Від чого залежить вартість просування сайту?

  1. Вартість пошукового просування: що враховується при розрахунку
  2. тематика сайту
  3. регіон просування
  4. Якість запитів і їх кількість
  5. Вартість просування молодих сайтів: особливості формування ціни

на вартість просування сайту впливає безліч факторів. Серед них можна відзначити один визначальний показник - рівень конкуренції. Від того, наскільки конкурентною є тематика сайту, що просувається, залежить ціна на його просування. Чим вища конкуренція на ринку, тим більше коштів доведеться вкласти в SEO і пошукове просування. Однак рівень конкуренції важливий, але не єдиний фактор, який впливає на формування ціни.

Вартість пошукового просування: що враховується при розрахунку

Ціна SEO-просування сайту залежить від наступних параметрів:

тематика сайту

Як вже говорилося раніше, конкуренція є визначальним фактором при формуванні ціни. Для того щоб просунути сайт, створений для продажу м'яких меблів або пластикових вікон, доведеться вкласти багато коштів і витратити достатньо часу. На ринку присутня величезна кількість компаній, що пропонують аналогічні товари. Інша справа - інтернет-магазин з продажу в'язаних речей ручної роботи. Тут конкуренція нижче, а значить і вартість просування сайту виявиться менше.

Різниця в ціні, обумовлена ​​рівнем конкуренції тематики, може бути дуже високою.

регіон просування

Від того, в якому регіоні буде просуватися сайт, залежить вартість SEO. Найдорожчими регіонами є Москва і область, а також Санкт-Петербург. Чим далі регіон віддалений від столиці, тим дешевше обходиться просування.

Вартість просування в Санкт-Петербурзі може виявитися в сто разів більше, ніж ціна на просування схожого сайту в Пензі. Справа тут знову ж в кількості конкурентів. У мегаполісах працює велика кількість фірм, кожна з яких має власний сайт. За місця в ТОП видачі точиться неабияка боротьба. У містах, віддалених від центру, конкуренція може бути дуже низькою. З десятка компаній тільки 5-6 мають власні веб-ресурси. З урахуванням цієї особливості формується ціна на регіональне просування.

Якість запитів і їх кількість

Крім тематики і регіону просування на вартість впливає кількість запитів, відібраних для роботи. Веб-ресурс може просуватися по 2-3 високочастотним запитам або 100 низькочастотних. У кожному разі вартість буде різною. Крім кількості враховується якість запитів. Чим вище рівень конкуренції за ключовими словами, тим дорожче обійдеться просування по ним в ТОП видачі.

Наприклад, можна просувати сайт за запитом «м'які меблі» і вкладати в SEO та просування близько 100 тисяч рублів на місяць. А можна здійснювати просування цього ж сайту по низькочастотних запитах, що містить найменування конкретних предметів меблів, їх модель і назва виробника - «м'який диван Стиль Алегро». В цьому випадку вартість може варіюватися в межах 50-70 тисяч рублів.

Таким чином, при визначенні вартості просування враховується якість і кількість запитів. Чим більше товарів в каталозі інтернет-магазину, тим дорожче обійдеться просування. Однак якщо порівняти просування по високочастотних запитах, то вартість виведення в ТОП по 2-3 ключовими словами може виявитися набагато вище, ніж вартість низькочастотного просування по 20-30 запитам.

Вартість просування молодих сайтів: особливості формування ціни

Якщо сайт створений недавно, то для його просування буде потрібно провести комплексну роботу по оптимізації. Вартість SEO буде залежати від того, на якому етапі розвитку знаходиться веб-ресурс, наскільки він відповідає вимогам пошукових систем. Для розкрутки нового сайту необхідно більше часу і сил. Перш за все, треба поліпшити параметри, які надають пряме вплив на ефективність просування.

Молоді сайти просуваються по низькочастотних запитах. Така стратегія має масу переваг перед іншими і часто є єдино можливою. Ціна на просування визначається з урахуванням кількості ключових слів. Результати просування можна спостерігати не раніше, ніж через 6-12 місяців після початку робіт.