Віддати і забути: чому я звільнився з SEO-агентства

 1. Кейс №1. Клієнт нічого не робить
 2. Кейс №2. Клієнт сам проявляє ініціативу
 3. Кейс №3. У проекту великий бюджет, але на розвиток ресурсу він не впливає
 4. Кейс №4. Якщо інтенсивно розвивати проект, а потім припинити роботи по просуванню
 5. Кейс №5. Проект просувався раніше не кращим чином, але зараз клієнт робить все можливе
 6. Кейс №6. Проект просувався раніше не кращим чином, але зараз клієнт робить все від нього можливе (частина...
 7. Кейс №7. Що якщо самому спробувати розвинути проект?
 8. висновки

Ми продовжуємо збирати з зовнішніх майданчиків (Forbes, Vc.ru, AIN, Cossa) наші статті, корисні для розвитку бізнесу. Згодом ці статті на вихідних ресурсах губляться у видачі, ми хочемо актуалізувати тексти, а часом взагалі буває так: сайт переїжджає на новий сервер, і в матеріали дво-трирічної давності завантажуються биті картинки. Звичайно, на все гостинні ресурси будемо ставити посилання з атрибутом dofollow.

Раніше ми згадували, як розробити маркетингове позиціонування стартапів в умовах обмежених ресурсів . Сьогодні - розповідь про причини, через які якісне просування сайту стає неможливим. Оригінал тексту - на Vc.ru .

Хочу поділитися своїм досвідом з клієнтами, які займаються або тільки планують займатися SEO-просуванням свого сайту. Для чого я вирішив поділитися цією інформацією? Накипіло. Вже дуже хочеться донести до клієнтів просту суть: без їхніх зусиль якісно просувати проект не вийде.

Перш ніж перейти до пояснення причин мого звільнення з однієї з найбільш швидко розвиваються в СНД, дозвольте трохи розповісти про себе.

Мене звуть Олег скрип. У сфері інтернет-маркетингу розвиваюся більше трьох років. Початок цього шляху збігається з запуском мого першого проекту - bsodstop.ru . І, напевно, це той рідкісний випадок, коли перший млинець не вийшов грудкою.

Через півроку саморозвитку в SEO я випадково потрапив на сайт агентства Netpeak, яке шукало цілеспрямованих і результатооріентірованних людей. Після двох співбесід і виконання тестового завдання мені повідомили, що я можу виходити на роботу. Засмутивши співробітників попередньої роботи новиною про те, що йде, повноцінно відпрацювавши два тижні, я відправився в довгий шлях під назвою SEO. 17 грудня 2012 року - мій перший робочий день на посаді Middle Internet Marketer.

Представлю вашій увазі невелику частину цілей, які мені вдалося досягти за час роботи в Netpeak:

Незважаючи на всі успіхи і високий авторитет в компанії, через два з гаком роки я прийняв рішення звільнитися. У цій замітці я б хотів розповісти про основну причину мого звільнення - пасивності клієнтів в розвитку їх власних проектів.

Мене дуже демотивують проекти, за якими бачиш перспективи і викладаєшся на всі сто відсотків, але клієнти з тих чи інших причин відмовляються сприяти розвитку свого ж сайту, тобто:

 1. Не бажають впроваджувати складені рекомендації.
 2. Намагаються нав'язати своє помилкова думка.
 3. Погано організовують роботу на своєму боці. Часом контактна особа клієнта не доносить до керівництва необхідну інформацію.
 4. Неініціативною. Наскільки простіше працювати з клієнтами, які прислухаються, вникають і цікавляться нашою роботою, а в подальшому і самі пропонують нові і цікаві шляхи розвитку проекту!

Напевно багато хто знайомий з наведеними нижче діалогом, який барвисто відображає дану проблему. І дуже прикро, коли раз по раз стикаєшся з подібним на практиці:

І таких клієнтів часто життя «карає рублем».

Пропоную переконатися в справедливості моїх слів на прикладах. Дані проекти протягом всієї роботи викликали у мене найяскравіші враження: як позитивні, так і негативні.

Зазначу, що в усіх наведених нижче кейсах сезонністю трафіку практично можна знехтувати.

Кейс №1. Клієнт нічого не робить

Проект, в якому я став ініціатором припинення співпраці.

Три місяці просування сайту за схемою з оплатою за години роботи . За цей період з боку клієнта не було впроваджено практично нічого. З боку клієнта завжди знаходилися аргументи, щоб відмовитися від впровадження доробок. При цьому витрачалося колосальну кількість часу на обгрунтування необхідності кожної доопрацювання.

