Виявлення найкращого інструменту аналізу Backlink на основі поглибленого порівняння

 1. Глава 1.1 Що роблять Ahrefs, Moz, SEMrush і Majestic претензії на своїх сайтах
 2. Розділ 1.2 Розмір бази даних Backlink: підтвердження номерів
 3. Що повідомляє і має у своєму розпорядженні підтримку чотирьох верхніх інструментів перевірки зворотного...
 4. Розділ 2.1 Спам чи ні: розуміння природи посилання або домену
 5. Кількість посилальних підмереж і IP-адрес
 6. Співвідношення посилань доменів проти зворотних посилань
 7. Графіки з історичним зростанням посилань
 8. Глава 2.2 Розуміння загального показника якості профілю зворотного зв'язку
 9. Розповсюдження CTLD
 10. Кількість доменів .gov і .edu
 11. Типи зворотних посилань
 12. Розповсюдження якірних текстів

Розмір бази даних Розмір бази даних  12 трлн  1,2 трлн  6,2 трлн  1 трильйон стартової ціни  $ 99 / міс  $ 49 / міс  $ 99
12 трлн
1,2 трлн
6,2 трлн
1 трильйон стартової ціни
$ 99 / міс
$ 49 / міс
$ 99.95 / міс
$ 99 / mo Кількість результатів за експортованим звітом
100K
5K
10K
10K Посилання на підмережі Посилаючись на IP-адреси Посилання на домени проти зворотних посилань Графіки з історичним зростанням посилань Розподіл CTLDs .gov Посилання на домени Посилання доменів Тип посилань (зображення, кадр, перенаправлення) Розповсюдження якірних текстів Спеціальні показники
Найпопулярніший вміст посилання
Актуальний потік довіри
Аудит зворотного зв'язку
Spam Score Посилання на домени проти зворотних посилань Графіки з історичним зростанням посилань Розподіл CTLDs Розповсюдження якірних текстів Спеціальні показники
Найпопулярніший вміст посилання
Актуальний потік довіри
Аудит зворотного зв'язку
Spam Score Посилаючись на IP-адреси .gov Посилання на домени Посилання доменів Тип посилань (зображення, кадр, перенаправлення) Посилання на підмережі Розмір бази даних
12 трлн
1,2 трлн
6,2 трлн
1 трильйонний результат за експортованим звітом
100K
5K
10K
Стартова ціна 10K
$ 99 / міс
$ 49 / міс
$ 99.95 / міс
$ 99 / mo Початкова ціна
$ 99 / міс
$ 49 / міс
$ 99.95 / міс
$ 99 / mo Розмір бази даних
12 трлн
1,2 трлн
6,2 трлн
1 трильйонний результат за експортованим звітом
100K
5K
10K
10K Посилання на підмережі Посилаючись на IP-адреси .gov Посилання на домени Посилання доменів Тип посилань (зображення, кадр, перенаправлення) Спеціальні показники
Найпопулярніший вміст посилання
Актуальний потік довіри
Аудит зворотного зв'язку
Spam Score Посилання на домени проти зворотних посилань Графіки з історичним зростанням посилань Розподіл CTLDs Розповсюдження якірних текстів

Ця стаття призначена бути дуже ретельною, містить багато даних, отже, довжина її. Щоб полегшити переміщення в розділах цієї публікації, я створив список розділів:

Перший інструмент у моєму списку, Ahrefs , являє собою набір інструментів для зворотного і SEO-аналізу, відомий своєю великою базою живих посилань, здоровенним індексом і хорошою швидкістю оновлення індексів. Набір інструментів складається з Провідника сайтів, Провідника вмісту, Дослідника ключових слів, Дослідження рейтингу та Аудиту сайту.

Величний це інший інструмент розвідки SEO, який, за словами компанії, «проводить огляди та карти в Інтернеті і створив найбільшу комерційну базу даних Link Intelligence у світі».

SEMrush позиціонує себе як все-в-одному цифровому пакеті маркетингу з інструментами для SEO, PPC, дослідження ключових слів, соціальних медіа, PR та контент-маркетингу. SEMrush має безліч інструментів і звітів, але найпотужніші функції фокусуються на дослідженнях конкурентів.

