Вибираємо соцмережа для просування продукту. Плюси, мінуси, особливості та порівняння FB і VK

 1. аудиторія
 2. Facebook
 3. контент
 4. VKontakte
 5. особливості просування
 6. Стрічка новин: ми вибираємо, нас вибирають
 7. Facebook
 8. Рекламні можливості
 9. Facebook
 10. Так все-таки: ВК або FB?
В якій соціальній мережі просувати бренд: VKontakte або в Facebook?

В якій соціальній мережі просувати бренд: VKontakte або в Facebook

Найчастіше перед інтернет-маркетологами постає серйозне питання: в який соціальній мережі почати просування бренду: VKontakte або в Facebook?

Обидві мережі володіють значною аудиторією і пропонують ефективні інструменти просування для будь-якого власника бізнесу або найманої оптимізатора / SMM-фахівця.
У цій статті ми зібрали основні аргументи "за" і "проти" кожної мережі, порівнявши їх за основними показниками:

 • аудиторія;
 • особливості просування;
 • алгоритм побудови новинної стрічки;
 • специфіка контенту;
 • рекламні можливості.

аудиторія

VKontakte

Щодня в ВК заходять близько 60 млн. Чоловік. Загальна ж кількість зареєстрованих користувачів досягає 330 млн. Це найбільша за кількістю активних російськомовних користувачів соціальна мережа.

При цьому, за даними статистики, досить великий відсоток любителів ВК - це молоді люди до 25 років. Серед відвідувачів ВК є і добре забезпечені люди, але їх концентрація менше, ніж в Facebook, а, відповідно, і виловлювати їх буде складніше.

Facebook

Фейсбук - найбільша в світі соцмережа з щоденною аудиторією понад мільярд людей.

На території Росії користується меншою популярністю, все ж це скоріше зарубіжна мережу. Але аудиторія в більшості своїй за якістю перевершує ВК: це дорослі від 25 років, які закінчили вузи, які мають середнім доходом і вище середнього.
Крім того, користувачі на FB приділяють велику увагу брендам - активно підписуючись на сторінки відомих компаній, ділячись інформацією про них, беручи участь в обговореннях. Багато в чому через це в цій соцмережі більш виражена лояльність користувачів тих чи інших марок.

Коротко про головне

Фактор віку і платоспроможності безпосередньо впливає на якість результату маркетингової кампанії. Дорогі товари і послуги швидше знайдуть свого клієнта Facebook, а для середнього та малого бізнесу найбільш оптимальний підхід - рівномірний активну присутність в обох мережах.

контент

Facebook

У Фейсбуці більш вимоглива і сувора аудиторія, а тому варто уважно контролювати якість викладається контенту. Вибираючи формат розміщення заміток, врахуйте, що тут буде оптимально використовувати формат блогу - тобто пости невеликого розміру, але з максимум корисної інформації. Якщо ви з розумом підійдете до даному питанню - можна бути впевненим, що ваше просування в фейсбук дасть відчутні результати.

У FB більш актуальний і затребуваний відео-контент - будучи розміщеним безпосередньо на сервер Фейсбуку, він буде автоматично програватися під час перегляду стрічки.

У FB більш актуальний і затребуваний відео-контент - будучи розміщеним безпосередньо на сервер Фейсбуку, він буде автоматично програватися під час перегляду стрічки

VKontakte

Вконтакте аудиторія менш вимоглива до якості контенту, хоча і віддає перевагу швидше картинкам, ніж тексту.

Інфографіка, смішні картинки, гифки, оригінальні банери будуть прихильно сприйняті передплатниками паблік і груп.

При цьому жителі ВКонтакте активніші, генерують велику кількість текстового контенту - в коментарях, обговореннях, різних паблік. А це вже просторе поле діяльності для ком'юніті-менеджера.

особливості просування

При розробці стратегії просування бренду необхідно враховувати фактор різного алгоритму побудови новинної стрічки і відмінності рекламних можливостей. Розглянемо ці два важливі параметри окремо.

Стрічка новин: ми вибираємо, нас вибирають

VKontakte

Стрічка новин ВКонтакте формується в хронологічному порядку. У неї потрапляють всі публікації друзів, а також всі публікації спільнот, на які людина підписаний. У цьому є свої плюси - туди потрапляє більше записів, точніше, практично всі, що повинні туди потрапити. І є жирний мінус - у більш-менш активного користувача в стрічці публікацій буде не просто багато, а дуже багато. У зв'язку з цим є ймовірність того, що вашу рекламну запис навіть не побачать.

Facebook

Фейсбук дуже уважно підходить до того, що користувач бачить в новинній стрічці. Вона поділена на дві категорії - новітнє і популярне.

При ранжируванні записів в новинній стрічці користувача в категорії «Популярне» алгоритм робить упор на найбільш популярні публікації, а також на контент, який, на думку Фейсбук, відповідає інтересам користувача (читай: непогано оплачений рекламодавцем).

