано значний імпульс роботі в сфері утилізації ТКО. Але говорити про високий рівень координації поки рано. Ми бачимо, що в цій сфері значна кількість гравців, які переслідують свої комерційні інтереси і замість того, щоб грати за правилами, вони включають всі свої важелі для перешкоджання проходженню процесу. І скандал навколо регіонального оператора - це відгомін протистояння різних гравців на ринку. Проте, питання зрушилося з мертвої точки, назад дороги немає. Є впевненість, що вектор на розвиток буде продовжено », - упевнений Михайло Мірзоян.

ЯНАО: Путін обговорив СШХ з Артюхова, а НОВАТЕК досліджує новий майданчик для СПГ

Артюхов обговорив з президентом інфраструктурні проекти

Артюхов обговорив з президентом інфраструктурні проекти

Т.в.о. губернатора ЯНАО Дмитро Артюхов на цьому тижні вдруге за останні місяці зустрівся з президентом Володимиром Путіним. Основною темою обговорення став Північний широтний хід, чий офіційний старт, по суті, відбувся тижнем раніше, коли Дмитро Медведєв затвердив концесійну угоду за цим проектом. Артюхов доповів про те, що перші об'єкти почнуть будуватися вже в цьому році з випередженням графіка. Крім цього, він наголосив на необхідності провести залізничне сполучення в Сабетта, де будується великий морський порт для танкерів-газовозів. За словами т.в.о. губернатора, вони розраховують в цьому питанні на концесію з боку РЖД, не виключено, що після такої заяви на зустрічі з главою держави, і це питання зрушиться з мертвої точки.

«Зустріч - черговий і головний сигнал підтримай федеральним керівництвом обраного курсу розвитку регіону. СШХ може стати головною будівництвом країни після будівництва Кримського моста. Залізницю в Сабетта передбачається запускати послідовно після просування залізничної гілки від Коротчаево до Надима і далі в Салехард до станції Обская. Проект перспективний і зрозумілий. СШХ без гілки на Сабетта втрачає частину своєї актуальності, тому, впевнений, тема буде доведена до кінця », - підкреслив у бесіді з« УралПоліт.Ru »Політолог Кирило Істомін.

Почалися пошуки для «Арктик СПГ 3»

Тим часом, на цьому тижні в уряді округу обговорили інженерні вишукування на майданчику, де буде реалізовуватися проект «Арктик СПГ 3», розташований в 141 км від Сабетта. На акваторії Обської губи досліджується майданчик для пошуково-оцінної свердловини. Відзначимо, що проект по розробці родовищ і виробництва зрідженого природного газу розвивається на Ямалі дуже динамічно - до кінця року планується відкрити вже третю чергу «Ямал СПГ». Досить активно йдуть роботи і на перших двох майданчиках «Арктик СПГ».

«Президент Росії« травневим »указом поставив мету досягнення до 2024 року вантажопотоку по Північному морському шляху до 80 млн тонн на рік. СПГ - головний двигун цього процесу. Розподіл поставок з першого заводу «Ямал СПГ» компанії НОВАТЕК показує, що попит на такий вид палива - найвищий. Плюсом є і його гнучкість, незалежність від газотранспортних систем. Тому вибір НОВАТЕК на користь будівництва додаткових потужностей з виробництва зрідженого газу цілком зрозумілим є й повністю відповідає російській та міжнародній економічній кон'юнктурі », - зазначив Кирило Істомін.
Фотографії з офіційних сайтів Мінекономрозвитку Челябінської області, губернатора Курганської області, губернатора Тюменської області, губернатора ХМАО-Югри, президента РФ, зі сторінки в Facebook Олександра Івачева, сайту teknoblog.ru