SEMrush має безліч інструментів і звітів, але найпотужніші функції фокусуються на дослідженнях конкурентів

Moz пропонує аналогічне програмне забезпечення вхідного маркетингу та маркетингової аналітики, що надає різноманітне розуміння пошукової оптимізації. Нещодавно компанія повернула свої аналітики ключових слів, які були вилучені з набору інструментів кілька років тому.

Тепер, як ця стаття виділяється з сотень інших, які розкривають різні засоби цифрового маркетингу, запитаєте ви? Маючи великий професійний досвід роботи в індустрії цифрового маркетингу, включаючи чотири роки роботи в SEMrush, моя щоденна робота тепер включає незалежний консультант з цифрового маркетингу, тісно співпрацюючи з інструментами цифрового маркетингу.

Показник, подібний до розміру бази даних зворотного зв'язку, здається дуже простим і легким для дотримання, і саме тому багато маркетологів вважають за краще покладатися тільки на нього, коли шукають новий інструмент. Без сумніву, у нас є хороший привід - відсутність часу - так що я не думаю, що є маркетолог, який може витратити кілька тижнів на тестування різних інструментів цифрового маркетингу.

Особисто я не згоден з тим, що розмір бази даних зворотного зв'язку є єдиним показником, який вказує, чи є інструмент правильним рішенням для вас. Це, безумовно, одне з перших. Але кому потрібний інструмент, який показує лише деякі фрагментовані дані, не допомагаючи вам бачити повну картину?

Загалом, у вас є два способи пошуку, який інструмент - Ahrefs, Majestic, SEMrush або Moz - має найбільшу базу даних:

 1. Відвідайте їхні веб-сайти та подивіться, що вони пропонують
 2. Виконайте випадкову перевірку, яка може включати від 5 до 10 сайтів. Проте, в нашому випадку, я проаналізував випадково складений список 1K доменів і дані, отримані з цих чотирьох інструментів.

Глава 1.1 Що роблять Ahrefs, Moz, SEMrush і Majestic претензії на своїх сайтах

На головній сторінці сайту SEMrush можна знайти декілька номерів, але вони лише ілюструють, наскільки велика їх ключові слова та звіти конкурентів.

На головній сторінці сайту SEMrush можна знайти декілька номерів, але вони лише ілюструють, наскільки велика їх ключові слова та звіти конкурентів

Однак, якщо ви відвідаєте SEMrush's Зворотні посилання ви не знайдете жодних номерів. Після перегляду тут і там, я зміг зрозуміти, що якщо ви йдете прямо до звіту Backlink, ви побачите це цільової сторінки :

Після перегляду тут і там, я зміг зрозуміти, що якщо ви йдете прямо до звіту Backlink, ви побачите це  цільової сторінки  :

Схоже, SEMrush має понад 6,2 трильйонів зворотних посилань у своїй базі даних.

З Moz , Majestic і Ahrefs мені знадобилося менше хвилини, щоб знайти те, що я шукав.

Отже, ось результати:

Зверніть увагу, що ці номери постійно змінюються, і всі інструменти аналізу зворотного зв'язку намагаються щодня розширювати свою базу даних. Я роблю все можливе для того, щоб йти в ногу з цими змінами, але якщо ви відчуваєте, що потрібно щось оновити, будь ласка, повідомте мені в розділі коментарів або повідомлення в Twitter.

Розділ 1.2 Розмір бази даних Backlink: підтвердження номерів

Час - це дорогоцінний товар. Ось чому нам іноді доводиться сліпо покладатися на отримані дані. Але не сьогодні. Щоб допомогти вам зосередитися на більш важливих завданнях, я присвятив багато годин завершенню всеосяжного дослідження. І все, що вам потрібно зробити, це отримати комфорт, коли ви переглядаєте результати.

Арефс, Маджестик, Семруш і Моз стверджують, що вони мають трильйони зв'язків. Звучить чудово, але якщо ви коли-небудь працювали з інструментами перевірки зворотного зв'язку, ви повинні були помітити, що іноді один інструмент показує лише кілька посилань, а інший - в 10 разів більше. Саме тому найбільш ефективним способом перевірки кількості зворотних посилань у базі даних є перевірка декількох доменів (у більшості випадків десять), а потім порівняння отриманих номерів.