Трафік даного проекту під час робіт:

Трафік через півроку після закінчення робіт:

Результат не забарився. Навіть ті нечисленні впроваджені рекомендації дали позитивний результат, який після припинення співпраці «заморозився».

Кейс №2. Клієнт сам проявляє ініціативу

Наступний проект показовий. Клієнт часом сам ставав ініціатором певних доопрацювань. При цьому рекомендації фахівців Netpeak впроваджувалися чітко і оперативно.

Результати говорять самі за себе:

Результати говорять самі за себе:

трафік з місяця в місяць постійно зростав і у проекту є всі перспективи зайняти лідируючі позиції в своєму сегменті.

Кейс №3. У проекту великий бюджет, але на розвиток ресурсу він не впливає

Проект, за яким практично нічого не впроваджувалося і протягом семи місяців будь-яких результатів не спостерігалося:

Трафіку практично немає, незважаючи на те, що бюджет у клієнта дозволяв ретельно працювати над проектом. Але без впроваджень і взаємодії нічого не вийшло.

Кейс №4. Якщо інтенсивно розвивати проект, а потім припинити роботи по просуванню

Проект в дуже конкурентному ніші з упором на Москву. Всі рекомендації успішно впроваджувалися, але в один момент клієнт вирішив припинити розвиток сайту.

На момент припинення робіт проект тільки почав показувати позитивні результати і була можливість гарного росту.

Кейс №5. Проект просувався раніше не кращим чином, але зараз клієнт робить все можливе

Проект, який прийшов з поганою історією просування.

Незважаючи на впровадження величезної кількості доробок, трафік продовжував падати. Але клієнт впроваджував всі рекомендації, не дозволяючи тим самим погіршити ситуацію.

Кейс №6. Проект просувався раніше не кращим чином, але зараз клієнт робить все від нього можливе (частина друга)

Ще один проект з поганою історією просування. Ситуація дуже схожа на попередній кейс.

Кейс №7. Що якщо самому спробувати розвинути проект?

Мій особистий проект в одній з найбільш конкурентних тематик рунета:

Якщо грамотно займатися просуванням проекту, то зростання трафіку і / або продажу довго чекати не доводиться. І тільки від вас залежить, чи буде ваш проект відображати ситуацію другого або третього кейса.

висновки

1. У SEO швидких результатів не буває (винятком є ​​нізкоконкурентним ніші).

2. Для досягнення хороших результатів недостатньо просто оплачувати рахунки. Розвитком проекту повинен займатися тандем клієнт / підрядник. Ось зони відповідальності для успішного розвитку проектів:

Ось зони відповідальності для успішного розвитку проектів:

Тому, перш ніж звертатися за послугами просування задайте собі питання: чи готовий я виділити левову частку свого часу і сил на серйозний розвиток проекту? При негативній відповіді не варто і починати.

3. Перед початком робіт у вас повинен бути чіткий бізнес-план з розвитку сайту.

Якщо ви клієнт, дайте відповідь на наступні питання:

 • яка зараз конверсія з пошукового безкоштовного трафіку;
 • скільки потрібно трафіку, щоб окупити витрати на просування сайту і використовувати цей канал як додаткове джерело заробітку;
 • чи є у вас взагалі бізнес-план розвитку проекту.

4. Розраховуйте на SEO як на вкладення коштів на перспективу. Просувати проект кілька місяців в більшості випадків просто означає «викинути гроші на вітер».

5. Якщо ваш проект має «погану історію», тобто просувався спамние методами, будьте готові до того, що в будь-який момент може статися падіння трафіку. І, зіткнувшись з такою ситуацією, головне - не зупинятися в розвитку і роботах над сайтом. Так би мовити, виживають найсильніші.

6. Намагайтеся по-максимуму налаштувати роботи «всередині». Для цього будьте готовими надалі збільшити штат, в який в ідеалі повинні входити:

 • лінкбілдер;
 • модератор / контент-менеджер;
 • веб програміст;
 • копірайтер;
 • дизайнер.

І пам'ятайте: агентство з вами в одному човні, тому гребти потрібно злагоджено в одному напрямку! Навіть якщо доведеться плисти проти течії.

А для себе я вирішив займатися розвитком власних проектів і блогу apollon.guru . При цьому завжди готовий допомогти ініціативним клієнтам, контролювати процес просування їх проектів.

7. Що якщо самому спробувати розвинути проект?
Для чого я вирішив поділитися цією інформацією?
7. Що якщо самому спробувати розвинути проект?