Віддайте SEO на аутсорсинг!

В інтернеті можна знайти багато історій про те, як компанія віддала SEO на аутсорс, а підрядник найняв якихось мексиканців, і результат виявився плачевним

В інтернеті можна знайти багато історій про те, як компанія віддала SEO на аутсорс, а підрядник найняв якихось мексиканців, і результат виявився плачевним. З іншого боку, є і позитивні приклади SEO-аутсорсингу. Як же знайти грамотних фахівців на стороні? Або все-таки краще мати постійного штатного оптимізатора? Давайте розбиратися.

Розглянемо три варіанти - звернення до SEO-консультанту, робота з SEO-агентством і власний відділ оптимізації. Названі способи підходять в тому числі і для просування сайту в кризу.

1. Послуги консультанта по SЕО

Якщо у вас є команда або хоча б одна людина, здатна виконати технічну роботу по оптимізації, іноді досить буде знайти того, хто підкаже вірні кроки. Звернутися до SEO-консультанту доречно і в тому випадку, якщо зафіксовано раптове падіння трафіку або рейтингу, і потрібно терміново виявити проблему.

Співпраця з SEO-консультантом можна вести різними способами:

1) він повністю навчає ваш персонал;
2) він навчає ваших співробітників деяких речей (наприклад, як розставляти ключові слова в тексті), а технічні деталі виконує самостійно;
3) він веде всю роботу сам (це вже не консультант, а SEO-агентство в одній особі).

Консультанти в будь-якій сфері - це, як правило, дорого. Тому відносини з SEO-консультантом зазвичай носять тимчасовий характер. Проте, якщо у вас є надійна команда або відповідальна людина, здатний впровадити зміни, запропоновані фахівцем, то послуги консультанта окупляться, коли проявляться результати оптимізації і продуктивність сайту зросте. Найбільше праці потрібно на початковому етапі, а потім ви зможете залучати цього ж консультанта для додаткового навчання персоналу і «згладжування» сайту.

Зазвичай маркетинг і IT сприймаються в компанії як практично незалежні підрозділи. Зараз ситуація змінюється. У маркетинговій команді потрібен SEO-спеціаліст. По суті, він більше маркетолог, ніж айтішник. Неможливо провести якісну пошукову оптимізацію, якщо не розглядати це завдання з маркетингової точки зору. Зрештою, мета SEO - підвищення конверсії, а не високий рейтинг в пошуковій видачі як такої.

Хороший SEO-консультант повинен виступати як сполучна ланка між маркетингом і відділом IT. Він вміє пояснити технічні аспекти просування маркетологам і маркетингові ідеї айтішникам. І, звичайно ж, консультант по SEO повинен безпосередньо контактувати з людьми, які працюють з сайтом. Інакше виникають непорозуміння і помилки.

Важлива особливість: SEO-консультант знає SEO, але він не зобов'язаний добре знати ваш бізнес або ваш ринок. Якщо ваша мета - тільки поліпшити рейтинг, то може бути, і не так важливо, наскільки консультант розбирається в специфіці вашої галузі. Але якщо мета-опис (сниппет) на сторінці видачі написано грамотно, то навіть якщо сайт займає третю позицію, він може залучити більше користувачів, ніж лідери пошуку. Щоб слова привернули увагу аудиторії, їх повинен писати людина, яка розуміє цільовий ринок.

Звичайно, консультанта можна навчити основам вашого бізнесу. Хороший SEOшнік розуміє, що універсального рецепта SEO для будь-якої компанії не існує. Він задає питання і прагне зрозуміти ваш бізнес, грунтуючись на ваших відповідях і власних дослідженнях.

2. Послуги SEO-агентства

Це відмінний варіант для компаній, у яких немає своїх людей для технічної переробки сайту або часу на повноцінну оптимізацію.

Коли сайт піднявся у видачі до планованих позицій і придбав підтримку користувачів в соціальних мережах, агентство зазвичай продовжує роботу з побудови посилань і розміщення маркетингових публікацій. Здавалося б, навіщо тепер платити агентству щомісячний гонорар за 10 посилань і звіти по трафіку? Але не завжди можна обмежитися послугами SEO-консультанта.

В наші дні агресивне нарощування посилань - це ризикована справа. Сьогодні не можна розмістити посилання на сайт в тисячах каталогів або в коментарях на форумах. Це закінчиться штрафом від Google, і вам доведеться вести довгу копітку роботу по вичищення неякісних посилань. Так що ці 10 посилань, які агентство організовує для вас на авторитетних майданчиках, набагато цінніше з точки зору SEO, а тому дорожче.