Незважаючи на те, що ви зможете отримати деякі відповіді, є ще деякі прогалини. Це надзвичайно елементарний підхід, оскільки 10 доменів не будуть представляти всю базу даних. Щоб мати можливість прийняти обґрунтоване рішення і бути впевненим у своєму висновку, я проаналізував 1000 найбільш відвідуваних доменів по всьому світу від SimilarWeb.

Для того щоб проаналізувати ці домени, я використав два різних підходи:

 • Використання інструменту "перевірка посилань"
 • Використання API

Деякі інструменти, такі як Ahrefs і Majestic, дозволяють вам аналізувати сотні доменів відразу (Ahrefs - більше 200 доменів, Majestic - 10000 доменів), використовуючи внутрішній інструмент "Bulk Link Checker". Дані, які я отримав від Moz і SEMrush, були зібрані за допомогою їх API.

Мені дуже подобається, як «Об'ємна перевірка посилань» працює як в Ahrefs, так і Majestic. Але Majestic's масова перевірка це дійсно розум, тому що він здатний миттєво аналізувати до 10 000 доменів, дозволяючи завантажувати. csv or. txt файли:

Інструмент каменів Majestic! Це пропонує фантастичні можливості, які будуть корисними для тих користувачів, як я, які не знають, як кодувати, але мають сильне бажання працювати з великими обсягами даних.

А ось результати перевірки випадкового вибору доменів:

Якщо ви зацікавлені в отриманні більшої картини, ось тут посилання до мого необробленого файлу даних. Для того, щоб зробити більш широке дослідження, вам потрібно мати доступ до вищезазначених інструментів, годин вільного часу та особистого розробника. Я зробив своє дослідження, використовуючи всі наявні ресурси.

Виявляється, що ці інструменти вимагають майже відповідності з тим, що моє дослідження виявило.

Коли компанія приступає до пригод маркетингової кампанії, кількість, у більшості випадків, вважається гарною справою. Багато трафіку - добре. Тисячі переглядів сторінок - відмінно! Чим більше веселіше.

Але питання полягає в тому, чи справді ця велика кількість трафіку перетворюється на щось значуще. Я знаю багато сайтів з астрономічним числом відвідувачів, які надходять з пошукових запитів, не пов'язаних з продуктами або послугами, які компанія пропонує. Реально, це метрика марнославства, яка не допомагає компанії зростати.

Таку ж логіку можна застосувати і до даних: кількість сама по собі не може керувати успіхом і прибутком. Трильйони даних не допоможуть вам просунутися. Насправді, швидше за все, це призведе до розмивання вашого бачення та прийняття рішень важким, збільшенням вартості та зниженням ефективності.

Дані повинні бути візуалізовані, організовані в правильному порядку, щоб бути легко доступними і зрозумілими на перший погляд. Щоб зрозуміти ці кучі даних, потрібно мати потрібну функціональність для роботи з нею. І це те, що ви дізнаєтеся нижче.

Що повідомляє і має у своєму розпорядженні підтримку чотирьох верхніх інструментів перевірки зворотного зв'язку

Зазвичай, якщо інструмент не надає набір звітів і попередньо визначених метрик, ви не будете знати, на що цей інструмент здатний. Якщо ви не є спритним маркетологом вдень, і кодером вночі. Тоді справа з необробленими даними не повинна бути проблемою, коли ви намагаєтеся зрозуміти SEO план інструменту. Але більшість маркетологів, у тому числі і я, вважає за краще використовувати інструменти, які пропонують такі погляди в кілька кліків. Це реальна цінність інструментів аналізу зворотного зв'язку, оскільки вони дають вам саме те, що ви шукаєте, без необхідності фільтрації даних вручну.

Розділ 2.1 Спам чи ні: розуміння природи посилання або домену

У цьому розділі я складаю список показників, які допомагають маркетологам визначити довіру до доменів, які посилаються на певний веб-сайт.

У таблиці нижче ви знайдете показники, які мають вирішальне значення для перевірки якості профілю зворотного зв'язку. У таблиці показано, чи вказано певний показник у будь-якому з інструментів, які я проаналізував. Я поясню, чому я вибрав ці показники як ключові для розуміння природи будь-якого профілю зворотного зв'язку нижче.

Кількість посилальних підмереж і IP-адрес

Інформація про різноманітність посилальних підмереж і IP-адрес визначає, чи розміщені веб-сайти, пов'язані з певним доменом, на тих самих серверах. Google перевіряє ці показники і санкціонує сайти, які мають занадто багато посилань, що надходять з тих самих підмереж або IP-адрес.