Стрічка "Новітнього" формується в хронологічному порядку з посад ваших друзів і спільнот, на які ви підписані. Але і в цьому підрозділі ви не побачите ВСЬОГО контенту: сюди входять тільки публікації, які набрали найбільшу кількість лайків і репоста, і таргетована реклама.

Алгоритми побудови новинної стрічки регулярно змінюються. Наприклад, зараз знизився пріоритет чужих публікацій, які були просто відзначені друзями - лайкою чи перепис.

За словами представників соцмережі, таким чином можна скоротити кількість показів в фейсбуці нецікавою користувачеві інформації. Втім, повністю алгоритм ранжирування публікацій в стрічці Фейсбук, званий Edge Rank, невідомий - це є секретною інформацією. Для отримання ж даних про ефективність реклами рекомендуємо звернути на два показника - охоплення і показ.

Показ: скільки разів люди побачили вашу новина, кількість переходів не враховується. Пост одна людина може бачити більше одного разу - наприклад, з стрічки як звичайну публікацію, а потім як перепост від одного.

Охоплення: кількість людей, яким була продемонстрована новина. Незалежно від кількості показів людині, він буде вважатися однією одиницею охоплення. Охоплення ділиться на природний - неоплачений - і платний.

Коротко про головне

Грубо кажучи, якщо новинна стрічка ВК - це ринок, де є все-все-все, головне, відкопати, то в ФБ панують суворі закони капіталізму: хочеш, щоб тебе побачили - плати.

Рекламні можливості

VKontakte

Вконтакте пропонує кілька варіантів розміщення реклами:

 • Розміщення оголошень за принципом таргетированной реклами. В цьому випадку ви будете чітко націлювати її на потенційних покупців - платоспроможних, зацікавлених в продукті клієнтів. Ви можете вибрати: платити чи за кількість показів, або за переходи по посиланнях в ваших оголошеннях.
 • Можливість домовитися з адміністратором паблік про платний розміщенні вашої реклами, що у випадку з FB виключено, або про обмін рекламою один з іншого - крос-постінгу.

Можливість домовитися з адміністратором паблік про платний розміщенні вашої реклами, що у випадку з FB виключено, або про обмін рекламою один з іншого - крос-постінгу

Крос-постинг - взаємне включення в публікації посилань на інші спільноти.

 • Шанс «пропіаритися» безкоштовно - деякі спільноти припускають можливість відправки користувачем цікавих новин (кнопка «Запропонувати новину»), які, в разі схвалення адміністратором паблік, будуть викладені на його сторінці.
 • Реклама записів спільноти - можливо для тих груп і паблік, де є хоча б 1000 передплатників і мінімум 5 000 рублів на рахунку в рекламному кабінеті.
 • Ретаргетінг - метод обробки «теплих» клієнтів, які вже знайомі з вашим продуктом або були на вашому сайті, але поки не зробили ніяких активних дій (наприклад, замовлення товару).

Будьте обережні при розміщенні реклами в паблік! На сьогоднішній день розроблено багато способів наповнити паблік ботами - неактивними, неіснуючими користувачами, або реальними користувачами, які не будуть проявляти ніякої активності в групі (можливо навіть вони не будуть підозрювати про те, що в ній складаються).

Facebook

Фейсбук не сприймає неофіційних відносин між адміністраторами спільнот, централізовано акумулюючи всі грошові потоки рекламних бюджетів у себе.
Зате надає більше можливості зчитувати статистику і збільшувати ефективність таргетированной реклами.
Та й самі рекламні пости дуже органічно вливаються в стрічку новин. Що позитивно позначається на ставленні користувачів до бренду.

Так все-таки: ВК або FB?

Однозначної відповіді на це питання, строго кажучи, немає.

Порівняємо дві соціальні мережі за кількома факторами:

 • Ціна. У Фейсбуці реклама дорожче, ніж в ВК. Крім того, тут немає можливості крос-постінгу.
 • Аудиторія. FB володіє більш платоспроможними користувачами. У той же час, в VK аудиторія ширше.
 • Алгоритм формування новинної стрічки. У ВК стрічка одна і одна формується гранично просто - в хронологічному порядку, при цьому в неї потрапляють всі публікації - і від друзів, і від паблік, на які підписаний користувач. У ФБ ж дві стрічки - популярне і цікаве, і якщо з новітнім все зрозуміло, то в популярне потрапляють лише обрані записи, які, на думку самого ФБ, того варті (насправді - гідними вважаються в першу чергу оголошення, в які вкладено більше грошей)

Для середнього і малого бізнесу оптимальним рішенням в даному випадку буде збалансовано розділити витрати на просування в обох соціальних мережах одночасно.

А стратегія просування залежить і від специфіки соціальних мереж, і від особливостей вашого продукту.

Сподобалася стаття? Розкажіть про неї в твіттері і підписуйтесь на оновлення блогу!

Вибираємо соцмережа для просування продукту. Плюси, мінуси, особливості та порівняння FB і VK Твитнуть
В якій соціальній мережі просувати бренд: VKontakte або в Facebook?
Так все-таки: ВК або FB?
Сподобалася стаття?