Довіртеся професіоналам!

Повний SEO-аутсорсинг передбачає, що ви цілком довіряєте агентству. Мало того, що фахівці компанії будуть міняти структуру сайту і тексти. Вони також будуть займатися зовнішньою оптимізацією і, ймовірно, проводити рекламні кампанії в соціальних мережах, запускати контекстну рекламу. Дозвольте вашій SEO-команді діяти на свій розсуд. Якщо ви наполягаєте, щоб всі зміни спочатку були узгоджені з вами, це сильно загальмує процес.

Одне з ключових переваг агентства полягає в тому, що у них є команда фахівців в різних областях. Там працюють копірайтери, дизайнери, програмісти, фахівці з соціальних медіа та PR. У малого або середнього бізнесу таких просто ресурсів немає, а великим компаніям необхідний професійний підхід, який може гарантувати тільки профільна організація. Крім того, ці люди звикли працювати один з одним і вже вивели в ТОП не один проект.

3. Наймання постійного SEO-фахівця

У складі власного оптимізатора є вагомі переваги. Штатні співробітники повністю занурюються в ваш бізнес. Вони знають його зсередини, обізнані про конкурентів, в курсі актуальних тенденцій вашої галузі. Вони розмовляють мовою вашого ринку.

Питання в тому, яке становище оптимізатори повинні займати в структурі компанії.

Якщо SEO-фахівець дійсно добре знає свою справу, то він повинен знаходитися на одному рівні з вашим менеджером з маркетингу. Він має право озвучувати власні маркетингові ідеї, пропонувати способи структурування та наповнення сайту. Оптимізатор може висловлювати свою думку з будь-яких маркетингових питань, що стосуються онлайн-присутності.

Має сенс налагодити спільну роботу оптимізаторів і маркетологів, але так, щоб SEO не підкорялося маркетингу. SEO-фахівці повинні стежити за всієї онлайн-активністю компанії. Вони повинні мати право сказати «ні», якщо ідея маркетологів не буде працювати онлайн або може негативно вплинути на SEO. Якщо менеджер з маркетингу буде начальником SEO-оптимізаторів, сказати «ні» буде набагато важче.

Якщо ваш SEOшнік недостатньо сильний, щоб покласти на нього таку відповідальність, то ви, на жаль, найняли не ту людину.

Найбільший плюс в тому, щоб мати в штаті хорошого оптимізатора - працівникам не доводиться розпорошувати зусилля на численні завдання. Це дозволяє кожному займатися своєю справою, зберігаючи достатньо уваги до деталей.

Найбільша неприємність, яка може трапитися при наймі штатного SEOшніка - він може виявитися недостатньо кваліфікованим, мати застарілі поняття про цю роботу або розбиратися тільки в деяких аспектах просування.

SEO - це трудомістка і багатогранна робота. Судіть самі.

Справжній SEO-фахівець повинен:

- завжди бути в курсі подій;
- вміти ставити завдання, знаходити способи вирішення і аналізувати результати;
- розбиратися в маркетингу;
- розуміти принципи веб-дизайну;
- знати основи програмування;
- розбиратися в веб-стандартах;
- володіти принципами PPC і партнерського маркетингу ;
- знати особливості свого цільового ринку;
- вміти вносити зміни на сайт, що не порушив його;
- володіти аналітичними інструментами (Google.Analytics і інші);
- вміти готувати звіти і пояснювати свою роботу доступною мовою.

Фактично SEO-спеціаліст повинен бути в змозі управляти і навчати інших людей (дизайнерів, програмістів) і взагалі будь-якого, хто не розбирається в веб-сайтах.

То який варіант вибрати?

Все залежить від потреб вашої компанії. Одним достатньо отримати докладні консультації, щоб провести оптимізацію самостійно. Іншим простіше і вигідніше повністю довірити роботу SEO-агентству. Третім потрібно, щоб оптимізатор завжди був під рукою.

Можна поєднувати ці варіанти. Наприклад, доручити SEO-консультанту провести співбесіду з претендентом на посаду штатного оптимізатора.