У Ahrefs ви побачите обидві метрики на їхній головній панелі. Якщо ви клацнете на кожному номері, вам буде надіслано докладний звіт:

SEMrush не відображає жодних результатів для посилальних підмереж, але ви можете знайти інформацію про IP-адреси праворуч від посилання на домени та зворотні посилання, де саме я хочу бачити цей показник, коли аналізую домен:

SEMrush не відображає жодних результатів для посилальних підмереж, але ви можете знайти інформацію про IP-адреси праворуч від посилання на домени та зворотні посилання, де саме я хочу бачити цей показник, коли аналізую домен:

До цих пір Majestic має кращу візуалізацію, оскільки всі числа виглядають поруч із ключовими показниками домену. Це заощаджує багато часу, і мені не потрібно натискати:

Це заощаджує багато часу, і мені не потрібно натискати:

Moz не надає жодної інформації про ці показники.

Співвідношення посилань доменів проти зворотних посилань

Наступні два числа є обов'язковими. Коли я оцінюю якість профілю посилання на сайт, я завжди дивлюся на співвідношення доменів і зворотних посилань, які він має. Цей показник показує, чи є профіль зворотного зв'язку органічним, або, іншими словами, не містить спам-посилання.

Наприклад, домен має 1000 референтних доменів зі 100 000 зворотними посиланнями. Ці цифри виглядають дуже підозріло, тому треба залишатися настороженими до таких червоних прапорів.

Усі інструменти показуватимуть кількість посилальних доменів і зворотних посилань на загальній інформаційній панелі головного сайту. Нижче наведено кілька скріншотів, які дадуть вам уявлення.

Основна інформаційна панель Ahrefs пропонує багато корисних показників:

Крім того, якщо ви відкриваєте звіт з усіма доменів, що посилаються, Ahrefs дозволить вам відфільтрувати домени, які мають найбільшу кількість зворотних посилань. Потім ви можете експортувати їх у файл і вручну перевірити, чи є якісь з них токсичними.

Потім ви можете експортувати їх у файл і вручну перевірити, чи є якісь з них токсичними

На відміну від Ahrefs, SEMrush пропонує інший вид візуалізації:

На відміну від Ahrefs, SEMrush пропонує інший вид візуалізації:

Незважаючи на свій контрастний вигляд, функціональність SEMrush, подібна до інших інструментів, дозволяє користувачам бачити, які довідкові домени мають найбільшу кількість зворотних посилань:

Незважаючи на свій контрастний вигляд, функціональність SEMrush, подібна до інших інструментів, дозволяє користувачам бачити, які довідкові домени мають найбільшу кількість зворотних посилань:

Majestic, з іншого боку, програє своїм опонентам у візуалізації даних, роблячи його панель приладів важко читати. Найбільшим недоліком, який я вважаю, є те, що ви не можете просто зробити знімок екрана та включити його до презентації клієнта, оскільки дані відображаються на інформаційній панелі:

Найбільшим недоліком, який я вважаю, є те, що ви не можете просто зробити знімок екрана та включити його до презентації клієнта, оскільки дані відображаються на інформаційній панелі:

У Moz ви також знайдете додаткову інформацію, наприклад, вхідні посилання та рейтинг ключових слів на інформаційній панелі огляду свого сайту:

У Moz ви також знайдете додаткову інформацію, наприклад, вхідні посилання та рейтинг ключових слів на інформаційній панелі огляду свого сайту:

Графіки з історичним зростанням посилань

Нарешті, інший показник, який я завжди пам'ятаю під час аудиту профілю backlink. Історія зворотних зв'язків показує, скільки посилань на певний веб-сканер домену було знайдено в минулому. Графік показує зростання зворотних посилань, пов'язаний з певним доменом, і він не повинен мати ніяких підйомів і падінь. Інформацію про історію зворотного зв'язку можна знайти у всіх інструментах, крім Moz.

Нижче наведені графіки з Ahrefs, які показують історичне зростання кількості референтних доменів і сторінок:

Majestic пропонує дані лише за поточний рік, але є багато способів, якими ви можете скористатися цим. Щоб отримати відповідну та точну інформацію, потрібно вибрати зі спадного меню сукупний режим:

Щоб отримати відповідну та точну інформацію, потрібно вибрати зі спадного меню сукупний режим:

SEMrush покаже лише історичні дані про зростання ваших зворотних посилань:

SEMrush покаже лише історичні дані про зростання ваших зворотних посилань:

Moz дозволяє вибирати між кількістю пов'язаних доменів і змінами, які сталися з рівнем повноважень протягом часу для домену або сторінки, яку ви аналізуєте:

Moz дозволяє вибирати між кількістю пов'язаних доменів і змінами, які сталися з рівнем повноважень протягом часу для домену або сторінки, яку ви аналізуєте:

Глава 2.2 Розуміння загального показника якості профілю зворотного зв'язку

Група показників, представлена ​​в таблиці нижче, допоможе вам знайти загальний показник якості для будь-якого домену або посилання. В ідеалі потрібно зібрати інформацію про всі ці показники, щоб переконатися, що ви не робите впевнених висновків:

Розповсюдження CTLD

Більшість інструментів показують розповсюдження CTLD на головній панелі інструментів, що візуалізується як карта. Ці дані базуються на домені верхнього рівня коду країни (ccTLD), який є доменом верхнього рівня Інтернету, який зазвичай використовується або зарезервований для країни, суверенної держави або залежної території.

Так Ahrefs відображає ці дані:

Так виглядає дистрибутив TLD у SEMrush:

Так виглядає дистрибутив TLD у SEMrush:

І Majestic, і Moz не мають даних для розширення домену в Інтернеті.

Кількість доменів .gov і .edu

Кількість доменів, що посилаються на .gov та .edu, також збільшується до рівня надійності домену та довіри. Такі сайти ніколи не будуть посилатися на веб-сайт зі спамом, якщо вони не будуть зламані, але це вже інша історія.

Я не збираюся додавати скріншоти, тому що всі Ahrefs, SEMrush і Majestic мають ці домени, додані до оглядових панелей основного сайту, а також підтримують більш докладні звіти з цього питання.

Типи зворотних посилань

Деякі люди говорять, що немає великої різниці між посиланням, яке надходить з зображення, і тією, яка вставлена ​​в текст. Здебільшого, я згоден з цим твердженням. Хоча я все ще можу подумати про випадки, коли ви повинні бачити посилання на поширення домену за їхнім типом. Особливо, якщо ми аналізуємо сайти, які робили створення зв'язків через зображення.

Ahrefs і Majestic показують цю метрику на головній панелі приладів. Хоча можна бачити тільки кількість посилань, а не їх тип. Щоб отримати цю інформацію, потрібно перевірити перенаправлення. Обидва ці інструменти дозволяють відфільтрувати перенаправлення з звіту зворотного зв'язку, але це все.

Завдяки своїй різноманітній функціональності, SEMrush пропонує Вам перевірити кожен тип зворотних посилань:

Завдяки своїй різноманітній функціональності, SEMrush пропонує Вам перевірити кожен тип зворотних посилань:

На жаль, цей інструмент не говорить вам нічого про перенаправлення, що, безумовно, відсутній елемент головоломки.

Moz не надає жодної інформації про ці показники.

Розповсюдження якірних текстів

На мою думку, якірний розподіл тексту є однією з найважливіших функцій, згаданих у цій публікації. Іноді, дивлячись на які якірні тексти домену або сторінки, ви можете легко відстежити підозрілі дії, пов'язані з отриманням посилань. Якщо ви все ще не впевнені, який тип анкерного профілю слід вважати спамом, прочитайте один з моїх статей опубліковано на блозі SEMrush. Це пояснює цю тему дуже докладно.

Моя улюблена візуалізація опорної хмари можна знайти в Ahrefs:

Графік SEMrush виглядає подібно до таблиці Ahrefs, але він також містить умови прив'язки:

Графік SEMrush виглядає подібно до таблиці Ahrefs, але він також містить умови прив'язки:

Majestic вирішив піти іншим шляхом і додав діаграму, щоб зробити цю інформацію більш візуальною:

Majestic вирішив піти іншим шляхом і додав діаграму, щоб зробити цю інформацію більш візуальною:

Moz надає деякі відомості про якірне хмара в наступній таблиці:

Moz надає деякі відомості про якірне хмара в наступній таблиці:

Деякі показники можуть бути перелічені в певній категорії, але є деякі, які неможливо легко позначити. Тим не менш, вони заслуговують того, щоб їх згадували, тому що вони полегшують життя цифрових маркетологів.