Фактори, що впливають на прийняття рішення:

● Наскільки сильно ваша компанія залежить від інтернету? Де проходить велика частина бізнес-операцій - онлайн або оффлайн?
Як йдуть справи з онлайн-присутністю у ваших конкурентів?
Який бюджет ви готові виділити на інтернет-маркетинг?
Які ресурси є у вашої компанії? Хто буде підтримувати сайт - ваші співробітники або це теж аутсорсинг?
Які ваші цілі?
● Скільки ви вже знаєте про пошукову оптимізацію та онлайн-маркетингу?

Відправною точкою зазвичай стає або SEO-консультант, або агентство. Первісна оцінка, в поєднанні з цілями компанії, повинні диктувати подальший шлях розвитку.

Чому не варто відразу наймати штатного SEOшніка? Тому що вам потрібен досвідчена людина, яка зможе вас зорієнтувати. Якщо ви поки не дуже розбираєтеся в нюансах оптимізації, то буде дуже легко помилитися при наймі.

Як дізнатися, що маєш справу з грамотною SEO-оптимізацією?

Зверніть увагу на ці поради при виборі консультанта, агентства або здобувача.

1. Дізнайтеся рейтинг. Рейтинг - це ще не все, але якщо сайт агентства сам не займає високі позиції у видачі або професійних вибірках, то як воно зможе просунути вас? ..

2. Пошукайте відгуки. Не варто довіряти надто захопленим повідомленнями, але якщо за компанію або приватного фахівця є кому поручитися - це завжди добра ознака.

3. Поговоріть з декількома SEOшнікамі. Вони дадуть вам уявлення про те, чого очікувати, і можуть пролити світло на роботу тих чи інших компаній.

4. Запитайте менеджера агентства або консультанта, що саме він планує зробити для вашого сайту. Ідеальний відповідь при першому контакті - «Я поки не знаю». Спеціаліст може почати перераховувати основні методи SEO, але обов'язково з застереженням, що не глянувши на сайт неможливо сказати, що саме потрібно буде зробити.

5. Якщо вам пропонують зареєструвати сайт в каталогах і таке інше, тримайтеся від цих «оптимізаторів» якнайдалі.

6. Між вами не повинно бути ніяких секретів. Пошукова оптимізація - це не таємне знання і не диво. Мова йде про вашому бізнесі, і ви маєте право знати, що робиться для вашого сайту і навіщо. Якщо на етапі переговорів або вже в процесі роботи оптимізатор не розкриває свої методи або не може пояснити свої дії зрозумілим для вас мовою, женіть його.

7. Остерігайтеся гарантованих рейтингів. Ніхто не може гарантувати що-небудь з абсолютною впевненістю.

8. Шукайте таких людей, які будуть задавати вам стільки ж питань, скільки ви їм, або навіть більше.

9. Дізнайтеся кваліфікацію. Якщо фахівець проявляє інтерес до проекту і демонструє базові знання SEO - це чудово, але врахуйте, що ця область дуже молода і динамічна. Запитайте, як давно оптимізатор проходив навчання і як він дізнається про нові події в світі SEO. Якщо він відповість щось на кшталт «в професійних блогах і на сайтах», нехай назве конкретні назви майданчиків і імена блогерів.

10. Веб-дизайнер - це не SEOшнік. Сьогодні майже кожен веб-дизайнер в країні говорить, що він займається і SEO, але насправді це не так. Вони роблять деякі речі, які частково належать до оптимізації сайту, так само як і SEO-оптимізатор здатний виконати деякі елементи дизайну. Але це дві різні професії з різними завданнями і різним набором необхідних навичок.

Ще трохи корисного по темі:

Візьміть відділ інтернет-маркетингу в оренду
Чи виживе SEO-фріланс: погляд у найближче майбутнє
B2B: що замовник в першу чергу шукає на сайті виконавця?
SEO за допомогою відео-роликів і інші прийоми просування

Як же знайти грамотних фахівців на стороні?
Або все-таки краще мати постійного штатного оптимізатора?
Здавалося б, навіщо тепер платити агентству щомісячний гонорар за 10 посилань і звіти по трафіку?
То який варіант вибрати?
Де проходить велика частина бізнес-операцій - онлайн або оффлайн?
? Як йдуть справи з онлайн-присутністю у ваших конкурентів?
? Який бюджет ви готові виділити на інтернет-маркетинг?
? Які ресурси є у вашої компанії?
Хто буде підтримувати сайт - ваші співробітники або це теж аутсорсинг?
? Які ваші цілі?