Найбільш корисний вміст Ahrefs є надзвичайно корисною функцією, яка дозволяє переглядати найпопулярніші веб-сайти, які посилаються на ваших конкурентів. Це, у свою чергу, дає вам назви найбільш бажаних платформ, з якими потрібно працювати. Використання цього звіту також допоможе вам розкрити профіль домену сайту, на який посилається, якщо верхній вміст, що посилається, не має відношення до ніші домену.

Moz включає в себе стовпець, що називається " Spam Score" у їхній програмі Link Explorer.

Moz включає в себе стовпець, що називається Spam Score у їхній програмі Link Explorer

Цей показник застосовується до кожного вхідного посилання на основі відсотка сайтів, які мають подібні функції, і які були покарані Google. Особисто я думаю, що ця метрика дуже зручна для цифрових маркетологів, які не дуже добре розбираються у побудові посилань, але хочуть стежити за якістю посилань, які вони зараз мають.

Ще одна особливість, яку я хотів би висвітлити, - це актуальний потік довіри Majestic .

Функція актуального потоку довіри визначає, до якої ніші має відношення зв'язок, і наскільки точно це прогнозується, згідно з Majestic. Команда Majestic також класифікувала піддомен і рівні кореневого домену. На наведеному вище знімку вікна показано категорії кореневих доменів для BBC.co.uk. Місце має багато авторитету у мистецтві та телебаченні ніші, але it''s не що достовірний коли йому прибуває Auto промисловість. Наприклад, якщо ви запитували " Сторінка Top Gear як URL на веб-сайті Бі-Бі-Сі, ця сторінка має значно вищу тематичну довіру в цій сфері.

Наприклад, якщо ви запитували  Сторінка Top Gear  як URL на веб-сайті Бі-Бі-Сі, ця сторінка має значно вищу тематичну довіру в цій сфері

Отже, якщо ви підозрюєте деякі з доменів, на які посилається ваш сайт, то вам не потрібно витрачати час на перевірку цієї інформації вручну. Замість цього ви можете зайнятися набагато більш радісною діяльністю.

Аудит SEMrush Backlink допоможе вам у вивченні кількості так званих токсичних доменів, які посилаються на ваш сайт. У моєму випадку на скріншоті нижче показано, що моя оцінка на щастя низька, і що я можу продовжувати свою стратегію.

На знімку екрана нижче наведено докладний звіт, який вказує, які домени потрібно видалити, щоб покращити загальний показник сайту. Ви також можете підключити свою пошукову консоль Google, щоб детально проаналізувати свій профіль зворотного зв'язку.

Ви також можете підключити свою пошукову консоль Google, щоб детально проаналізувати свій профіль зворотного зв'язку

Після ретельного порівняння, Ahrefs є переможцем, коли мова йде про кількість зворотних посилань, які він має, і його загальну функціональність, але Majestic дихає шиєю Ahrefs. Обидва інструменти пропонують широкий спектр можливостей і допомагають цифровим маркетологам у своїй щоденній професійній рутині. Проте, SEMrush також має багатообіцяючий потенціал, щоденно покращуючи свої звіти та функції. Чесно кажучи, я вважаю, що деякі з особливостей SEMrush є більш привабливими, ніж у Majestic або навіть Ahrefs. Тим не менш, я особисто не використовую SEMrush для аналізу зворотного зв'язку. Враховуючи, що розмір бази даних зворотного зв'язку є ключовим фактором у цьому порівнянні, Ahrefs перемагає шию.

У випадку, якщо ви керуєте відносно невеликим проектом, то Moz буде вашим кращим вибором. З іншого боку, рекомендую спробувати зрозуміти, які інші звіти та функції, окрім посилань, можна використовувати. Хто знає, SEMrush або Ahrefs можуть працювати найкраще для вас.

Тепер, як ця стаття виділяється з сотень інших, які розкривають різні засоби цифрового маркетингу, запитаєте ви?
Але кому потрібний інструмент, який показує лише деякі фрагментовані дані, не допомагаючи вам бачити повну картину?